Článek

Světová ostuda! Ať se šéfové nového policejního útvaru podívají, kdo reorganizaci na sociálních sítích tleská, píše István Léko

 
Nad tím, že reorganizace policie se 1. srpna stala skutečností, se v dnešních Lidových novinách zamýšlí jejich šéfredaktor István Léko.
05.08.2016 10:10 |

podobné články

Podobné články

István Léko se vrací k volbám v USA: V sázce muselo být strašně moc, protože...

 
Největším vítězem amerických prezidentských voleb je hlava českého státu. Miloš Zeman už má na své straně čínského, ruského a teď už i amerického prezidenta, píše v dnešních Lidových novinách jejich šéfredaktor István Léko.
18.11.2016 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20129 článků)

Šéfem Lidových novin bude Ištván Léko

 
István Léko se v oblasti médií pohybuje již dlouhou dobu. Pracoval pro časopisy Týden či Respekt. V tuto chvíli je šéfredaktorem serveru Česká pozice. Nově by se měl stát šéfredaktorem Lidových novin, které vlastní miliardář Andrej Babiš, předseda uskupení ANO.
19.11.2013 13:46 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (11986 článků)

Obejmi svého džihádistu! István Léko popisuje dnešní EU

 
Šéfredaktor Lidových novin István Léko v komentáři pro deník zhodnotil, jak se dnes EU staví k terorismu. Raději si to přečtěte sami.
25.08.2017 14:15 |

podobné články

V lidech roste oprávněný pocit křivdy a nespravedlnosti, varuje István Léko

 
Šéfredaktor Lidových novin István Léko sepsal poněkud pochmurný předvánoční komentář. V obyčejných lidech prý sílí pocit, že zákony neplatí pro všechny. Zatímco obyčejní lidé zákony musí dodržovat, jejich vlivnější a bohatší spoluobčané mohou zákon porušovat a svým méně šťastným občanům se navrch mohou vysmívat.
23.12.2017 07:30 |

podobné články

Reorganizaci policie chtěl sám Šlachta, tvrdil „na koberečku“ exministr Pecina

 
O reorganizaci policie se mluvilo v letech 2009 nebo 2010, uvedl po výslechu před sněmovní vyšetřovací komisí bývalý ministr vnitra Martin Pecina. Podle něj se diskutovalo o sloučení protimafiánského a protikorupčního útvaru, které mu navrhovali tehdejší šéfové obou útvarů - Robert Šlachta a Libor Vrba. Podle Šlachty se však debatovalo jen o sloučení analytických částí útvarů, jinak měly policejní jednotky zůstat svébytné.
31.10.2016 11:25 |

podobné články

Měla reorganizace policie „sundat“ Šlachtu? Žalobci stopli vyšetřování Tuhého

 
Olomoučtí žalobci ukončili prověřování policejního prezidenta Tomáše Tuhého a jeho bývalého náměstka Zdeňka Laubeho, které se týkalo sloučení protimafiánského a protikorupčního útvaru. Novinářům to po dnešním výslechu před sněmovní vyšetřovací komisí k reorganizaci policie řekl šéf vrchního státního zastupitelství Ivo Ištvan. Podle neověřených informací poznatky předali kolegům do Prahy, což Ištvan nechtěl potvrdit. Uvedl, že nechce kolegy vystavovat mediálnímu tlaku.
08.12.2016 19:20 |

podobné články

Ištvan skončil vyšetřování policejní reorganizace. Objevil prý zajímavé věci, které předal Bradáčové

 
Olomoučtí žalobci ukončili prověřování policejního prezidenta Tomáše Tuhého a jeho bývalého náměstka Zdeňka Laubeho, které se týkalo sloučení protimafiánského a protikorupčního útvaru. Novinářům to po dnešním výslechu před sněmovní vyšetřovací komisí k reorganizaci policie řekl šéf vrchního státního zastupitelství Ivo Ištvan.
08.12.2016 21:40 |

podobné články

Mlč, Klausi. Šéfredaktor připomněl podivné postavy z minulosti prezidenta

 
Šéfredaktor serveru Česká pozice Ištván Lékó kritizuje Václava Klause za jeho slova o Václavu Havlovi, kterého označil za extrémního levičáka. Mlčet prý měl hlavně proto, že sám žádným pravicovým konzervativcem v politice nikdy nebyl. Lékó zavzpomínal na jeho vlády z devadesátých let, jejichž hospodářská politika prý s konzervatismem příliš společného neměla.
21.02.2013 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4783 článků) , Václav Klaus (8977 článků)

Výsměch šéfredaktora Lidových novin: Kalousek je Babišův otrok. Šíří fake news a klesl na úroveň Okamury

 
Šéfredaktor Lidových novin István Léko, které si před pár lety koupil Andrej Babiš (ANO), dospěl k pro mnohé čtenáře velmi překvapivému závěru. Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek se prý proměnil v Babišova otroka. A ještě navíc ukázal, jak moc nerozumí zákonům. K dokreslení celé frašky Léko dodává, že desítky poslanců Kalouskovu kapitální neznalost posvětily.
17.03.2017 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (11986 článků) , Miroslav Kalousek (6346 článků)

Takové sračky, za ty peníze... Babišovy noviny čelily veřejnému a šťavnatému nájezdu Ivo Rittiga

 
Tohle vyjádření lobbisty Ivo Rittiga a jeho právníka Davida Michala na Twitteru si šéfredaktor kdysi respektovaných Lidových novin Ištván Léko určitě nepřečetl rád. Známá zákulisní tvář české politiky totiž nechala své „followery“ nahlédnout do toho, z čeho Léko v minulosti zřejmě financoval svůj prodělečný mediální projekt, a sice před tím, než se stal šéfredaktorem Lidových novin.
09.05.2017 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Michal David (1287 článků) , Ivo Rittig (107 článků)

Protibabišovský Šuman znovu vysílá. Tentokrát národu představil jeho dvorního šéfredaktora Istvana Léko

 
István Léko, šéfredaktor Lidových novin, se dnes dostal na paškál skupiny Julius Šuman, jež se rozhodla představit 32 Andrejových kluků. To jest mužů, kteří podle ní patří do okruhu předsedy hnutí ANO Andreje Babiše.
06.06.2017 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (11986 článků) , Julius Julius (37 článků)

Bourání soch? V Česku bychom prý mohli zbourat třeba sv. Václava

 
Šéfredaktor Lidových novin István Léko se v pátečních Lidových novinách zamyslel nad bouráním soch, ke kterému dochází v USA. Léko má za to, že nemusí trvat dlouho a tohle počínání se přesune i do Evropy. Pokud se nápad bourat sochy dostane až od Česka, někoho by mohlo napadnout zbourat sochu sv. Václava. Mohl by to odůvodnit třeba takhle...
01.09.2017 12:45 |

podobné články

Šéfredaktor Léko ke kauze lithium. Mělo by zaznít stanovisko BISky

 
Šéfredaktor Lidových novin István Léko se ve svém dnešním komentáři zamyslel nad kauzou lithium, jež se rozhořela poté, co ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček (ČSSD) podepsal memorandum s jednou zahraniční společností. Podle Léka jde o v podstatě bezvýznamný dokument.
13.10.2017 15:00 |

podobné články

ANO, Piráti a TOP 09. Padl návrh koalice, který tu ještě nebyl

 
Šéfredaktor Lidových novin István Léko se před nadcházejícími sněmovními volbami zaměřil na český tzv. deep state. „Hluboký stát“ je nový výraz používaný západními politology po nástupu amerického prezidenta Donalda Trumpa. Léko také zmínil, jak by měla vypadat budoucí koalice.
20.10.2017 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (3527 článků)

Novým šéfem policejního protikorupčního útvaru bude Milan Komárek

 
Někdejšího šéfa útvaru Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality (ÚOKFK) Tomáše Martince nahradí dosavadní náměstek ředitele středočeské policie Milan Komárek. Vedení útvaru se ujme v pátek. Uvedla to dnes mluvčí policejního prezidia Pavla Kopecká. Protikorupční útvar je bez ředitele od května, kdy Martinec odstoupil po sporu s pražskou vrchní státní zástupkyní Lenkou Bradáčovou.
13.06.2013 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Nový (380 článků) , Milan Nový (77 článků) , Tomáš Martinec (106 článků)

Mě si nekoupí ani za všechny své miliardy. Vás a kupovat? Chovanec a Babiš se opět drsně „poprali“ na síti

 
Poté, co policejní prezident Tomáš Tuhý oznámil reorganizaci policejního sboru a sloučení dvou elitních útvarů v jeden, rozhořel se spor ve vládní koalici. Reorganizaci chce podepsat ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD), proti je ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Vadí mu zejména odchod šéfa Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Roberta Šlachty.
12.06.2016 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (11986 článků) , Milan Chovanec (1382 článků)

Šéf ÚOOZ Šlachta dnes končí u policie kvůli reorganizaci

 
Ředitel Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta dnes končí po 26 letech u policie. Šéfem protimafiánského útvaru byl od roku 2008. Na svoji funkci rezignoval, protože nesouhlasí s reorganizací policejního sboru, při níž se jeho útvar sloučí s protikorupční policii. Obě policejní složky budou mít od 1. srpna jedno vedení. Šéfem vznikající Národní centrály proti organizovanému zločinu by se mohl příští týden stát nynější šéf celorepublikové kriminální policie Michal Mazánek.
30.06.2016 06:40 |

podobné články

Zkušený detektiv, poslanec Ondráček, promluvil o poměrech u Šlachty a na finanční kriminálce. Teď prý může ze všech nejvíc vydělat šikovný miliardář...

 
„Odchodem Šlachty se ÚOOZ nepoloží, protože on a ani jeho náměstek nedělají výslednost útvaru. Jsou image útvaru, neboť kauzy dělají jednotliví vyšetřovatelé, které nikdo nezná a nevidí je. To jsou ti mravenci, ti dělníci. Útvar tak pojede dál. Akorát se nyní činnost útvaru zpomalí a zastaví se některé aktivity, které měli policisté na stolech,“ říká k odchodu ředitele Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Roberta Šlachty poslanec a bývalý elitní policista Zdeněk Ondráček (KSČM). V rozhovoru ParlamentníchListů.cz se ale vyjádřil i k vyhrocené situaci kvůli reorganizaci policie.
10.06.2016 17:30 |

podobné články

Havlova éra skončila, píše šéf České pozice

 
Zeman prezidentem. Klausova éra pokračuje. Dnes skončila Havlova doba. Tak vidí nástup nového českého prezidenta Miloše Zemana (SPOZ) do čela země šéfredaktor serveru Česká pozice István Léko. "Plynulá kontinuita na Hradě znamená pokračování strejcovské demokracie, kdy se sejdou zkušení a úctyhodní muži a domluví se," píše.
27.01.2013 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20129 článků)