Článek

Svět podle nakrknutých Irů a Skotů

 
Co je ještě možné zpřesnit na obrazu obyvatel britského společenství po Iru Martinu McDonaghovi? Řekli bychom, že už nic. Jenomže se objevil pro změnu Skot Daniel C. Jackson a skulinu našel. Důkazem je inscenace Zabít Johnnyho Glendenninga v režii Daniela Hrbka ve Švandově divadle v Praze.
20.10.2015 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Dan Jackson (1 článek) , Martin Jackson (3 články)
Podobné články

Ministr Jurečka zamíří do Zambie, podívá se na inseminaci skotu

 
Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) zamíří v příštím týdnu na pracovní návštěvu africké Zambie. Podívá se na farmy s masným skotem a mléčné farmy v Lusace a Mazabuce. Navštíví i inseminační stanici skotu, která byla vybavena v rámci rozvojové spolupráce mezi ČR a Zambií. Se svým protějškem Givenem Lubindou bude jednat o možnostech dodávek materiálu pro umělou inseminaci skotu.
24.07.2015 19:31 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (469 článků)

Státní veterinární správa: Evropou se šíří nebezpečná virová nákaza skotu

 
Evropou se šíří nebezpečná virová nákaza – nodulární dermatitida skotu. V loňském roce byla nákaza potvrzena v Řecku, kam byla zavlečena z Turecka. Jednalo se o první potvrzený výskyt nemoci v Evropě. V dubnu letošního roku se rozšířila do Bulharska a Makedonie a následně i do dalších zemí balkánského poloostrova. Nákaza rychle postupuje a hrozí její zavlečení i do dalších zemí včetně České republiky. Státní veterinární správa (SVS) proto situaci bedlivě sleduje a připravuje se na možnost zavedení preventivní vakcinace. Nákaza není přenosná na člověka, může však způsobit citelné ztráty chovatelům skotu.
19.08.2016 09:15 |

podobné články

Francouzi se bojí. Nájezd Irů oblékne stadion do zelena

 
Na baráž o MS se vydají do Francie tisíce Irů.
17.11.2009 21:35 |

podobné články

Irové se bouří proti nové dani. Bankéři jsou prý vyžraná prasata, politici zase hadi

 
Polovina z 1,6 miliónu Irů vlastnících nemovitosti odmítla zaplatit novou daň ve výši sto eur. Termín zaplacení vypršel v sobotu. Asi pět tisíc Irů se v neděli zúčastnilo demonstrace proti dani. Využili k tomu výroční konferenci vládnoucí strany Fine Gael. Straníkům, kteří procházeli kordonem policistů, hrubě nadávali, jak uvedl list Irish Times. Demonstranti nastoupili s barvitými transparenty s karikaturami jako prase vyžraných bankéřů, přisluhovačských soudců a politiků. Dovolávali se i zemského patrona: Svatý Patriku, vrať se, je to tu pořád plné hadů, stálo dokonce na jednom z transparentů.
02.04.2012 12:55 |

podobné články

Přímo z místa: Chudí, staří a hloupí volili proti EU? Češka žijící v Anglii důrazně vstupuje do práce novinářů

 
ROZHOVOR Vnímají běžní Britové odchod z Evropské unie stejně jako jejich vládní reprezentace? Na to se ParlamentniListy.cz zeptaly české krajanky Šárky Nurdin, která žije už delší dobu v Anglii. Ta například říká, že hysterie mezi východoevropskými přistěhovalci se už vytratila, protože vyjednávat s Bruselem se bude řadu měsíců. Londýnu dělají spíše vrásky separatistické tendence Skotů a Irů.
04.07.2016 08:05 |

podobné články

U všech Skotů! Dnešek je den, do kterého cestoval Marty ve filmu Návrat do budoucnosti

 
Na dnešek připadá slavný den, do kterého cestovali hlavní hrdinové pokračování trilogie Návrat do budoucnosti – Marty, jeho přítelkyně Jennifer a doktor Emmett Brown. Film o cestování v čase natočil režisér Robert Zemeckis podle scénáře Boba Galea v roce 1985 a hlavní role svěřil Michaelu J. Foxovi a Christopheru Lloydovi, který ztvárnil svérázného vědce, autora slavné filmové hlášky "u všech Skotů". Zemeckis po úspěchu prvního dílu natočil dvě pokračování, přičemž v Návratu do budoucnosti II cestují hlavní hrdinové právě do 21. října roku 2015. Podívejte se, jak si budoucnost, ve které dnes žijeme, představovali filmaři v roce 1989, kdy druhý díl vznikl.
21.10.2015 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Christopher Lloyd (1 článek) , Robert Zemeckis (8 článků) , Jennifer Fox (2 články)

Ministr Bendl: Chov masného skotu přináší pracovní místa v méně příznivých oblastech

 
Ministr zemědělství Petr Bendl jednal se zástupci chovatelů masného skotu na Šluknovsku.
06.02.2012 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (485 článků)

Ministr Bendl: V Brně začala největší přehlídka živočišné výroby v ČR

 
Na 200 českých a zahraničních vystavovatelů v Brně ode dneška představuje chovatelské technologie, veterinární a reprodukční techniku, krmiva a zemědělské stroje. Na Národní výstavě hospodářských zvířat a zemědělské techniky je k vidění také téměř 800 kusů skotu, ovcí, koz, prasat a koní. Její součástí je rovněž soutěž mladých farmářů v předvádění skotu. Lidé mohou na výstavě, která potrvá do 30. června, navštívit i stánek Ministerstva zemědělství.
27.06.2013 18:20 |

podobné články

Novinka v děčínské zoo: To je zebu! Nejmenší skot na světě!

 
Zbrusu nové obyvatele má děčínská zoo. Jde o pětičlenné stádo asijského skotu zebu zakrslého, které má hned dvě nej. Jde o nejvzácnější a zároveň také nejmenší plemeno domácího skotu na světě!
28.11.2013 10:32 |

podobné články

Ministr Jurečka: Chystáme pro příští rok nové podpory chovatelům dojného skotu

 
Nové podpory z národních zdrojů určené pro chovatele dojného skotu připravuje na příští rok Ministerstvo zemědělství.
12.07.2015 11:31 |

podobné články

První průzkum po Brexitu ohromil: Šedesát procent Skotů se chce od Británie trhnout, a co nejdříve

 
Brexit nese své ovoce. Ale možná poněkud jiné, než si přáli předseda UKIP Nigel Farage či někdejší londýnský starosta Boris Johnson. Naplňuje se totiž varování, které zaznělo z úst Skotů ještě před samotným hlasováním: Pokud Británie odejde z EU, my opustíme Británii. Aktuální průzkumy naznačují, že je nezávislosti Skotska nakloněno 60 až 80 procent tamních voličů.
26.06.2016 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Nigel Farage (85 článků)

Trojice mladíků protančila svět

 
Za poslední rok mají na kontě tanec v celkem 23 zemích světa. Natočili se na místech, která je ohromila, i na turisticky prvoplánově populárních. Projekt tří mladých Irů nápadně připomíná klipy Matta Hardinga, které se v minulých letech staly internetovým fenoménem.
02.06.2014 14:50 |

podobné články

Češi mistry Evropy? Bookmakeři jsou skeptičtí

 
Čeští fotbalisté jsou podle bookmakerů anglické sázkové kanceláře William Hill společně s týmem Irska největšími outsidery mistrovství Evropy, které příští rok v červnu uspořádá Polsko s Ukrajinou. Na to, že Češi vyhrají Euro, si nyní lze vsadit v nejvyšším kurzu 67:1, stejný je vypsaný na vítězství Irů.
16.11.2011 17:10 |

podobné články

Osobnosti: William Hill (5 článků) , William Hill (5 článků)

Kouč Irů: Vypusťte to s Čechy a přijde kopanec do zubů

 
Worthington: Češi mají skvělý tým
14.10.2009 16:25 |

podobné články

Sarkozy se omluvil Irům za ruku fotbalisty Henryho

 
Fotbalové rozhořčení Irů po nespravedlivém vyřazení v zápase s Francií se přelilo i do politiky
20.11.2009 08:00 |

podobné články

Kauza Irů cloume světem. Už toho nechte, zní z Francie

 
K opakování zápasu nedojde, potvrdila FIFA
20.11.2009 09:30 |

podobné články

Osobnosti: David Beckham (975 článků)

Potvrzeno: Zápas Irů s Francií se opakovat nebude

 
Změnu mohou dělat jen rozhodčí na hřiští, říká FIFA
20.11.2009 12:10 |

podobné články

Naděje Irů na MS je mizivá. FIFA totiž rozšíření odmítá

 
Je to nemožné, říká generální sekretář FIFA Valcke
01.12.2009 17:20 |

podobné články

Čtyřlístků je stále méně, Irové nemají ani své trojlístky

 
Ačkoli by někteří při hledání symbolu štěstí možná sáhli po kominíkovi či hledali podkovu, většina lidí má jako nejznámější talisman čtyřlístek, potažmo trojlístek. Jenže toho v Evropě stále ubývá. Místa, kde přirozeně rostl, mizí jedno po druhém. A letošní tuhá zima způsobila, že mnoho Irů neoslavilo Den svatého Patrika s trojlístkem za klopou, jak mají zvykem.
18.03.2010 07:15 |

podobné články