Článek

Svérázný utečenec: Unesl letadlo, aby dostal azyl

 
Letecká společnost EgyptAir před několika málo minutami zveřejnila informace o únosu svého letadla, které bylo nuceno přistát na mezinárodním kyperském letišti ve městě Larnaca.
29.03.2016 11:10 |

podobné články

Podobné články

Utečenec z Tunisu: Při cestě do Evropy jsem málem zemřel

 
Útečenec z Tunisu zaplatil skoro tisíc euro, aby se dostal do Evropy. Málem zemřel při plavbě do Evropy. V Itálii ho honila policie.
13.11.2011 21:10 |

podobné články

Švédské azylové centrum pláče: Utečenec (15) zavraždil »anděla«!

 
Utečenec (15) obrátil ve Švédsku svou zlost proti Alexandře Mezher (†22), která je rovněž z emigrantské rodiny a jako sociální pracovnice jim pomáhala v azylovém centru, a zabil ji!
27.01.2016 12:10 |

podobné články

Do Německa dorazil mladý uprchlík loni, teď útočil sekerou. O národnosti lhal

 
Vyšetřovatelé mají pochybnosti o tom, zda útočník, který ve vlaku v Bavorsku zranil v pondělí pět lidí, skutečně pocházel z Afghánistánu. O svém původu zřejmě lhal, aby zvýšil šance na azyl. Ve skutečnosti byl fanatik, který napadl lidi sekerou, nejspíše z Pákistánu. Masakr ve vlaku provedl jen pár měsíců poté, co dorazil do Evropy coby nezletilý utečenec.
20.07.2016 18:40 |

podobné články

Berlín neumí „vyhodit“ neúspěšné žadatele o azyl. Zůstávají v Německu celé roky

 
Němci nezvládají z vlastní země fyzicky vyhostit neúspěšné žadatele o azyl. Nejde přitom ani tak o migranty, kteří do Německa dorazili v průběhu loňského roku. Jde o neúspěšné žadatele o azyl, kteří zůstávají v Německu už šest let. Stojí také za pozornost, že většinou nejde o Syřany. Mezi odmítnutými žadateli o azyl najdeme především Turky, Srby a občany Kosova.
23.09.2016 16:00 |

podobné články

Tymošenko, manžel expremiérky Ukrajiny, dostal azyl v ČR

 
AKTUALIZOVÁNO. Manžel bývalé ukrajinské premiérky Oleksandr Tymošenko dnes obdržel v ČR azyl. Na tiskové konferenci v Českých Budějovicích to dnes potvrdil ministr vnitra Jan Kubice. Uvedl, že Tymošenko zažádal o azyl již před několika měsíci.
06.01.2012 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kubice (680 článků)

Manžel odsouzené Tymošenkové získal v ČR azyl. Potvrdil to Kubice

 
Manžel odsouzené expremiérky Ukrajiny Oleksandr Tymošenko dostal azyl v České republice. Potvrdil to český ministr vnitra Jan Kubice. Podle jeho slov požádal Tymošenko o azyl už před několika měsíci.
06.01.2012 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kubice (680 článků)

Chtěl za prací do Izraele, zabloudil v pašeráckém tunelu a skončil v pásmu Gazy

 
Na území pásma Gazy byl zadržen utečenec z Eritreje, který se dostal do palestinské enklávy podzemním tunelem vedoucím pod hranicí s Egyptem. Namířeno měl přitom do Izraele, píše v pátek agentura RIA-Novosti s odvoláním na palestinský web Safa.
26.11.2010 03:00 |

podobné články

Pilot etiopských aerolinií unesl letoun do Ženevy, chce tam azyl

 
Jeden z pilotů se dnes zmocnil dopravního letounu etiopských aerolinií a vynutil si přistání na letišti v Ženevě. Kopilot stroje Boeing-767 se švýcarské policii vzdal a požádal o azyl ve Švýcarsku, protože mu prý v Etiopii hrozí pronásledování. Řekl to policejní mluvčí Pierre Grangean. Kontrolu nad strojem prý převzal, když byl kapitán letounu na toaletě. 
17.02.2014 09:10 |

podobné články

Školačky předstíraly vlastní únos, aby mohly jít za školu

 
Dvě dívky z Bavorska vymysleli svérázný způsob, jak se ulít ze školy. Vymyslely si, že je někdo unesl, aby si záškoláctví v klidu užily. Informovala o tom agentura DPA. Nyní čelí dívky trestnímu oznámení kvůli předstírání trestného činu.
25.09.2009 16:00 |

podobné články

Podívejte se, jak se dvě imigrantky pokusily získat azyl v ČR

 
Sociální pracovník Centra pro integraci cizinců Tomáš Hudec vyjádřil svůj názor k uprchlické krizi pro server Respekt.cz. Centrum nepracuje se žadateli o azyl, ale již s běženci, jimž byl azyl udělen a kteří potřebují různé služby, aby jejich integrace do společnosti proběhla co nejhladčeji.
26.08.2015 20:01 |

podobné články

Vezměte si je zpátky. Německý činitel nám opět souká naše uprchlé uprchlíky

 
Saský ministr vnitra Markus Ulbig (CDU) chce, aby bylo 17 iráckých křesťanů, kteří se letos dostali do ČR a pak získali dočasný církevní azyl v Sasku, deportováno do České republiky. Informovala o tom dnes agentura DPA. Evangelická jednota, která jim azyl udělila, jedná s úřady a hledá řešení situace po 23. prosinci, kdy šestiměsíční církevní azyl vyprší.
21.09.2016 10:30 |

podobné články

Německý neonacista prchl z vězení do Maďarska. Žádá „vůdce národa“ o azyl

 
Ve vlasti ho odsoudili za popírání holokaustu. Německý neonacista Horst Mahler se proto rozhodl prchnout do Maďarska, kde požádal o politický azyl. Oznámil to sám Mahler v dopise, který zveřejnil německý list Mitteldeutsche Zeitung. V textu uvádí, že požádal „vůdce maďarského národa Viktora Orbána“, aby mu poskytl „azyl před politickým pronásledováním“. Maďarská policie sice oznámila, že extremistu zadržela, ale neuvedla další detaily.
15.05.2017 18:35 |

podobné články

Toto je muž, který unesl letadlo a chtěl do Soči!

 
To je on! Svět už zná tvář pětačtyřicetiletého Ukrajince, který ohrozil letadlo na lince Charkov-Istanbul, když tvrdil, že na palubě je bomba a že chce, aby posádka změnila kurs a přistála v Soči. V Boeingu 737-800 bylo 110 cestujících.
09.02.2014 11:15 |

podobné články

ŠÍLENÉ VIDEO: Blázen v Bronxu unesl soupravu metra! Řidiči HROZIL ŠROUBOVÁKEM!

 
Neuvěřitelné drama zažili v pondělí cestující, kteří v New Yorku jeli metrem na trase 5. Do kabiny strojvůdce se dostal muž, který vlak unesl. Strojvůdce ho za pomoci cestujících nakonec přemohl. Zprávu přinesl server nydailynews.com.
27.07.2011 12:50 |

podobné články

Unesl svou přítelkyni: Takhle probíhal zásah, při kterém ho střelili do hlavy

 
Kulku přímo do čela dostal v pondělí večer od člena zásahové jednotky Martin S. (†41) v polích mezi Jirkovem a Vysokou Pecí. Ten totiž do přístřešku v lese unesl svoji expřítelkyni (33) a dva dny ji tam znásilňoval.
21.08.2013 05:35 |

podobné články

Svérázný sběratel: Vyprodávám garáž! Zn.: Za 3,4 miliardy Kč

 
Angličan James Hull (53) je svérázný chlapík – za svůj život nashromáždil 540 aut a 450 z nich teď prodává. Podmínkou je, že je zájemce musí koupit všechny najednou.
30.06.2014 06:55 |

podobné články

Zavřeno! Jdu na metal, pak na sr*čky, napsal pacientům svérázný lékař od Krause

 
Před časem perlil v Show Jana Krause a za originální vzkazy na dveřích ordinace a nevybíravé výroky o Chlumci si vysloužil kritiku tamního starosty. Přesto si svérázný lékař MUDr. Zdeněk Postler nedá pokoj a v praktikách, které ho proslavily, pokračuje vesele dál. Místo lékařské péče se jeho pacienti minulý týden zase dočkali jen vtipné omluvenky.
08.06.2016 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kraus (1013 článků)

Kanada: V počtu žádostí o azyl předčí ČR jen Mexiko

 
Občané České republiky v prvním pololetí letošního roku podali v Kanadě druhý nejvyšší počet žádostí o azyl. Celkem hledá útočiště 1720 Čechů, více žádostí podali jen Mexičané, jichž se s žádostí přihlásilo na 5500. Informovalo o tom v úterý kanadské velvyslanectví v Praze. Kvůli vysokému počtu žadatelů o azyl kanadská diplomacie uvažuje o opětovném zavedení víz.
07.07.2009 10:25 |

podobné články

ČR ma druhý nejvyšší počet žádostí o azyl v Kanadě na světě!

 
Občané České republiky v prvním pololetí letošního roku podali v Kanadě druhý nejvyšší počet žádostí o azyl Mexičané podali téměř 5500 žádostí. Vysoký počet žadatelů o azyl je důvodem, proč kanadská diplomacie uvažuje o opětovném zavedení víz pro Čechy.
07.07.2009 20:50 |

podobné články