Švédsko – Anglie 0:1 po poločase

Kyjev: Švédsko – Anglie 0:1 po poločase      Branka: 23. Carroll. Rozhodčí: Skomina – Arhar, Žunič (všichni Slovin.).  Sestavy:  Švédsko: Isaksson – Granqvist, Mellberg, J. Olsson, M. Olsson – Larsson, Svensson, Källström, Elm – Ibrahimovic – Elmander. Trenér: Hamrén. Anglie: Hart – Johnson, Terry, Lescott, Cole – Milner, Gerrard, Parker, Young – Welbeck, Carroll. Trenér: Hodgson. [...]
15.06.2012 22:15 |

Osobnosti: Terry Johnson (1 článek) , Carroll Young (1 článek) , Parker Young (1 článek)

Norsko se již před časem obrátilo na Švédsko s prosbou o pronájem věznic

Norsko se obrátilo na sousední Švédsko se žádostí o pronájem vězeňských zařízení, neboť zde hrozí, že kvůli nedostatku ubytovacích kapacit bude nutné některé vězně propouštět. Naproti tomu Švédsko muselo kvůli nedostatku vězňů některé věznice uzavřít. Norský ministr spravedlnosti Anders Anundsen již potvrdil, že své švédské kolegyni Beatrici Askové zaslal žádost o pronájem prostor.
23.02.2014 22:15 |

Paroubek (LEV 21): Švédsko uznalo Palestinu a udělalo krok správným směrem

Švédsko jako první země EU uznalo Palestinu. Již před svým vstupem do EU uznalo Palestinu např. Slovensko. Krok Švédska v tomto směru tedy v mezinárodní politice není takovým průlomem, jak se z něho dělá. Ale Švédsko je nesporně zemí s ohromnou mezinárodní reputací, mezí středně velkými státy dokonce z jednou z vůbec největších na světě.
31.10.2014 20:15 |

Sex jen s výslovným souhlasem všech stran: Švédsko chce styk upravit zákonem

Kampaň proti sexuálnímu obtěžování #MeToo otřásla už řadou zemí a Švédsko není výjimkou. Poslední kapkou tu bylo znásilnění, které bylo živě přenášené na Facebooku. Švédsko proto představilo návrh nového zákona o znásilnění. Podle něho by k sexu mělo docházet jen s výslovným souhlasem všech zúčastněných. O přijetí nové legislativy by měli švédští poslanci hlasovat během několika dnů. Návrh podpořil i premiér Stefan Löfven.
29.12.2017 16:15 |

Anglie v zápase obratů porazila Švédy 3:2, Francie je v čele

Fotbalisté Anglie porazili na evropském šampionátu v zápase dvou obratů Švédsko 3:2. Připsali si tak první výhru na turnaji a posunuli se na druhé místo skupiny D o skóre za Francii. Seveřané jsou naopak po druhé prohře vyřazeni. Francie porazila ve svém druhém utkání na mistrovství Evropy v Doněcku domácí Ukrajinu 2:0. Svěřenci Laurenta Blanca byli celý zápas výrazně lepší, jejich čekání na výhru na velkém turnaji po osmi zápasech ukončily góly Méneze a Cabayeho. Zápas musel být hned v úvodu na 55 minut přerušen pro prudký déšť.
16.06.2012 14:50 |

Anglie prohrála s Itálií a české sny o Riu jsou pryč

Prohra Anglie s Itálií 1:3 na fotbalovém ME hráčů do 21 let znamená, že se baráž o účast na olympijských hrách v Riu de Janeiro hrát nebude a český tým se tak příští rok do Brazílie nepodívá. Na hry postupují všichni čtyři semifinalisté – Dánsko, Německo, Portugalsko a Švédsko.
24.06.2015 23:41 |

Miss Anglie vrátila titul kvůli rvačce s miss Manchester

Nejkrásnější žena Anglie se vzdala titulu poté, co se v tisku objevily zprávy o tom, že v pěstním souboji napadla další královnu krásy. Informovala o tom agentura Reuters. Christieovou nahradila na postu miss Anglie vojačka Katrina Hodgeová.
07.11.2009 13:50 |

Snímek Pilíře země nabídne vášeň a intriky středověké Anglie

Jestli máte pocit, že film ze středověké Anglie bude nudným přepisem učebnice dějepisu, čtyřdílný velkofilm Pilíře země vás vyvede z omylu. Příběh plný vášně a intrik vás zanese doprostřed Anglie ve 12. století, která je ochromena válkou o trůn, bojem o církevní moc, šlechtickými nesváry a majetkovými rozbroji.
15.07.2011 09:35 |

Autobusem s Čechy měla jet do Anglie bomba! Teď ale tvrdí, že je to kachna!

Z Bruselu měla do Anglie přijet českým autobusem nebezpečná bomba! Údajně měla přijet autobusem Student Agency, policisté ale vše odhalili a podezřelého zadrželi již na hranicích Anglie a Francie. Jenže majitel společnosti teď tvrdí, že šlo o falešný poplach. Kde je pravda?!
20.12.2014 20:05 |

Rosický má problémy s achillovkou, v poločase střídal

Kapitán českých fotbalistů Tomáš Rosický musel v poločase utkání mistrovství Evropy s Řeckem vystřídat. Důvodem byly bolesti v oblasti achillovy šlachy a paty. Jelikož v tu dobu český tým vedl 2:0, trenér Michal Bílek se rozhodl klíčového muže sestavy stáhnout a poslat na hřiště Daniela Koláře, aby neriskoval zhoršení Rosického stavu. Prognózy ohledně vážnosti zranění zatím nejsou známy.
12.06.2012 21:00 |

Osobnosti: Tomáš Rosický (575 článků) , Daniel Kolář (38 článků) , Michal Bílek (365 článků)

Řecko – Rusko 1:0 po poločase

Varšava: Řecko – Rusko 1:0 po poločase     Branka: 45.+2 Karagunis. Rozhodčí: Eriksson – Wittberg, Klasenius (všichni Švéd.).  Sestavy:  Řecko: Sifakis – Torosidis, Papastathopulos, K. Papadopulos, Tzavellas – Maniatis, Katsuranis – Salpingidis, Karagunis, Samaras – Gekas. Trenér: Santos. Rusko: Malafejev – Aňukov, A. Berezuckij, Ignaševič, Žirkov – Širokov, Denisov, Glušakov – Dzagojev, Keržakov, Aršavin. Trenér: Advocaat. [...]
16.06.2012 21:55 |

Balotelli už v poločase měnil dres. Asi nechtěl hrát

Mario Balotelli předvedl ve středečním utkání Ligy mistrů s Realem Madrid další ze svých pověstných "úletů". Italský útočník naštval trenéra Brendana Rodgerse tím, že si v poločase při cestě ze hřiště do kabin vyměnil dres se soupeřovým obránce Pepem.
23.10.2014 12:25 |

Osobnosti: Mario Balotelli (106 článků)

KDU-ČSL: Jsme v poločase

KDU-ČSL v poločase své účasti ve vládě a v Poslanecké sněmovně zhodnotila svoji práci a představila její výsledky.
28.11.2015 18:41 |

Slovinci proti USA ztratili dvoubrankové vedení a jistotu postupu

Fotbalisté Slovinska remizovali ve svém druhém zápase na světovém šampionátu s USA 2:2. Evropský celek vedl po poločase o dvě branky a měl jako první tým na turnaji nakročeno k postupu do osmifinále. Američané však dokázali v druhé půli prvního vzájemného souboje vyrovnat a zůstali ve hře o účast ve vyřazovací části. O postupujících ze skupiny C, v které figurují ještě Anglie a Alžírsko, se tak rozhodne až v posledních zápasech.
18.06.2010 21:50 |

Paroubek: Velká Británie v poločase rozpadu

Dlouhá léta, vlastně spíše stovky let, měly Anglie a Skotsko velmi rozdílné představy o své vnitřní i zahraniční politice.
06.06.2015 08:31 |

Švédsko děkuje za záchranu běžce. Hrdiny odmění

Švédsko slibuje za událost z MS v OB velké poděkování
23.08.2009 14:20 |

Češi porazili Finy a budou hrát o medaile. Čeká je Švédsko

Růžičkův výběr porazil Finsko 2:1 po samostatných nájezdech a v sobotním semifinále jej čeká Švédsko.
20.05.2010 19:55 |

Růžičkův výběr porazil Finsko 2:1 po samostatných nájezdech a v sobotním semifinále jej od 14:00 čeká Švédsko.
20.05.2010 20:40 |