Švédské lyžařky vyhrály sprint dvojic na MS v Oslu

Švédské lyžařky Ida Ingemarsdotterová s Charlotte Kallaovou vyhrály dnešní sprint dvojic klasickou technikou na mistrovství světa v Oslu.
02.03.2011 15:20 |

Sprint dvojic vyhrály Němky, Kallaová má další medaili

Německá dvojice Nystadová, Sachenbacherová-Stehleová vyhrála pondělní týmový sprint žen. Za překvapivými vítězkami skončily druhé Švédky a pro bronz si dojely Rusky. České reprezentantky nestartovaly.
18.02.2010 18:30 |

Fallaová a Björgenová vyhrály sprint dvojic v Liberci

Norky Maiken Caspersen Fallaová a Marit Björgenová vyhrály nedělní závod Světového poháru lyžařek-běžkyň v Liberci v týmovém sprintu klasickou technikou.
16.01.2011 15:20 |

Češi mohou ukázat svou sílu ve sprintu dvojic

Na olympijských hrách se v pondělí poběží sprint dvojic, v němž čeští lyžaři na velkých akcích už několikrát uspěli. V závodu volnou technikou se budou snažit prorazit Dušan Kožíšek a Martin Koukal.
22.02.2010 15:40 |

Osobnosti: Martin Koukal (28 článků) , Dušan Kožíšek (22 článků)

Hrdinka lyžařského MS Björgenová vynechá sprint dvojic

Dosavadní vládkyně běžeckých disciplín na mistrovství světa v klasickém lyžování v Oslu Marit Björgenová se dobrovolně vzdala možnosti na rekordní zisk šesti zlatých medailí z jednoho šampionátu.
01.03.2011 12:25 |

Biatlonista Šlesingr doběhl ve sprintu SP v Oslu dvanáctý

Závěrečný sprint SP biatlonistů v Oslu opanoval Birnbacher, celkové pořadí ovládl Bö.
17.03.2011 17:25 |

Breivik chtěl v Oslu odpálit tři obří nálože a v chaosu pak střílet z motorky

Už čtvrtý den probíhá v norském Oslu soud s Andersem Breivikem, který loni v létě zabil 77 lidí. Probírá se jeho útok v Oslu. Ukázalo se, že původně chtěl Breivik odpálit tři nálože a v chaosu ještě střílet z motorky.
19.04.2012 09:15 |

Osobnosti: Anders Breivik (291 článků)

Justin Bieber po sobě v Oslu zanechal 49 zraněných dívek, propuklo davové šílenství

Šílenství kolem příjezdu Justina Biebera  (18) proběhne všude, kde se tento mladinký popový miláček náctiletých dívek objeví. V norském Oslu se však během jeho koncertu odehrálo drama větší, než na které je běžně zvyklý. Musela dokonce zasahovat i záchranná služba, a to v desítkách případů. Zpěvák tak po sobě v Oslu zanechal 49 zraněných dívek.
03.06.2012 12:20 |

Osobnosti: Justin Bieber (1344 článků)

MOV zakázal sportovcům uctít památku zesnulé lyžařky

Mezinárodní olympijský výbor zakázal sportovcům uctít během her v Soči památku předloni zesnulé freestylové lyžařky Sarah Burkeové. Někteří, jako například australská snowboardistka Tora Brightová, měli v úmyslu nastoupit se speciálními nálepkami.
10.02.2014 12:25 |

Osobnosti: Sarah Burke (1 článek)

Tým žen tvoří lyže speciálně pro ženy. České lyžařky je čím dál více nakupují

Už ne jen přebarvené pánské lyže. České lyžařky čím dál více vyhledávají typ lyží zkonstruovaný přímo pro ně. Minulou zimní sezónu prodala brněnská firma Ina Sport celkem 5 890 párů dámských lyží, což je zhruba o 2 000 více než předešlou zimu. Za dámskou řadou lyží firmy Elan stojí vlastní firemní studio, které se skládá právě z žen. I pro letošní sezónu mají nové kolekce.
21.10.2014 13:55 |

Švédské curlerky obhájily zlato z Turína, porazily Kanadu

Švédské curlerky se skipkou Anette Norbergovou vyhrály finále olympijského turnaje nad Kanadou 7:6 v dodatečném endu a obhájily zlato z Turína. Bronz patří Číňankám po vítězství 12:6 nad Švýcarskem.
28.02.2010 02:25 |

Mattel uvedl na trh Barbie v podobě švédské korunní princezny Victorie

Trhnout něco ze švédské královské svatby se rozhodla společnost Mattel a vyrobila speciální edici panenek Barbie, které mají podobiznu princezny Victorie Švédské.
19.06.2010 08:00 |

V areálu švédské jaderné elektrárny byly objeveny výbušné nálože

V areálu největší švédské jaderné elektrárny Ringhals byly ve středu v jednom z kamionů nalezeny dvě výbušniny. S odvoláním na švédskou policii o tom dnes informovaly agentury, podle nichž švédské úřady posílily ochranu všech tří jaderných zařízení v zemi.
21.06.2012 12:55 |

Premiér Sobotka navštíví Švédské království

Předseda vlády Bohuslav Sobotka navštíví ve dnech 3. a 4. listopadu 2016 Švédské království. V rámci svého dvoudenního programu bude se svým švédským protějškem Stefanem Löfvenem a dalšími ústavními činiteli jednat mimo jiné o česko-švédské bilaterální spolupráci v oblasti hospodářství, energetiky či obrany.
03.10.2016 04:35 |

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9319 článků)

Dcera českého vědce se navezla do švédské poslankyně, kvůli sexu je zle

Poslankyně švédské Levicové strany Rossana Dinamarcaová podala trestní oznámení na spisovatelku a novinářku českého původu Kateřinu Janouchovou. Stalo se tak poté, co Janouchová v uplynulých dnech zveřejnila na Twitteru ponižující komentáře na adresu švédské političky a také jednu fotografii Dinamarcaové v bikinách. Informoval o tom švédský list Göteborgs-Posten a další švédská média. Janouchová žije a publikuje ve Švédsku.
16.08.2017 15:50 |

Osobnosti: Kateřina Janouchová (11 článků)

Nor Boe vyhrál sprint SP biatlonistů v Hochfilzenu

Norský biatlonista Tarjei Boe vyhrál páteční sprint Světového poháru v rakouském Hochfilzenu před Ukrajincem Serguejem Sedněvem a Alexisem Boeufem z Francie.
10.12.2010 14:20 |

Běžce na lyžích čeká ve třetí etapě Tour de Ski klasický sprint

Třetí etapu Tour de Ski běžců na lyžích obstará nedělní sprint klasickou technikou v Oberstdorfu.
02.01.2011 07:55 |

Slovinka Majdičová vyhrála klasický sprint v rámci Tour de Ski

Slovinka Petra Majdičová vyhrála v neděli v německém Oberstdorfu klasický sprint, třetí etapu Tour de Ski.
02.01.2011 17:05 |

Slovinka Majdičová vyhrála sprint na Tour de Ski, Nývltová skončila osmá

Slovinka Petra Majdičová vyhrála ve středu v italském Toblachu sprint volnou technikou, pátou etapu seriálu závodů v běhu na lyžích Tour de Ski, druhá skončila Italka Arianna Follisová, třetí místo obsadila její krajanka Magda Genuinová, Eva Nývltová skončila osmá.
05.01.2011 17:00 |

Osobnosti: Eva Nývltová (23 článků)

Tour de Ski: Jakšovi se sprint povedl, Bauer klesl

Sprint v Toblachu: 7. Jakš, 18. Kožíšek, 21. Koukal
05.01.2011 18:10 |