Švédové otočili duel s Finy a zahrají si o zlato

Hokejisté Švédska si po osmi letech opět zahrají o olympijské zlato. Jistotu medaile v Soči získali dnešní semifinálovou výhrou 2:1 v severském derby s Finskem. Všechny branky padly v druhé třetině: tým Suomi otevřel skóre zásluhou Olliho Jokinena, ale výsledek otočili Loui Eriksson a Erik Karlsson. Švédové se v neděli utkají s lepším z dvojice Kanada - USA, Finsko si v sobotu zahraje s poraženým o bronz.
21.02.2014 17:50 |

Osobnosti: Erik Karlsson (3 články) , Loui Eriksson (3 články)

Švédové jsou opět florbalovými mistry světa, otočili duel s Finy

Florbalisté Švédska obhájili na domácím mistrovství světa v Göteborgu titul, když ve finále otočili proti tradičnímu sokovi Finsku stav 0:2 a zvítězili 3:2.
14.12.2014 19:20 |

Švédové porazili Finy 3:0 a po dvou letech jsou opět ve finále MS

Hokejisté Švédska si po dvou letech na mistrovství světa znovu zahrají o zlaté medaile. V dnešním prvním semifinále šampionátu ve Stockholmu porazili v severském derby Finsko 3:0. O výhře domácího výběru rozhodl dvěma góly z přesilovek útočník Loui Eriksson, třetí branku přidal v závěru Henrik Sedin. V nedělním finále vyzvou svěřenci kouče Pära Martse lepšího z dvojice USA - Švýcarsko, Finy čeká zápas o bronz
18.05.2013 17:35 |

Osobnosti: Loui Eriksson (3 články)

Švédové vyřadili Kanadu po nájezdech a v semifinále vyzvou Finy

Hokejisté Švédska porazili ve Stockholmu v posledním čtvrtfinále mistrovství světa Kanadu 3:2 po samostatných nájezdech. O rozhodující gól se zasloužil Fredrik Pettersson. O finále si Švédové zahrají v severském derby s Finskem. Ve druhém semifinále se v sobotu utkají Švýcaři s výběrem USA.
17.05.2013 01:35 |

Pálky, pěsti a vyděšené ženy: Desítky migrantů se popraly s Finy

Ve finském městě Forssa došlo k brutálnímu střetu mezi Finy a uprchlíky. Místní vyzbrojeni baseballovými pálkami napadli ubytovnu s azylanty. Přistěhovalci si nic nenechali líbit a vyzbrojeni klacky začali útočit na Finy. Dvě vyděšené slečny jen tak tak ujely rozhořčenému davu. Do konfliktu se dle policie zapojilo až sto lidí.
25.08.2016 18:30 |

EHT: Češi otočili zápas s Finy, blýskli se Jágr s Červenkou

V prvním utkání brněnského programu Euro Hockey Tour proti Finsku prokázali čeští hokejisté vůli po vítězství, když otočili výsledek. Češi vyhráli na domácí půdě 2:1 a čekají je ještě duely s tradičními rivaly - Ruskem a Švédskem.
22.04.2011 12:30 |

Hokejisté si před zápasem s Finy udělali pohodu: Hurá na steak!

Je tu bitva o první místo v základní skupině, duel s Finy (20.15, ČT4), repríza loňského čtvrtfi nále MS a olympiády.
04.05.2011 12:05 |

Lotyši potrápili i Finy, nakonec je obrali o bod

Hokejisté Finska porazili na světovém šampionátu Lotyšsko 3:2 po samostatných nájezdech a ve středu si zahrají s českým výběrem o prvenství ve skupině D. Po klopýtnutí s Nory tentokrát uspěli Švédové, kteří porazili Rakušany 3:0.
03.05.2011 00:25 |

Američané otočili duel s Nory, Švédové zdolali Rakousko

Skupina C: USA - Norsko 4:2, Švédsko - Rakousko 3:0
02.05.2011 19:05 |

Jágrovi a spol. se v boji o finále postaví Finové. Ti v závěru knokautovali Kanadu

Soupeřem českých hokejistů v sobotním semifinále mistrovství světa v Minsku (17.45) budou Finové, kteří dnes překvapivě porazili Kanadu 3:2. Zápas otočili ve 3. třetině, vítěznou branku vstřelil v 57. minutě Iiro Pakarinen. V semifinále jsou i Rusové a Švédové, jejichž vzájemný duel slibuje být jedním z vrcholů turnaje.
22.05.2014 21:55 |

Osobnosti: Iiro Pakarinen (1 článek)

Sparta otočila duel s klokany, bez ztráty bodu vede ligu

Fotbalisté Sparty otočili malé pražské derby s Bohemians Praha 1905. Letenští přitom dnes od desáté minuty prohrávali po Moravcově trefě, po změně stran ale otočili skóre na 2:1 střídající Bednář a kapitán Lafata.
10.08.2013 22:30 |

Plzni vítězství 2:1 nad Lyonem nestačilo a v Evropské lize končí

Fotbalisté Plzně se stejně jako vloni rozloučili s účinkováním v Evropské lize v osmifinále. V dnešní odvetě s Lyonem sice doma otočili skóre a zvítězili 2:1, po prohře 1:4 ale postoupil soupeř. Hosty poslal do vedení v závěru úvodní půle Gomis, mezi 60. a 62. minutou otočili skóre Daniel Kolář a Stanislav Tecl. Ještě víc zdramatizovat duel už Viktoria nedokázala i proto, že Tecl nedal penaltu.
20.03.2014 21:40 |

Osobnosti: Daniel Kolář (38 článků)

Češi porazili na Karjale i Finsko a zahrají si o prvenství na turnaji!

Čeští hokejisté vyhráli i svůj druhý zápas na Karjala Cupu. Po výhře nad Švédskem porazili svěřenci kouče Evežena Hadamczika domácí Finy po gólu kapitána Petra Nedvěda a zahrají si o celkové vítězství na turnaji.
09.11.2012 20:25 |

Osobnosti: Petr Nedvěd (137 článků)

Zlato a.s. má ambici být jedničkou na tuzemském trhu s investičním zlatem

Na exkluzivní tuzemské doméně www.zlato.cz spustila na začátku října provoz akciová společnost Zlato. Obsahově jde především o zpravodajský a informační portál, ale jeho prostřednictvím je také možné nakoupit investiční zlato v eshopu, osobně či formou spoření do zlata. Informoval o tom dnes statutární ředitel firmy Mgr. Libor Křapka s tím, že za první dva týdny už společnost prodala více než 20 kilogramů zlata.
19.10.2015 13:51 |

ZLATO.CZ: Nejistá budoucnost zdražuje žlutý kov

Portál Zlato.cz oslovil přední tuzemské analytiky a ekonomy, aby se vyjádřili k investování do žlutého kovu. Silný začátek letošního roku, kdy cena zlata poskočila o dvacet procent a na této úrovni se stále drží, je totiž podle analytika společnosti akciové společnosti Zlato Davida Maráška teprve prologem dalšího růstu: „Zlato je nyní nejvýnosnějším aktivem.“
18.04.2016 15:40 |

ZLATO.CZ: Fyzické zlato může růst ještě o 40 %

Cena zlata do roku 2011 vytrvale rostla, po propadu jde letos opět setrvale nahoru. „Zlato se dotklo dna na konci loňského roku. Za poslední čtvrtrok zaznamenává největší dynamiku růstu za posledních třicet let,“ upozorňuje hlavní analytik společnosti Zlato David Marášek.
17.05.2016 17:00 |

ZLATO.CZ: Může se zlato opět stát hlavní rezervní měnou světa?

Může se zlato opět stát hlavní rezervní měnou světa? Tuto otázku si klade stále víc ekonomů a byznysmenů, napsal informační portál Zlato.cz. Současně citoval nedávný výrok mexického miliardáře Priceho, že „vlády po celém světě se uchýlí ke zlatu, aby udržely mezinárodní obchod v chodu“, a dal prostor k vyjádření tuzemským analytikům a ekonomům.
20.06.2016 09:10 |

Hokejbalisté otočili zápas se Slovenskem a budou hrát o zlato

Přesto, že po dvou třetinách prohrávali 2:4, tak si finále domácího mistrovství světa čeští hokejbalisté přece jenom zahrají. Slováky nakonec udolaly 5:4, když rozhodující branku vstřelil Tomáš Rejthar.
19.06.2009 20:30 |

Dánové zaskočili Finy, porazili je o tři góly

Hokejisté Dánska se na mistrovství světa v Německu postarali o obrovské překvapení, když v severském derby porazili vysoce favorizované Finy 4:1.
08.05.2010 23:35 |

Mikko Koivu: Finy povede voják

Kdo povolanější by měl Finy vést do boje s Čechy než hráč, který byl těsně před turnajem na výcviku v armádě? Kapitán národního týmu a Minnesoty Mikko Koivu (28).

Osobnosti: Mikko Koivu (2 články)