Článek

Svátečním nákupům zřejmě odzvoní. Poslanci svedou závěrečný boj

 
Návrh skupiny senátorů na omezení prodejní doby v obchodních řetězcích o většině svátků jde ve sněmovně do finále. Poslanci ve středu poslali novelu do třetího čtení a poslední hlasování by mohlo proběhnout ještě v březnu. Zamítnout ji chce hospodářský výbor i někteří poslanci opoziční pravice a vládního hnutí ANO. Zelenou chce návrhu dát naopak Výbor pro sociální politiku.
02.03.2016 17:50 |

podobné články

Podobné články

Poslanci se hádali kvůli svátečním nákupům: „Nejde o zákazníky, ale o pokladní“

 
Mají mít supermarkety a hypermarkety o svátcích zavřeno? Ze Senátu vzešel návrh na zavření velkých obchodů během sedmi státních svátků v roce. Poslanci se kvůli tomu pustili do ostrých hádek. Přeli se, zda má stát nařizovat zákazníkům, kdy mohou a nemohou nakupovat. A komu to prospěje. Následně však ve sněmovně propukl chaos kolem hlasování. A prošlo zavření jen během tří z vybraných svátků.
15.04.2016 12:20 |

podobné články

Severočeské nemocnice mohou kvůli drahým nákupům přijít o půl miliardy

 
Společnost Krajská zdravotní, pod kterou spadá pět nemocnic v Děčíně, Ústí nad Labem, Teplicích, Mostě a Chomutově patřících Ústeckému kraji, má problém. Kvůli drahým nákupům některých zdravotnických přístrojů a zařízení a způsobům výběru dodavatelů jí hrozí, že z téměř půlmiliardové evropské dotace na již realizované projekty modernizace krajských nemocnic nedostane ani korunu.
21.07.2009 17:10 |

podobné články

„Pomáhejte v Nepálu“, vyzývají obchodníci k nákupům

 
Firma Zoot podpoří obyvatele Nepálu zasažené zemětřesením. Z každého zakoupeného zboží poputuje 20 Kč na okamžitou pomoc a obnovu zničených budov. Akce potrvá celý zítřejší den 29. 4. Diakonie i Zoot proto vyzývají všechny zákazníky k horlivým nákupům.
28.04.2015 19:46 |

podobné články

Slovácká tržnice Konírna zve k prvním nákupům! Otevření se setkalo s velkým zájmem

 
Slovácká tržnice Konírna již slouží veřejnosti a láká k prvním nákupům. Slavnostní pásku přestřihl v předvečer konání tradičních Slavností vína a otevřených památek iniciátor celého projektu, podnikatel a senátor Ivo Valenta, spolu se starostou města Uherské Hradiště, Stanislavem Blahou.
12.09.2015 09:35 |

podobné články

Z Bočanové je věštkyně Sibyla: Jaké bude finále StarDance!

 
Týden co týden se řada soutěžících StarDance ztenčuje o další a další páry. Finále se nezadržitelně blíží. Které dva páry svedou závěrečný boj, je zatím ve hvězdách. Mahulena Bočanová (48) má už ale o vítězích jasno.
25.11.2015 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Mahulena Bočanová (711 článků)

Na svátečním stole nesmí chybět: Vinná klobása!

 
Má jemné maso, voní  a po upečení nebo usmažení krásně křupe. Vinná klobás amá prsotě na svátečním stole svou letitou tradici. Poradíme, jak vybrat tu, která bude skutečnou lahůdkou!
21.12.2013 10:37 |

podobné články

Poslanci svedou boj s policií kvůli Parkanové

 
Zákopová válka mezi šéfem policejního protikorupčního útvaru Tomášem Martincem a poslanci z mandátového a imunitního výboru o tom, kdo vynáší informace, nejspíš neutichá. Může se přitom dotknout i projednávání policejní žádosti o vydání místopředsedkyně komory Vlasty Parkanové (TOP 09) kvůli nákupu armádních letadel Casa.
20.06.2012 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (688 článků)

Ministr Vondra: Prostředníkům v armádních zakázkách odzvoní

 
Poslanci ODS podpořili vládní návrh zákona o zahraničním ochodu s vojenským materiálem, který zásadně mění dosavadní postup při nákupu armádní techniky. Sněmovna dnes většinou koaličních hlasů schválila, že resorty obrany a vnitra budou nakupovat vybavení pro armádu a bezpečnostní sbory bez prostředníků.
21.06.2011 21:20 |

podobné články

Zuřivý boj nováčků ve sněmovně se blíží

 
V nadcházejících říjnových komunálních volbách přes čerstvé koaliční partnerství boj o hlasy voličů svedou i dva nováčci ve sněmovně. Jak Johnovy Věci veřejné, tak Schwarzenbergova TOP 09 zažily po parlamentních volbách raketový vzestup, který by rády korunovaly úspěchem v komunálních volbách.
20.07.2010 10:15 |

podobné články

Pojišťovny čeká boj o pacienty, píše deník. Ministerstvo chystá změny

 
Ministerstvo zdravotnictví chystá změny, které mají jednotlivé zdravotní pojišťovny motivovat k efektivnější péči o pojištěnce. Pacienty má nový systém hrazení léčby dovést k návštěvám lékaře jen tehdy, když je to pravdu nezbytné. Vedlejším produktem tohoto záměru ovšem bude, že pojišťovny mezi sebou svedou boj o nákladné pacienty, které budou chtít co nejrychleji vyléčit. Píše to sobotní MF Dnes.
30.03.2013 11:15 |

podobné články

Uprchlické „džungli“ odzvoní v pondělí umíráček. Tábor v Calais končí

 
Evakuace rozsáhlého uprchlického tábora v Calais na severu Francie začne v pondělí. Podle agentury AFP to v pátek oznámily francouzské úřady. Zrušení improvizovaného tábora do konce roku už v září oznámil francouzský prezident François Hollande. V táboře zvaném džungle žije kolem 8000 migrantů, kteří už se zřejmě smířili s jeho likvidací. Větší protesty či násilnosti se tak neočekávají.
21.10.2016 19:15 |

podobné články

Osobnosti: François Hollande (204 článků)

Ratha zřejmě na kandidátce ČSSD nahradí Moravčíková nebo senátor Řihák

 
O první místo na kandidátce středočeské ČSSD do podzimních krajských voleb, které se uvolnilo po zatčení bývalého hejtmana Davida Ratha, svedou boj nejméně dva lidé. Vedle nynější hejtmanky Zuzany Moravčíkové projevil zájem o post volebního lídra senátor a příbramský starosta Josef Řihák.
21.06.2012 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Josef Řihák (132 článků) , David Rath (4272 článků)

Boj o Hrad svedou dva vášniví kuřáci? Kubera: Jdu do toho. Miloš už to ví!

 
Kdo se v roce 2018 stane prezidentem republiky, je teď těžké předvídat. Vypadá to ale, že se jedno měnit nebude. Po ruce tu vždy zřejmě bude muset zůstat popelníček. Vášnivý kuřák Miloš Zeman (71) totiž dostane stejně »zapáleného« protivníka!
29.12.2015 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (16424 článků)

VYNÁLEZ: běžky bez mazání! Prkýnka vznikala 15 let

 
Obyčejným běžkám možná brzy odzvoní.
11.01.2011 19:50 |

podobné články

Kožušník (ODS): Věřím, že si Kubánci svými klíči brzy odzvoní konec komunismu

 
Europoslanec za ODS a člen frakce Evropských konzervativců a reformistů Edvard Kožušník osobně přijel podpořit opozici kubánského režimu.
01.03.2011 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Edvard Kožušník (72 článků)

Prezident vzal pero, a změnil nám život: 100 korun za den v nemocnici

 
Prezident Václav Klaus marodí, trápí ho angína. Aby jeho čas ale nepřišel vniveč, chopil se pera a podepsal zákony, které už prošly Sněmovnou i Senátem. Už je tak definitivní, že od příštího roku zaplatíme za den v nemocnici místo šedesáti korun rovnou stovku a připlatíme si třeba za nadstandardní zdravotnickou péči. A řidičům, kteří se rádi schovávají za »osobu blízkou«, také odzvoní. Podívejte se na souhrn všech změn...
30.09.2011 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8475 článků)

Konec uhlí v Evropě? Unie je pro, Poláci proti, Češi uprostřed

 
Spalování uhlí v Evropě možná odzvoní. Evropská unie chce vytěsnit uhlí jako zdroj elektřiny, potrvdil velvyslanec ČR pro energetickou bezpečnost Václav Bartuška.
10.03.2012 16:05 |

podobné články

Video: Google auto, které se řídí samo, testuje slepý muž!

 
Vášnivým řidičům brzy odzvoní, technologie samořídícího auta jde mílovými kroky kupředu a Google už začíná otřásat běžnou představou o tom, jak má vypadat řízení vozu.
05.05.2013 21:55 |

podobné články

Mincím a bankovkám brzy odzvoní. Kdy v Česku skončí?

 
Norsko a Švédsko se hotovosti chtějí zbavit zhruba za 5 let. Postupně se k nim navíc přidávají i další země. Česko jde ale ráznými kroky proti proudu. Zatímco mincí a bankovek ve zmíněných zemích ubývá, v české kotlině je jich stále víc. Platební karty jsou ale i tak konkurencí – průměrně má každý Čech jednu a obvykle s ní platí nákup za zhruba 800 korun.
25.10.2015 05:05 |

podobné články