Článek

Svačinka (KSČM): Bezpečnost nejen v ulicích

 
Vzhledem k ekonomické situaci obcí, které mají zabezpečovat místní záležitostí veřejného pořádku obecními policiemi a omezeným možnostem policie státní, bychom mohli iniciovat rozšíření kamerových systémů ve spolupráci s podnikatelskými subjekty.
07.04.2015 13:26 |

podobné články

Podobné články

Svačinka, cigareta a pak infarkt. Příběh prvního Čecha s darovaným srdcem

 
Na počátku první transplantace u nás byla svačinka a cigaretka na dílně. Pak Josefovi Divinovi puklo srdce. A pak ještě jednou. A pak mu dali nové...
16.01.2014 14:25 |

podobné články

Víme, jak bude vypadat Výbor pro bezpečnost a Výbor pro obranu

 
EXKLUZIVNĚ Jak informovaly ParlamentníListy.cz Výbor pro obranu a bezpečnost se rozdělí na Výbor pro obranu příslušný rezortu obrany a Výbor pro bezpečnost kontrolující ministerstvo vnitra. Výboru pro bezpečnost bude šéfovat dle koaliční dohody předseda Věcí veřejných Radek John a podle informací ParlamentníchListů.cz by měl Výboru pro bezpečnost šéfovat Jan Vidím z ODS.
13.12.2011 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2465 článků) , Jan Vidím (72 článků)

Bezpečnost měst v tuzemsku střeží tisíce kamer, další přibývají

 
Na bezpečnost v ulicích měst v České republice dohlížejí tisíce bezpečnostních kamer. Ve městech se první z nich začaly objevovat od poloviny devadesátých let. I když jsou investice nákladné a radnice musí platit i za jejich samotný provoz a obnovu, města si jejich účinnost pochvalují. Na mnoha místech se tak systém stále rozšiřuje. Kamery pomáhají snižovat především kriminalitu v ulicích, strážníci je využívají i při dopadení vandalů či zlodějů. Záběrů kamer běžně využívají při své práci i státní policisté.
25.08.2013 11:30 |

podobné články

Novotný (Svobodní): Bezpečnost především! Ale co svoboda v dopravě?

 
Článek se věnuje dopravním kolizím a rizikům plynoucí z inženýringu dopravy. Jaké řešení by mělo být nabídnuto, aby se zajistila bezpečnost bez ukrajování svobody. Lze maximalizovat jak svobodu, tak i bezpečnost v dopravě? Svoboda = anarchie? Bezpečnost = totalita?
27.08.2015 15:46 |

podobné články

Po ulicích Prahy se prochází domobrana. Magistrátu to vadí, nic ale nezmůže

 
Samozvané skupiny domobrany, které se objevují nejen v Praze, ale i v dalších městech České republiky, by se neměly zákonně podporovat. Tvrdí to radní pro bezpečnost hlavního města Libor Hadrava (ANO). Podle něj by uzákonění domobrany přineslo víc škody než užitku tím, že by se po ulicích Prahy šířil strach – podobně jako tomu bylo po loňském teroristickém útoku v Paříži. Po něm ulicemi našeho hlavního města chodili vojáci se samopaly.
28.11.2016 17:05 |

podobné články

Premiér Sobotka to schytal nejen od vlastního senátora. Měl prý víc mlčet

 
V Kauze Libanonce Alího Fajáda a dvou Češek unesených v Pákistánu v roce 2013 došlo k řadě úniků citlivých informací, a to je opravdu velký problém. Předseda senátního výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost František Bublan (nestr. za ČSSD), členky sněmovního výboru pro bezpečnost Jana Černochová (ODS) a Zuzka Bebarová Rujbrová (KSČM) se shodli na tom, že by premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) měl raději mlčet. A nejen on.
09.02.2016 22:45 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9387 článků) , František Bublan (183 článků) , Jana Černochová (371 článků)

Slané koláčky s rajčaty

 
Z listového těsta se dá připravit prakticky cokoliv – chutný oběd, svačinka i luxusní večeře a to hned ve dvou formách. A to buď sladké, nebo slané. Tentokrát vám nabízíme recept na unikátní slané koláčky ...
07.10.2010 07:05 |

podobné články

Vznikla Společnost J. K. Vaňhala

 
Čechošvýcar Pavel Svačinka poskytl Právu informaci o vzniku nové mezinárodní společnosti zabývající se českou klasickou hudbou. Nazývá se Asociace Johann Baptist Wanhal a tvoří ji muzikologové, hudebníci a další nadšenci milující dílo skladatele českého klasicismu, u nás zvaného Jan Křtitel Vaňhal.
20.12.2010 10:45 |

podobné články

Zeleninové rolky z rýžového papíru

 
Skvělá svačinka, která rychle zažene hlad. Příprava zabere 35 minut. Pro dvě osoby potřebujete 8 listů rýžového papíru ( o průměru 16 centimetrů, asi 40 gramů) Jednu salátovou okurku (a asi 70 gramů) Jednu malou mrkev Jeden stonek celeru Jedna jarní ...
28.01.2011 06:05 |

podobné články

Vilhelmová na procházce se svými syny: Tatiano, párek v rohlíku není dobrá svačinka!

 
I když před rokem odešla od svého manžela za mladším milencem Vojtou Dykem (26), je pořád mámou na plný úvazek. Herečku Tatianu Vilhelmovou (33) zastihli fotografové na procházce s jejími syny Františkem (6) a Cyrilem (4) po parku na pražské Letné. Jen jim při té příležitosti mohla dopřát zdravější a chutnější svačinku.
31.03.2012 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Tatiana Vilhelmová (435 článků) , Vojtěch Dyk (690 článků)

Když nechtějí jíst: 4 zdravé a chutné svačinky do školy

 
Víte, co ráno zabalit malému školákovi do svačinového boxu, aby byla dopolední svačinka zdravá a přitom dobře chutnala? Nabízíme vám pár rychlých receptů.
06.09.2012 11:15 |

podobné články

VIP Prostřeno! Líný Soukup prostře papírové tácky a plastové příbory

 
Porcelánové talíře a nerezové příbory u otce čtyř dětí nehledejte. Herec Pavel Soukup (64) přichystá soupeřům nejedno překvapení. Tekutá pozornost od četníka ze Saint-Tropez, svačinka ze služebny, vzpomínka na školení v bulharském centru pro počítačovou kriminalitu a placka kpt. Vejnara... Co se skrývá za tajemným policajstkým menu?
31.01.2013 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Soukup (126 článků)

»Svačinka« přelstila leoparda! Koukejte, jak se mu schovala

 
Utéct leopardovi? Takřka nemožné! Běhá až 60 km/h, dokáže vyskočit až tři metry vysoko a překážkou pro něj není ani strom...
01.04.2014 05:10 |

podobné články

Sladké potěšení: Lahodné borůvkové muffiny

 
Sladká svačinka se ke kávičce nebo šálku výborného čaje hodí každý den. Upečte si podle našeho receptu delikátní muffiny s ovocem
19.05.2014 05:10 |

podobné články

Lítý boj na greenu 17. jamky: Had chtěl spolknout obří žábu!

 
Na golfovém hřišti v Gloucestershire ve Velké Británii se dva muži nestačili divit. Hru přerušili, když se přímo na greenu stali svědky toho, jak obřímu hadovi utekla jeho žabí svačinka.
01.08.2014 18:45 |

podobné články

Fit fruitík – chutná svačinka do školních lavic

 
Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a školáci již za několik dní zasednou zpět do školních lavic. V posledním prázdninovém týdnu jistě většina z nich vyrazí s maminkami na obligátní nákup studijních potřeb, sešitů, obalů a dalších nepostradatelných pomůcek. Kromě povinné výbavy bychom ale neměli zapomínat na správnou výživu školáka.
25.08.2014 22:00 |

podobné články

Zabalte to: 3 recepty na dokonalé rolády

 
Hodí se na snídani, jen tak ke kávě i jako svačinka pro děti. Řeč je o sladkých roládách. Zkuste si je upéct podle našich receptů.
13.11.2014 06:10 |

podobné články

Z babiččina notýsku: Křížaly z jablek

 
Nejlepší laskomina pro zimní večery, skvělá svačinka na procházku nebo ozdoba na staročeský vesnický vánoční stromek. To všechno jsou křížaly. A pěkně zabalené se hodí i jako dárek.
04.12.2014 06:15 |

podobné články

Pozor, stříká hamburger! Půlnoční svačinka Verešové málem způsobila katastrofu

 
I když Andrea Verešová (35) vypadá, že naposledy jedla o Vánocích, tak tomu tak není. Ve středu na party ve vodkovém stanu neodolala vůni grilovaného hamburgeru a o půlnoci si ho poručila. Jedla s takovou vervou, že to málem odnesly její luxusní šaty.
09.07.2015 22:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrea Verešová (1142 článků)