Článek

Sváček na Frekvenci 1 promluvil o platech soudců i konci Válkové v úřadu

 
V dnešním pořadu Frekvence 1 Pressklub moderátora Luboše Xavera Veselovského byl hostem soudce a bývalý předseda městského soudu v Praze Jan Sváček. Promluvil o práci soudců a jejich platovém ohodnocení, které je prý závislé na jejich nestrannosti v soudním procesu.
11.04.2015 19:21 |

podobné články

Podobné články

Sláček na Frekvenci 1 promluvil o platech soudců i konci Válkové v úřadu

 
V dnešním pořadu Frekvence 1 Pressklub moderátora Luboše Xavera Veselovského byl hostem soudce a bývalý předseda městského soudu v Praze Jan Sláček. Promluvil o práci soudců a jejich platovém ohodnocení, které je prý závislé na jejich nestrannosti v soudním procesu.
11.04.2015 18:51 |

podobné články

Sváček vzdal kandidaturu na místopředsedu vrchního soudu

 
Někdejší dlouholetý šéf pražského městského soudu Jan Sváček vzdal svou kandidaturu na funkci místopředsedy Vrchního soudu v Praze. Informaci, kterou dnes přinesl deník Právo, ČTK potvrdil mluvčí ministerstva spravedlnosti Miroslav Konvalina. S působením Sváčka ve vedení vrchního soudu nesouhlasili senátoři a zástupci občanských iniciativ. Vadilo jim, že Sváček údajně zatajoval informace o své komunistické minulosti či navrhoval do funkcí soudců problematické lidi.
27.11.2014 10:25 |

podobné články

Ministři předloží analýzu k verdiktu o platech soudců a politiků

 
Ministr financí a ministryně spravedlnosti a práce mají na příštím jednání vlády předložit analýzu toho, jak se kabinet postaví k nedávnému rozhodnutí Nejvyššího soudu (NS) o platech soudců a ústavních činitelů. Uložila jim to dnes vláda. NS potvrdil, že Ministerstvo práce a sociálních věcí nepoužívá při stanovování platů soudců a zákonodárců správný statistický údaj. Verdikt zřejmě otevírá cestu ke zvýšení jejich platů o několik tisíc korun měsíčně, u soudců nejspíš i zpětně. Informovala o tom dnes ČTK.
28.01.2015 21:08 |

podobné články

Sváček přijal nabídku Klause kandidovat do Ústavního soudu

 
Předseda Městského soudu v Praze Jan Sváček přijal nabídku prezidenta Václava Klause, aby se příští rok ucházel o uvolněné místo soudce Ústavního soudu. Kandidaturu nyní bude obhajovat v Senátu, který musí Klausův výběr potvrdit. Sváček to řekl ČTK po dnešní schůzce s prezidentem na Pražském hradě.
23.11.2011 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9025 článků)

Sváček má šanci stát se ústavním soudcem, připustil šéf senátorů ČSSD

 
Prezident Miloš Zeman začal sondovat, zda má šéf pražského Městského soudu Jan Sváček šanci na druhý pokus uspět v Senátu se schválením kandidatury na post ústavního soudce. Šéf senátorů ČSSD Petr Vícha po pátečním setkání se Zemanem na Hradě připustil, že by Sváček mohl uspět.
19.07.2013 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Vícha (36 článků) , Miloš Zeman (20442 článků)

Senátoři se postavili proti Zemanovi! Sváček nebyl zvolen ústavním soudcem

 
Soudce Jan Sváček k Ústavnímu soudu nezamíří! Senátoři opět smetli prezidentovu žádost se stolu. Před časem už ho prosazoval prezident Václav Klaus, nyní ho navrhl i Miloš Zeman. Ale ani to v levicovém Senátu nepomohlo. Sváček dostal jen 30 hlasů, o 8 méně než při prvním hlasování.
21.08.2013 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9025 článků) , Miloš Zeman (20442 článků)

Soudce Sváček, kterého nemá rád Dienstbier, možná dostane nové místo. Extrémně důležité

 
Soudce Jan Sváček dvakrát neprošel Senátem na funkci ústavního soudce. Nyní je řadovým soudcem vrchního soudu a podle Lidových novin míří na vyšší post. Údajně je jen krůček od toho stát se místopředsedou Vrchního soudu v Praze. Spekuluje se i tom, že by Sváček mohl nasazovat agenty.
08.07.2014 07:35 |

podobné články

Premiér Sobotka bude s ministry jednat o platech soudců

 
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) bude dnes jednat s několika členy své vlády o možnostech, jak se vyrovnat s nedávným rozhodnutím Nejvyššího soudu (NS) o platech soudců a ústavních činitelů, podle něhož Ministerstvo práce a sociálních věcí nepoužívá při stanovování jejich platů správný statistický údaj. Verdikt zřejmě otevírá cestu ke zvýšení platů o několik tisíc korun měsíčně, u soudců nejspíš i zpětně.
03.02.2015 07:46 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9472 článků)

Sváček vzdal kandidaturu do vedení VS v Praze

 
Horký brambor ohledně rozhodnutí, zda jmenovat či nejmenovat do vedení Vrchního soudu (VS) v Praze bývalého předsedu pražského městského soudu Jana Sváčka, nakonec vytáhl z rukou ministryně spravedlnosti Heleny Válkové (ANO) samotný Sváček. Svoji kandidaturu stáhl.
27.11.2014 07:46 |

podobné články

Rozhodnutí soudců jsou nezávislá, brání se ředitel pražského městského soudu

 
Předseda městského soudu v Praze Jan Sváček se ve svém komentáři v deníku Právo zastává nezávislosti soudců. Poukazuje na to, že ani předseda jakéhokoli soudu nemůže do rozhodovací činnosti soudců zasahovat. Nemůže proto být ničím spojencem.
27.02.2012 11:35 |

podobné články

Naprostá tragédie! Marek Benda ztrhal Babiše kvůli Válkové a zhrozil se nad jejím možným nástupcem

 
ROZHOVOR Ministryně spravedlnosti Helena Válková (ANO) předala dnes předsedovi hnutí ANO Andreji Babišovi svou demisi. Babiš později novinářům řekl, že Válkové chyběly manažerské dovednosti. Prý je velmi dobrý pedagog, ale neodolala všem okolním tlakům, které na ministra spravedlnosti jsou. Jenže způsob odvolávání Válkové nepřijde po Miroslavu Kalouskovi z TOP 09 vhodný ani poslanci ODS Marku Bendovi. „Nemá to žádnou noblesu, nechová se k paní ministryni Válkové jako k dámě a ani jako k osobě, která si určitě úctu zasluhuje. Odvolává ji na tiskových konferencích a to navíc v době její nemoci – já si myslím, že je to spíše trapné, než cokoliv jiného,“ uvedl Benda naopak na konto Babiše v rozhovoru ParlamentníchListů.cz.
10.02.2015 16:41 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6371 článků) , Marek Benda (500 článků) , Helena Válková (338 článků)

BIS chce soudce poškodit, naznačuje Sváček

 
Šéf Městského soudu v Praze Jan Sváček vzkazuje BIS, která vydala zprávu o zkorumpovanosti českého soudnictví – máte-li důkazy, předložte je. Jinak totiž BIS jen přispívá k image soudců jakožto velkých korupčníků. Přitom se k nim ve skutečnosti mnoho korupčních kauz ani nedostane.
10.09.2011 16:15 |

podobné články

Senátorce Wagnerové vadí, že se Sváček stal náměstkem šéfa vrchního soudu Bureše

 
Pondělní Lidové noviny píší o sporném výběrovém řízení. Pozici náměstka pro trestní úsek na pražském vrchním soudu v něm získal Jan Sváček, dvakrát odmítnutý kandidát na ústavního soudce. Kriticky se k tomu staví senátorka a bývalá ústavní soudkyně Eliška Wagnerová. „Je zjevné, že nároky na obsazování důležitých míst v obecné justici jsou buď nižší, nebo jiné než pro obsazování míst ústavních soudců,“ uvedla.
29.09.2014 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Bureš (331 článků)

Premiér zpochybnil výroky soudů o platech soudců. Prý je v nich rozpor

 
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) je přesvědčen, že existuje rozpor mezi nedávným výrokem Nejvyššího soudu (NS) o platech soudců a dřívějším nálezem Ústavního soudu (ÚS). Vláda zatím vidí jedinou cestu, jak se na ÚS v této věci obrátit. Skrze ministryni spravedlnosti Helenu Válkovou (ANO) chce proto požádat předsedu Okresního soudu Brno-venkov Petra Jirsu, aby tak učinil. Sobotka to dnes řekl novinářům v Kramářově vile.
05.02.2015 14:06 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9472 článků)

Soudce Sváček ví, jak dostat imunitu k Ústavnímu soudu

 
Kandidát na ústavního soudce Jan Sváček promluvil do složitých právních konstrukcí aféry Jany Nagyové a údajných trafikantů ODS. Dlouholetý předseda Městského soudu v Praze hledá cestu, kterou by se dala dotlačit otázka imunity poslanců až k Ústavnímu soudu.
27.07.2013 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1538 článků) , Jana Nagyová (1531 článků)

Soudce Jirsa podal ústavní stížnost kvůli platům soudců

 
Předseda Okresního soudu Brno-venkov Petr Jirsa dnes podal k Ústavnímu soudu stížnost proti průlomovému rozhodnutí Nejvyššího soudu (NS) o platech soudců. ČTK dnes řekl, že chce, aby se celá věc ohledně platů jednou pro vždy vyřešila. Jirsa měl těžké rozhodování, protože jako předseda soudu zastupuje stát, na druhé straně souhlasí s argumenty soudců.
31.03.2015 12:16 |

podobné články

Úřad na ochranu soukromí šetří, zda je zveřejnění minulosti soudců zákonné

 
Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) od úterý prověřuje, zda je zveřejnění komunistické minulosti soudců v souladu se zákonem. Problém prý není u zveřejnění minulosti soudců Ústavního soudu, uvedl úřad. Ústavní soud loni rozhodl, že někdejší členství soudců v předlistopadové KSČ není jejich soukromou věcí.
26.01.2011 13:10 |

podobné články

Krize českého soudnictví: V ČR chybí do ideálního stavu na 400 soudců

 
Soudům v ČR chybí do ideálního stavu přes 400 soudců. Mnozí soudci jsou přetíženi i víc než dvojnásobkem případů oproti jiným kolegům. Až začne od ledna platit nový občanský zákoník, který přinese zásadní změny do českého práva, zatíženost především okresních soudů se ještě zvýší. Může se protáhnout i doba soudních řízení. Podle prezidenta Soudcovské unie Tomáše Lichovníka není nezbytné zvyšovat počty soudců za předpokladu, že se posílí počty asistentů soudců a vyšších soudních úředníků. Lichovník to dnes řekl v Darovanském dvoře na Rokycansku při jednání Soudcovské unie. 
18.10.2013 17:35 |

podobné články

Babiš přiživil spekulace o konci ministryně Válkové, nepostavil se za ni

 
Dny ministryně spravedlnosti Heleny Válkové ve vládě mohou být podle zákulisních informací sečteny. Spekulace ve středu ještě přiživil stranický šéf Válkové Andrej Babiš, když před novináři odmítl ministryni podpořit.
04.02.2015 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12388 článků)