Článek

SUPERneděle na obrazovkách: Drsný boj o diváky!

 
Nedělní souboj s ovladačem! Ten čeká diváky už tento týden. Pokud uplynulou neděli váhali, na co se dívat, tu další jim z toho půjde hlava kolem. ČT 1, Prima i Nova vytáhly svá podzimní esa z rukávů a nasadily je ve stejný den!
30.08.2016 12:10 |

podobné články

Podobné články

Babica v ohrožení: Drsný Pohlreich a Ital Emanuele táhnou proti němu!

 
V neděli se mají diváci opravdu na co těšit, protože je na obrazovkách čeká skutečný kulinářský svátek! Na návštěvu k italskému kuchaři Emanuelovi totiž přijde drsný šéf Zdeněk Pohlreich (51). Společně pak pro své příznivce tentokrát připraví opravdovou kulinářskou lahůdku...
25.04.2010 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Pohlreich (462 článků)

Seriál Rapl: Drsný detektiv, severský nádech a příslib dobré podívané

 
S podzimními nabídkami českých televizí přišla vlna nových detektivních seriálů. Mezi nimi září Rapl s Hynkem Čermákem (43) v hlavní roli. Drsný a svérázný detektiv patří s prvním odvysílaným dílem mezi to nejlepší, co se v poslední době na obrazovkách objevilo.
31.08.2016 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Hynek Čermák (124 článků)

Letos se od televize jen tak nehneme: Ty nejlákavější seriály roku 2014!

 
Napětí, humor i akce. Letos bude na televizních obrazovkách všeho dostatek. České televizní stanice si totiž pro diváky přichystaly nálož atraktivních seriálů, ze kterých si ten svůj oblíbený vybere každý. Blesk.cz přináší přehled těch nejzajímavějších zahraničních seriálů, které letos můžete vidět na našich obrazovkách.
13.01.2014 20:45 |

podobné články

TV tipy: krásná Scarlett, drsný Eastwood a oscarový Japonec

 
O víkendu čeká televizní diváky například slušná sci-fi Ostrov, oscarový japonský film Průvodce a pro pamětníky je tu jeden drsný chlapík, který si říká Harry.
25.02.2011 12:55 |

podobné články

Nova a Prima začnou seriálový boj o diváky

 
V neděli 7. února večer vypukne další z bojů o televizní diváky, ve skutečnosti boj o výši ceny za reklamu nasazenou v tomto čase. Nova a Prima vyrazí proti sobě ve stejný vysílací čas s premiérami českých seriálů.
31.01.2016 11:40 |

podobné články

Šeherezáda versus Cesty domů: První souboj o diváky už dnes večer!

 
Dnes, ve středu 9. února, proběhne první souboj o seriálové televizní diváky, které televize Prima a Nova zkoušejí nalákat na úplné novinky na obrazovkách.
09.02.2011 15:30 |

podobné články

Šeherezáda versus Cesty domů: Další souboj o diváky už dnes večer!

 
Dnes, ve středu 9. února, proběhne už druhý souboj o seriálové televizní diváky, které televize Prima a Nova zkoušejí nalákat na úplné novinky na obrazovkách.
09.02.2011 15:40 |

podobné články

Televize BBC se toho nebojí! Penis na obrazovce odrovnal diváky

 
Vyděsil diváky BBC. Oscar Pearce je herec, který se proslavil rolí Mr. Red ve filmu Resident Evil anebo v Marvelově Kapitánovi Amerika. Existuje však další věc, která z něj teď udělala hvězdu. Na obrazovkách se objevil jeho penis.
01.02.2016 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Oscar Pearce (1 článek)

Válka mezi televizemi: Diváky čekají změny a škrtance jejich oblíbených seriálů!

 
Od podzimu zavládne na televizních obrazovkách pořádný chaos. Konkurenční televize už teď chystají boj o každého diváka. Aby si jich získali co nejvíce, přehazují své trumfy v podobě oblíbených seriálů tak, aby smetly své protivníky ze stolu.
30.07.2014 19:40 |

podobné články

Nové Události rychle ztrácejí diváky, a tak... Voldánová musela vysílat s chřipkou!

 
Nové Události České televize diváky nezaujaly! Zatímco nedělní premiéru si ze zvědavosti pustilo 902 tisíc diváků (a spolu s diváky ČT24 celkem 1 056 000), během pondělka a úterka se počet diváků hlavní zpravodajské relace ČT rychle vrátil k počtům před jejich dlouho a masivně propagovanou »bombastickou« proměnou – dívalo se jen 635 tisíc lidí...
05.04.2012 12:15 |

podobné články

Komunistický kandidát zaujal diváky z Moravskoslezského kraje nejvíce

 
Diváky předvolebního Speciálu Otázek Václava Moravce (OVM), který se živě vysílal z Moravskoslezského kraje dne 4. 10. 2012 na ČT24, ze šestice účastníků diskuse nejvíce zaujal hejtmanský kandidát KSČM Josef Babka (16,8%), nejhůře pak byla diváky hodnocena kandidátka ODS na hejtmanský post David Sventek (10,3%).
08.10.2012 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Babka (5 článků)

Postřik na česnek a boj s houbomilkou česnekovou

 
Mezi zahrádkáři se těší čím dál větší oblibě pěstování česneku, který má řadu blahodárných účinků na lidské zdraví. Mimo jiné přináší řadě lidem i gurmánský požitek. Ovšem se vzrůstající produkci česneku dochází i k šíření škůdců, kteří ničí naší úrodu. Snad nejobávanějším škůdcem česneku je houbomilka česneková. Česnek je proslulý svými antimykotickými účinky – obsahuje látky, jež chrání před houbovitými chorobami. Často se používá jako surovina pro výrobu postřiku proti bramborové plísní či na ochranu rajčat. Ovšem předmětem dnešního článku je uchránit samotný česnek. Jestliže se chceme vyhnout chemickým postřikům, musíme zaměřit pozornost na prevenci a nepřímý boj s houbomilkou. Houbomilka česneková je moucha, jež přezimuje ve stádiu dospělých much. Samičky kladou vajíčka na rostliny a vylíhlé larvy se následně zavrtávají mezi srdíčkové listy. Takto napadané rostliny zaostávají, neprospívají, deformují se jim listy a postupně odumírají. Prevence a nepřímý boj s houbomilkou Houbomilka česneková nepatří zrovna k vyhlášeným letcům, proto je vhodné pěstovat česnek co nejdále od loňských ploch česneku. Zbytky rostlin po každé sklizni důkladně odstraníme, obzvláště pokud rostliny byly napadeny. Proti houbomilce je účinné včasné a precizní přikrytí záhonů bílou netkanou textilií. Přístup k rostlinkám zamezíme samičkám tak, když pečlivě okraje textilie zahrneme půdou. V oblastech s větším výskytem tohoto hmyzu se osvědčilo pěstování jarních odrůd česneku – ty totiž houbomilka nenapadá. Chemický postřik na česnek Insekticidní postřik bychom měli v zeleninových zahrádkách nechat jen jako poslední možnou variantu. Postřik je nutné provést preventivně, při prvním jarním oteplení – konev února či počátek března. Vhodná doba je, když po dobu čtyř dnů vyšplhají teploty kolem 10 stupňů. Postřik se má po dvou týdnech zopakovat. Schválené přípravky pro postřik česneku jsou Karate se Zeon technologií 5CS – vždy v souladu s přiloženým návodem. V okamžiku, kdy se na porostu ukážou příznaky napadení houbomilkou už je použití postřiku zbytečné. Příspěvek Postřik na česnek a boj s houbomilkou česnekovou pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
27.05.2016 03:35 |

podobné články

Talentmania: Leoš Mareš se zjeví iluzí a strhne se boj o post moderátorky!

 
Úvodní díl zábavné soutěže Talentmania vypukne už dnes v osm hodin večer na obrazovkách televize Nova a Markíza. Diváci se mohou těšit na boj mezi osmi kandidátkami na moderátorku Talentmanie po boku Leoše Mareše (34). Ten slavnostní galavečer odstartuje živým vstupem na zámku v Miloticích na Moravě.
29.08.2010 19:21 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Mareš (2949 článků)

SLEDOVALI JSME: Žongléra i roboty najdete ve finále

 
V sobotu večer běžela na obrazovkách TV Nova a TV Markíza nejzábavnější podzimní show na jejich obrazovkách. Kdo v sobotu večer postoupil do finále?
23.10.2010 20:20 |

podobné články

Poslanci budou řešit reklamu v ČT. Možná na obrazovkách zůstane

 
Už od úterka se bude ve Sněmovně řešit setrvání reklamy na obrazovkách České televize. Senát má jasno: reklama má jít pryč.
25.04.2011 19:10 |

podobné články

Herečka Alena Vránová (79) vypadá o dvacet let mladší a hlásí velký televizní comeback

 
Herečka Alena Vránová (79) a velká filmová hvězda let padesátých se s velkým glancem vrací zpátky na televizní obrazovky. A bude vypadat přímo fantasticky. Určitě nevypadá na blížící se osmdesátku.  Alena Vránová si střihne hlavní roli svérázné nonšalantní babičky Mary v jednom z pilotních dílů seriálů, které se objeví na obrazovkách České televize v průběhu letošního podzimu v klání s příznačným názvem Souboj seriálů. Její seriálový příběh nese název Babička na inzerát. Na obrazovkách bude o vaši přízeň bojovat již 12. listopadu. Právě vy můžete rozhodnout, zda se seriál bude realizovat. Hereckými partnery Aleně Vránové budou například Lukáš Vaculík nebo Lucie Zedníčková.
05.10.2011 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Lukáš Vaculík (175 článků) , Alena Vránová (93 článků) , Lucie Zedníčková (94 článků) , Lukáš Vaculík (174 článků) , Mary Mara (320 článků)

Diváci o Euro na obrazovkách ČT nepřijdou. Dvořák se s organizátory dohodl

 
Vystoupení fotbalové reprezentace na mistrovství Evropy v Polsku a na Ukrajině v létě příštího roku uvidí fanoušci na obrazovkách České televize, která dnes získala vysílací práva. Na stanici ČT4 odvysílá všech 31 zápasů, z toho 27 v přímém přenosu. Utkání bude ČT přenášet i na svém webu.
29.11.2011 20:30 |

podobné články

Slavný komik terčem útoků: Nejsem proti gay sexu v televizi, ale proti sexu obecně

 
Herec Billy Crystal byl jedním z prvních herců, kteří se ukázali na televizních obrazovkách jako otevřeně se k homosexualitě hlásící postava. Americké hvězdy se zeptali na to, co si myslí o zobrazování gayů a sexu mezi nimi na obrazovkách dnes. Odpověděl, že je to pro něj trochu moc. Myslel ale sex obecně. Jenže novináři to vytrhli z kontextu a z Billyho je teď homofob. Bulvár se fámy chytil a on se musí obhajovat.
22.01.2015 15:01 |

podobné články

Osobnosti: Billy Crystal (9 článků)

Vyhozená Emma Smetana: Divákům na obrazovkách chybět nebude!

 
Ve čtvrtek odpoledne vyšla na světlo světa informace, že se zpravodajství televize Nova rozloučí s jednou ze svých zprávařských moderátorek. Padáka dostala mladá kráska Emma Smetana (28). A podle reakcí veřejnosti nikomu na obrazovkách moc chybět nebude.
24.03.2016 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Emma Smetana (438 článků)