Štybar přepsal historii! Po 14 letech vyhrál etapu na Tour de France český jezdec

Šestou etapu na Tour de France vyhrál  Zdeněk  Štybar ze stáje  Etixx-Quick Step. Zaútočil v závěru a po úniku v ulicích Le Havru se stal vůbec prvním českým vítězem etapy na Tour za posledních 14 let. Štybara může jeho triumf těšit tím spíš, že je to jeho premiéra na slavném závodě.
09.07.2015 18:41 |

Osobnosti: Zdeněk Štybar (104 článků)

Štybar vyhrál etapu na Eneco Tour! Teď čeká na časovku

Cyklista Zdeněk Štybar vyhrál třetí etapu závodu Eneco Tour a v průběžném pořadí se posunul na třetí místo. Vedení udržel Francouz Arnaud Démare, na kterého český jezdec ztrácí jen tři sekundy.
14.08.2013 22:20 |

Osmou etapu Tour vyhrál nejmladší jezdec Pinot, žlutý trikot udržel Wiggins

Francouzský jezdec Thibaut Pinot z týmu FDJ-BigMat ovládl jako nejmaldší závodník nedělní osmou etapu cyklistické Tour de France.
08.07.2012 17:55 |

Spurtér Cavendish vyhrál na Tour čtvrtou etapu

Britský cyklista Mark Cavendish vyhrál v hromadném spurtu 18. etapu Tour de France s cílem v Bordeaux a připsal si letos už čtvrté dílčí vítězství. Před sobotní rozhodující časovkou nedošlo k žádným změnám v průběžném pořadí - vede Španěl Alberto Contador o osm sekund před Lucemburčanem Andym Schleckem. Český jezdec Roman Kreuziger je devátý.
24.07.2010 09:55 |

Osobnosti: Roman Kreuziger (326 článků) , Alberto Contador (98 článků) , Andy Schleck (26 článků)

Čtrnáctou etapu Tour vyhrál Majka, König dojel devátý

Čtrnáctou etapu cyklistického závodu Tour de France vyhrál Polák Rafal Majka. V čele průběžného pořadí je dál Ital Vincenzo Nibali, který dnes skončil druhý. Český jezdec Leopold König dojel v další alpské etapě devátý a celkově si polepšil z desáté na osmou příčku.
19.07.2014 18:50 |

Štybar se na svůj premiérový start na Tour de France postaví jako novopečený otec

V devítičlenné nominaci týmu Etixx-Quick-Step na Tour de France nechybí český cyklista Zdeněk Štybar. Nejslavnější etapový závod pojede poprvé v kariéře.   A nebude to jeho jediná premiéra. Na startu už bude v roli otce syna Lewise.
27.06.2015 14:51 |

Štybar letos Tour nepojede. Nedokázal potlačit osobní ambice

Český silniční profesionál Zdeněk Štybar si musí na svou hvězdnou chvíli ještě počkat. Po úspěšné loňské premiéře na Tour de France si dělal zálusk na další etapové vítězství, jenže týmovými lídry jeho stáje Etixx-Quick-Step mají být letos Marcel Kittel a Dan Martin. Pro Štybiho by to znamenalo jet Tour bez ambicí, což nedokáže, takže se s týmem dohodl, že se závodů nezúčastní.
21.06.2016 21:20 |

Osobnosti: Dan Martin (103 článků) , Daniel Martin (104 článků) , Zdeněk Štybar (104 článků) , Dan Martin (2 články) , Daniel Martin (41 článků)

Štybar zářil a vyhrál čtvrtou etapu závodu Čtyři dny v Dunkerque

Český cyklista Zdeněk Štybar vyhrál pondělní čtvrtou etapu závodu Čtyři dny v Dunkerque, která vedla z Gravelines do Casselu a měřila 183,3 kilometru.
07.05.2012 19:45 |

První etapu Tour de France vyhrál Slovák Sagan

Slovák Peter Sagan ze stáje Liquigas vyhrál první etapu 99. ročníku Tour de France, když ve spurtu za sebou nechal vítěze úvodního prologu Fabiana Cancellaru. Ten si udržel žlutý trikot pro nejlepšího jezdce.
01.07.2012 19:05 |

Cavendish v těsném spurtu vyhrál druhou etapu Tour de France

Mark Cavendish vyhrál pondělní druhou etapu 99. ročníku nejslavnějšího etapového závodu Tour de France, která vedla z Visé do Tournai a měřila 207,5 kilometru.
02.07.2012 18:40 |

Druhou etapu Tour de France vyhrál překvapivě Bakelants a má žlutý trikot

Druhou etapu Tour de France v korsickém Ajacciu vyhrál překvapivě belgický cyklista Jan Bakelants a oblékl se do žlutého trikotu lídra závodu. Z něj vysvlékl vítěze sobotní etapy Marcela Kittela z Německa, jenž se neudržel v hlavním poli.
30.06.2013 20:35 |

První etapu Tour de France vyhrál stejně jako vloni Kittel

Úvodní etapu Tour de France, jež letos začínala v britském Leedsu, vyhrál stejně jako loni německý cyklista Marcel Kittel a jako první se ve 101. ročníku oblékl do cenného žlutého trikotu. V hromadném spurtu měl těžký pád domácí favorit Mark Cavendish a podle všeho si poranil pravé rameno.
05.07.2014 18:30 |

Tour skončila. Hrdiny jsou Froome, Quintana i Kittel, ten vyhrál čtvrtou etapu

Poslední etapu 100. ročníku Tour de France vyhrál ve spurtu pod světly na Champs-Elysées v Paříži německý cyklista Marcel Kittel. Celkově zvítězil Brit Chris Froome, Roman Kreuziger skončil pátý, což je nejlepší český výsledek v historii.
21.07.2013 22:10 |

Osobnosti: Roman Kreuziger (326 článků)

Tour de France: Cavendish letos válí, vyhrál už čtvrtou etapu

Vítězem 15. etapy Tour de France se stal Mark Cavendish. Pro britského cyklistu to byl už čtvrtý triumf v letošním závodě. Žlutý trikot udržel domácí Thomas Voeckler, český jezdec Roman Kreuziger dojel na 159. místě.
17.07.2011 19:05 |

Osobnosti: Roman Kreuziger (326 článků) , Mark Thomas (6 článků) , Mark Thomas (3 články) , Mark Thomas (3 články)

Tour de France: Kreuziger v náročné etapě klesl na čtvrté místo

Český cyklista Roman Kreuziger dojel v osmnácté etapě Tour de France na dvanáctém místě a klesl ze třetího na čtvrté místo průběžného pořadí závodu. Etapu vyhrál domácí jezdec Christophe Riblon, který byl v cíli víc než tři minuty před celkovým lídrem Christopherem Froomem, jemuž se ale i tak podařilo navýšit vedení v celkovém hodnocení na druhého Španěla Alberta Contadora již na více než pět minut.
16.07.2013 10:25 |

Sedmou etapu Tour vyhrál Froome, do žlutého jde Wiggins

Britský jezdec Chris Froome z týmu Sky ovládl sobotní sedmou etapu cyklistické Tour de France, která vedla z Tomblaine do La Planche des Belles Filles a měřila 199 kilometrů.
07.07.2012 18:35 |

Osobnosti: Chris Wiggins (1 článek)

Tour de France vede Impey jako první Afričan v historii

Další hromadný spurt v šesté etapě Tour de France vyhrál Němec André Greipel před slovenským cyklistou Peterem Saganem, který skončil na druhém místě už potřetí. Novým lídrem jubilejního 100. ročníku se stal Jihoafričan Daryl Impey, který se oblékl do žlutého trikotu jako první africký jezdec v historii závodu.
04.07.2013 19:50 |

Druhou etapu Tour ovládl Nibali a oblékl se do žlutého

Druhou etapu Tour de France s cílem v Sheffieldu vyhrál italský cyklista Vincenzo Nibali a oblékl se do žlutého trikotu lídra závodu. Bývalý šampion z Vuelty a Gira d'Italia si připsal první etapové vítězství na Tour v kariéře.
06.07.2014 18:15 |

Králem cyklistiky je poprvé v kariéře Zdeněk Štybar

Vítězem jubilejního 50. ročníku ankety Král cyklistiky se stal silniční profesionál Zdeněk Štybar. Letos se ale 28letý jezdec krátce vrátil do terénu a v elitní kategorii získal potřetí titul mistra světa v cyklokrosu. Druhý favorit Leopold König byl díky sedmému místu v konečném pořadí Tour de France vyhlášen nejlepším silničářem.
26.11.2014 21:27 |

Cavendish vyhrál již třetí etapu na letošní Tour

Jedenáctou etapu Tour de France vyhrál po spurtu celého pelotonu Brit Mark Cavendish ze stáje Columbia. Pětadvacetiletý specialista na hromadné dojezdy si připsal letos již třetí dílčí prvenství. Celkovým pořadím etapa ze Sisteronu do Bourg-les-Valence nezamíchala.
16.07.2010 14:35 |