Článek

Studentský majáles bavil Brno

 
Brno je město studentů a podle toho to také vypadalo ve čtvrtek v poledne na centrálním náměstí Svobody. Daly si tam dostaveníčko stovky studentů z různých vysokých škol a společně se v duchu oslav majálesu vydaly městem.
07.05.2015 15:55 |

podobné články

Podobné články

Slavíte majáles? Tohle je 10 zajímavostí, které o největším studentském svátku možná nevíte

 
Poslední roky jsou koncepty "majálesů":http://www.extra.cz/tema/majales hodně podobné letním festivalům. V každém větším městě vypukne právě na přelomu dubna a května "majálesový":http://www.extra.cz/tema/majales program, který zahrnuje kromě tradičního průvodu také koncerty, divadelní nebo taneční představení a další zábavu. Pokud jste si "majáles":http://www.extra.cz/tema/majales ve vašem městě již užili, nebo se na některý teprve chystáte, možná by vás zajímalo, jak tenhle svátek vlastně vznikl a co znamená.
07.05.2014 14:25 |

podobné články

Majáles ve Stromovce přilákal tisíce mladých lidí

 
Poslechnout si známé hudební skupiny, posedět a pobavit se s přáteli, a oslavit tak studentský svátek majáles přišli v pátek do pražského parku Stromovka studenti vysokých a středních škol i další milovníci dobré zábavy.
30.04.2010 22:05 |

podobné články

Pražský majáles přilákal tisíce mladých lidí

 
Jarní studentský svátek majáles přilákal zřejmě rekordní počet lidí. V parku Stromovka bylo po 20 hodině odhadem více než 15 tisíc studentů!
30.04.2010 22:55 |

podobné články

Studentské oslavy jara Majáles jsou tu!

 
VIDEO. Pražští studenti dnes oslaví tradiční studentský svátek majáles. Akce bude krátce před polednem zahájena velkým průvodem, který odstartuje u májky na rohu ulic Vodičkova a Jungmannova a vydá se přes náměstí Republiky, nábřeží Kapitána Jaroše do areálu Stromovky, kde se bude konat hudební a doprovodný program, který potrvá až do půlnoci.
04.05.2012 08:05 |

podobné články

Majáles v pražských Letňanech uvítá Kluse, Chinaski i Monkey Business

 
Hudební festival doprovázející studentský svátek majáles se letos přesouvá do pražských Letňan, kde bude mít více prostoru. Bohatý hudební program čeká nejen studenty již 30. dubna.
24.03.2014 13:50 |

podobné články

Pražský majáles měl premiéru v Letňanech

 
Za zvuků hudby, pískání a provolávání slávy svým školám prošel Prahou krátce před polednem studentský průvod. Odstartovaly studentské oslavy Pražský majáles. Letošní ročník má mnohé novinky, festivalová část se poprvé přesunula z pražské Stromovky do Letňan a pro vstup, soutěže a volbu krále majálesu a královny krásy byly využity čipové náramky.
02.05.2014 11:20 |

podobné články

Desítky studentů slaví v pražských ulicích Majáles: Kdo se stane králem?

 
Průvodem ulicemi Prahy začal v sobotu studentský Majáles. Desítky studentů se vydaly za zvuku hudby z křižovatky ulic Vodičkova a Jungmannova. Letos se koná 13. ročník slavnosti. Kulturní program si lidé mohou užít až do 23:15 v areálu letiště a PVA v Letňanech. Krále Majálesu, kterého si zvolí studenti, by měli korunovat před 20. hodinou.
29.04.2017 13:45 |

podobné články

Navštivte Brněnský Majáles

 
BRNĚNSKÝ MAJÁLES KDY: 7.5. od 13:00 2010 KDE: Brno na Velodromu
03.05.2010 11:15 |

podobné články

Brno hraje všemi barvami: Vypukl majáles, stovky studentů si užívají festival hudby a zábavy

 
Brněnské náměstí Svobody hrálo dopoledne všemi barvami. Studenti zdejších vysokých škol si užívají tradiční majáles. Do průvodu připravili masky, převleky a alegorické vozy. Masarykova univerzita vsadila na modrou barvu, VUT ctí červenou, Mendelova univerzita vsadila na zelenou.
06.05.2017 17:00 |

podobné články

Ostravu čeká největší majáles v historii

 
Ostravu čeká v květnu největší majáles v historii. Zatímco v minulosti pořádaly tradiční studentskou oslavu obě univerzity odděleně, letos studenti Ostravské univerzity a Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava spojili síly a připravili společnou akci s řadou novinek.
23.04.2012 17:10 |

podobné články

Vyberte nejhezčí studentku, která by se měla stát miss majálesu

 
Pět studentek z pražských vysokých škol se uchází o titul nejkrásnější dívky majálesu v hlavním městě. Hlas té nejkrásnější mohou dát i čtenáři iDNES.cz. Další články k tématu: Včelka Mája, ovce i oživlé stromy zvaly kolemjdoucí na majáles Brusle, lasery i jazz. Letošní Majáles nabízí pro každého něco Na hradeckém Majálesu zahraje Klus i Nightwork, předtím se bude bruslit
25.04.2012 10:15 |

podobné články

Studenti v Praze oslavili Majáles. A pořádně!

 
Majáles, tradiční svátek studentů, se slavil 4. května i v Praze. StudentPoint u toho samozřejmě nesměl chybět a nyní vám přinášíme podrobnou reportáž i s dojmy návštěvníků.
11.05.2012 16:10 |

podobné články

Olomouc ovládnou studenti s oslavami Majálesu. Vystoupí desítky kapel

 
Majáles Univerzity Palackého přinese letos Olomoučanům desítky koncertů, divadelních představení, ale i výstav či sportovních klání. Během dvoudenní akce do města zavítá například kapela Vltava či američtí punkeři. Chybět nebude tradiční průvod v čele s králem. Stovka akcí se uskuteční na nádvoří Zbrojnice, v areálu letního kina či v Korunní pevnůstce. Majáles je součástí letošních oslav 440. výročí založení olomoucké univerzity.
06.04.2013 16:40 |

podobné články

Pražský Majáles láká na Tomáše Kluse, Chinaski nebo Horkýže Slíže

 
Po pěti letech, kdy vyvrcholení oslav hostila Stromovka, se pražský Majáles přesouvá do Letňan. Půjde už o desátý ročník této akce, headlinery budou  Tomáš Klus ,  Chinaski  a  Horkýže Slíže . Akce se uskuteční 30. dubna.
25.03.2014 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Klus (790 článků)

BACK TO BACKSTAGE Amatéři Pixies, snesitelný Majáles a Holy

 
V blogu Back to Backstage sledujeme dění v hudebním podzemí. Zklamání z nové desky legendárních Pixies, snesitelný Majáles a naděje české klubové scény Holy.
08.05.2014 09:25 |

podobné články

BACK TO BACKSTAGE Amatéři Pixies, snesitelný Majáles a Holy

 
V blogu Back to Backstage sledujeme dění v hudebním podzemí. Zklamání z nové desky legendárních Pixies, snesitelný Majáles a naděje české klubové scény Holy.
08.05.2014 09:25 |

podobné články

Nechutný Xindl asi navštívil seminář Lounové a... ano, takhle znesvětil v Plzni majáles!

 
Ondřej Ládek alias Xindl X, depresivní pražská postavička, která v posledních letech úspěšně kyne a upadá v zapomnění, šokoval o víkendu plzeňský majáles nechutnou exhibicí.
27.04.2015 17:16 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Ládek (57 článků)

Hackeři ZESMĚŠNILI BRNO! Primátor Onderka je údajně hodlá zažalovat

 
Neznámí hackeři v úterý napadli oficiální webové stránky města Brna, www.brno.cz, a vytvořili na něm zesměšňující stránku platformy Žít Brno, www.brno.cz/zitbrno. Město Brno se od této stránky distancuje - i nadále je jedinou oficiální stránkou platformy Žít Brno stránka www.zitbrno.cz.
30.08.2011 12:55 |

podobné články

"Štrosmajerova dcera" Helga Čočková (73): Zavařila Oldřichu Novému a pro něj to byla tragédie!

 
Helga Čočková, podobně jako třeba Ladislav Mrkvička (76) nebo Petr Čepek (†54), doplatila jako mladá posluchačka DAMU na osudný studentský majáles. Následovaly výslechy STB si, vyhazov ze školy, zákaz vystupování a existenční potíže. na její občanskou statečnost paradoxně doplatila hvězda prvorepublikových filmů Oldřich Nový (†83).
10.05.2015 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Oldřich Nový (72 článků) , Petr Čepek (21 článků) , Helga Čočková (6 článků) , Ladislav Mrkvička (28 článků)