Článek

Stromovku zaplní „sekáči“. Kosit za kuropění může celá Praha

 
Začátkem června se v pořadí už potřetí chystají do pražské Stromovky všichni příznivci kos a svěžích letních jiter. Předtím než se park zaplní dopoledním ruchem tady totiž složí k zemi trávu tím nejstarším způsobem, který znaly naše prababičky. Ve Stromovce pokosí trávu na louce vedle komplexu místních rybníků v pátek 3. června už v 5 hodin ráno.
29.05.2016 19:25 |

podobné články

Podobné články

Mokřady s vzácnými orchidejemi začnou kosit dobrovolníci

 
Na Jihlavsku začnou dobrovolníci koncem příštího týdne kosit dvě chráněné podmáčené louky se vzácnými orchidejemi. Do Centra ekologické výchovy Chaloupky v Zašovicích se sjedou příští pátek. Napřed se s kosami vydají do přírodní rezervace Na Podlesích u Hrutova. Později posečou i přírodní památku Urbánkův palouk u Nové Brtnice. Kněžičtí ochránci přírody očekávají desítku pomocníků. Kosení potrvá dva týdny, řekl ČTK Václav Křivan z centra.
13.07.2012 15:00 |

podobné články

Nerozluční přátelé?! Lukašenko naučil Gérarda Depardieua kosit trávu kosou

 
Gérard Depardieu pokračuje v krasojízdě zvané „podpora diktátorů Evropy“. Nestačí mu bratříčkovat se s ruským prezidentem Putinem, ale musí být zadobře také s hlavou Běloruska Alexanderem Lukašenkem. S ním teď vyrazil na louku a nechal se tam nafotit, jak ho diktátor z Minsku učí kosit trávu kosou.
27.07.2015 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Gérard Depardieu (171 článků)

Nad Stromovku vylétnou ve čtvrtek dvě stovky netopýrů: Zvolili si špatné zimoviště

 
Nad pražskou Stromovku ve čtvrtek odpoledne vylétne 199 zachráněných netopýrů, kteří si pro chladné měsíce zvolili špatné zimoviště. V cihlovém domě v Libni, kde se usídlili ve větrací šachtě, začala v únoru rekonstrukce jednoho z bytů, která je ze zimního spánku probudila. Další týdny proto strávili v záchranné stanici pro volně žijící živočichy.
27.03.2018 20:15 |

podobné články

Praha je na povodně připravena, objevil se jen jeden vadný sloupek v hrázi

 
V metropoli v sobotu kolem Vltavy vyrostla povodňová mobilní hráz. Stalo se tak v rámci cvičení Povodeň Holešovice 2011, které podle primátora metropole Bohuslava Svobody (ODS) ukázalo, že Praha je připravena i na pětisetletou vodu, která město zasáhla v roce 2002. Stavba zábran o délce jeden kilometr od Libeňského mostu po Stromovku trvala 1,5 hodiny, limit byl čtyři hodiny.
01.10.2011 14:10 |

podobné články

Desetitisíce lidí zaplní pražskou poštu kvůli datovým schránkám

 
Možná až desetitisíce majitelů a zástupců českých firem zaplní v následujících dnech ústřední poštu v pražské Jindřišské ulici. Půjde o opozdilce ze všech koutů republiky, kteří si na poště z nejrůznějších důvodů dosud nevyzvedli přístupové kódy k datovým schránkám. Ty jsou přitom pro právnické osoby stejně jako pro úřady od 1. listopadu povinné.
22.10.2009 03:40 |

podobné články

Uprchli a Česko se jim stalo novým domovem: Příběhy běženců zaplní olomoucké kavárny

 
Řadu kaváren v Olomouci zaplní od poloviny dubna snímky z projektu mapujícího osudy migrantů z celého světa, jež našli nový domov v České republice. Představí je členové spolku Jsme ze stejné planety. Putovní výstava připomene loňskou výsadbu třech desítek stromů, které hlavní hrdinové vysadili v zámeckém parku ve Velké Bystřici na Olomoucku. Uvedla to spoluzakladatelka spolku Jsme ze stejné planety Hana Bělařová. Projekt vychází z cyklu fotografií Jindřicha Štreita.
28.03.2016 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Jindřich Štreit (17 článků)

Lesy ČR činí opatření proti suchu: Vodní kanály v oboře Soutok zaplní voda z Nových Mlýnů

 
Vodní bilanci v lužních lesích obory Soutok na Břeclavsku dnes vylepší voda z Novomlýnských nádrží. Lesy ČR, které oboru spravují, se dohodly s Povodím Moravy, takže se v úterý 28. března ráno začal upouštět sedminásobek obvyklého množství vody vytékající z Nových Mlýnů. Kolem poledne se zaplní tůně, slepá ramena i vodní kanály v oboře, kde kromě jelení, dančí a černé zvěře žijí také na vodě závislí živočichové a rostliny.
28.03.2017 20:40 |

podobné články

Praha bez proudu. Nejezdily tramvaje, elektřina nešla hlavně v centru

 
Prahu postihly rozsáhlé výpadky elektřiny. Podle mluvčího Pražské energetiky Petra Holubce způsobila asi půlhodinový výpadek technická závada na rozvodně Praha-Jih v Chodově. Proud podle něj nešel v městských částech Praha 1, Praha 2, Praha 3, Praha 4, Praha 9 a Praha 10.
27.02.2017 13:00 |

podobné články

Stromovku ještě letos zvelebí. Praha díky soutěži ušetřila přes 17 milionů

 
Plány na revitalizaci Stromovky pokračují. Praze se podařilo vysoutěžit dodavatelské firmy pro realizaci projektu v celkové částce 24 milionů korun. Původně odhadovaná cena byla přitom o 17 milionů vyšší. V rámci zvelebovacích prací se opraví cesty, rozšíří a zmodernizuje vybavenost a počítá se i s výsadbou nové zeleně. Pokud vše půjde podle plánu, mohlo by se vše stihnout ještě letos.
23.05.2017 12:55 |

podobné články

Kalousek jde kosit zbytečné úřady. Může získat až 12 miliard

 
Na začátku roku 2013 by měl zaniknout Státní fond dopravní infrastruktury. Ušetřilo by se na propuštěných zaměstnancích, na provozu kanceláří, autech, telefonech a informačních technologií. Práci fondu by převzalo ministerstvo dopravy. Napsaly Lidové noviny.
26.03.2012 21:14 |

podobné články

Svěží a krásná i po párty

 
Narozeninová oslava, posezení s přáteli nebo ples. Byla jste krásná, přitažlivá a vtipná. Bavila jste se až do kuropění. Ale to ráno. Hlava je trochu těžší než obvykle, v žaludku se dějí prazvláštní věci, sucho ...
02.05.2009 08:10 |

podobné články

Milan Baroš má syna Patrika!

 
11:30 – Fotbalista a čerstvý ženáč Milan Baroš (27) je taťulda. Jeho mladičká manželka Tereza (23) mu dnes za kuropění porodila syna Patrika.
02.09.2009 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Milan Baroš (343 článků)

Havlová poprvé točila Sanitku 2!

 
Dagmar Havlová (58) měla včera první natáčecí den seriálu Sanitka 2 pod režisérskou taktovkou Filipa Renče. Vstávat tedy musela už za kuropění, neboť na natáčecí plac dorazila ráno po osmé. Naštěstí to neměla daleko. Točilo se ve vile v pražských Střešovicích, která je od vily Havlových vzdálena jen pár metrů.
15.10.2011 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Filip Renč (569 článků) , Dagmar Havlová (1149 článků)

Den s Ivanem Vyskočilem: Pere si a miluje věšení prádla, seká zahradu, sám si i vaří, ale je... Pořád frajer!

 
Začít den s hercem a režisérem Ivanem Vyskočilem (66) nelze jinak než v duchu jeho jména. Nesmíte zaspat, jen si pěkně za kuropění vyskočte z postele. Ač má divadelní prázdniny, stává až »odporně« brzy, v šest už je na nohou, chystá opulentní snídani, dlouho debužíruje a užívá si každého krásného nového dne.
19.08.2012 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Vyskočil (177 článků) , Ivan Vyskočil (176 článků)

Sněžná děla „fučí“ už od kuropění, lyžařům připraví sjezdovky na víkend

 
Osmnáct děl začalo v noci chrlit ve Vysočina aréně technický sníh pro závody biatlonového Poháru IBU, které se uskuteční v Novém Městě na Moravě za deset dnů. Předpověď počasí dává naději, že bude na Českomoravské vysočině mrznout celý příští týden až do závodů 9. a 10. ledna. Po mrazu ale toužili i vlekaři, kteří na nic nečekali, a děla tak chrlí sníh i na sjezdovkách.
30.12.2015 11:25 |

podobné články

Pěna dnů v čase festivalu, díl 1: Proč ta depka, příteli?

 
Euforie daná atmosférou Babylonu. Zážitky z kina. Exhibice na red carpet i chodníku. Bohatí snobové. Chudí baťůžkáři. Předražené, hosty narvané hotely. Stany festivalového městečka. Vyhnané ceny v restauracích. Klobása před Thermalem a proslulá kachnička v legendárním Embassy. Divy s půjčenými klenoty za milióny. Boj o nejlepší film i nepsanou ikonu módy festivalu. Pitky ve Finlandia baru, pařby do ranního kuropění. Sem tam nějaká avantýra. Kocovina z chlastu. Chandra ze společnosti. Přídavný golf, nezbytná charita…
02.07.2017 18:35 |

podobné články

MHMP: Rada schválila pojmenování nových ulic

 
Rada hl. m. Prahy dnes schválila tisk, kterým se pojmenovávají nové ulice v městských částech Praha 5, Praha 11, Praha 15, Praha 16, Praha 22, Praha – Újezd a Praha - Nedvězí.
19.07.2016 14:45 |

podobné články

VŠE O PRASEČÍ CHŘIPCE: Do Česka dorazí za pár dní?!

 
Vědci předpověděli, že se blíží období velké chřipkové epidemie. Bude svět kosit prasečí chřipka? Zdravotnické organizace přiznávají, že šíření epidemie už nelze zabránit...
28.04.2009 12:00 |

podobné články

Hub je tolik, že by se daly kosit, tvrdí mykolog

 
Hub prý je tolik, že některé, jako například babky, by se daly sekat kosou a sbírat hráběmi. Alespoň to ve čtvrtek řekl Právu východočeský mykolog Petr Mádle.
12.06.2009 05:15 |

podobné články