Strhující finiš tělo na tělo. Cavendish bral vítězství, žlutý trikot zůstává Saganovi

O vítězi třetí etapy Tour de France rozhodl pouhý centimetr, o který dojel Brit Mark Cavendish před německým kolegou Andrém Greipelem. Dopředu se v závěrečném spurtu cpal i vítěz z předchozí etapy a vůbec první Slovák ve žlutém dresu, Peter Sagan. Dojel sice čtvrtý, žlutý trikot mu ale zůstane.
04.07.2016 21:15 |

Osobnosti: Peter Mark (4 články)

Cyklista Cavendish se stal otcem, jeho přítelkyně porodila dceru

Cyklistický mistr světa Mark Cavendish a jeho přítelkyně Peta Toddová svou dceru pojmenovali Delilah Grace. Jak sami říkají, je dítětem Tour de France, protože právě během tohoto závodu byla počata. Další články k tématu: Cyklista Cavendish bude otcem, dítě prý počal při Tour de France Helma, se kterou cyklista Cavendish vyhrál MS, je proti pravidlům Cavendish se vrátil na dráhu a vyhrál. Byl to jen výlet, ujistil Cavendish bude jezdit za Sky, prý je to jako návrat domů Faltus vzpomíná, jak křísil Cavendishe. A pak mu rozjížděl spurty
05.04.2012 10:20 |

První kopce zamíchaly pořadím na Tour. Belgičan sebral Saganovi žlutý trikot

Cyklisté ve středu ochutnali první kopce a jak se dalo očekávat, slovenský spurter Peter Sagan ztratil žlutý trikot. V další etapě ho poveze Belgičan Greg van Avermaet, který pátou etapu vyhrál po úniku a favoritům nadělil kolem pěti minut. Čech Roman Kreuziger dojel s odstupem 5:18 a propadl se průběžně z šestého na 18. místo.
06.07.2016 18:10 |

Osobnosti: Roman Kreuziger (326 článků)

Není spurter jako spurter. Cavendish zbaběle utekl, Sagan dostane královský plat

I když bylo úterý na Tour de France volným dnem, dva nejlepší sprinteři byli opět k nepřehlédnutí. Vítěz čtyř etap Brit Mark Cavendish překvapivě ze závodu odstoupil. Slovenskému rychlíku Peteru Saganovi tak odpadl největší konkurent v boji o zelený trikot. Navíc jeho současný šéf Oleg Tiňkov prozradil, že Sagan bude od příštího roku závodit za německý tým Bora. S platem šest milionů eur ročně se stane jednoznačně nejbohatším mužem v pelotonu, který strčí do kapsy i výdělek hvězdného Chrise Froomea.
20.07.2016 11:45 |

Kreuziger na Tour upadl, ztratil tři minuty. Sedmou etapu ovládl Cavendish

Ve finiši sedmé etapy Tour de France zvítězil Brit Mark Cavendish ze stáje HTC a získal své sedmnácté vítězství na Tour. Žlutý trikot pro celkového lídra uhájil popáté v řadě Nor Thor Hushovd, který dojel v čelní skupině. Roman Kreuziger ztratil po pádu tři minuty a v průběžném pořadí klesl na 57. příčku.
08.07.2011 19:15 |

Contador uhájil na Tourmaletu žlutý trikot, Kreuziger je devátý

Španělský cyklista Alberto Contador udržel v královské etapě Tour de France žlutý trikot a udělal důležitý krok k třetímu celkovému vítězství.
22.07.2010 18:15 |

Osobnosti: Alberto Contador (98 článků)

23.07.2010 09:30 |

Tour: Nedostižný Cavendish znovu vyhrál, už popáté

Britský cyklista Mark Cavendish ovládl 19. etapu cyklistické Tour de France. Český jezdec Roman Kreuziger obsadil 30. příčku. Žlutý trikot pro vedoucího jezdce udržel Alberto Contador.
24.07.2009 17:15 |

Osobnosti: Roman Kreuziger (326 článků) , Alberto Contador (98 článků)

Cavendish opět ukázal na Tour sprinterské kvality, už počtvrté mu ve finiši nikdo nestačil

Britský cyklista Mark Cavendish vyhrál nedělní 15. etapu Tour de France, která vedla z Limoux do Montpellieru a měřila 192,5 kilometrů. Žlutý trikot pro nejlepšího v průběžném pořadí si udržel Francouz Thomas Voeckler.
17.07.2011 18:05 |

Osobnosti: Mark Thomas (6 článků) , Mark Thomas (3 články) , Mark Thomas (3 články)

Tour: Rychlík Cavendish ve finiši znovu kraloval a připsal si už čtvrtý triumf

17.07.2011 18:25 |

Tour de France: Cavendish letos válí, vyhrál už čtvrtou etapu

Vítězem 15. etapy Tour de France se stal Mark Cavendish. Pro britského cyklistu to byl už čtvrtý triumf v letošním závodě. Žlutý trikot udržel domácí Thomas Voeckler, český jezdec Roman Kreuziger dojel na 159. místě.
17.07.2011 19:05 |

Osobnosti: Roman Kreuziger (326 článků) , Mark Thomas (6 článků) , Mark Thomas (3 články) , Mark Thomas (3 články)

Quintana předvedl velký útok, Froome ale o žlutý trikot nepřišel

O vítězi letošního ročníku Tour de France je rozhodnuto. Kolumbijec Nairo Quintana  sice snížil ztrátu na vedoucího Chrise Froomea na minutu a dvanáct sekund, ale je prakticky vyloučené, aby Brita v nedělním rovinatém dojezdu do Paříže o triumf připravil. Už proto, že se na žlutý trikot v poslední etapě tradičně neútočí.
25.07.2015 17:55 |

Osobnosti: Nairo Quintana (4 články)

Vakoč měl pád, zranil se a přišel o žlutý trikot

Jenom jeden den měl na sobě žlutý trikot Petr Vakoč. V úterní třetí etapě závodu Kolem Británie měl pád, pohmoždil si záda a způsobil drobnou zlomeninu v ukazováčku. Stalo se tak necelé dva týdny před mistrovstvím světa…
11.09.2015 10:04 |

Rychlík Cavendish vyhrál pátou etapu Gira

Brit Mark Cavendish z týmu Sky vyhrál čtvrteční pátou etapu cyklistického Giro d´Italia, která se jela z Modeny do Fana a měřila 209 kilometrů. Cavendish získal už letošní druhé etapové vítězství, na čele průběžného pořadí zůstal Litevec Ramunas Navardauskas ze stáje Garmin.
10.05.2012 18:50 |

Cavendish si vítězstvím na Giru dal dárek k narozeninám

Vítězem dnešní 11. etapy cyklistického závodu Giro d'Italia se stal britský jezdec Mark Cavendish. Růžový trikot lídra průběžného pořadí udržel Ital Danilo di Luca.
20.05.2009 18:35 |

Cavendish opět triumfoval při spurtu na Tour, Kreuziger ztratil bílý trikot

Britský cyklista Mark Cavendish byl v závěrečném spurtu třetí etapy lepší dalšího vyhlášeného mistra cílové rovinky Thora Hushovda.
06.07.2009 18:25 |

Cyklista Cavendish bude otcem, dítě prý počal při Tour de France

Cyklistická hvězda Mark Cavendish má po úspěšné sezoně další důvod k oslavám. Brzy se stane otcem. Potomka prý s přítelkyní počali během Tour de France, kde šestadvacetiletý britský spurtér vyhrál pět etap a získal zelený trikot pro vítěze bodovací soutěže.
22.10.2011 18:05 |

Cavendish bude po fantastické sezoně otcem. Dítě počal během Tour de France

Cyklistická hvězda Mark Cavendish má po úspěšné sezoně další důvod k oslavám, protože se brzy stane otcem. Potomka prý s přítelkyní počali během Tour de France, kde šestadvacetiletý britský spurtér vyhrál pět etap a získal zelený trikot pro vítěze bodovací soutěže.
22.10.2011 18:50 |

Cavendish na Giru d'Italia nepojede, šetří síly pro Tour de France

Mark Cavendish, britský cyklista, se letos na Giru d'Italia neobjeví. V tomto toce se chce elitní spurtér týmu Omega Pharma-Quick-Step zaměřit na Tour de France a zahájil proto intenzivní trénink. Vloni na slavném italském závodě vyhrál pět etap a získal červený trikot pro nejlepšího sprintera
18.04.2014 19:10 |