Článek

Středočeský kraj: „Má vlast“ na nádvoří jezuitské koleje zahájila sérii letních představení

 
Hejtman Středočeského kraje Miloš Petera a ředitelka GASK Jana Šorfová v sobotu 28. května slavnostně zahájili první ze série koncertních a divadelních představení, která jsou součástí Kulturního léta v GASK. Na prvním koncertě zazněly tři symfonické básně z cyklu Má vlast a následovaly árie a duety z oper Bedřicha Smetany a Antonína Dvořáka.
30.05.2016 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Dvořák (106 článků) , Jan Dvořák (71 článků) , Honza Dvořák (71 článků)
Podobné články

Štefek (KSČM): Zahrady Jezuitské koleje otevřeny veřejnosti

 
Další část areálu Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře, zahrady Jezuitské koleje, byla 28. září otevřena.
29.09.2013 10:25 |

podobné články

Festival GASK Artfest 09 potěší příznivce alternativní kultury

 
Zejména příznivce alternativní kultury potěší multižánrový festival GASK Artfest 09, který se uskuteční v Kutné Hoře od 31. července do 9. srpna. Program akce oživí nádvoří Jezuitské koleje v těsném sousedství gotického chrámu sv. Barbory, stejně jako ulice a náměstí starobylého města. Festival má tři části - hudební, filmovou a výtvarnou.
29.07.2009 09:05 |

podobné články

Středočeský kraj: GASK v Kutné Hoře nabízí prostory a služby pro školy a firmy

 
V prostorách Jezuitské koleje v Kutné Hoře se konala v pondělí 7. července netradiční akce určená pro firmy a školy, jejichž zástupci se mohli seznámit s prostory a službami, které jim může Galerie Středočeského kraje poskytnout.
09.07.2014 07:35 |

podobné články

Středočeský kraj: Starobylá Kutná Hora se stává i vysokoškolským městem

 
Historické prostory Jezuitské koleje v Kutné Hoře jsou sídlem nejen Galerie Středočeského kraje (GASK), ale i místem pro učebny kolínské Academia rerum civilium – Vysoké školy politických a společenských věd.
23.03.2015 19:01 |

podobné články

Středočeský kraj prezentuje podpořené obnovené památky

 
25. června byla v chodbách jezuitské koleje Galerie Středočeského kraje (GASK) slavnostně zahájena putovní výstava Památky s příběhem.
27.06.2015 08:41 |

podobné články

Kraj mého srdce 2015 - polovina hlavních cen pro Jihomoravský kraj

 
Polovina z osmi hlavních cen každoročně vyhlašované ankety Kraj mého srdce za rok 2015 putovala do Jihomoravského kraje. Na letošním 25. veletrhu cestovního ruchu Holiday World v Praze ceny převzala ředitelka Centrály cestovního ruchu – Jižní Morava Zuzana Vojtová. Po jednom prvenství pak získal Jihočeský kraj, Liberecký kraj, Karlovarský kraj a Praha. Jihomoravský kraj získal ocenění ve všech kategoriích kromě kategorie Zimní dovolená. Anketu Kraj mého srdce vyhlašuje každoročně vydavatelství KAM po Česku a veletržní společnost Incheba Expo Praha. Pro svůj oblíbený turistický kraj letos v osmi kategoriích hlasovalo celkem 10 745 osob.
22.02.2016 16:55 |

podobné články

Politik ČSSD poslal Davidu Rathovi do vězení poděkování. Podívejte se

 
Středočeský krajský radní Marek Semerád na sociální síti Facebook vychvaluje znovuotevření Jezuitské koleje v Kutné Hoře. Významnou roli v rekonstrukci této památky prý sehrál někdejší poslanec a hejtman za ČSSD David Rath, toho času stále sedící za mřížemi vazební věznice.
30.09.2013 13:35 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4272 článků)

Středočeský kraj: Na zateplování škol půjde miliarda korun

 
Středočeský kraj pokračuje v zateplování budov svých příspěvkových organizací. „Nyní je zateplení hotové na dvou příbramských školách za celkem 45 milionů korun, čtyři projekty za celkem 100 milionů korun jsou ve výstavbě – jedná se o školy v Nymburce, Kolíně, Berouně a o Domov ve Vlašimi. Dalších 11 projektů za předpokládanou cenu 277 milionů korun má přislíbenou dotaci z Operačního programu Životní prostředí a je ve fázi výběru zhotovitele. K těmto projektům patří zateplení škol v Říčanech, Kladně, Hluboši, Benešově nebo v Čáslavi,“ řekl středočeský hejtman Miloš Petera (ČSSD). Kraj i nadále pokračuje ve vytipování vhodných objektů k zateplení
25.03.2015 10:56 |

podobné články

Jan Urbach: Savčenkovou vyhodili z klubu strany Vlast

 
Nadija Savčenková byla vyloučena z řad parlamentního klubu „Vlast“ (Baťkivščyna ). Před několika dny již byla ze strany Vlast vyškrtnuta. Savčenková se setkala a hovořila s představiteli Doněcké lidové republiky a to je podle strany nepřijatelné.
17.12.2016 14:20 |

podobné články

Středočeský kraj bude dál proplácet poplatky, v lékárnách zavede slevové kupony

 
Středočeský kraj bude od srpna zdravotnické poplatky v krajských nemocnicích proplácet zpětně a jen na žádost pacienta. V lékárnách se budou i nadále využívat slevové kupony, informoval v pondělí středočeský hejtman David Rath (ČSSD).
12.07.2010 16:00 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4272 článků)

Středočeský kraj: Zdice a Rožmitál pod Třemšínem čekají v příštím roce dva velké dopravní projekty

 
Středočeský kraj hodlá v roce 2017 opravit silnici a dva mosty v Rožmitále pod Třemšínem a upravit křižovatku ve Zdicích. „Oba projekty budou finančně nákladné a na obě akce budeme žádat o dotace z EU. V případě Rožmitálu pod Třemšínem jsme schválili zpracování projektové dokumentace. Se Zdicemi pak hodláme uzavřít memorandum o spolupráci na projektu,“ vysvětlil středočeský hejtman Miloš Petera (ČSSD) po jednání Rady kraje v pondělí 8. srpna, kde oba projekty posvětili středočeští radní.
13.08.2016 09:40 |

podobné články

Ze zrekonstruované Jezuitské koleje má být české Centre Pompidou

 
V sobotu 8. května byla v Kutné Hoře otevřena nově zrekonstruovaná barokní Jezuitská kolej, která se stala domovem Galerie Středočeského kraje prezentující se pod zkratkou GASK. Budova v sousedství gotického chrámu sv. Barbory je co do počtu výstavních metrů druhou největší galerií v České republice.
10.05.2010 10:15 |

podobné články

Jezuité evropských řádů v Praze: Známe Klause. A víme, že Češi nevěří

 
REPORTÁŽ Jezuité ze zahraničí toho o Česku příliš nevědí. Znají pivo, Sametovou revoluci a výjimečně i nejznámějšího "euroskeptika" Václava Klause. Právě zástupci Tovaryšstva Ježíšova přitom v uplynulém týdnu po oficiálních místech svého plánu nečekaně dorazili do někdejší jezuitské koleje, Klementina. ParlamentníListy.cz byly u toho.
12.11.2011 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8469 článků)

Archeologové našli pod Klementinem dominikánský klášter ze 13. století

 
Archeologové pracují přes zimu v Národní knihovně jako o život. V poslední době zkoumali klementinské suterény pod západním křídlem bývalé jezuitské koleje a sklepní trakt mezi Studentským a Révovým nádvořím. Nejvýznamnějším nálezem je objev zbytků zdiv, které poprvé hmotně dokládají existenci zdejšího dominikánského kláštera ze 13. století.
12.02.2013 12:00 |

podobné články

Umělci z celého světa vzdali hold českému géniovi fotky Miroslavu Tichému

 
Galerie Středočeského kraje (GASK) sídlící v areálu bývalé jezuitské koleje v Kutné Hoře si pro své návštěvníky připravila, vzhledem ke svým prostorovým možnostem, hned několik expozic. My Vám představíme konkrétně jednu z nich - s názvem IMAGES FOR IMAGES.
05.06.2013 11:50 |

podobné články

Štefek (KSČM): O blízké budoucnosti Jezuitské koleje v Kutné Hoře

 
Současnost a budoucnost svatostánku moderního umění v Kutné Hoře.
18.09.2013 17:00 |

podobné články

Další policisté složili slavnostní služební přísahu

 
Svou policejní kariéru začali oficiálně slavnostní služební přísahou v Kutné Hoře. V prostorách Jezuitské koleje proběhl od jedenácti hodin dopoledne slavnostní akt služební přísahy, kterého se zúčastnilo několik desítek nováčků. Dva z nich posílí po absolvování intenzivního několikaměsíčního kurzu řady policistů na obvodním oddělení v Mladé Boleslavi a jeden bude dohlížet na ukázněnost řidičů jako dopravní policista.
21.02.2014 16:15 |

podobné články

Štefek (KSČM): V Kutné Hoře bude působit vysoká škola

 
Rada kraje na svém zasedání 10. listopadu hodnotila výsledky výběrového řízení na pronájem části nemovitosti v areálu Jezuitské koleje a schválila jeho vítěze - Academia Rerum Civillium – Vysokou školu politických a společenských věd z Kolína.
11.11.2014 08:51 |

podobné články

Návštěva prezidenta bude Středočeský kraj stát až milion korun

 
Středočeský kraj zaplatí až jeden milion korun za návštěvu prezidenta Miloše Zemana, která se uskuteční od 15. do 17. října. Řekl to dnes náměstek hejtmana Miloš Petera (ČSSD), který bude zastupovat nemocného hejtmana Josefa Řiháka a bude prezidenta na cestě doprovázet. Kraj bude podle informací platit za své náklady například obědy a večeře pro prezidenta a jeho delegaci.
08.10.2013 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Josef Řihák (132 článků) , Miloš Zeman (16382 článků)