Článek

Středa bude nejchladnějším dnem týdne. Teploty i pod 20°C, zabouří na jižní Moravě

 
Také během středy bude počasí v Česku pod vlivem vlnící se studené fronty, která přinese převážně velkou oblačnost a potřebovat budeme deštníky. Očekáváme, že bude zataženo až oblačno, místy déšť nebo přeháňky, v Jihomoravském a Zlínském kraji i bouřky.
13.06.2018 05:55 |

podobné články

Podobné články

Počasí bude jako na houpačce, nabídne tropy i déšť

 
Počasí v České republice nabídne tento týden jak tropické teploty, tak bouřky doprovázené vydatnými srážkami. Nejteplejším dnem bude zřejmě středa, kdy se rtuť teploměru bude šplhat k hodnotám přes 30 stupňů Celsia, nejchladnějším dnem by naopak měl být pátek. Novinkám to sdělila Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.
11.07.2011 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (710 článků)

Úterý bude nejteplejším dnem za 2 roky: Přinese až 39 °C, pak pořádně zabouří

 
Srpen odstartuje zatím nejteplejším dnem za posledních 723 dnů. Kvůli teplému jižnímu proudění vystoupí teplota na 35 až 39 °C. Od tropů si neodpočineme ani v noci – místy nebudou ranní teploty klesat pod 20 °C. Zpočátku dne bude jasno až polojasno, postupně bude docházet na západě území k přibývání oblačnosti s deštěm a bouřkami. Při vlhkosti vzduchu 40 % a teplotách 39 °C poroste naše pocitová teplota na 46 °C. Den bude extrémně zátěžový pro většinu z nás.
01.08.2017 05:20 |

podobné články

Teploty se mírně zvednou, pršet bude celý týden

 
Zatažené a deštivé nebe v úterý a ve středu na chvíli rozsvítí sluneční paprsky, v druhé polovině týdne by ale mělo být znovu zataženo. Déšť nebo aspoň přeháňky ale meteorologové hlásí na celý týden včetně víkendu. Dnešek je pravděpodobně nejchladnějším dnem tohoto týdne, již v úterý by teploty přes den mohly vyrůst až ke 20 stupňům Celsia. 
27.05.2013 14:20 |

podobné články

Ach to pondělí! Jak zvládat začátek pracovního týdne s úsměvem?

 
Achjo, už je zase pondělí! Pro většinu lidí je to nejneoblíbenější den v týdnu, který signalizuje konec víkendu a naopak začátek dalšího pracovního týdne. K pondělku má spousta z nás odpor a jen málokdo se na něho těší. Dobře, možná se na tento den netěší nikdo z nás. Což je vlastně škoda, protože i pondělí se může stát dnem, který si zamilujete! Zdá se vám to nemožné? Nebo snad dokonce bláznivé? Také si ťukáte prstem na čelo při pohledu na člověka, který je i v pondělí ráno plný dobré nálady, srší energií a pozitivismem? On už možná ví, jak tento den zvládat s úsměvem na tváři. A pokud tohle tajemství chcete znát taky, přečtěte si dnešní článek! Jak zvládnout pondělí Vstáváte každé pondělní ráno se špatnou náladou, jste rozmrzelí, protivní sami sobě, do ničeho se vám nechce a pro nic se nemůžete nadchnout? Pak patříte k většině lidí, pro které je tento den největším strašákem z celého týdne. A vlastně je to úplně zbytečné, protože ani pondělek pro vás nemusí být noční můrou. Pojďme si teď společně říci, jak se s tímto dnem poprat a zvládnout jej s radostí a úsměvem od ucha k uchu. Dejte si vydatnou snídani, která vás nastartuje Snídaně je základ dne, o tom nemusí být pochyb. Důležitá je v každém pracovním dni, což je logické. V pondělí ale své první jídlo dne můžete pojmout trochu jinak, řekněme třeba více slavnostněji. Připravte si dobroty, které vám chutnají a udělejte si čas na to, abyste si na nich mohli jak se patří pochutnat. Bude to váš rituál, na který se budete těšit, nastartujete se do nového dne a začátek pracovního týdne tak rázem bude o něco méně strašidelný. Sestavte si plán a cíle na celý týden Pondělí je nejen začátkem nového týdne, ale u začátkem pracovního nasazení.... Čtěte více Příspěvek Ach to pondělí! Jak zvládat začátek pracovního týdne s úsměvem? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
05.08.2017 19:55 |

podobné články

Počasí rozdělí Česko: Na západě bude 18 °C, na východě až 36 °C. Pak silně zabouří

 
Velké teplotní rozdíly na našem území ve čtvrtek způsobí frontální rozhraní. To odděluje teplý vzduch nad jihovýchodní Evropou od chladnějšího na západě. Teplotní rozdíly se projeví už po ránu – na západě Čech bude 14 °C, na Moravě a ve Slezsku až 22 °C. Během dne bude na západě 18 °C, v Praze naměříme 30 °C a na Moravě až 36 °C. Právě na východě poroste i pocitová teplota – při 36 °C se budeme cítit na 42 °C. Přidají se zde místy silné bouřky. Blesky se ale mohou objevit i na jiných částech území.
10.08.2017 05:40 |

podobné články

Sníh bude padat do čtvrtka, dnes je nejchladnější aprílový den

 
Do Česka přišlo v noci na středu opět bílé nadělení. Sněžilo a nadále sněžit bude zejména na horách. V Krkonoších napadlo sedm centimetrů, sníh ale poletoval i v nížinách, dokonce i v Praze. Středa je nejchladnějším dubnovým dnem, řekla Novinkám Dagmar Honsová z Meteopressu.
13.04.2011 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (710 článků)

Čtvrtek „rozsekne“ republiku: V Čechách to bude o rýmu, na Moravě o úpal

 
Zatímco ve čtvrtek bude v Čechách pršet – místy vydatně a trvale a výrazně se ochladí, Morava a Slezsko mají před sebou další letní den, jen místy s přeháňkami a bouřkami. Takové teploty jako naměříme v Čechách v maximech, budou na Moravě a ve Slezsku na mnohých místech v minimech – tedy kolem 20 °C. Teploty se na západě území zastaví na 17 °C, ve Středočeském kraji na 21 °C a na Moravě a ve Slezsku rtuť teploměru vystoupí až na 28 °C. V Čechách hrozí nachlazení z ochlazení, na Moravě a ve Slezsku úpal ze slunečních paprsků. Pocitovou teplotu bude i nadále zvyšovat vysoká vlhkost vzduchu, což pocítí zejména na východě území, kde se budou cítit na 32 °C.
29.06.2017 05:25 |

podobné články

V nejchladnějším známém místě ve vesmíru je minus 272 stupňů

 
Astronomové potvrdili domněnku, že nejchladnějším místem ve vesmíru je mlhovina Bumerang. Panuje tam teplota minus 272 stupňů, což je jen stupeň nad absolutní nulou, kdy zamrznou všechny atomy. Podle britského deníku The Daily Telegraph to oznámili vědci z observatoře ALMA v Chile.
03.11.2013 15:56 |

podobné články

Chladnější týden začne bouřkami s krupobitím

 
Během tohoto týdne si lidé v České republice užijí proměnlivého počasí. Zamračenou oblohu s deštěm budou střídat sluneční paprsky, většinou ale bude až do pátku spíš oblačno s teplotami do 25 stupňů. Nejchladnějším a také nejzamračenějším dnem bude úterý, kdy teploty klesnou i k 19 stupňům.
10.08.2009 11:15 |

podobné články

Do Česka se vrátí letní teploty

 
Nadcházející týden bude teplotně nadprůměrný, v úterý a ve středu se dočkáme i letních teplot. Víkend má být mírně chladnější, ale zato slunečný. Pondělí tak bude nejchladnějším dnem celého týdne.
14.09.2009 09:30 |

podobné články

Víkend bude mrazivý, sněžit bude méně

 
Přestože čtvrtek je patrně nejchladnějším dnem z celého týdne, i nadcházející dny pracovního klidu budou v České republice ve znamení třeskutého mrazu. Podprůměrné teploty způsobuje chladné severní arktické proudění.
16.12.2010 12:45 |

podobné články

Slunce bude hřát po celý týden, teploty se zastaví těsně pod třicítkou

 
Stejně jako posledních několik dní se mohou milovníci letních dnů radovat, neboť se i v právě začínajícím týdnu dočkají slunečné oblohy a vysokých teplot. Nejchladnějším dnem bude pondělí, kdy naměříme v maximech 24 stupňů. Novinkám to řekla Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.
15.07.2013 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (710 článků)

Pátek přinesl do Česka mráz. Odpoledne teplota vyletí až k 19 °C

 
Páteční ráno bylo tím nejchladnějším z celého týdne. Teploty klesly jen k 6 až 2 °C a místy přišly i přízemní mrazíky, v pěti centimetrech nad zemí měla teplota klesat pod nulu. Ve dvou metrech nad zemí pak po ránu mrzlo v horských oblastech. To vše kvůli kombinaci jasné noci a studeného severozápadního proudění. Zpočátku dne ještě bude polojasno až oblačno, během poledne ale bude rychle docházet k ubývání oblačnosti na skoro jasno nebo jasno – přes naše území bude totiž přecházet oblast vysokého tlaku vzduchu, ve které se bude oblačnost rozpouštět.
27.04.2018 06:30 |

podobné články

Rtuť teploměru může v listopadu klesnout až pět stupňů pod nulu

 
V listopadu mohou podle meteorologů teploty postupně klesnout až na minus pět stupňů. V průměru se ale budou nejnižší teploty i v nejchladnějším období koncem listopadu pohybovat kolem nuly. Horní hranice rozpětí nejvyšších teplot bude ještě v příštím týdnu na 15 stupních, ovšem do prosince klesne na devět a průměr maximálních teplot bude na konci měsíce činit už jen asi čtyři stupně. Vyplývá to z měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 
03.11.2013 15:56 |

podobné články

Čtvrtek srazí teploty až o deset stupňů, klíšťata to ale neodradí

 
Češi se ve čtvrtek musí připravit na citelné ochlazení, které přinese přechod studené fronty. Chladný a vlhký vzduch bude proudit od západu, místy se teploty propadnou až o 10 °C. Den bude oblačný až polojasný, místy s přeháňkami. Nejvyšší odpolední teploty se v Čechách zastaví na 12 až 16 °C, na jižní Moravě bude až 18 °C. Relativně chladno bude i v horských oblastech. V Krušných horách a v Krkonoších se bude teplota v 1000 metrech pohybovat kolem 6 °C.
26.04.2018 06:25 |

podobné články

Čarodějnice budou v dešti, první máj nejchladnějším dnem v týdnu

 
Počasí v tomto týdnu bude jako na houpačce. Téměř letní teploty, které provázely pondělí, spadnou v úterý o více než deset stupňů. Nejchladnějšími dny budou podle meteorologů úterý a pátek. Celý týden bude panovat aprílové počasí, deštníky proto s sebou, řekla Novinkám Dagmar Honsová z Meteopressu.
27.04.2015 17:21 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (710 článků)

Středa je ideální na početí potomka. Počasí nám dodá energii

 
Středeční počasí bude pohodové – meteorologové budou téměř bez práce – čekáme totiž jasno nebo polojasno, odpolední teploty příjemné – mezi 21 až 25 °C, na jižní Moravě bude 27 °C. Jen ráno bude chladnější – s minimy mezi 11 až 7 °C. Pocitová teplota se nebude lišit od té na teploměru. Naplánujte si zvýšenou fyzickou i psychickou zátěž – vše vám půjde od ruky.
14.06.2017 06:05 |

podobné články

Pravé léto se vrátí až v srpnu

 
Výhled počasí pro následujících 30 dní slibuje podle dlouhodobé předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) letní teploty. Nejchladnějším obdobím by měly být nejbližší dny, následně by se již odpolední teploty neměly dostat pod 20 stupňů Celsia.
20.07.2012 16:45 |

podobné články

Nikoliv pondělí, nýbrž středa je pro lidi nejhorší den v týdnu, zjistili vědci

 
Středa je prý pro většinu lidí nejhorším dnem v týdnu. Tento závěr dvou amerických vědců založený na výzkumu internetových blogů uveřejnil na svých internetových stránkách britský deník The Daily Telegraph.
24.08.2009 10:25 |

podobné články