Článek

Streamování hudby nemůže být pořád zadarmo, varují producenti

 
Zatímco si fanoušci zvykli, že na internetu hudba je a bude zadarmo, velké firmy to začínají zpochybňovat. Model přehrání zdarma a placení za přidané služby už jim nevoní.
23.03.2015 11:01 |

podobné články

Podobné články

Populárním webům v Číně zakázali streamování: Propagují prý negativní názory a projevy proti vládě

 
Čínský státní úřad spravující média oznámil, že třem internetovým doménám přikázal, aby zastavily službu streamování obrazu a zvuku. Svůj krok úřad odůvodnil "negativními projevy", k nimž během streamování dochází, napsala ve čtvrtek agentura AFP.
23.06.2017 07:00 |

podobné články

Spekulace: Nový Xbox bude podporovat streamování videoher

 
Nový Xbox bude představen již zítra a na internetu se rojí spekulace, co všechno bude umět. Jednou z nových funkcí má být i streamování videoher, tak jak známe ze služby OnLive. Tvrdí to deník Wall Street Journal.
20.05.2013 16:05 |

podobné články

Legální streamování filmů proniká do Evropy pozvolna

 
Alternativou stahování filmů je rychlejší streamování, které už v Americe pár let legálně funguje např. díky službě Netflix. Ta právě pronikla do Velké Británie a oznámila, že dále pokračuje do Švédska, Norska, Finska či Dánska.
15.08.2012 11:10 |

podobné články

Žebříčky CD patří minulosti, v Německu a v Anglii měří streamování

 
Neudržitelnost starého konceptu albových žebříčků, který ani zdaleka nezachycuje skutečný život v hudebním světě, je evidentní. V některých zemích se rozhodli započítávat streamování na internetu.
19.02.2014 10:25 |

podobné články

Billboard bude do hitparády počítat i streamování a digitální prodej

 
Americký prodejní žebříček Billboard 200, který každý týden sestavuje hudební magazín Billboard, začne vedle prodeje fyzických nosičů zohledňovat i streamování písní a prodej digitálních verzí alb. Jde o největší změnu ve vytváření hitparády alb v Americe od roku 1991.
23.11.2014 15:31 |

podobné články

Facebook spustil živé streamování videí, použít ho ale mohou jen celebrity jako The Rock

 
Nejnovější vymožeností sociální sítě Facebook je živé streamování videí. Než se ale začnete radovat, tak vězte, že pokud nejste VIP, zúčastnit se ho můžete pouze jenom jako diváci. Tato funkce je totiž zpřístupněna jenom celebritám.
06.08.2015 16:30 |

podobné články

Autoři hudby protestují proti malým podílům ze streamování

 
Britská organizace autorů hudby BASCA se pustila do nahrávacích společností a serverů, kde se volně přehrává (streamuje) hudba. Zaprvé se jim zdá malý podíl, který dostávají ze zisku, a zadruhé se nikdo z nich od zástupců hudebního průmyslu nemůže dozvědět, kolik peněz vlastně servery vydělávají.
13.04.2010 16:45 |

podobné články

Zdraží ropa? Velcí producenti ropy omezí těžbu

 
Velcí producenti ropy v čele s Ruskem a Saúdskou Arábií se dohodli, že omezí těžbu ropy tak, aby se mohla její cena zvýšit. Její produkci zmrazí na úrovních z letošního ledna. Přidaly se k nim ještě Katar a Venezuela a chtějí, aby se stejně zachovali i další světoví producenti. Írán, který na schůzce chyběl, ale plánuje po zrušení sankcí těžbu naopak zvýšit.
16.02.2016 11:35 |

podobné články

Streamování hudby pomáhá novým skupinám, ale prodej CD moc neovlivní

 
V posledních letech se mladí hudebníci snaží vnutit své mp3 na všechny možné internetové stránky, protože tam je zájemci snadno najdou a pak si možná koupí i lístek na koncert. Jenže příklad stále populárnější americké skupiny The Black Keys ukazuje, že od jisté chvíle už to může být na nic.
15.12.2011 13:40 |

podobné články

Biafra ducha neskončila s komunismem, varuje Petr Kofroň, připravující večery soudobé hudby

 
Velkým propagátorem soudobé hudby je současný umělecký ředitel Opery Národního divadla a Státní opery, skladatel Petr Kofroň. Je autorem programové skladby cyklu soudobé hudby Krása dneška, který přináší soubor PKF - Prague Philharmonia. Hovořil o cyklu, který bude pokračovat 1. dubna uvedením děl Karlheinze Stockhausena v prostoru NoD, i o postavení soudobé hudby v ČR.
23.03.2014 12:30 |

podobné články

Národní technické muzeum na 17. Mezinárodním festivalu mechanické hudby ve Francii

 
NTM ve spolupráci s Klubem přátel mechanické hudby se zúčastnilo 17. Mezinárodního festivalu mechanické hudby v Les Gets ve Francii ve dnech 15. – 17. července 2016. V místě se nachází muzeum mechanické hudby s jednou z nejlepších sbírek ve Francii s 550 hracími strojky.
24.07.2016 07:40 |

podobné články

Warneři už nechtějí nechávat hudbu k volnému poslechu na internetu

 
Americká společnost Warner Music uvedla, že už nebude udělovat licence k tzv. streamování hudby, které umožňuje písničky zdarma poslouchat na internetu, ale oficiálně je nedovoluje stáhnout na počítač. Informovala o tom BBC.
11.02.2010 12:35 |

podobné články

Zisk z digitálního prodeje hudby poprvé dohnal CD a vinyly

 
O další revoluci na hudebním trhu hovoří studie IFPI. Zisky z digitálního trhu s hudbou prý poprvé v dějinách dohnaly zisky z fyzických desek. Je to hlavně díky streamování.
15.04.2015 15:45 |

podobné články

Producenti z Domu karet potvrdili, že natáčejí bez Kevina Spaceyho

 
Herec Kevin Spacey ještě před pár týdny nepochyboval, že bude hlavním hrdinou také v poslední sérii Domu z karet. Producenti společnosti Netflix oznámili už v létě, že šestou řadou pořad skončí, ale netušili rozhodně, jaký skandál se kolem britského herce rozvine ještě před začátkem natáčení. Kevina kvůli obviněním ze sexuálně nevhodného chování z projektu vyškrtli a produkci zastavili. Na počátku adventu ale přišli s tím, že vyřešili scénář a šestá řada nakonec přesto vznikne.
07.12.2017 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Kevin Spacey (70 článků)

OMV: V červenci tankujeme v Praze zadarmo!

 
Natankovat si auto v Praze zadarmo? Ne, to není vtip, to je nová hra Rádia Bonton a přední sítě čerpacích stanic OMV s názvem „OMV Plná nádrž zdarma“! Až do 25. července mohou posluchači Rádia Bonton v Praze vyhrát nejprve poukázku na palivo za 2 000 korun a později si dokonce natankovat u OMV úplně zadarmo! Startuje se 7. července!
07.07.2014 18:35 |

podobné články

Chceš si užít léto na fesťácích? Máme 7 tipů, jak se na ně dostat zadarmo

 
Blíží se sezona letních festivalů, které nabídnou vyladěnou atmošku, to nej z hudební scény a ideální místo k seznámení. Protože vstupenky nejsou zadarmo, zkoušejí někteří z nás triky, jak se placení vyhnout. Přinášíme přehled nejbláznivějších nápadů, jak se zadarmo dostat na fesťák. Upozorňujeme, že za úspěšnost jednotlivých metod neručíme.
28.04.2015 16:21 |

podobné články

Krabička se tváří jako česká, obsah je z ciziny. Drůbežáři varují před vejci z dovozu

 
Často se na světlo světa dostávají informace o antibioticích v mase a vejcích, nebo o tom, jak slepice trpí v klecových chovech. Podle zástupců drůbežářů a veterinářů je to ale všechno trochu jinak. Chovy jsou prý velmi tvrdě hlídané. Antibiotika se používají jedině při léčbě zvířat - v krmivu, jak se někdy tvrdí, prý nejsou. Stejně tak by lidé neměli mít strach z toho, že si koupí vejce označené trojkou - jde o vejce z klecového chovu, která nejsou nijak závadná. Producenti naopak varují před potravinami z dovozu. Tam už se prý dá o dost hůře uhlídat kvalita.
27.03.2018 15:30 |

podobné články

Chcete skvělý tablet zadarmo?

 
Tablety jsou hitem poslední doby: Jsou lehké, rychlé, jednoduché a praktické. Poslouží k prohlížení webu, sledování filmů, přehrávání hudby i hraní her. Pokud byste tablet také chtěli, ale nemáte na něj dost peněz, nevadí: Alza.cz rozdává každý týden sto tabletů zadarmo!
16.03.2013 17:05 |

podobné články

Největší úlety FattyPillowa? Máme pro vás 5 šílených videí slavomanského youtubera

 
Tlustej Kárl alias FattyPillow chtěl být vždycky slavný. A jelikož se mu nepodařilo prorazit prostřednictvím rapu, dal se na streamování, díky kterému se stal, co do počtu fanoušků, tím nejrychleji rostoucím youtuberem v Česku. Rodná Třebíč mu brzy začala být malá, a tak se přestěhoval do Prahy, odkud plánuje svůj útok na mainstreamová média. Kromě několika rozhovorů do novin se už dostal i jako host do pořadu Limuzína a my nepochybujeme, že ho v televizi brzy uvidíme znovu. Proč? Protože Fatty nabízí skutečně unikátní zábavu a následujících 5 videí vás o tom přesvědčí.
15.10.2015 18:56 |

podobné články