Článek

Stráského vývoj české politiky v posledních letech zklamal

 
Vývoj české politické scény v posledních letech je pro posledního předsedu federální vlády Jana Stráského zklamáním. Podle něj současní politici neberou svou práci jako službu lidem, ale vítězí u nich osobní ambice. Stráský, který dnes slaví 75. narozeniny, to řekl v rozhovoru pro ČTK. Uvedl, že o návratu do aktivní politiky už neuvažuje, a to i vzhledem ke svému věku.
24.12.2015 12:40 |

podobné články

Podobné články

Trafika pro expremiéra Stráského? Může se stát šéfem NP Šumava

 
Česko je v rozdávání „trafik“ pro vysloužilé politiky snad na prvním místě v Evropě. Jedna taková se prý chystá i pro posledního federálního premiéra a bývalého ministra zdravotnictví a dopravy Jana Stráského. Dostal totiž nabídku stát se dočasným šéfem NP Šumava.
11.02.2011 17:00 |

podobné články

Chalupa pod tlakem vyzval Stráského, aby s aktivisty o Šumavě jednal

 
Tvrdošíjnost ekologů a protesty řady odborníků proti kácení na Šumavě přiměly vládní politiky i vedení národního parku k ústupu od nesmiřitelného postoje. Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa (ODS) vyzval ředitele parku Jana Stráského, aby začal s aktivisty, kteří kácení kůrovcem napadených stromů blokují, vyjednávat.
03.08.2011 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Chalupa (365 článků)

Aktivisté demonstrovali za pokácení Stráského, večer s ním mají jednat

 
Zhruba pět desítek ekologických aktivistů přišlo v pondělí dopoledne demonstrovat před budovu ministerstva životního prostředí v pražských Vršovicích. Žádali ministra Tomáše Chalupu (ODS), aby odvolal šéfa šumavského národního parku Jana Stráského. Ten je podle nich nekompetentní a umožnil protiprávní kácení kůrovcem napadených stromů v chráněné lokalitě Na ztraceném. Tam se aktivisté snažili posledních několik týdnů kácení zabránit vlastními těly.
15.08.2011 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Chalupa (365 článků)

Vědci se obávají Stráského. Šumavský park ztratí svůj smysl

 
Národní park Šumava je v ohrožení, varují vědci a pedagogové Biologického centra Akademie věd ČR a Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity. Obávají se jeho nového ředitele Jana Stráského, který v minulých dnech zrušil vědeckou sekci parku.
11.03.2011 14:10 |

podobné články

Zemek (ČSSD): Kácení v bezzásahových zónách NP Šumava je nepřijatelné

 
ČSSD považuje dnešní prohlášení ministra životního prostředí Tomáše Chalupy, který výrazně upravil plány ředitele Národního parku Šumava Jana Stráského k zásahům v NP, za posun k lepšímu a jasného signálu o tom, že Stráského koncepce byla chybná.
21.04.2011 22:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Chalupa (365 článků)

Zemek (ČSSD): Stráského chemický zásah na Šumavě je nezákonný

 
Ministerstvo životního prostředí se musí okamžitě zabývat údajným nezákonným postupem ředitele NP Šumava Jana Stráského.
05.05.2011 20:00 |

podobné články

Jirsa (ODS): Proč tolik křiku kolem ředitele Stráského?

 
Po jmenování nového ředitele Jana Stráského se zdálo, že se rozbouřená situace na Šumavě uklidnila.
26.05.2011 17:45 |

podobné články

Odvolejte Stráského z vedení NP Šumava, žádají Chalupu vědci

 
Stínová vědecká rada Národního parku Šumava se obrátila na ministra životního prostředí Tomáše Chalupu s výzvou, aby odvolal ředitele parku Jana Stráského, informuje Deník.cz. Podle vědců totiž porušil zákon, když v boji proti kůrovci použil pesticidy bez udělení výjimky.
09.06.2011 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Chalupa (365 článků)

Stráský ve svém úřadu kouří. Zaměstnanci si stěžují

 
Nekuřácké sídlo Šumavského národního parku ve Vimperku se pod vládou nového ředitele Jana Stráského změnilo v kuřácké. Jeho kancelář prý dokonce páchne jako hospoda. Nekuřáčtí zaměstnanci si teď na Stráského stěžují.
05.07.2011 15:35 |

podobné články

Aktivisté zvou šumavského pána Stráského do lesů

 
Aktivisté z Hnutí Duha, kteří již týden blokují kácení stromů napadených kůrovcem u Ptačího potoka na Šumavě, pozvali na návštěvu šéfa rezervace Jana Stráského. Chtějí s ním dále vyjednávat o alternativním řešení problému.
22.07.2011 16:10 |

podobné články

Chalupa se přidal na stranu Stráského: Kůrovce je prý nutné z Šumavy vymýtit

 
Český rozhlas zajímalo, jaký postoj zaujímá ministr životního prostředí Tomáš Chalupa k blokádě ekologických aktivistů u šumavské Modravy. Chalupa totiž slíbil, že přeruší dovolenou a na Modravu zavítá. Zatím ale přes rozhlas vzkázal, že stojí za aktivitami ředitele Šumavského národního parku Jana Stráského. I podle něj se však musí s kůrovcem bojovat.
29.07.2011 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Chalupa (365 článků)

Aktivisté ze Šumavy: Chalupo, odvolejte Stráského

 
Aktivisté, kteří v uplynulých čtyřech týdnech blokovali kácení kůrovcem napadených smrků na Šumavě, budou dnes ráno demonstrovat před ministerstvem životního prostředí. Mají jediný požadavek – odvolání ředitele národního parku Jana Stráského.
15.08.2011 06:40 |

podobné články

Aktivisté ze Šumavy ŽÁDÁJÍ HLAVU STRÁSKÉHO!

 
Úderem pondělní 8.00 odstartoval před sídlem ministerstva životního prostředí další protest. Necelá stovka aktivistů požaduje odvolání ředitele Národního parku Šumava Jana Stráského.
15.08.2011 09:05 |

podobné články

Desítky aktivistů před ministerstvem žádali odvolání Stráského

 
Pět desítek aktivistů, kteří měsíc blokovali kácení stromů napadených kůrovcem v šumavské lokalitě Na Ztraceném, se dnes ráno zhruba na hodinu a půl sešlo před budovou ministerstva životního prostředí. Při poklidné demonstraci žádali odvolání ředitele Národního parku Šumava Jana Stráského. Podle nich je ředitel nekompetentní a kácení umožnil protiprávně
15.08.2011 09:10 |

podobné články

Poslední federální premiér: Česká politika je zklamáním, odráží ovšem společnost

 
Vývoj české politické scény za posledních několik let je zklamáním pro posledního předsedu federální vlády Jana Stráského. Podle něj vítězí u politiků osobní ambice nad obecným prospěchem. Poslední československý premiér Stráský slaví letos na Štědrý den 75. narozeniny, o návratu do aktivní politiky i vzhledem ke svému věku už neuvažuje.
24.12.2015 12:30 |

podobné články

Postoj české vlády nás zklamal. Nečekali jsme to, povzdechl si tibetský básník

 
Česká vláda nedávno přišla s prohlášením, že Tibet je nedělitelnou součástí čínského území. Změnila tak směr zahraniční politiky od dob prezidenta Václava Havla, který byl vůči Pekingu velmi kritický. Postoj české vlády podle informací Českého rozhlasu zklamal tibetské emigranty.
21.06.2014 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4806 článků) , Václav Český (431 článků)

Polistopadový vývoj nás zklamal, stejně jako Slováky

 
Vývoj po sametové revoluce nenaplnil očekávání většiny Čechů i Slováků, jak ukázal průzkum společnosti Median. Víc jsou zklamaní Slováci (70 procent). V Česku v sobě nenachází nadšení z polistopadového vývoje 54 procent popolace. Lidem vadí sociální nejistota, vyšší nezaměstnanost, ale také nízká úroveň politiky a celkově demokracie. 
16.11.2014 13:26 |

podobné články

Vývoj politiky po Babišovi je hrůzostrašný, řekl Klaus

 
Bývalý prezident Václav Klaus považuje vývoj české politiky po volbách v roce 2013 za hrůzostrašný. Důvodem je nástup podnikatele Andreje Babiše, který přinesl propojení politiky a byznysu. V ČR podle něj není žádná faktická opozice, žádné síly, které by situaci mohly změnit. Řekl to ve středu v České televizi (ČT).
18.03.2015 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9025 článků) , Andrej Babiš (12392 článků)

Messi v rozhodujících chvílích zklamal a Barcelona přišla o ligový titul i Ligu mistrů

 
V posledních čtyřech sezonách sbíral fotbalový útočník Lionel Messi v dresu Barcelony jednu trofej za druhou, celkem katalánskému velkoklubu pomohl k 13 trofejím a sám vyhrál třikrát cenu pro nejlepšího světového fotbalistu, na konci letošní sezony ale zklamal.
25.04.2012 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Lionel Messi (394 článků)