Článek

Strany jsou zkorumpované a zajímají se o lidi jen před volbami, myslí si Češi

 
Politické strany se u Čechů velké oblibě netěší. Většina z nich se domnívá, že jsou zkorumpované, myslí především na sebe a o běžné občany se zajímají jen v době voleb. Závěry zářijového průzkumu prezentovalo v pátek Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM).
02.10.2015 19:45 |

podobné články

Podobné články

Většina Čechů si myslí, že strany jsou zkorumpované

 
Více než čtyři pětiny občanů si myslí, že politické strany jsou zkorumpované a o názory lidí se zajímají jen v době voleb, vyplývá z dnes zveřejněného průzkumu veřejného mínění společnosti CVVM. Tři čtvrtiny lidí si podle průzkumu myslí, že politické strany se sice navenek vzájemně kritizují, ve skutečnosti jsou ale stejné.
24.10.2011 11:50 |

podobné články

Zkorumpované strany myslí na sebe a o lidi se starají jen před volbami, tvrdí průzkum

 
Politické strany jsou zkorumpované, hájí především své zájmy, o voliče se zajímají pouze v čase voleb a rozdělují veřejnost. Vstupem do některé z nich navíc nelze nic ovlivnit. Tak by se v předvečer voleb daly shrnout postoje veřejnosti, zjistil průzkum CVVM.
16.10.2013 17:45 |

podobné články

Politici pozor: Podle 80 procent lidí jsou strany zkorumpované

 
Zhruba čtyři pětiny veřejnosti jsou přesvědčeny o tom, že politické strany jsou zkorumpované, o názor občanů se zajímají jen v době voleb a jejich hlavním zájmem jsou výhody jejich členů. Jen 37 procent lidí věří, že vstupem do strany lze něco změnit nebo ovlivnit. Vyplynulo to z aktuálního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), jehož výsledky má ČTK k dispozici.
16.10.2013 21:10 |

podobné články

Čtyři pětiny lidí považují strany za zkorumpované

 
Čím dál méně lidí uvažuje o tom, že by vstoupili do nějaké politické strany. Během posledních osmi let se číslo snížilo až o šest procent. Zároveň si drtivá většina společnosti myslí, že politické strany jsou zkorumpované.
24.10.2011 22:40 |

podobné články

Politické strany myslí na lidi jen v době voleb, tvrdí 82 procent Čechů

 
Nedůvěra Čechů k politickým stranám se letos ve srovnání s loňským rokem prohloubila, ukázal zářijový průzkum Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Podle plných 82 procent dotázaných se strany zajímají o názory občanů jen v době, kdy usilují o jejich hlasy ve volbách. Převládá také přesvědčení, že stranám jde především o výhody pro vlastní členy a že jsou zkorumpované.
24.10.2011 12:45 |

podobné články

Zkorumpované jsou hlavně politické strany a ministerstva, myslí si Češi

 
Češi vnímají braní úplatků jako velmi rozšířený jev. Zhruba tři čtvrtiny Čechů věří, že do korupce je zapojena většina nebo téměř všichni veřejní činitelé. Za nejzkorumpovanější instituce považují občané politické strany a ministerstva.
26.04.2013 06:20 |

podobné články

Strany vynaloží desítky milionů na kampaň před podzimními volbami

 
Politické strany plánují v kampani před podzimními volbami do Senátu a krajských zastupitelstev utratit až desítky milionů korun. Vládní ODS chce do předvolební propagace investovat zhruba 65 milionů korun. Další člen vládní koalice TOP 09 a Starostové a nezávislí (STAN) chce před volbami utratit přibližně 34 milionů. Celková částka, kterou na kampaň vyčlenila opoziční ČSSD, se pohybuje okolo 90 milionů korun. Další parlamentní strany neplánují vynakládat na propagaci tak vysoké sumy. Dříve vládní a nyní opoziční Věci veřejné (VV) chtějí za kampaň utratit jednotky milionů. Opoziční KSČM má na krajské a senátní voly dohromady deset milionů korun.
19.09.2012 12:40 |

podobné články

The Economist: Češi mají zkorumpované politiky. Co dál?

 
Korupce a handrkování politiků vyvolává v Češích určitou malátnou beznaděj. Před nadcházejícími volbami to napsal britský týdeník The Economist, podle kterého by si mnoho Čechů přálo, aby úřednický premiér Jan Fischer zůstal v úřadě.
21.05.2010 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1731 článků)

Češi považují své politiky za zkorumpované

 
Více než dvě třetiny lidí si podle průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) myslí, že většina veřejných činitelů bere úplatky.
13.05.2011 19:00 |

podobné články

Průzkum STEM: Příznivci ANO mají ke své straně silnější vztah a více se zajímají o politiku

 
Na startovní čáře roku 2016 potvrzuje hnutí ANO svoji vedoucí pozici v žebříčku volebních preferencí před druhou ČSSD. Obě strany oproti konci roku mírně získaly. Příznivci ANO mají ke své straně silnější vztah a více se zajímají o politiku, než tomu je u ČSSD. Komunisté jsou na třetím místě. Posílila ODS, její podpora je ale dosti váhavá. Podpora TOP 09 poklesla a přiblížila se podpoře KDU-ČSL. V situaci strachu z uprchlíků se daří SPD a Úsvitu. Ve volebním modelu by koalice dala dohromady velmi silnou ústavní většinu 139 mandátů.
25.01.2016 11:56 |

podobné články

Zprávy o sledování politiků ABL zajímají 70 procent lidí

 
O informace médií o údajném sledování některých politiků bezpečnostní agenturou ABL, kterou zakládal ministr dopravy Vít Bárta (VV), se zajímají dvě třetiny lidí. Přitom 25 procent je sleduje vyloženě se zájmem a 44 procent jen okrajově.
11.10.2010 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2827 článků)

ODS na kongresu odstartuje kampaň před říjnovými volbami

 
ODS na dnešním mimořádném kongresu v pražském Karlíně odstartuje kampaň před podzimními komunálními a senátními volbami. Zároveň se pokusí své členy a kandidáty před volbami motivovat a vyburcovat. Vedení ODS představí necelé tisícovce účastníků také nový program strany a možné změny stanov.
05.09.2014 06:15 |

podobné články

Reformy Čechy zajímají. Zejména ta zdravotnická, ukázal výzkum

 
Podle aktuálního výzkumu společnosti STEM mají Češi zvýšený zájem o vládní reformní snahy. Zejména se zajímají o reformy zdravotnictví a penzijního systému.
20.04.2011 14:15 |

podobné články

Jak se Češi zajímají o politiku? Nejvíce je 'bavila' v době opoziční smlouvy Klause se Zemanem

 
Rok 2017 je rokem voleb do Poslanecké sněmovny. Jak jsou na tom Češi s politikou? Lidé říkají, že se u nás o politiku vytratil zájem, že odpovědní politikové nedbají na názory běžných lidí a že politické strany fungují špatně. Jak si stojíme v dlouhodobém kontextu?
07.02.2017 11:05 |

podobné články

Podle průzkumu CVVM si Češi myslí, že mír ohrožují více islamisté než válka na Ukrajině

 
Za hrozbu pro mír ve světě a bezpečnost České republiky i celé Evropy považují Češi častěji Islámský stát (IS) než střety na Ukrajině. Vyplývá to z únorového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Lidé se nyní také zajímají o události spojené s islamisty více než o ukrajinský konflikt. Jako ohrožení míru ve světě vnímá IS podle CVVM 86 procent Čechů, kdežto ukrajinský konflikt jen 67 procent.
13.03.2015 17:55 |

podobné články

ČSSD prosadila schůzi Sněmovny jen den před volbami

 
Sněmovna se na návrh ČSSD sejde ještě před volbami ve čtvrtek 27. května. Má dořešit návrh sociálních demokratů na zavedení přímé volby hlavy státu a prezidentské veto k novele, která navyšuje podíl biopaliv v benzinu a naftě. Poslanci kvůli tomu přerušili úterní jednání Sněmovny, které mělo být původně poslední před volbami na konci měsíce.
18.05.2010 15:50 |

podobné články

Zkušenost s úplatkem ve veřejném sektoru přiznalo 15 procent Čechů

 
Konkrétní zkušenost s úplatkem ve veřejném sektoru přiznává 15 procent Čechů. Nejčastěji uplácejí ve zdravotnictví, více než polovina z nich dala úplatek jako poděkování. Vyplývá to z průzkumu, který zpracovala nevládní organizace Transparency International. V globálním měřítku se Česko mírou korupce neodlišuje od srovnatelných zemí, uvedla dnes tuzemská pobočka organizace (TIC). Za nejvíce zkorumpované subjekty Češi pokládají politické strany.
09.07.2013 12:40 |

podobné články

Letní pohodička končí: Strany postupně startují horkou část předvolební kampaně

 
Politické strany postupně zahajují hlavní část kampaně před říjnovými krajskými a senátními volbami. Sociální demokracie v těchto dnech odstartovala cílenou internetovou reklamu, ODS a hnutí Starostové a nezávislí se už několik týdnů snaží přesvědčit voliče z billboardů. Kontaktní kampaň, do které se zapojí i šéfové stran a někteří členové vlády, pak strany zpravidla zahájí na přelomu srpna a září, tedy zhruba šest týdnů před volbami. Vyplývá to z informací od jednotlivých stran.
18.08.2016 11:50 |

podobné články

Islámský stát zajímá stále více Čechů

 
Zájem obyvatel Česka o dění kolem takzvaného Islámského státu (IS) během několika posledních měsíců vzrostl stejně jako obavy z islamistického terorismu. O vývoj situace kolem organizace, která stojí i za nedávnými atentáty v Paříži, se zajímají podle dnes zveřejněných dat Centra po výzkum veřejného mínění (CVVM) dvě třetiny populace. Zájem od června narostl o osm procentních bodů, přičemž významně přibyl podíl lidí, kteří se o vývoj zajímají "rozhodně".
01.12.2015 16:21 |

podobné články