Článek

Strach z Ruska zvyšuje poptávku po gripenech, Česko může chtít další, říká výrobce stíhaček

 
Napětí kolem Ruska zvyšuje poptávku po stíhacích letounech Gripen, zájem o nové stroje by mohla mít také Česká republika. Uvedli to představitelé švédské strojírenské společnosti Saab, která tyto letouny vyrábí.
28.04.2015 09:25 |

podobné články

Podobné články

Saab: Česko by mohlo mít zájem o další letouny Gripen

 
Napětí kolem Ruska zvyšuje poptávku po stíhacích letounech Gripen, zájem o nové stroje by mohla mít také Česká republika. Uvedli to podle agentury Reuters představitelé švédské strojírenské společnosti Saab, která tyto letouny vyrábí. O pronájmu stíhaček Gripen začalo jednat rovněž Slovensko, podle představitelů Saabu by mohlo mít zájem o osm až 12 strojů.
28.04.2015 06:26 |

podobné články

Vlivný poslanec ČSSD: Voliči nejsou hlupáci a xenofobové. Z Ruska žádný ozbrojený konflikt nehrozí. Zvyšuje se napětí a EU řeší emise sekaček na trávu a žárovky…

 
ROZHOVOR Předseda Ústavně-právního výboru Poslanecké sněmovny Jeroným Tejc z ČSSD říká, že pokud se politické elity odtrhnou od lidí, ztrácejí důvěru. Zvyšuje se rozdíl mezi chudými a bohatými, střední vrstva pomalu mizí. To zvyšuje napětí. NATO je dle něj dostatečně silné a to samo o sobě je zárukou, že ze strany Ruska žádný ozbrojený konflikt nehrozí.
30.07.2016 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Jeroným Tejc (563 článků)

Vláda pošilhává po gripenech. Už chybí jen razítko, tvrdí Schwarzenberg

 
Ačkoli je vláda Jiřího Rusnoka v demisi, podle všeho schválí další pronájem stíhaček Gripen za miliardy korun. „Já to velmi rád přenechám příští vládě, ale když budu mít velikou míru jistoty, že by to znamenalo zhoršení podmínek pro Českou republiku, tak to klidně nechám schválit touto vládou,“ prohlásil ve středu premiér.
15.08.2013 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1770 článků)

V Evropě jsou obrovské zásoby plynu, pokryjí poptávku až na 60 let

 
AKTUALIZOVÁNO. V Evropě se nachází obrovská naleziště plynu. Odhadovaných 624 bilionů kubických stop plynu (v přepočtu zhruba 17,67 bilionu metrů krychlových plynu) by mohlo evropskou poptávku pokrýt až na 60 let a mohlo by výrazně snížit závislost zemí na dovozu plynu z Ruska.
06.05.2011 10:50 |

podobné články

Vondra začal jednat se Švédy o gripenech. Klíčové bude dosažení úspory

 
Ministr obrany Alexandr Vondra (ODS) dnes v Bruselu začal jednat se Švédskem o možném dalším "překlenovacím" používání švédských stíhaček Jas-39 Gripen, kterým skončí podle dosavadní smlouvy pronájem v roce 2015. Vondra po jednání se svým švédským protějškem Stenem Tolgforsem řekl, že šlo o zahajovací informativní schůzku. Klíčová podle něj bude pro ČR cena. Uvádí agentura ČTK.
03.02.2012 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Steno (3 články) , Alexandr Vondra (1082 článků)

Vláda chce chytat zloděje v gripenech, zlobí se John

 
Předseda Věcí veřejných Radek John se na jednání Poslanecké sněmovny pustil do vlády Petra Nečase za to, jak šetří na polici, ale zároveň chce koupit či prodloužit pronájem stíhaček JAS-39 Gripen, které podle Johna Česká republika vůbec nepotřebuje.
04.09.2012 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2455 článků) , Petr Nečas (9162 článků)

První ostrý start v Pobaltí: Češi v gripenech zasahovali u letadla nad Estonskem

 
První ostrý start mají za sebou čeští piloti stíhaček JAS-39 Gripen, kteří v rámci NATO hlídají vzdušný prostor nad Estonskem, Lotyšskem a Litvou. Ve středu vzlétali ve vzdušném prostoru Estonska k letadlu, které nedodrželo stanovenou letovou trasu. Ve čtvrtek o zásahu informovalo ministerstvo obrany.
06.09.2012 16:55 |

podobné články

Vláda na měsíc přerušila diskusi o materiálu k pronájmu gripenů

 
Vláda dnes přibližně na měsíc přerušila projednávání materiálu, který se týká případného prodloužení pronájmu stíhaček Jas-39 Gripen. O podmínkách pokračování pronájmu jedná česká strana se Švédskem už rok. Stávající smlouva, na jejímž základě čeští vojenští piloti na gripenech létají, vyprší na konci roku 2014.
27.02.2013 10:50 |

podobné články

Na Picka čeká jednání o gripenech i návrhy zákonů o vojácích

 
Hlavní úkoly, které čekají nového ministra obrany Vlastimila Picka, jsou jednání o budoucnosti stíhaček Gripen v českém letectvu, příprava změn zákonů o vojácích, restrukturalizace ministerstva a také stahování vojáků z Afghánistánu. Na tiskové konferenci po Pickově uvedení do funkce se na tom nový ministr shodl s premiérem Petrem Nečasem (ODS).
19.03.2013 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9162 článků) , Vlastimil Picek (274 článků)

Rozhovory se Švédy o gripenech budou pokračovat v květnu

 
Rozhovory se švédskou stranou o pokračování pronájmu stíhaček Jas-39 Gripen budou po páteční pracovní schůzce pokračovat v květnu. V diskusním pořadu Partie televize Prima Family to dnes uvedl ministr obrany Vlastimil Picek. V květnu by měly být podle něj předány některé informace, o nichž se následně má začít "velice intenzivně dále jednat".
14.04.2013 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Picek (274 článků)

Ministr Picek prozradil své plány. Připravuje zákony a dál jedná o gripenech

 
Vlastimil Picek nemusí po pádu vlády Petra Nečase (ODS) opouštět své křeslo v čele Ministerstva obrany. Jako jediný z Nečasova kabinetu zůstává i v nové vládě premiéra Jiřího Rusnoka. Kromě jednání o pronájmu stíhaček Gripen chce prosadit osm zákonů a dokončit úsporná opatření v armádě.
07.07.2013 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9162 článků) , Jiří Rusnok (1770 článků) , Vlastimil Picek (274 článků)

Rusnokova vláda by mohla rozhodnout o gripenech. Připustil to už i kníže

 
Prodloužení pronájmu stíhaček Jas-39 Gripen od Švédska pro české vojenské letectvo by mohla schválit i úřednická vláda premiéra Jiřího Rusnoka, připustil dnes na dotaz ČTK ministr zahraničí v demisi a lídr TOP 09 Karel Schwarzenberg. Podle jeho informací je totiž po poslední návštěvě českých vyjednávačů z ministerstva obrany ve Stockholmu dohoda o podmínkách dalšího pronájmu prakticky hotová.
08.07.2013 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3511 článků) , Jiří Rusnok (1770 článků)

Vláda nerozhodne o surovinové politice, o gripenech možná ano

 
Úřednická vláda nerozhodne v otázce surovinové politiky. Její projednávání přenechá kabinetu, jenž vznikne po předčasných volbách. Ty by se kvůli sestavování státního rozpočtu měly konat co nejdříve, řekl dnes v diskusním pořadu České televize ministerský předseda Jiří Rusnok. Podle politiků by končící vláda neměla rozhodovat ani o pronájmu stíhaček gripen, což ale Rusnok nevylučuje.
11.08.2013 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1770 článků) , Jiří Rusnok (638 článků)

O gripenech definitivně rozhodne až nová vláda, jasno bude na přelomu roku

 
Kabinet premiéra Jiřího Rusnoka, který již vládne v demisi, o případném prodloužení kontraktu na pronájem švédských nadzvukových stíhaček JAS 39 Gripen nerozhodne. Rusnok v pondělí po návštěvě čáslavské letecké základny uvedl, že jasno by mělo být koncem tohoto roku či na počátku příštího.
26.08.2013 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1770 článků)

Nejsem rebel, jen nechci naskakovat na veřejnou poptávku, říká Suchánek

 
Předseda Rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny Pavel Suchánek (ODS) zdůrazňuje, že se kvůli obhajobě anonymních akcií necítí být rebelem. Sám sebe vidí jako obhájce pravicových hodnot, který odmítá slepě plnit veřejnou poptávku. Na stávající držitele anonymních akcií nesmí být podle jeho názoru uplatňován zákon se zpětnou platností.
18.02.2013 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Suchánek (75 článků)

Česko podepsalo se Švédskem novou smlouvu o pronájmu stíhaček Gripen

 
Zástupci českého a švédského ministerstva obrany dnes na letecké základně v Čáslavi podepsali dodatek ke smlouvě, kterým se prodlouží pronájem letounů Jas-39 Gripen. Česko bude mít 14 švédských nadzvukových stíhaček v pronájmu do roku 2027.
16.05.2014 16:00 |

podobné články

Blesk zatočil s antibiotiky v medech. Inspekce stahuje 21 šarží Včelpa

 
Test Blesku odhalil již v průběhu října antibiotika v medech, které mají na etiketách jako výrobce uvedené Včelpo. Tento vážný prohřešek oficiálně potvrdily i ministerstvo zemědělství a dozorové orgány. Státní zemědělská a potravinářská inspekce nyní musela stáhnout dalších devatenáct šarží medů této značky z regálů obchodů. Celkově jich tedy zmizelo 21. To ale neznamená, že byste nemohli mít jeden z nich schovaný ve spíži. Podívejte se raději na náš přehled, abyste se ujistili, že tomu tak není. Test Blesku odhalil antibiotika v medech, které mají na etiketách jako výrobce uvedené Včelpo spol. s r. o.Test Blesku odhalil antibiotika v medech, které mají na etiketách jako výrobce uvedené Včelpo spol. s r. o. Více na http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/356810/kdo-a-proc-lze-o-antibiotickem-medu-blesk-se-vydal-po-stopach-skandalu.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copybbb Test Blesku odhalil antibiotika v medech, které mají na etiketách jako výrobce uvedené Včelpo spol. s r. o. Více na http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/356810/kdo-a-proc-lze-o-antibiotickem-medu-blesk-se-vydal-po-stopach-skandalu.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy
26.11.2015 17:15 |

podobné články

Zvýšená daň u piva snížila poptávku o deset procent

 
Růst cen piva díky zvýšení spotřební daně snížilo poptávku po pivu jak v obchodech, tak v restauracích o více než 10 procent.
14.06.2010 14:25 |

podobné články

Vláda začala zachraňovat hospodářství. A hned je tu problém...

 
V době recese vláda zvýšila daně, udusila tím poptávku a firmy při klesajícím odbytu začaly propouštět. Teď chce vysokou nezaměstnanost řešit kabinet Petra Nečase opatřeními, která ale považuje analytička Markéta Šichtařová za nesmyslná. Místo nich navrhuje snížení daní, jež oživí poptávku, a tím zároveň povede i k růstu zaměstnanosti. V současné době totiž lidé nemají peníze - a neutrácejí.
10.04.2013 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9162 článků)