Článek

Stovky vodáků vyrazily na Malši

 
Stovky vodáků nejen z jižních Čech vyrazily v sobotu dopoledne na Malši pod Římovskou přehradou. Jarní splouvání řeky patří k největším a nejatraktivnějším vodáckým akcím v jižních Čechách a proběhlo letos už po třiadvacáté.
25.04.2015 16:00 |

podobné články

Podobné články

Cena hejtmana: Zimola předal zlatou šupinu mikrobioložce, primáři, hasiči, klubu ČEZ Motor, cyklonadšenci a jednateli sdružení Hrady na Malši

 
Mikrobioložka Ruth Hálová, cyklonadšenec, závodník, trenér a podnikatel Čestmír Kalaš, jednatel sdružení Hrady na Malši Radek Kocanda, primář Oddělení úrazové chirurgie a vedoucí lékař Traumacentra Nemocnice České Budějovice Pavel Kopačka, hokejový českobudějovický ČEZ Motor a starosta jihočeských dobrovolných hasičů ve výslužbě Václav Žižka převzali od hejtmana Jiřího Zimoly zlatou šupinu. Tuto Cenu hejtmana získali u příležitosti oslav 97. výročí vzniku samostatného československého státu 28. října 1918. Slavnostní ceremoniál se odehrál ve čtvrtek 29. října 2015 v sídle Alšova jihočeská galerie v Hluboké nad Vltavou.
30.10.2015 08:11 |

podobné články

Vodáckou sezonu odstartovali na Malši! PŘEHLED ŘEK

 
Vodácká sezona pomalu začíná. Rekordní počet, více než 500 vodáků, vyrazil v sobotu ráno k jarnímu splouvání Malše z Římova do Českých Budějovic.
28.04.2012 12:40 |

podobné články

Řeka Morava vyplavila tělo jednoho z vodáků. Otce s dítětem stále nenašli

 
Dobrovolní hasiči dnes dopoledne našli tělo 28letého muže, jednoho z trojice vodáků, kteří se utopili 1. května v Moravě. Řeka tělo vyplavila na mělčinu poblíž soutoku s Veličkou, sdělila novinářům policejní mluvčí Kamila Haraštová. Policisté společně s hasiči pohřešují ještě dospělého muže z Petrova na Hodonínsku a jeho šestiletou dceru. 
04.05.2013 14:30 |

podobné články

Záchranáři vylovili poslední tělo z trojice pohřešovaných vodáků

 
Záchranáři dnes ráno našli tělo posledního z trojice vodáků, kteří se 1. května utopili v řece Moravě. Šestatřicetiletého muže také identifikovali, pátrání tak skončilo, sdělila novinářům policejní mluvčí Kamila Haraštová. Už ve čtvrtek se podařilo nalézt těla mužovy šestileté dcery a osmadvacetiletého kamaráda.
10.05.2013 11:55 |

podobné články

Záchranáři pomohli stovkám vodáků na Vltavě

 
Záchranáři pomohli stovkám vodáků na Vltavě. Zdravotnický tým projektu Jedu vodu vedl záchranář vyškolený Českým červeným křížem Martin Pöschl.
14.11.2016 10:15 |

podobné články

Partě vodáků se ztratil kamarád. Při hledání jeden vylezl na vagón, spálil ho proud!

 
Tragédií skončilo hledání ztraceného kamaráda partou vodáků, kteří se utábořili v tršnickém kempu v Chebu. Ztracený mladík se sice v pořádku našel, jeden z hledajících ale vylezl na železniční vagón, zasáhl ho elektrický výboj a vážně popálil. Vrtulník ho transportoval do popáleninového centra v Praze na Vinohradech.
24.08.2017 14:45 |

podobné články

Ženy s kalašnikovy vyrazily proti džihádistům na hranicích Evropy!

 
Je to neobvyklý pohled. Řada žen vzala do rukou samopaly a vyrazily do boje. Podobně jako třeba v izraelské armádě, i Kurdové mají mezi svými vojáky ženy. Doposud se účastnily především výcviku, ale v bojích o Kobani již vyrazily i do akce - Kurdové se totiž usilovně brání útokům džihádistů u města, které leží jen nedaleko hranic s Tureckem. A tedy celé Evropy.
16.10.2014 23:25 |

podobné články

Dvě stovky lidí vyrazily na Hrad s obřím srdcem. Od smrti Václava Havla uplyne 6 let

 
Dvě stovky lidí vyrazily dnes v podvečer v Praze na vzpomínkový pochod s názvem Srdce na Hrad. Akce se uskutečnila v předvečer výročí úmrtí bývalého prezidenta Václava Havla. Velký symbol srdce, které bylo s někdejší hlavou státu spojeno, nesli v čele průvodu dva prezidentští kandidáti – lékař Marek Hilšer a diplomat a někdejší Havlův spolupracovník Pavel Fischer.
17.12.2017 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4809 článků) , Marek Hilšer (64 článků) , Pavel Fischer (85 článků) , Pavel Marek (185 článků) , Pavel Marek (201 článků)

Vltavu při tradičním skautském závodě zaplnily stovky lodí: Koná se už téměř 80 let

 
Zdolat tři vltavské jezy bylo úkolem účastníků tradičního závodu, který ve čtvrtek pořádali vodní skauti v Praze. Na start se dostavilo kolem 150 junáckých lodí z celé země rozdělených do devíti kategorií. Kromě skautů si plavbu napříč Prahou vyzkoušely i stovky nezávodících vodáků.
28.09.2017 15:05 |

podobné články

Pozor: Povodně už hrozí i na Moravě!

 
Po jihu Čech dnes začaly stoupající hladiny řek po deštích ohrožovat také Moravskoslezský a Olomoucký kraj. Nejvyšší povodňový stupeň - ohrožení platil dnes vpodvečer na jihu Čech na Malši v Pořešíně a na Olomoucku na Bělé v Mikulovicích.
24.06.2009 19:25 |

podobné články

Jižní Čechy: Velká voda pomalu ustupuje

 
Na jihu Čech velká voda klesá hodinu od hodiny pouze po centimetrech. Třetí stupeň povodňové aktivity platí v Roudné na řece Malši a především na Blanici v Bavorově a v Husinci pod Husineckou přehradou.
25.06.2009 16:25 |

podobné články

Pořešín patřil dětem z Arpidy

 
Trosky středověké hradu Pořešína nad Malší nedaleko jihočeské Kaplice patřily v sobotu bezmála osmdesátce kluků a holčiček z českobudějovického centra pro rehabilitaci osob se zdravotním postižením Arpida o.s.
27.06.2009 18:15 |

podobné články

Děti zapálily sklad sena. Překazily hasičský sraz

 
V Chlumu u Svatého Jána nad Malší na Českobudějovicku zasahují v sobotu odpoledne hasiči u požáru skladu sena.
11.07.2009 18:20 |

podobné články

Na jihu Čech zvedl déšť hladiny řek, platil stupeň ohrožení

 
V souvislosti s vydatnými dešti platil v pátek ráno na jihu Čech na několika tocích třetí povodňový stupeň, tedy ohrožení. Malše v Pořešíně i Černá v Ličově na Českokrumlovsku naštěstí v průběhu dopoledne klesly na stav pohotovosti. První stupeň, bdělost, je v regionu na Malši v Římově a v Roudném. Plyne to z informací na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
14.05.2010 08:10 |

podobné články

Záplavy na jihočeských řekách, ohrožení na dvou místech

 
Noční vydatný déšť zvedl hladiny dvou jihočeských řek až na třetí povodňový stupeň. Ohrožení ráno platilo na Malši v Pořešíně a Černé v Ličově na Českokrumlovsku.
14.05.2010 12:55 |

podobné články

U Krumlova se oběsil muž a nikdo neví, KDO TO JE!?

 
Kriminalisté pátrají po totožnosti oběšeného muže nalezeného v lese u Rychnova nad Malší na Českokrumlovsku a žádají veřejnost o pomoc.
24.05.2011 11:05 |

podobné články

Opilý mladík skákal Z MOSTU DO ŘEKY! Policisté jej ZACHYTILI NA POSLEDNÍ CHVÍLI

 
Třiadvacetiletý muž chtěl v pondělí večer skočit z mostu přes Malši na Lidické ulici, policisté jej na poslední chvíli strhli zpět přes zábradlí. Muž skončil v péči lékařů, řekla v úterý agentuře Mediafax policejní mluvčí Regina Tupá.
18.10.2011 13:55 |

podobné články

Záhada. V lese ležel mrtvý muž. Poznáte ho?

 
V lese u Rychnova nad Malší byla nalezena mrtvola. Tělo muže bylo ve značném stadiu rozkladu. Policie žádá o pomoc s jeho identifikací.
21.06.2012 16:25 |

podobné články

Poznáte mrtvého? Měl u sebe tuhle fotku!

 
Fotografii krásné dívky našli policisté u mrtvého neznámého muže v lese u Rychnova nad Malší na Českokrumlovsku. Tělo již bylo ve značném stadiu rozkladu, proto policie dosud nezjistila jeho totožnost. Právě dívka na snímku by mohla být stopou.
22.06.2012 12:15 |

podobné články