Článek

Stovky vodáků vyrazily na Malši

 
Stovky vodáků nejen z jižních Čech vyrazily v sobotu dopoledne na Malši pod Římovskou přehradou. Jarní splouvání řeky patří k největším a nejatraktivnějším vodáckým akcím v jižních Čechách a proběhlo letos už po třiadvacáté.
25.04.2015 16:00 |

podobné články

Podobné články

Cena hejtmana: Zimola předal zlatou šupinu mikrobioložce, primáři, hasiči, klubu ČEZ Motor, cyklonadšenci a jednateli sdružení Hrady na Malši

 
Mikrobioložka Ruth Hálová, cyklonadšenec, závodník, trenér a podnikatel Čestmír Kalaš, jednatel sdružení Hrady na Malši Radek Kocanda, primář Oddělení úrazové chirurgie a vedoucí lékař Traumacentra Nemocnice České Budějovice Pavel Kopačka, hokejový českobudějovický ČEZ Motor a starosta jihočeských dobrovolných hasičů ve výslužbě Václav Žižka převzali od hejtmana Jiřího Zimoly zlatou šupinu. Tuto Cenu hejtmana získali u příležitosti oslav 97. výročí vzniku samostatného československého státu 28. října 1918. Slavnostní ceremoniál se odehrál ve čtvrtek 29. října 2015 v sídle Alšova jihočeská galerie v Hluboké nad Vltavou.
30.10.2015 08:11 |

podobné články

Vodáckou sezonu odstartovali na Malši! PŘEHLED ŘEK

 
Vodácká sezona pomalu začíná. Rekordní počet, více než 500 vodáků, vyrazil v sobotu ráno k jarnímu splouvání Malše z Římova do Českých Budějovic.
28.04.2012 12:40 |

podobné články

Řeka Morava vyplavila tělo jednoho z vodáků. Otce s dítětem stále nenašli

 
Dobrovolní hasiči dnes dopoledne našli tělo 28letého muže, jednoho z trojice vodáků, kteří se utopili 1. května v Moravě. Řeka tělo vyplavila na mělčinu poblíž soutoku s Veličkou, sdělila novinářům policejní mluvčí Kamila Haraštová. Policisté společně s hasiči pohřešují ještě dospělého muže z Petrova na Hodonínsku a jeho šestiletou dceru. 
04.05.2013 14:30 |

podobné články

Záchranáři vylovili poslední tělo z trojice pohřešovaných vodáků

 
Záchranáři dnes ráno našli tělo posledního z trojice vodáků, kteří se 1. května utopili v řece Moravě. Šestatřicetiletého muže také identifikovali, pátrání tak skončilo, sdělila novinářům policejní mluvčí Kamila Haraštová. Už ve čtvrtek se podařilo nalézt těla mužovy šestileté dcery a osmadvacetiletého kamaráda.
10.05.2013 11:55 |

podobné články

Záchranáři pomohli stovkám vodáků na Vltavě

 
Záchranáři pomohli stovkám vodáků na Vltavě. Zdravotnický tým projektu Jedu vodu vedl záchranář vyškolený Českým červeným křížem Martin Pöschl.
14.11.2016 10:15 |

podobné články

Ženy s kalašnikovy vyrazily proti džihádistům na hranicích Evropy!

 
Je to neobvyklý pohled. Řada žen vzala do rukou samopaly a vyrazily do boje. Podobně jako třeba v izraelské armádě, i Kurdové mají mezi svými vojáky ženy. Doposud se účastnily především výcviku, ale v bojích o Kobani již vyrazily i do akce - Kurdové se totiž usilovně brání útokům džihádistů u města, které leží jen nedaleko hranic s Tureckem. A tedy celé Evropy.
16.10.2014 23:25 |

podobné články

Pozor: Povodně už hrozí i na Moravě!

 
Po jihu Čech dnes začaly stoupající hladiny řek po deštích ohrožovat také Moravskoslezský a Olomoucký kraj. Nejvyšší povodňový stupeň - ohrožení platil dnes vpodvečer na jihu Čech na Malši v Pořešíně a na Olomoucku na Bělé v Mikulovicích.
24.06.2009 19:25 |

podobné články

Jižní Čechy: Velká voda pomalu ustupuje

 
Na jihu Čech velká voda klesá hodinu od hodiny pouze po centimetrech. Třetí stupeň povodňové aktivity platí v Roudné na řece Malši a především na Blanici v Bavorově a v Husinci pod Husineckou přehradou.
25.06.2009 16:25 |

podobné články

Pořešín patřil dětem z Arpidy

 
Trosky středověké hradu Pořešína nad Malší nedaleko jihočeské Kaplice patřily v sobotu bezmála osmdesátce kluků a holčiček z českobudějovického centra pro rehabilitaci osob se zdravotním postižením Arpida o.s.
27.06.2009 18:15 |

podobné články

Děti zapálily sklad sena. Překazily hasičský sraz

 
V Chlumu u Svatého Jána nad Malší na Českobudějovicku zasahují v sobotu odpoledne hasiči u požáru skladu sena.
11.07.2009 18:20 |

podobné články

Na jihu Čech zvedl déšť hladiny řek, platil stupeň ohrožení

 
V souvislosti s vydatnými dešti platil v pátek ráno na jihu Čech na několika tocích třetí povodňový stupeň, tedy ohrožení. Malše v Pořešíně i Černá v Ličově na Českokrumlovsku naštěstí v průběhu dopoledne klesly na stav pohotovosti. První stupeň, bdělost, je v regionu na Malši v Římově a v Roudném. Plyne to z informací na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
14.05.2010 08:10 |

podobné články

Záplavy na jihočeských řekách, ohrožení na dvou místech

 
Noční vydatný déšť zvedl hladiny dvou jihočeských řek až na třetí povodňový stupeň. Ohrožení ráno platilo na Malši v Pořešíně a Černé v Ličově na Českokrumlovsku.
14.05.2010 12:55 |

podobné články

U Krumlova se oběsil muž a nikdo neví, KDO TO JE!?

 
Kriminalisté pátrají po totožnosti oběšeného muže nalezeného v lese u Rychnova nad Malší na Českokrumlovsku a žádají veřejnost o pomoc.
24.05.2011 11:05 |

podobné články

Opilý mladík skákal Z MOSTU DO ŘEKY! Policisté jej ZACHYTILI NA POSLEDNÍ CHVÍLI

 
Třiadvacetiletý muž chtěl v pondělí večer skočit z mostu přes Malši na Lidické ulici, policisté jej na poslední chvíli strhli zpět přes zábradlí. Muž skončil v péči lékařů, řekla v úterý agentuře Mediafax policejní mluvčí Regina Tupá.
18.10.2011 13:55 |

podobné články

Záhada. V lese ležel mrtvý muž. Poznáte ho?

 
V lese u Rychnova nad Malší byla nalezena mrtvola. Tělo muže bylo ve značném stadiu rozkladu. Policie žádá o pomoc s jeho identifikací.
21.06.2012 16:25 |

podobné články

Poznáte mrtvého? Měl u sebe tuhle fotku!

 
Fotografii krásné dívky našli policisté u mrtvého neznámého muže v lese u Rychnova nad Malší na Českokrumlovsku. Tělo již bylo ve značném stadiu rozkladu, proto policie dosud nezjistila jeho totožnost. Právě dívka na snímku by mohla být stopou.
22.06.2012 12:15 |

podobné články

Hladiny řek na jihu Čech klesají, ale na dvou stále platí pohotovost

 
Hladiny devíti řek na jihu Čech během středy a čtvrtka překročily povodňové stupně. V průběhu dne ale vody v korytech pomalu začalo ubývat. Už jen na Lužnici v Bechyni a Stropnici v Borovanech platí pohotovost, na Nežárce, Malši, Blanici, Otavě, Lomnici a Smutné nejnižší, tedy první stupeň povodňové aktivity. V normálu je už vzedmutá hladina Skalice. Podle českobudějovické hydroložky Kateřiny Štěrbové hladiny většiny jihočeských řek budou až na výjimky nadále klesat. 
31.01.2013 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Smutná (17 článků)

Pravé poledne podle mormona LaButeho

 
K tvorbě Neila LaButeho na rozdíl od Martina Glasera z Jihočeského divadla necítím tolik obdivu. Šéf budějovické činohry k němu utíká už podruhé. Nejnovější premiérou na soutoku Vltavy s Malší je LaButeho Pravé poledne.
12.03.2013 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Martin Glaser (4 články)

Do středy má vydatně pršet, na většině území Česka hrozí opět záplavy

 
Do středy může spadnout až 120 milimetrů srážek, od úterý hrozí povodně na většině území republiky. Třetí stupeň povodňové aktivity očekávají meteorologové například na Nežárce, Malši, Sázavě či Lužnici. Poslední záplavy zasáhly Čechy před třemi týdny. 
24.06.2013 13:15 |

podobné články