Článek

Stovky nových keřů a stromů se staly ochranným valem malé obce

 
Několik stovek stromů a keřů vysadili o víkendu obyvatelé malé obce Kněžice u Nymburka. Stromořadí v západní části obce bude sloužit jako přírodní větrolam a krytina pro zvěř. Výsadbu v rámci projektu s názvem „Zeleň pro Kněžice“ podpořila Nadace ČEZ částkou sto tisíc korun.
27.10.2015 08:36 |

podobné články

Podobné články

Neskutečná pastva pro oči: Zahradník dokáže z keřů vyrobit překrásné sochy!

 
David Edwards (70) strávil posledních 26 let života na své zahradě, kde díky své šikovnosti vytvořil "neuvěřitelné sochy z keřů":http://www.extra.cz/uchvatne-umeni-v-botanicke-zahrade-podivejte-se-co-vsechno-se-da-vystrihat-z-keru. V přední části jeho domu se nachází například kůň, kočka, dinosaurus nebo králík.
08.06.2013 14:40 |

podobné články

Osobnosti: David Edwards (2 články)

České Budějovice: Ve městě bylo vysazeno 170 stromů

 
Do konce letošního jara bylo na území Českých Budějovic vysazeno celkem 170 stromů, 20 keřů s balem a 110 metrů keřů prostokořenných do živých plotů v celkové ceně 802 800 korun.
28.07.2011 17:10 |

podobné články

Tři stovky nových stromů do ulic Jihlavy

 
Během jarních měsíců bude v Jihlavě 310 nových stromů a 660 keřů. Jihlavští radní na nové výsadby uvolnili 2,3 milionu korun z ekologického fondu města.
22.03.2011 14:40 |

podobné články

Radnice Prahy 8 nechala pokácet stromy v parčíku v Bohnicích. Byly zdravé, zlobí se místní

 
Z parčíku u ulice Ústavní v pražských Bohnicích zmizelo šest stromů. O tom, že tady rostly, svědčí pařezy a rozházené větve. Jarní prořezávka stromů a keřů byla podle místních obyvatel letos v těchto místech drastická a postihla i zdravé dřeviny. Radnice Prahy 8 Blesk.cz sdělila, že stromy pokácela z havarijních důvodů, také slíbila, že začátkem jara zde bude zasazeno 10 nových stromů.
24.03.2016 16:50 |

podobné články

Lesy ČR obnovily lesopark v Náměšti nad Oslavou

 
V krajinné památkové zóně Náměšťsko na Třebíčsku v kraji Vysočina bylo v loňském roce odborně ošetřeno dvaapadesát historických stromů a vysazeno 238 nových stromů a keřů. Projekt přišel na 1,2 miliony korun. Státní podnik Lesy ČR využil na realizaci projektu 965 tisíc korun z Operačního programu Životní prostředí.
28.02.2015 20:56 |

podobné články

Obrovský trapas pro páníčky! Během venčení se pes zavrtal do keřů a vrátil s tímhle obřím černým...

 
Psi se během procházky dokážou vynořit s kdejakým úlovkem, který může páníčka naprosto odzbrojit. Ale když se labrador Galaxy vyhrabal z keřů s tímhle, tak to s jeho venčiteli málem seklo!
11.08.2016 17:35 |

podobné články

Je nejvyšší čas na prořezávku stromů, ale kam dát větve?

 
Venku sice ještě mrzne, ale to by žádného majitele nemělo ukolébat k nečinnosti. Právě v březnu je nejvyšší čas myslet na prostřihy stromů a keřů. Otázkou ovšem je, co si počít s větvemi.
06.03.2011 10:25 |

podobné články

Padá ovoce z vašeho stromu k sousedům? Podle nového zákona je jeho

 
Nový občanský zákoník přináší od letoška i velkou úpravu sousedských práv. Novinek, které v této oblasti začaly od začátku ledna platit, je spousta. Zavádí se například pravidlo, podle něhož plody spadlé z keřů nebo větví stromů přesahujících na sousední pozemek náleží vlastníkovi pozemku, na který spadly.
28.01.2014 11:05 |

podobné články

Potřebujete proříznout vzrostlé stromy? Víme, jak se snadno dostanete až ke špičce!

 
Podzim na zahradě je ve znamení velkého uklízení. Je potřeba pustit se i do prořezávky keřů a stromů, a to i těch, které mají koruny pěkně vysoko. Prořezávání větví je totiž pro zdraví a růst stromů nezbytné.
16.10.2014 11:45 |

podobné články

Krásných mužů je méně než hezkých žen

 
Měl božské tělo, dokonalou tvář. Kvůli malichernosti jste mu ale dala "kopačky". Takových, jako je on, jsou přece stovky... A to je právě ten krutý omyl! Krásných mužů totiž valem ubývá.
02.08.2011 13:40 |

podobné články

U Modravy začalo kácení kůrovcem napadených stromů

 
Poblíž šumavské Modravy v lokalitě Na Ztraceném, začalo v pondělí ráno kácení kůrovcem napadených stromů. To loni vyvolalo značné protesty ekologů, kteří se pokoušeli porážení stromů blokovat. Letos chce šumavský národní park většinu napadených stromů zbavit kůry a kácet by se mělo v menší míře, aby nevznikaly holiny. Aktivisté budou situaci monitorovat, bránit v těžbě se zatím nechystají.
25.06.2012 08:55 |

podobné články

Pět nejvýznamnějších stromů v Praze: Zažily prezidenta Masaryka nebo básníka Nerudu

 
Praha není jen baštou architektonických skvostů, ale i stromů, ze kterých srší jejich historické poselství. Na území Prahy se nachází 202 památných stromů chráněných zákonem a dalších 230 stromů, které patří mezi významné. „Procházíte kolem nich každý den a mnohdy ani netušíte, jakou máte čest,“ říká Aleš Rudl, autor webu pražské stromy, se kterým jsme vybrali pět těch nejzajímavějších vzrostlých velikánů.
16.05.2016 12:45 |

podobné články

Tříletý chlapec se stal starostou malé obce v Minnesotě

 
Tříletý James Tufts z malé obce Dorset na severu amerického státu Minnesota ještě neumí číst a psát. Přesto se stal starostou své rodné obce. Ve funkci, která je pouze reprezentativní, zatím může nabídnout jen rošťáckou vizáž, jíž dominují pihy v obličeji a všetečný pohled. Do úřadu byl jmenován v neděli 2. srpna.
13.08.2015 07:20 |

podobné články

Starostou malé obce se stal 3letý chlapec

 
Tříletý James Tufts z malé obce Dorset na severu amerického státu Minnesota ještě neumí číst a psát. Přesto se stal starostou své rodné obce. Ve funkci zatím může nabídnout jen rošťáckou vizáž, jíž dominují pihy v obličeji a všetečný pohled. Do úřadu byl jmenován v neděli 2. srpna. Nutno dodat, že dosud funkci vykonával jeho šestiletý bratra Robert.
13.08.2015 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Robert James (3 články) , Robert James (2 články)

ODS: Obce mohou ušetřit stovky tisíc ročně díky úpravě energetického zákona

 
Města a obce by podle návrhu poslanců Občanské demokratické strany nemusely zaknihovávat akcie svých společností, které chtějí čerpat podporu na výrobu energie z obnovitelných zdrojů – ale jen v případě, kdy je taková společnost stoprocentně ve vlastnictví obce. Návrh ušetří obecním pokladnám stovky tisíc korun ročně.
19.03.2014 21:35 |

podobné články

Novotný (ODS): Díky úpravě energetického zákona mohou obce ušetřit stovky tisíc ročně

 
Města a obce by podle návrhu poslanců Občanské demokratické strany nemusely zaknihovávat akcie svých společností, které chtějí čerpat podporu na výrobu energie z obnovitelných zdrojů – ale jen v případě, kdy je taková společnost stoprocentně ve vlastnictví obce. Návrh ušetří obecním pokladnám stovky tisíc korun ročně.
20.03.2014 10:15 |

podobné články

Praha rozkvetla o měsíc dřív

 
Parky, zahrady, aleje, záhonky, i náměstí a mnohé ulice. To všechno teď hýří barvami i vůněmi rozkvetlých stromů, keřů, jarních květin. Nevěříte? Stačí se rozhlédnout kolem sebe. Praha je v obležení květů a ve vzduchu jsou cítit šeříky a tulipány. A navíc! Sluníčko nás v těchto dnech opravdu nešetří...
28.04.2009 08:10 |

podobné články

Podzim na zahradě je čas dřiny

 
Zatímco neodvratně se hlásící podzim napovídá, že příroda půjde spát, zahrádkáři nevědí kam dřív skočit. Čeká je řada nejvíc namáhavých prací: rytí záhonů, hrabání listí, kopání jam pro výsadbu ovocných stromů i keřů.
12.11.2009 10:45 |

podobné články

Pro muškáty a jiné rostliny do zahradnictví Městské zeleně Znojmo

 
Zahradnictví Městské zeleně se sídlem na Kuchařovické ulici č.29 nabízí k prodeji široký sortiment okrasných stromů, keřů, sadbu rajčat a paprik. Můžete si zde zakoupit balkónové květiny různých druhů, například muškáty, surfinie, begonie, petunie a další rostliny.
10.04.2011 20:05 |

podobné články