Článek

Štiky rostou díky technologiím

 
Designhotel Elephant Prague, 11. června 2015 – Již 12. ročník Štik českého byznysu odhalí ty nejúspěšnější firmy napříč různými odvětvími. Ekonomický žebříček založený společností COFACE hodnotí ekonomické výsledky firem a oceňuje je na celorepublikové i na krajské úrovni. Novým generálním partnerem žebříčku je společnost Vodafone.
11.06.2015 12:31 |

podobné články

Podobné články

Ve vládě potřebujeme dravé štiky, ne líné kapry, řekl straníkům Sobotka

 
Tým ČSSD musí ve vládě zařadit vyšší rychlost, řekl v sobotu premiér Bohuslav Sobotka na jednání Ústředního výkonného výboru ČSSD. Ve vládě chce premiér dravé štiky, ne líné spokojené kapry. Sobotka prý v současné době mluví se všemi ministry o tom, co by měli ve své práci zlepšit. Uvedla to mluvčí strany Eva Gregorová.
06.06.2015 11:11 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9472 článků)

Sobotka kritizoval své ministry: Potřebujeme dravé štiky, ne líné kapry

 
Tým ČSSD ve vládě musí zařadit vyšší rychlost, řekl dnes premiér Bohuslav Sobotka na jednání Ústředního výkonného výboru ČSSD. V kabinetu chce mít premiér dravé štiky, ne líné spokojené kapry. Sobotka prý v současné době mluví se všemi ministry o tom, co by měli ve své práci zlepšit.
06.06.2015 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9472 článků)

Hospodářská komora: Štiky českého byznysu letos počtrnácté

 
Na slavnostním večeru v pražském Lobkowiczkém paláci budou v úterý 3. října počtrnácté letos předána ocenění Štiky českého byznysu. Jsou udělována na základě žebříčku, který založila a organizuje společnost Coface, a jeho základní charakteristikou je posuzování vybraných objektivních ekonomických kritérií. Odborným garantem soutěže je Hospodářská komora ČR.
27.09.2017 16:15 |

podobné články

Čas neletí rychleji. Jen mozek dnes zpracovává díky technologiím mnohem více informací

 
Čas jako čtvrtý rozměr prostoru je relativní. To víme nejen díky Albertu Einsteinovi, ale také díky vlastním zkušenostem. Dnes má téměř každý jedinec žijící na Západě pocit, že čas plyne mnohem rychleji než před třiceti roky. Ano, i ne. Fakticky rychleji neubíhá, ale relativně ano. Můžou za to naši miláčkové – moderní technologie a internet. Mozek díky nim denně zpracuje mnohonásobně více informací než před třiceti roky. A právě mozek a jeho extrémní činnost vytvářejí v člověku pocit, že dny, týdny i měsíce ubíhají jako vteřiny.
23.11.2015 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Albert Einstein (68 článků)

Rostou, radují se houbaři. Z některých lesů nosí plné koše

 
V lesích a na loukách rostou v současné době prakticky všechny druhy a skupiny hub, jsou ale oblasti, kde jich houbaři najdou více, nebo naopak méně. Například ve Středočeském kraji nových plodnic ubylo, v západních a jižních Čechách rostou dál, řekl dnes předseda České mykologické společnosti Jaroslav Landa.
09.08.2012 11:50 |

podobné články

Na Šumavě rostou. Co hodina, to deset kilo hřibů

 
Rostou, nerostou? Na Šumavě teď rozhodně rostou. „Za dvacet let, co jezdím na Kubovu Huť, jsem takovou žeň hříbků ještě nezažil. Za čtyři hodiny jsme nasbírali s manželkou přes čtyřicet kilo praváků. Počítali jsme je jen do pětistovky, pak jsme to vzdali,“ řekl Právu Miroslav Pokorný.
02.09.2013 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Pokorný (18 článků) , Miroslav Pokorný (18 článků)

872 tisíc Čechů ohroženo chudobou. Platy rostou, ale ceny rostou ještě rychleji

 
Českým domácnostem sice rostou příjmy, ale reálně, po započtení inflace, jim klesají. S odvoláním na nejnovější údaje Českého statistického úřadu to uvedl server Novinky.cz. Podle něj je nyní v Česku ohroženo chudobou asi 872 tisíc lidí.
28.11.2013 08:02 |

podobné články

Laserová operace očí v létě? Proč ne!

 
Refrakční operace očí, při kterých lékaři pomocí laseru odstraňují pacientům přebytečné dioptrie, se těší čím dál tím větší popularitě. Stále více lidí se chce zbavit závislosti na brýlích či na kontaktních čočkách. Díky moderním technologiím jsou dnes tyto zákroky prováděny ambulantně a zcela bezbolestně. Navíc se i výrazně snižuje doba rekonvalescence. Díky tomu si zájemci o ostré vidění mohou naplánovat zákrok prakticky ve kteroukoli roční dobu. Klidně i na léto.
18.06.2015 00:05 |

podobné články

Technologie – nová forma vzdělávání

 
Ať už člověk souhlasí, nebo ne, budoucnost nejen vzdělávání leží v nových technologiích. Výuka a pořizování zápisků z hodin ve školách je díky technologiím mnohem rychlejší, ale i dostupnější širší vrstvě lidí. Stejně tak už v některých školách tabulím a křídám prostě „odzvonilo“. Díky projektu „Škola dotykem“ se tak do škol dostávají nové technologie značky Samsung v podobě tabletů, dotykových obrazovek a vzdělávací software k využívání během výuky.
03.10.2017 06:05 |

podobné články

Počasí houbám svědčí, znovu rostou

 
Rostou houby, i když ty méně známé. A to překvapivě nejen kvůli nečekaně teplému počasí, ale i díky říjnové sněhové nadílce, která roztála a zavlažila vyschlou půdu.
20.11.2009 04:25 |

podobné články

Košíky přetékají houbami: Díky počasí rostou hřiby, ryzce i klouzky

 
Houbaři mají pré. Doslova. Houby na některých místech Česka rostou jak o život – narazit se dá na pravé i hnědé hřiby, žampiony, pýchavky, klouzky nebo ryzce. Ne všude ale budou lidé při sběru úspěšní, někde nenajdou nic, řekl ve čtvrtek Jan Borovička z České mykologické společnosti.
20.10.2016 18:10 |

podobné články

Tohle je tvář Ježíše ve 3D!

 
Otisk jeho údajné tváře bylo možné dosud spatřit jen na turínském plátně. Nebo bylo možné se držet představ starších či mladších uměleckých mistrů. Vědci, ale díky starobylému kontroverznímu plátnu a nejnovějším technologiím rekonstruovali přibližný 3D obraz Ježíše.
03.04.2010 09:00 |

podobné články

Firmy mohou ušetřit desítky tisíc korun za elektřinu

 
Největším žroutem elektřiny jsou ve firmách informační technologie. Přitom by společnosti mohly díky takzvaným zeleným IT technologiím snížit účty za energie o desítky procent. Avšak nevyužívají toho.
24.06.2010 13:05 |

podobné články

Jak zvětšit panelákovou předsíň? Čtenář Blesk.cz vám poradí!

 
V bytě má předsíň funkci frekventované křižovatky. Přesto z ní socialističtí panelákoví inženýři dokázali udělat místo, kde zvlášť po ránu není k hnutí. Jedny dveře se mlátí o druhé, není ani kam dát botník nebo věšák. Co s tím? Díky novým technologiím existuje elegantní řešení – stavební pouzdro, do kterého dveře schováte. Jeho montáž navíc zvládnete sami a bez velkých finančních nároků, jak se s Blesk.cz přesvědčil i Petr Novotný ze sídliště v pražských Bohnicích.
03.11.2010 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Novotný (322 článků)

Šprti pláčou, knihy teď žerou úplně všichni!

 
Že knihy čtou jen šprti? Tak tomu již dávno není, klasiku i aktuální pecky si na EbookForum.cz může přečíst každý. A to naprosto ZADARMO! Díky rozvíjejícím se mobilním technologiím patří zřejmě tomuto projektu budoucnost!
24.06.2012 09:40 |

podobné články

Šprti pláčou, knihy teď žerou úplně všichni!

 
Že knihy čtou jen šprti? Tak tomu již dávno není, klasiku i aktuální pecky si na EbookForum.cz může přečíst každý. A to naprosto ZADARMO! Díky rozvíjejícím se mobilním technologiím patří zřejmě tomuto projektu budoucnost!
26.06.2012 19:20 |

podobné články

Nesmrtelnost bude možná od roku 2045, slibuje nový projekt

 
Projekt s názvem Iniciativa 2045 slibuje několikastupňové dosažení nesmrtelnosti díky novým technologiím. Nejde primárně o vědecký projekt, nýbrž osobní a podnikatelský záměr mediálního magnáta Dmitrije Ickova. Život věčný ovšem nebude levný - vývoj technologií bude stát 50 miliard dolarů.
07.08.2012 12:10 |

podobné články

Mona Lisa: Své tajemství střeží už 500 let

 
Je to nejslavnější portrét světa, přesto se stále přesně neví, koho vlastně zpodobňuje. Dokonce není jisté ani to, zda jde o ženu nebo muže. A co znamenají tajné kódy, které vědci v malbě odhalili až díky moderním technologiím? Za zvláštní úsměv prý mohou chybějící zuby… Rentgen odhalil na obrazu vousy, výkonný skener zase písmena a čísla.
10.08.2012 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Mona Lisa (71 článků)

Ty nejvtipnější snímky dětí ze sociálních sítí: Rodiče je rádi zvěčňují, ale ony se fotit nechtějí!

 
Pyšní rodiče se svými ratolestmi rádi chlubí, ale díky moderním technologiím a popularitě sociálních sítí už pomalu, ale jistě nahradilo ukazování fotek z peněženky sdílení takovýchto snímků na Facebooku a Twitteru. Jenže co se stane, když se dítě fotit prostě nechce!
25.03.2013 22:00 |

podobné články