Článek

Stávka železničářů ochromila Německo: Omezila i spoje do Česka

 
Ke stávce na německé železnici se dnes v 02:00 SELČ připojili i strojvůdci osobních vlaků. Železniční dopravce Deutsche Bahn (DB) odřekl na dálkových trasách dvě třetiny vlaků a stávka omezila i spojení Prahy s Berlínem. Vlaky na této trati končí jízdu v Drážďanech. Na provoz na českém území by protestní akce vliv mít neměla.
22.04.2015 07:05 |

podobné články

Podobné články

Do obří stávky železničářů vstoupili i strojvůdci osobních vlaků, dotkne se i Čechů

 
Německou dopravu ochromila obří stávka strojvůdců, která má trvat až do nedělního dopoledne. Protože se do ní zapojili i strojvůdci osobních vlaků, vyjela na dálkových trasách jen třetina vlaků, ochromena je i doprava v regionech. Stávka omezila i spojení mezi Německem a Českem.
05.05.2015 10:51 |

podobné články

Izrael na čtyři hodiny ochromila generální stávka

 
AKTUALIZOVÁNO. Generální stávka dnes ráno na čtyři hodiny téměř ochromila izraelský veřejný sektor. V zemi se zastavily vlaky a autobusy, nepracovala vládní ministerstva a radnice, provoz byl přerušen také na mezinárodním letišti v Tel Avivu. Původně měla být stávka časově neomezená, v noci na dnešek ji ale soud časově omezil.
07.11.2011 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Aviva Aviva (183 článků)

Oslavy konce války v Berlíně: Bruce Willis, ruští motorkáři a stávka železničářů

 
Bruce Willis, jízda ruských motorkářů z nechvalně proslulého klubu Noční vlci, stávka železničářů a kritika Angely Merkelové a další zajímavosti z oslav 70. výročí konce druhé světové v Berlíně v reportáži z německé metropole. 
12.05.2015 14:59 |

podobné články

Osobnosti: Bruce Willis (317 článků) , Angela Merkelová (2093 článků)

České dráhy jdou s dobou. Spolu s odboráři připravily pro děti zaměstnanců technologický tábor. Jsme dynamičtí a držíme se trendů, říká ředitel Krtek

 
České dráhy se staly partnerem tábora pro děti železničářů na jižní Moravě. Ten byl kromě klasických tábornických aktivit zasvěcen i novým technologiím a youtuberingu. Tábor v Prudké nedaleko Tišnova na Brněnsku se uskutečnil začátkem června. Akci pořádal Český zemský svaz Mezinárodní federace pro kulturu a volný čas železničářů FISAIC. Spolupracovaly na něm i Odborové sdružení železničářů (OSŽ), společnost ČD Informační systémy, Dopravní vzdělávací institut a cestovní kancelář ČD Travel. „Jsme dynamická firma, která se drží moderních trendů,“ uvedl k věci generální ředitel ČD Pavel Krtek, který doufá, že první ročník tábora odstartuje novou tradici.
24.07.2017 13:55 |

podobné články

Stávka ochromila francouzské námořní přístavy

 
Čtyřiadvacetihodinová stávka v pondělí ochromila hlavní francouzské námořní přístavy včetně Le Havre, který zásobuje přímo metropoli Paříž, a také Saint-Nazaire a Marseille.
04.01.2010 17:55 |

podobné články

Řecko ochromila další generální stávka

 
Veřejné služby a především dopravu v úterý v Řecku ochromila generální stávka, kterou svolaly odbory na protest proti plánovaným penzijním a pracovněprávním reformám.
29.06.2010 20:10 |

podobné články

Řecko ochromila rekordní stávka a násilné protesty

 
AKTUALIZOVÁNO. Život v Řecku dnes ochromila generální stávka proti vládním úsporným opatřením, která rámcově parlament večer schválil. Na demonstracích se během dopoledne v celém Řecku shromáždilo podle odhadů policie na 125.000 lidí, což je rekord v dosavadních protestech.
19.10.2011 07:30 |

podobné články

Portugalsko nešlo do práce, zemi ochromila generální stávka!

 
Veřejnou dopravu a další veřejné služby v Portugalsku ochromila ve čtvrtek generální stávka proti úsporným opatřením, které musel Lisabon přijmout výměnou za poskytnutí mezinárodního záchranného úvěru.
24.11.2011 13:10 |

podobné články

Řecko ochromila generální stávka, demonstrovalo přes 40.000 lidí

 
Život v Řecku dnes ráno ochromila generální stávka. Do ulic metropole Atén vyrazilo kolem 40.000 lidí, kteří před sídlem parlamentu dávali najevo nevoli nad úspornou politikou vlády. Manifestace provázely jen drobné incidenty mezi skupinkami maskovaných mladých demonstrantů a pořádkovými jednotkami. 
20.02.2013 08:05 |

podobné články

Řecko ochromila na Svátek práce stávka v hromadné dopravě

 
Řecko dnes ráno v rámci prvomájových oslav ochromila stávka v hromadné dopravě, která se protáhne na celý den u lodních spojů a na železnicích.
01.05.2013 10:30 |

podobné články

Londýn ochromila stávka metra! Na ulicích zavládl chaos

 
Londýnskou dopravu dnes ráno ochromila stávka pracovníků metra, největší za posledních 13 let. Stojí všechny trasy podzemí dráhy. Na autobusových zastávkách se táhnou nekonečné fronty, zacpané jsou i cyklostezky a po chodnících v centru se téměř nedá projít, informují britská média.
09.07.2015 15:00 |

podobné články

Stávka ochromila provoz vlaků. Ve Francii došlo i na střety s policií a vodní děla

 
Železničáři, učitelé a zástupci dalších profesí ve čtvrtek stávkují po celé Francii na protest proti vládním reformám veřejného sektoru. Francouzská média to označují za první opravdový test pro prezidenta Emmanuela Macrona a jeho úsilí o transformaci místní společnosti a ekonomiky. Stávka ochromila hlavně provoz vlaků, pařížská letiště musela zrušit 30 procent spojů.
22.03.2018 23:35 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (170 článků)

Stávka bude ve čtvrtek. A s ní živelné blokády, hrozí odbory

 
AKTUALIZOVÁNO Ohlášená pondělní stávka odborářů zřejmě nebude. Podle informací ČTK dostali krajští odboráři z Prahy informaci, že stávka propukne až ve čtvrtek. Informaci v ČT potvrdil předseda železničářských odborů Jaromír Pejša. Stávka bude trvat od půlnoci do půlnoci. Předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek uvedl, že stávku mohou provázet živelné blokády v Praze.
12.06.2011 12:05 |

podobné články

Stávka bude. My ale reformy nezastavíme, zdůraznil Nečas

 
Stávka pro tuto zemi nepřinese absolutně nic dobrého pro tuto zemi, řekl premiér Petr Nečas po jednání s tripartitou. Upozornil na národohospodářské škody ve výši miliard korun i na to, že stávka podle něj poškodí statisíce lidí, kteří s ní nesouhlasí. Proto požádal odboráře, aby od stávky ustoupili. Ti však trvají na svém. Stávka bude.
15.06.2011 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků)

Stávka na letišti ve Frankfurtu bude pokračovat do středy ráno

 
AKTUALIZOVÁNO. Stávka na letišti ve Frankfurtu nad Mohanem bude prodloužena nejméně o dalších 24 hodin. Odborový svaz GdF uvedl, že stávka byla prodloužena až do středy ráno a je velmi pravděpodobné, že část zaměstnanců pozemního personálu bude pokračovat ve stávce i ve středu. Stávka dnes pokračuje třetím dnem a donutila firmu Fraport, provozovatele letiště, zrušit stovky letů. Dopad má i na provoz pražského letiště.
20.02.2012 09:25 |

podobné články

Odboráři odmítají škrty v železniční dopravě. Zbývá poslední řešení - stávka

 
Pokud se na zasedání tripartity v září sociální partneři nedohodnou na udržení financování v současné výši, zbývá jen poslední řešení, kterým je stávka podobná té ze 16. června, řekl předseda největší odborové centrály na železnici, Odborového sdružení železničářů Jaroslav Pejša.
18.08.2011 15:20 |

podobné články

Kateřina Brožová: Tajné rande - S bohatým bossem železničářů

 
PRAHA – Kateřina Brožová (41) přistižena s dalším mužem! Tentokrát s bývalým bossem železničářů Jaromírem Duškem (56). Odborový předák Dušek, jehož majetek čítá na několik desítek milionů, momentálně vlastní malou vodní elektrárnu, kterou si měl pořídit za šest milionů korun.
01.07.2009 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Brožová (454 článků)

Vláda schválila: Přesun tisíců železničářů se odkládá na dva měsíce

 
Návrh ministra dopravy Radka Šmerdy na odklad restrukturalizace Českých drah dnes schválila vláda. Plánovaný přesun tisíců železničářů do státní společnosti Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) se proto odkládá o dva měsíce na 1. září.
22.06.2011 14:10 |

podobné články

Frankfurtské letiště stále ničí stávka! Ruší se stovky letů, mezi nimi i ty z Česka

 
Frankfurtské letiště ochromila stávka a zasáhla i do českých letů - ve středu zrušila cestu dvou letadel. Personál letiště pokračuje ve stávkování i přes rozhodnutí soudu, který stávku zakázal.
29.02.2012 12:25 |

podobné články