Článek

Starostka Vimperku: Otevřená radnice je pro mě prioritou

 
Již rok má Vimperk nové vedení. Co pozitivního se za tu dobu změnilo? A co občany na úpatí Boubína na Šumavě aktuálně tíží? Vimperk byl v Jihočeském kraji prvním městem, které začalo spolupracovat s asistenty kriminality a ve spolupráci chce pokračovat i nadále. Ačkoliv se totiž podle slov starostky Jaroslavy Martanové (SNK-ED) bezpečnost ve městě výrazně zlepšila, jde stále o ožehavé téma. Jaká další opatření tak vedení města plánuje?
15.11.2015 14:51 |

podobné články

Podobné články

Ve Vimperku se koná mítink DSSS, který radnice zakázala

 
Ve Vimperku na Prachaticku se dnes sejdou příznivci Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS). Cílem mítinku je zhodnocení bezpečnostní situace ve městě. O té se několik týdnů vede protiromsky zaměřená diskuse na Facebooku pod titulkem Hnutí za Vimperk bez nepřizpůsobivých Romů. Radnice shromáždění zakázala, protože se obávala rozněcování rasové nesnášenlivosti. Soud zákaz radnice zrušil a umožnil jeho konání.
26.11.2011 07:20 |

podobné články

Starosta Vimperku: Se jmenováním současné vlády nesouhlasím

 
Starosta Bohumil Petrášek (STAN) není přesvědčen o tom, že řešení současné situace zvolené prezidentem povede k předčasným volbám. Jaké problémy ale trápí obyvatele Vimperku a jak hodnotí ve městě zajištění základních služeb? Město pořádá také celé léto řadu akcí, zejména k příležitosti 750 let od první písemné zmínky o Vimperku. Jaké budou ty v nejbližší době?
11.07.2013 13:15 |

podobné články

Radnice ve Vimperku zakázala DSSS sobotní mítink

 
Radnice ve Vimperku na Prachaticku v pondělí zakázala shromáždění Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS). Obávala se o bezpečnost občanů. Mítink by podle vedení města nejspíš vedl k podněcování k nenávisti a nesnášenlivosti vůči národnostní menšině. DSSS proti rozhodnutí podala žalobu ke krajskému soudu.
22.11.2011 10:40 |

podobné články

Hnutí Otevřená radnice: Zastupitelé Mostu hazard nevyženou. Odhalili jsme proč

 
Zastupitelé Mostu se obrátili zády ke stovkám občanů a odmítli ve městě omezit kasina a herny. Hnutí Otevřená radnice odhaluje dosud málo známé okolnosti, které se za neochotou radnice regulovat hazard mohou skrývat.
09.09.2014 15:01 |

podobné články

Starostka Šlapanic: Mým cílem je otevřená a transparentní radnice

 
Jako žena se nejednou setkala s diskriminací kvůli svému pohlaví a narůstající počet zastoupení žen v politice tak vítá. V rozhovoru, který nám poskytla Michaela Trněná (Sdružení Čisté Šlapanice) jsme hovořili nejen o genderové politice v ČR, ale především o jejích prioritách a plánech, o něž bys chtěla zasadit jako nově zvolená starostka města. Kriticky se vyjádřila také na adresu svého předchůdce. V jaké souvislosti? A jak se bude chtít se zděděnými problémy vypořádat?
22.12.2014 09:16 |

podobné články

Lesy ČR: Projekt LYŽUJ LESY se přesouvá na Šumavu. Druhý závod se pojede v úterý ve Vimperku

 
Po úspěšném odstartování nového projektu pro základní školy a víceletá gymnázia na Božím Daru, kde v lednu v prvním závodě startovalo téměř 180 žáků, se seriál běžeckých závodů LYŽUJ LESY přesouvá na Šumavu. Druhý podnik se pojede v úterý 6. února ve Vimperku.
02.02.2018 15:10 |

podobné články

Strach z nepřizpůsobivých se dál šíří. Až do Vimperku

 
Lidé ve Vimperku v jižních Čechách se bojí nepřizpůsobivých. Ve městě se rozmáhá prodej drog, prostituce i krádeže. Největší problémy přitom dělají ti Romové, kteří se do města přistěhují na jeden měsíc a pak zase zmizí. Především kvůli nim starosta Bohumil Petrášek požádal o spolupráci policejní prezidium a protidrogovou centrálu.
02.11.2011 11:40 |

podobné články

Radikálové se snaží zneužít údajných problémů s Romy ve Vimperku

 
Pravicoví radikálové se snaží zneužít údajně vypjaté situace mezi Romy a většinovou populací ve Vimperku na Prachaticku. V sobotu zde členové Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) vylepili stovky letáků, jimiž se chtěli zviditelnit. Město, které s kriminalitou žádné mimořádné potíže nemá, začalo celou věc řešit.
09.11.2011 16:05 |

podobné články

Demonstrace radikálů proběhla ve Vimperku v poklidu

 
Na sobotním mítinku, který ve Vimperku zorganizovala Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) se sešly zhruba tři stovky lidí. Akce proběhla v klidu a bez nutnosti zásahu policie. Uvedl to mluvčí policie Jiří Matzer.
26.11.2011 15:05 |

podobné články

Na akci DSSS se ve Vimperku sešlo asi 300 lidí. Akce proběhla v klidu

 
Zhruba tři stovky lidí dnes přišly na mítink Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) na náměstí ve Vimperku. Řečníci v čele s předsedou strany Tomášem Vandasem tam poukazovali na údajné problémy s nepřizpůsobivými občany a na zhoršující se bezpečnost ve městě. Kritizovali údajné zvýhodňování romské menšiny.
26.11.2011 15:40 |

podobné články

Lupič přepadl zlatnictví ve Vimperku, prodavačku praštil pěstí! Ukradl prsteny za desítky tisíc

 
Policisté pátrají po pachateli páteční loupeže ve zlatnictví ve Vimperku na Prachaticku, zároveň hledají i svědky loupeže.
23.04.2012 14:45 |

podobné články

V autě Zemanova švagra měla být bomba: Policisté kvůli ní prohledali půlku Vimperku

 
Po Vimperku pobíhali policisté, pyrotechnici a psovodi. Dostali totiž hlášení, že tam je bomba. Podle nepotvrzených informací, které Blesk.cz získal, se měla nalézat ve vozidle bratra první dámy Ivany Zemanové, Petra Bednarčíka.
19.05.2013 23:25 |

podobné články

Osobnosti: Ivana Zemanová (338 článků)

Smrt v plamenech: Stařenka ve Vimperku uhořela v bytě

 
Při požáru bytu v centru Vimperku na Prachaticku v pondělí zemřela starší žena. Hasiči během zásahu evakuovali osm lidí.
24.06.2014 07:55 |

podobné články

Při požáru bytu ve Vimperku zemřela jedna osoba

 
Do ulice Svornosti ve Vimperku vyslalo Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje k ohlášenému požáru bytu celkem pět jednotek, a to profesionály z vimperské stanice a jednotky SDH obcí Vimperk, Zdíkov, Stachy a Svatá Máří. Jednalo se o požár bytu v prvním patře bytového domu.
25.06.2014 00:25 |

podobné články

Strážníci ve Vimperku nejen vidí...Slyší i to, co si říkáte!

 
Dejte si pozor, o čem se ve Vimperku bavíte. Nainstalovaný kamerový systém umožňuje městské policii pořizovat nejen obrazový, ale i zvukový záznam.
03.10.2017 12:05 |

podobné články

Starostka Hodonína: ODS chybí schopnost sebereflexe

 
Na radnici v Hodoníně jsou již delší dobu vypjaté vztahy. Letos v květnu se stala novou starostkou Milana Grauová (BPP). Co je podle ní příčinou napětí na radnici? Jak se jí za těchto okolností v zastupitelstvu pracuje a co je její prioritou? Pro názorové neshody také v květnu vystoupila z ODS. Jak nyní hodnotí kauzu, jež způsobila pád Nečasovy vlády? Nejen na to, ale i na další otázky odpovídala starostka během své dovolené našim stránkám.
17.07.2013 15:50 |

podobné články

Sobotka: Prioritou vlády je dokončení vnitřního trhu s energií

 
Prioritou české vlády je dokončení vnitřního trhu s energií v Evropě. Po jednání s místopředsedou Evropské komise odpovědným za energetickou unii Marošem Šefčovičem to dnes uvedl premiér Bohuslav Sobotka. Tématem jednání byl projekt energetické unie, který bude prioritou blížícího se českého předsednictví visegrádské skupině. Češi ji povedou od července.
26.05.2015 11:11 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9474 článků)

Voliči nás drží na zemi, je to závazek, říká turnovská starostka

 
ROZHOVOR Starostka Turnova PhDr. Hana Maierová tuto funkci nevykonává poprvé, starostovala už od roku 2006 a nyní se na svůj post vrátila. Bývalá předlistopadová členka KSČ byla v roce 1994 zvolena do Zastupitelstva města Turnova a od téhož roku zasedá v městské radě. Roku 1999 ukončila svou pracovní činnost historičky – archivářky v Muzeu Českého ráje v Turnově a stala se místostarostkou města. Tou byla až do zvolení starostkou Turnova v roce 2006. Nyní v krajských volbách kandidovala za Starosty pro Liberecký kraj, kteří volby vyhráli. Toto vítězství však paní starostka považuje spíše za závazek, než důvod k bouřlivým oslavám. V rozhovoru ale byla řeč hlavně o problémech Turnova.
09.11.2012 12:55 |

podobné články

Pěstouni s jedním dítětem dostávají na dávkách 48 tisíc, ohromila v ČT starostka

 
V nedělních Otázkách Václava Moravce České televize se do sebe pustili ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD) a místopředsedkyně ODS a starostka severočeských Obrnic Drahomíra Miklošová. Přeli se o řešení situace sociálně slabých občanů. Shodli se na tom, že se tito lidé musí především vzdělávat. Starostka Miklošová však obrátila pozornost diváků i k Úřadu práce.
22.05.2016 14:15 |

podobné články