Článek

Starostka Police nad Metují: Denně se pohybuji na tenkém ledu

 
Čekání na dotace je dlouhé a zcela jistě ovlivňuje i možný a potřebný rozvoj, říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Ida Jenková (Sdružení pro rozvoj města – sdružení nezávislých kandidátů). I ona by uvítala zjednodušení legislativy v Česku. Jak toho docílit? Starostkou je již třetí volební období. Co jí v poslední době udělalo největší radost, a co jí naopak způsobuje největší vrásky?
20.02.2016 14:55 |

podobné články

Podobné články

Starostka Police nad Metují: Unavuje nás a časově limituje každé protikorupční opatření

 
„Doplácíme na vynalézavost jedinců i skupin nadbytkem práce a nedostatkem času i sil na řešení potřebného.“ Tak se vyjádřila Ida Jenková (Sdružení pro rozvoj města – sdružení nezávislých kandidátů) k návrhu zákona o registru smluv. Byť do komunální politiky vstoupit nechtěla, v čele radnice je již čtvrté volební období a v říjnu je rozhodnuta, že do toho půjde popáté. S jakým cílem? Poměrně zevrubně jsme hovořili také o nepřizpůsobivých, nezaměstnanosti či infrastruktuře, což jsou nejpalčivější problémy východních Čech a nevyhnuly se ani Polici nad Metují.
04.06.2014 10:00 |

podobné články

Na Václava Havla vzpomínám s láskou, říká starostka Police nad Metují

 
V rozhovoru, který poskytla naši redakci trojnásobná starostka Ida Jenková (Sdružení pro rozvoj města – sdružení nezávislých kandidátů) zavzpomínala nejen na Václava Havla, ohlédli jsme se ale především za uplynulými volbami a prozradila nám své hlavní priority pro nadcházející volební období. A nejen to…
24.12.2014 11:21 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4808 článků)

Starostka Police nad Metují: Připadám si jako balonek nafouknutý vzduchem, který čeká na propíchnutí

 
Starostkou je již třetí volební období a v komunální politice se pohybuje ještě déle. Co ji povolání dalo či vzalo a kde vidí největší úskalí své práce? O tom, ale také o efektivnosti veřejné správy jsme hovořili s Idou Jenkovou (BPP).
01.06.2015 08:41 |

podobné články

Ledu na Arktidě ubylo, letos rekordně

 
Množství mořského ledu bylo v Arktidě během letošní zimy nejnižší od roku 1979, kdy se zde měření začalo provádět. Podle zprávy amerického Národního střediska pro sběr dat o sněhu a ledu v oblasti kolem severního pólu zamrzla plocha o rozloze 14,5 milionu kilometrů čtverečních, což je o 1 milion kilometrů čtverečních méně než průměr z let 1981- 2010. Nejvíce mořského ledu bylo kolem 25. února a s nadcházejícím obdobím jara ho ubývá čím dál tím více.
20.03.2015 12:10 |

podobné články

Vrstva ledu v Arktidě výrazně zesílila díky jednomu chladnému roku

 
Ačkoli to může během současné vlny veder vyznít paradoxně, vzrostlo zásadně v posledních dvou letech množství ledu, který pokrývá Arktidu. Může za to především studené počasí v roce 2013. Vědci upozornili na to, že za dva roky přibylo tolik ledu, kolik jej zmizelo tři roky předtím. Od té doby ovšem ledu opět ubývá. Uvedla to BBC.
10.08.2015 18:50 |

podobné články

Pistolí ozbrojený muž přepadl banku v Polici nad Metují

 
Neznámý zloděj přepadl ve středu odpoledne banku v Polici nad Metují na Náchodsku. Muž ženě za přepážkou vyhrožoval pistolí, pracovnice mu z obav o svůj život vydala zatím nespecifikovanou částku peněz.
24.12.2009 13:10 |

podobné články

Starosta Nového Města nad Metují: Drábkova reforma byla málo připravená

 
ROZHOVOR Petr Hable (Sdružení Volba pro město) ParlamentníListy.cz upozornil zejména na dopravní přetíženost, kdy mnohé kamiony volí vedlejší cesty, aby se vyhnuly placení mýtného. Zároveň dodal, že je v Novém Městě nad Metují jedna z nejnižších nezaměstnaností z celé České republiky.
17.02.2012 01:25 |

podobné články

Olympionici reprezentují Česko nejen sportem

 
(Nové Město nad Metují) Hodinky PRIM na letošní Olympiádě v Londýně doplní outfit pro slavnostní ceremoniál, na vyhlašování vítězů a dále pro volný čas. Společným prvkem výbavy olympioniků je tradiční česká výroba. Tu splňují právě hodinky značky PRIM z Nového Města nad Metují.
27.07.2012 08:50 |

podobné články

Starosta Teplic nad Metují: Je smutné, když stát nezvládá základní funkce

 
Teplice nad Metují leží v severní části okresu Náchod v Královehradeckém kraji, na státní hranici s Polskem, zeptali jsme se tak starosty Milana Brandejse, zda souhlasí s kritiky polských potravin a jak se k problému s nekvalitními potravinami staví on sám. V rozhovoru, který poskytl našim stránkám, se také svěřil s tím, proč podporuje zachování současného modelu volby starosty či se svým názorem na řešení problémů s nezaměstnanými.
21.06.2013 18:20 |

podobné články

Starosta Nového Města nad Metují: Zda budu kandidovat v krajských volbách, záleží na nabídce

 
Mandát starosty v Novém městě nad Metují loni s přehledem obhájil Petr Hable (BPP). Ačkoliv mu také k většině stačil pouze jeden koaliční partner, ve městě vznikla široká koalice. Proč a jak se spolupráce osvědčila? V minulosti radnice často narážela na nedostatek finančních prostředků pro financování investic. Nyní se však zdá, že svítá na lepší časy. Jaký vliv to bude mít na rozvoj města? I to zajímalo naši redakci.
05.05.2015 11:55 |

podobné články

Nově Město nad Metují opět láká na týden plný smíchu a dobré nálady

 
Od 7. do 13. června se v Novém Městě nad Metují koná 37. ročník festivalu filmové a televizní komedie Novoměstský hrnec smíchu.
05.06.2015 09:36 |

podobné články

SŽDC: Na železničních přejezdech mezi Trutnovem a Teplicemi nad Metují se zvýší bezpečnost

 
Správa železniční dopravní cesty dnes slavnostně zahájila modernizaci železničních přejezdů na trati mezi Trutnovem a Teplicemi nad Metují.
12.12.2015 18:15 |

podobné články

Provoz na trati mezi Trutnovem a Teplicemi nad Metují je díky modernizaci přejezdů bezpečnější

 
Správa železniční dopravní cesty zmodernizovala železniční přejezdy na trati mezi Trutnovem a Teplicemi nad Metují. Největším přínosem projektu je nejen zvýšení bezpečnosti drážní dopravy v uvedeném úseku, ale i plynulosti železničního a silničního provozu a zajištění vyššího komfortu pro cestující.
09.06.2016 12:30 |

podobné články

Výstava Osudy Strakovy akademie se přesouvá do Nového Města nad Metují

 
Úspěšná výstava Osudy Strakovy akademie pořádaná Úřadem vlády ČR se v úterý 2. srpna 2016 přesune do Nového Města nad Metují. Město, ve kterém se zakladatel Strakovy akademie – Jan Petr Straka narodil, bude výstavu na svém renesančním náměstí hostit až do konce září.
29.07.2016 15:20 |

podobné články

Výstavu Osudy Strakovy akademie si mohou návštěvníci prohlédnout v Novém Městě nad Metují

 
V úterý 2. srpna 2016 znovu zahájil vedoucí Úřadu vlády ČR Pavel Dvořák úspěšnou výstavu Osudy Strakovy akademie. Poté, co si ji mohli prohlédnout návštěvníci zahrady Úřadu vlády ČR a Alšova nábřeží v centru Prahy, bude až do konce září přístupná veřejnosti na Husově náměstí v Novém Městě nad Metují.
02.08.2016 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dvořák (83 článků) , Pavel Dvořák (83 článků)

Muž (†50) zastřelil manželku (†51) a pak sebe! Policie už ví, co se stalo v Teplicích nad Metují

 
Při manželské tragédii ze začátku června v Teplicích nad Metují na Náchodsku nejprve padesátiletý muž zavraždil svou o rok starší manželku a pak spáchal sebevraždu. Třetí osoba na smrti manželů podíl neměla. Vyplývá to z dosavadního vyšetřování policie. ČTK to dnes sdělil mluvčí krajské policie Jan Čížkovský.
18.06.2017 15:25 |

podobné články

PArdubický kraj: Tradiční české hodinky PRIM vzkvétají v Novém Městě nad Metují. Zvuk mají po celém světě

 
V Novém Městě nad Metují pokračuje tradice legendárních českých hodinek PRIM, které znají generace lidí nejen v České republice. Společnost v současné doby patří do koncernu Czechoslovak group, který zahrnuje mimo jiné další tradiční české značky AVIA a TATRA. S výrobou a fungováním společnosti se v úterý seznámil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.
01.02.2018 12:20 |

podobné články

Brit v červených trenýrkách lezl po tenkém ledě, zachraňoval psa

 
Pes je obvykle považován za přítele člověka. Jeden britský pejskař ale tuto neděli předvedl, že to platí i naopak. Aby zachránil svého čtyřnohého miláčka, svlékl se v mrazu do spodního prádla a plazil se po tenkém ledě na řece Stour nedaleko vesnice Dedham v anglickém hrabství Essex.
15.02.2012 16:25 |

podobné články

Nepodceňuj blondýnky: Farář vyhrál milion!

 
„Peníze jsou ďáblovy šupiny, soupeřky nemají šanci!“ Tak a podobně se v televizní soutěži Nepodceňuj blondýnky kasal farář z východočeské Police nad Metují Stanislav Švarc (45).
26.04.2009 10:18 |

podobné články