Článek

Starostka Frenštátu pod Radhoštěm: Tomáš Garrigue Masaryk byl osobnost a vzor

 
Jakým motem se starostka Zdeňka Leščišinová (SNK Naše Beskydy) řídí? A jak vzpomíná na prvního Československého prezidenta? S tím, ale také s novinkami, na něž se mohou těšit občané Frenštátu pod Radhoštěm, se svěřila naší redakci. A nejen s tím…
03.11.2015 14:11 |

podobné články

Podobné články

Masaryk lhal, pral peníze a prodlužoval válku. Drsné hodnocení 1. prezidenta

 
JINÝMA OČIMA Česko-německý žurnalista Tomáš Krystlík napsal o svém očekávání, „že při příležitosti výročí narození Tomáše G. Masaryka se vynoří vzpomínkové a oslavné články, ale ono nic“. Sám má k prvnímu prezidentovi naší země rezervovaný vztah – svou úvahu nadepsal příznačně: „Tomáš Garrigue Masaryk - vzor nevhodný k následování.“
09.03.2014 20:30 |

podobné články

Starostka Frenštátu: kdo je a bude vzorem dalším generacím?

 
ROZHOVOR Současná politická situace přináší deziluzi. Kultura, morálka, odpovědnost, jsou to ještě nějaké hodnoty? Konstatuje starostka Frenštátu pod Radhoštěm Zdeňka Leščišinová (SNK Naše Beskydy).
31.07.2012 20:05 |

podobné články

Starostka Frenštátu: Z tragédie se město hned tak nevzpamatuje

 
Starostka Frenštátu pod Radhoštěm Zdeňka Leščišinová (Naše Beskydy) má za sebou nejnáročnější týden ve své funkci. V rozhovoru pro Novinky.cz a deník Právo hovoří o prvních chvílích po noční explozi v domě, u kterého byla během deseti minut, ale také o dobročinné sbírce, kterou radnice vyhlásila, a o současné ponuré atmosféře v jedenáctitisícovém městě.
22.02.2013 18:50 |

podobné články

Natáčení filmu Masaryk: Co myslíte, podobají se Roden s Kaiserem svým filmovým postavám?

 
V Bratislavě právě probíhá natáčení filmu Masaryk. V hlavní roli se zde předvede Karel Roden (53), jako Tomáš Garrigue Masaryk a nebo Oldřich Kaiser (60) v roli Edvarda Beneše. Co myslíte, jsou si herci s postavami podobní?
24.09.2015 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Oldřich Kaiser (303 článků) , Karel Roden (376 článků) , Edvard Beneš (162 článků) , Karel Roden (376 článků)

Vítr utrhl střechu ve Frenštátu pod Radhoštěm

 
Vítr utrhl střechu ve Frenštátu pod Radhoštěm
11.11.2012 11:55 |

podobné články

Dvě základní školy ve Frenštátu pod Radhoštěm se učí pro budoucnost

 
Dvě základní školy ve Frenštátu pod Radhoštěm získaly nové vybavení pro zlepšení výuky.
19.11.2014 21:22 |

podobné články

Moravskoslezský kraj: Mladí cyklisté porovnají své dovednosti a znalosti ve Frenštátu pod Radhoštěm

 
Krajské finále dopravního klání BESIP – Dopravní soutěž mladých cyklistů, bude ve dnech 26. a 27. května hostit dětské dopravní hřiště v autokempu Frenštátu pod Radhoštěm.
22.05.2016 16:50 |

podobné články

Vrah z Frenštátu zřejmě podpálil i hájovnu. Nikdo v ní ale neuhořel

 
Antonín Blažek (57) z Frenštátu pod Radhoštěm, který s největší pravděpodobností záměrně vyhodil do vzduchu dům plný lidí, možná už před lety udělal něco podobného v Čeladné – ve vesnici nedaleko Frenštátu. Zapálil tam prý hájovnu, která dřív sloužila jako ubytovna pro dělníky. Tenkrát se ale naštěstí nikomu nic nestalo.
22.02.2013 21:20 |

podobné články

Lidí z evakuovaného domu ve Frenštátu se ujali obyvatelé města

 
Ani jeden z obyvatel domu ve Frenštátu pod Radhoštěm, který musel být evakuován po zřícení sousedního domu, nevyužil možnosti náhradního ubytování, jež připravila radnice. Lidé si všechny evakuované vzali k sobě domů, řekla dnes frenštátská starostka Zdeňka Leščišinová. Svědčí to podle ní o velké solidaritě, které po neštěstí panuje.
18.02.2013 13:15 |

podobné články

Starostka Frenštátu pod Radhoštěm: Stálí politici jsou často odtrženi od reality

 
Zdeňka Leščišinová (SNK Naše Beskydy) je historicky první starostkou v čele města a s cílem pokračovat v započaté práci by chtěla obhájit svůj mandát. Ženy jsou podle jejích slov ve většině vnímavější, umí lépe organizovat práci a samy zvládají mnohem více věcí. Ke kvótám se ale staví negativně. V rozhovoru, který poskytla naší redakci, padla řeč také na možný vznik železnice ve městě či letitý spor o zbourání černé stavby dolu ve Frenštátu.
01.09.2014 10:40 |

podobné články

Recenze: Bastard Masaryk – kterak jedna poznámka ke knížce vedla

 
Velkolepá teorie o tom, že první československá hlava státu Tomáš Garrigue Masaryk byl levobočkem císaře Františka Josefa I., má další knihu. Počin Davida Glocknera Císařův prezident tuto teorii však dokládá jedinou notickou v poznámkách rakouského vladaře. Zbytek knihy zklame.
19.01.2016 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Josef František (158 článků)

Starostka Frenštátu: Jizva po tragédii zůstane v lidech i ve městě napořád

 
Frenštát pod Radhoštěm nedávno zasáhla obrovská tragédie, když se jeden z nájemníků panelového domu rozhodl dům i s obyvateli vyhodit do povětří a o život tak připravil 6 osob. Jak celou tragédii s odstupem času hodnotí starostka Zdeňka Leščišinová (SNK Naše Beskydy)? Co ji nejvíce překvapilo a jak jsou na tom nyní postižení občané? Nejen s tím, ale i s povinnostmi, které před ní nyní stojí, či se svým názorem na celkové rušení sKaret se svěřila našim stránkám.
03.05.2013 10:55 |

podobné články

Masaryk porušoval Ústavu stále a nikdo ho nežaloval, řekl ministr

 
Šéf Legislativní rady vlády Petr Mlsna v rozhovoru pro Právo řekl, že chování Václava Klause v prezidentské funkci nenarušovalo demokratický řad. Podle něj všichni českoslovenští prezidenti jednali na hraně svých kompetencí. Tomáš Garrigue Masaryk podle něj porušoval Ústavu po celou dobu svého působení v prezidentském úřadu.
30.03.2013 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8616 článků) , Tomáš Garrigue Masaryk (9 článků) , Petr Václav (691 článků) , Václav Masaryk (104 článků)

Drsná slova: Ekonom Kohout připomněl Zemanovým odpůrcům, co udělal Masaryk

 
Ekonom a publicista Pavel Kohout na svém twitterovém účtu upozornil, že vládu bez většiny v Parlamentu jmenoval i první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk. V souvislosti s kritikou některých politiků a novinářů na adresu současného prezidenta ironicky označil Masaryka za diktátora a fašistu.
07.08.2013 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Kohout (210 článků)

Posaďte se jako Masaryk: Jeho křeslo se bude dražit! Vyvolávací cena je 150 tisíc

 
Chcete si užít pohodlí jako Tomáš Garrigue Masaryk? Máte jedinečnou šanci. Dražit se totiž bude křeslo, které přímo pro prezidenta navrhl jeho dvorní architekt Josip Plečnik.
20.02.2016 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Josip Plečnik (8 článků)

Syn vraha z Frenštátu promluvil: "Byl jaký byl, ale nechápu to. Ani trochu!"

 
Expertům se podařilo identifikovat pátou oběť výbuchu v domě ve Frenštátu pod Radhoštěm. A reportéři TV Nova kontaktovali syna muže, který má takřka s jistotou celé neštěstí na svědomí. Ani syn jeho jednání nechápe.
21.02.2013 21:40 |

podobné články

Obětem z Frenštátu rozdělili 15 milionů ze sbírky. Jejich sousedi nemají nic

 
Zastupitelé Frenštátu pod Radhoštěm na Novojičínsku dnes schválili rozdělení 15 milionů korun ze sbírky na pomoc obětem výbuchu panelového domu, při kterém 17. února zemřelo šest lidí a dům byl zcela zničen. Polovina, tedy 7,5 milionu korun, půjde na bydlení.
21.03.2013 09:05 |

podobné články

Manželka muže, který odpálil dům ve Frenštátu: Cítím se jako oběť!

 
Její manžel byl údajným vrahem 5 lidí, které zabil, když odpálil dům ve Frenštátu pod Radhoštem. Sám přitom zemřel. Vdova Ruth B. má od té doby ze života peklo. Všichni na ni koukají přes prsty. Ona přitom TV Nova prohlásila: „Cítím se jako oběť!“
09.09.2013 20:05 |

podobné články

6 oběť výbuchu ve Frenštátu: Vilém (+40) byl půl roku v komatu!

 
Velmi smutné vánoční svátky prožije rodina Špačkova z Frenštátu pod Radhoštěm. Žila v paneláku, který Antonín Blažek (†57) loni vyhodil do vzduchu. Vilém Špaček (†40) se stal již šestou obětí.
20.12.2014 18:50 |

podobné články