Článek

Starosta Uničova: Není vyloučeno, že éra ODS nadobro skončila

 
Bez ohledu na dění na centrální úrovni, v Uničově vládne ODS téměř nepřetržitě již více než 20 let. V čem tkví podle starosty úspěch? A jak vidí budoucnost strany? Již příští rok nás také čekají v pořadí již páté krajské volby a Dalibor Horák se netají ambicí znovu zasednout v zastupitelstvu Olomouckého kraje. Vyšší cíle ale nemá. Proč? A jaké jsou jeho priority na komunální úrovni? I na to se ptaly ParlamentníListy.cz.
12.04.2015 10:01 |

podobné články

Podobné články

Starosta Uničova: Za úspěch ODS bych považoval v eurovolbách zisk dvou mandátů

 
Jako dlouholetý komunální politik od nové vlády mimo jiné očekával výraznou snahu o napravení různých dluhů vůči městům a obcím, zatím je k záměrům vlády skeptický. Dalibor Horák je již od roku 1992 let člen ODS a od roku 2000 místopředsedou oblastního sdružení Olomouc. První volební období je také v čele Uničova a mandát by chtěl letos obhájit. S jakým cílem? A jaké šance na úspěch dává v letošním roce ODS? Pomůže straně personální změna?
26.03.2014 10:50 |

podobné články

Era půjčky nově s možností snížení nebo přerušení splátek

 
Úvěry Era (Era půjčka, Era půjčka na bydlení a Era sjednocená půjčka) v rámci podzimní akce obsahují možnost snížení splátek či přerušení splácení bez poplatku.
08.11.2013 17:06 |

podobné články

U Uničova přejel vlak muže, je velmi vážně zraněný

 
Osobní vlak přejel dnes kolem 12:30 na železničním přejezdu na trati mezi Olomoucí a Uničovem dvacetiletého muže z Uničova. Strojvedoucí jej viděl ležet v kolejišti, zatáhl rychlobrzdu, ale zabrzdit již nestihl, řekl krajský policejní mluvčí Josef Bednařík. Zraněný byl ve vážném stavu převezen do olomoucké fakultní nemocnice.
24.06.2012 15:55 |

podobné články

Era: Soutěž Era Starosta roku odhaluje finálovou pětici

 
Čtvrtý ročník soutěže „Era Starosta roku“ míří do finále. Ze 166 přihlášených starostek a starostů byla odbornou komisí vybrána závěrečná pětice nejlepších kandidátů. Jeden z finalistů obdrží ve druhé polovině listopadu titul nejlepšího starosty a obohatí svou obec o čtvrt milionu korun. Zároveň získá tradiční Rychtářské právo jakožto dávný symbol dobrého vedení obce.
22.10.2012 10:30 |

podobné články

V Era finančních centrech se domluví i klienti se sluchovým postižením

 
Na vybraných pěti Era finančních centrech v Praze bude v červenci vůbec poprvé testován projekt Era eScribe, díky kterému se neslyšící či těžce nedoslýchavý lidé bez problémů domluví. Odpovědi klientského pracovníka úřednice totiž budou moci sledovat na monitoru počítače. Na projektu společně spolupracují Era, ČVUT a Česká unie neslyšících.
02.07.2012 14:30 |

podobné články

Era: Prodlužujeme testování unikátního projektu Era eScribe pro neslyšící

 
Na vybraných pěti Era finančních centrech v Praze začalo v červenci vůbec první testování projektu Era eScribe, díky kterému se neslyšící či těžce nedoslýchaví lidé pohodlně domluví s klientskými pracovníky. O novinku je takový zájem, že se pilot prodlužuje o další dva měsíce a potrvá až do konce září.
24.07.2012 14:55 |

podobné články

V Era finančních centrech se hraje o tablet a roční poplatkové prázdniny na osobním účtu

 
Moderní tablet včetně služby umožňující simultánní přepis komunikace a také roční poplatkové prázdniny na Era osobním účtu. To vše čeká na výherce soutěže, kterou přichystala Era společně s firmou Transkript online. Osoby se sluchovým postižením mohou také i nadále ve všech 74 finančních centrech využívat službu Era eScribe, od loňského července již bylo jejím prostřednictvím obslouženo 205 přepisů.
10.06.2013 15:45 |

podobné články

V Era finančních centrech se hraje o tablet a roční poplatkové prázdniny na osobním účtu

 
Moderní tablet včetně služby umožňující simultánní přepis komunikace a také roční poplatkové prázdniny na Era osobním účtu. To vše čeká na výherce soutěže, kterou přichystala Era společně s firmou Transkript online. Osoby se sluchovým postižením mohou také i nadále ve všech 74 finančních centrech využívat službu Era eScribe, od loňského července již bylo jejím prostřednictvím obslouženo 205 přepisů.
10.06.2013 23:25 |

podobné články

Začíná čtvrtý ročník soutěže Era Daňař & daňová firma roku

 
V pátek 25. října startuje čtvrtý ročník soutěže Era Daňař & daňová firma roku 2013. Široká veřejnost i odborníci mohou přes internet znovu nominovat nejlepší daňové specialisty, daňové osobnosti a také zvolit nejvstřícnější pracoviště finančních úřadů nebo naopak vybrat problémové daňové oblasti. Soutěž Era Daňař & daňová firma roku 2013 pořádají společnost DaněMEDIA a Era.
24.10.2013 12:35 |

podobné články

Titul Era Starosta roku 2014 získal superman z Jihomoravského kraje

 
Vítězem šestého ročníku soutěže Era Starosta roku se v konkurenci 63 nominovaných stal Petr Zálešák, starosta obce Nenkovice v Jihomoravském kraji. Titul převzal v pražské Malostranské besedě z rukou loňského vítěze Antonína Novotného z obce Podbřezí, manažerky společenské odpovědnosti ČSOB Aleny Králíkové a ředitele Nadace VIA Jiřího Bárty. Hodnoticí komisi Petr Zálešák získal svým lidským přístupem, posilováním a stmelováním komunity obce. Společně s prestižním titulem získává 250 000 korun do obecního rozpočtu a tradiční Rychtářské právo, symbol dobrého vedení obce. Hodnotitelé letos poprvé rozhodovali také o vítězi podkategorie Zastupitelstvo roku, toto ocenění získala obec Nový Hrádek v Královéhradeckém kraji.
01.12.2014 17:11 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Novotný (17 článků) , Antonín Novotný (17 článků) , Jiří Bárta (246 článků) , Jiří Bárta (246 článků) , Petr Novotný (322 článků) , Jiří Novotný (169 článků) , Jiří Novotný (169 článků) , Petr Novotný (91 článků)

Již počtvrté hledáme nejlepšího starostu! Jen měsíc zbývá pro zaslání nominací do soutěže Era Starosta roku 2012

 
Pouhý měsíc zbývá obyvatelům obcí do 2000 obyvatel na nominaci jejich starosty či starostky do čtvrtého ročníku soutěže „Era Starosta roku“.
02.08.2012 09:35 |

podobné články

Soutěž Era Starosta roku už popáté nabízí čtvrt milionu malým obcím

 
Obyvatelé malých obcí do 2000 obyvatel mohou do 12. července 2013 nominovat své starosty do pátého ročníku soutěže Era Starosta roku. Opět se hraje o 250 000 korun do obecního rozpočtu i tradiční Rychtářské právo, symbol dobrého vedení obce. Předchozí ročníky ukázaly, že nejvíce si práce svých starostů váží v Moravskoslezském kraji.
09.05.2013 10:55 |

podobné články

O čtvrt milionu v soutěži Era Starosta roku se utká 77 malých obcí

 
Pátý ročník prestižní soutěže Era Starosta roku letos přilákal zástupce 77 obcí do 2 000 obyvatel. Nominováno bylo 18 žen a 59 mužů. Přihlášky nyní posoudí devítičlenná odborná porota, která v první fázi vybere 30 nejlepších. Tito nominovaní starostové a starostky budou mít možnost vyplnit krátký dotazník, na jehož základě komise zvolí 5 kandidátů postupujících do finálového kola. Vítěz získá 250 000 Kč do obecního rozpočtu a Rychtářské právo. Vyplacena bude také mimořádná pomoc pro obec, kterou výrazně zasáhly jarní povodně.
24.07.2013 13:25 |

podobné články

O titul Era Starosta roku 2014 bude bojovat 63 starostů

 
O titul Era Starosta roku 2014 se letos utká více než šest desítek starostů obcí do 2 000 obyvatel. Nominace dorazily ze všech krajů České republiky, nejvíce z Jihomoravského kraje (10).
28.08.2014 15:01 |

podobné články

Soutěž Era Starosta roku zná pět finalistů

 
Soutěž Era Starosta roku zná pět letošních finalistů, kteří v konkurenci 63 nominovaných získali nejvyšší hodnocení odborné poroty.
29.10.2014 14:45 |

podobné články

Starosta Uničova z ODS: Strana je zralá na to, aby prošla očistným ohněm voleb

 
Podle starosty Dalibora Horáka (ODS) je vláda v krizi již delší dobu. On sám nebyl jejím nadšeným příznivcem a i po posledních sněmovních volbách upřednostňoval vznik koalice s ČSSD, popř. doplněné o některé další politické subjekty. Nečase v pozici předsedy strany ale velmi litoval. Proč? A koho by v případě, že vláda dostane druhou šanci, uvítal jako nového premiéra? Na to, ale i na investice, které město plánuje a do jaké míry ovlivnila rozpočet města novela RUD, odpovídal našim stránkám.
20.06.2013 08:45 |

podobné články

NEPUBLIKOVAT Po volbách nás čeká delší angažmá vlády Jiřího Rusnoka, tipuje starosta Uničova z ODS

 
Dalibor Horák (ODS) byl v posledních letech velmi znepokojený nad vnitřním fungováním Občanské demokratické strany. Jakou šanci dává ale nyní straně na úspěch a proč on sám na poslední chvíli stáhl svou kandidátku? V rozhovoru, který poskytl našim stránkám, jsme ale rozebrali také některé aktuální sociálně patologické jevy společnosti, a nejen to. Svěřil se i svými úspěchy a pohledem na transparentnost radnice, v jejímž čele stojí od roku 2010.
14.10.2013 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1840 článků) , Jiří Horák (26 článků)

Po volbách nás čeká delší angažmá vlády Jiřího Rusnoka, tipuje starosta Uničova z ODS

 
Dalibor Horák (ODS) byl v posledních letech velmi znepokojený nad vnitřním fungováním Občanské demokratické strany. Jakou šanci dává ale nyní straně na úspěch a proč on sám na poslední chvíli stáhl svou kandidaturu? V rozhovoru, který poskytl našim stránkám, jsme ale rozebrali také některé aktuální sociálně patologické jevy společnosti, a nejen to. Svěřil se i svými úspěchy a pohledem na transparentnost radnice, v jejímž čele stojí od roku 2010.
15.10.2013 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1840 článků) , Jiří Horák (26 článků)

Era osobní účet zbaví seniory rizika spojeného s držením větší hotovosti

 
Dle statistik jsou senioři nejčastější obětí zločinců, kteří je okrádají i o několik málo korun. Proto bude Era od 1. července 2012 přijímat v zájmu bezpečnosti seniorů žádosti o výplatu důchodů na Era osobní účet. Jde o výsledek spolupráce s Českou správou sociálního zabezpečení, díky které se senioři zbaví rizika spojeného s držením větší hotovosti.
28.06.2012 15:30 |

podobné články