Článek

Starosta Tovačova: Režisér kauzy Nagyová překročil všechny možné etické hranice

 
Systém přerozdělování dotací je naprosto zcestný, říká pro ParlamentníListy.cz Leon Bouchal (ODS), a to i přesto, že město uspělo se všemi svými žádostmi. Kriticky se ale opřel i do elektronické evidence tržeb či do soudního procesu s Janou Nagyovou. Nepatrně v čase jsme se vrátili i k 26. kongresu ODS. A nejen to….
06.06.2015 14:06 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1493 článků) , Jana Nagyová (1486 článků)
Podobné články

Černý (ČSSD): Chceme posílit prestiž a prvky nezávislosti Etické komise

 
Poslanecká sněmovna ve třetím čtení schválila vládní novelu zákona o účastnících odboje a odporu proti komunismu. Cílem vládního návrhu je napravit nedostatky platné právní úpravy z roku 2011 a jednoznačně stanovit rozsah pravomoci Etické komise v řízení o vydání osvědčení účastníka odboje a odporu proti komunismu. „Upřesňuje se, proti kterým vydávaným rozhodnutím bude možno podat odvolání k Etické komisi. Zavádí se obecná kompetence Etické komise provést přezkumné řízení nebo rozhodnout o obnově řízení,“ vysvětlil Karel Černý, místopředseda sněmovního Výboru pro obranu a zpravodaj novely zákona v Poslanecké sněmovně.
23.04.2016 22:55 |

podobné články

Osobnosti: Karel Černý (28 článků) , Karel Černý (29 článků) , Karel Černý (28 článků)

ČD: „Orchestrionem“ po lokálce z Kojetína do Tovačova

 
Poslední květnovou sobotu a v neděli na Den dětí vypraví České dráhy zvláštní vlaky po lokálce z Kojetína do Tovačova.
30.05.2014 14:56 |

podobné články

České dráhy: Historickým motoráčkem za hudbou do Tovačova nebo na hody do Kojetína

 
O víkendu 13. a 14. srpna budou mít zájemci příležitost svézt se po běžně nepoužívané lokálce z Kojetína do Tovačova. Na dvanáct kilometrů dlouhou trať vyrazí motoráček z 50. let minulého století. Historický vlak můžou cestující využít například k cestě na festival Tovačovský portál nebo na oblíbené Kojetínské hody.
13.08.2016 10:40 |

podobné články

Nagyová přijde o práci i odstupné?! S Nečasem si užívá neplacené volno

 
Podle Petra Nečase dřela Nagyová i po nocích jako kůň. Expremiér tím vysvětloval, proč měla Nagyová mnohdy statisícové odměny... Jenže po propuknutí rozsáhlé kauzy vše směřuje k tomu, že Nagyová, i když zatím pouze obviněná, přijde o práci, ale i odstupné. S Nečasem a rodinou si nyní užívá neplacenou dovolenou.
24.07.2013 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9177 článků)

Starosta Tovačova z ODS: Nečas se obklopoval špatnými lidmi

 
Starosta Leon Bouchal (ODS) nesdílí názor, že by mělo nyní dojít k předčasným volbám. "Současná vládní koalice připravila několik důležitých projektů, které by bylo třeba dokončit.“ Naopak kritický je k dotacím, a to i přesto, že město bylo úspěšné ve všech z patnácti žádostí o dotace, které v minulém roce podalo. Co stojí za tímto úspěchem? A jaké investice město čekají? Nejen na to odpovídal našim stránkám.
20.06.2013 12:55 |

podobné články

Křehké příměří na Ukrajině: Hranice bez povolení překročil ruský humanitární konvoj

 
Na ukrajinské území dnes vjela kolona 170 ruských nákladních automobilů s humanitárním nákladem pro obyvatele povstaleckých zón v Doněcké a Luhanské oblasti. Konvoj, který překročil hranice bez souhlasu kyjevských úřadů, veze podle Moskvy 1800 tun potravin a léků.
15.02.2015 08:50 |

podobné články

Zkušený novinář po roce kauzy Nagyová: Takováto je pravda

 
ROZHOVOR Čarování s odposlechy, chybí konkrétní důkazy a kmotři se smějí. Rok od kauzy, která smetla vládu, hodnotí s rozpaky vyšetřování policie a činnost státního zastupitelství i šéfreportér týdeníku Euro a investigativní novinář Jan Hrbáček. Pro ParlamentníListy.cz také sdělil, že postup při prošetřování kauzy Nagyová na něj nedělá dobrý dojem.
12.06.2014 08:30 |

podobné články

Kvůli plagiátům na brněnských právech vzniknou etické komise

 
Masarykova univerzita kvůli údajným případům plagiátorství na právnické fakultě zřizuje dvě etické komise. Rektor Petr Fiala také odvolal profesora Josefa Fialu z funkce šéfa komise pro státní rigorózní zkoušky z občanského práva. ČTK to řekla mluvčí univerzity Tereza Fojtová. Uznávaný expert Fiala nadále zůstává vedoucím katedry občanského práva.
11.05.2010 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (955 článků) , Josef Fojta (2 články)

Sobotka (ODS): Jiří Liška navržen do Etické komise Ministerstva obrany

 
Senátorský klub ODS navrhl bývalého senátora ODS Jiřího Lišku do Etické komise Ministerstva obrany.
05.01.2012 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Liška (40 článků)

Nagyová se chovala strašně a lidé se jí báli, vzpomíná Kateřina Jacques

 
Bursíkova manželka Kateřina Jacques byla zaměstnankyní Úřadu vlády v době, kdy jej vedla "domina" Jana Nagyová (nyní již Nečasová). Na svou nadřízenou však nevzpomíná zrovna v nejlepším. Nagyová se podle ní chovala "strašně a lidé se jí báli". Pro svou funkci prý ale Nagyová nesplňovala žádné kvalifikační předpoklady...
30.09.2013 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1493 článků) , Kateřina Jacques (119 článků) , Jana Nagyová (1486 článků)

Za kauzu Nagyová může exministr Pospíšil, ozývá se z ODS

 
ANKETA Podle informací ParlamentníchListů.cz na začátku kauzy Nagyová se na poslaneckém klubu ODS ozývaly hlasy, že si ODS může za kauzu Nagyová sama s tím, že ministrem spravedlnosti byl ve vládách Mirka Topolánka i Petra Nečase Jiří Pospíšil.
19.07.2013 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (1778 článků) , Jiří Pospíšil (1674 článků) , Jiří Pospíšil (1674 článků) , Petr Nečas (9177 článků)

Za kauzu Nagyová může exministr Pospíšil, ozývá se z ODS

 
ANKETA Podle informací ParlamentníchListů.cz na začátku kauzy Nagyová se na poslaneckém klubu ODS ozývaly hlasy, že si ODS může za kauzu Nagyová sama s tím, že ministrem spravedlnosti byl ve vládách Mirka Topolánka i Petra Nečase Jiří Pospíšil.
19.07.2013 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (1778 článků) , Jiří Pospíšil (1674 článků) , Jiří Pospíšil (1674 článků) , Petr Nečas (9177 článků)

Kauza Nagyová: Policie ukončila vyšetřování

 
Vyšetřování kauzy Nagyová skončilo. Obvinění kvůli zneužití pravomoci čelí bývalá šéfka Nečasova kabinetu Jana Nagyová (nyní Nečasová) se dvěma bývalými šéfy rozvědky Milanem Kovandou a Ondrejem Páleníkem a zpravodajcem Janem Pohůnkem. Policie je seznámí s vyšetřovacím spisem příští týden.
05.12.2013 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1493 článků) , Jana Nagyová (1486 článků)

Nagyová nejspíš brzo stane před soudem. První část obžaloby je téměř hotová, pochlubil se Ištvan

 
První část kauzy Nagyová jde do závěrečné fáze. Státní zástupce vedoucí případ bývalé tajemnice premiéra a bývalých šéfů vojenských agentů již chystá obžalobu, potvrdil pro MF Dnes vrchní žalobce Ivo Ištvan. Navíc naznačil, že mohou být obviněni další lidé či rozšířeno obvinění někoho již stíhaného. Případ Nagyová před necelým rokem odstartoval pád vlády Petra Nečase.
26.04.2014 06:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9177 článků)

Jana Nagyová? Novinářka píše, že můžeme vidět proces desetiletí

 
V kauze Nagyová prý pomalu končí vyšetřování další větve a podle oficiálních výstupů ze státního zastupitelství se zdá, že by Nagyová a další osoby kolem ní měly být obžalovány ze sabotáže. Nezvyklé užití tohoto trestného činu proti republice by podle serveru Česká justice mohlo učinit z kauzy sledovaný „proces desetiletí“.
09.09.2014 09:46 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1493 článků) , Jana Nagyová (1486 článků)

Starosta Tovačova: Obáváme se, že vláda nepřinese nic pozitivního

 
Změna trestního zákona, která má řešit stoupající počet trestních kauz v komunální politice, je podle starosty Leona Bouchala (ODS) úsměvná. Stejně tak nesouhlasí s návrhem zákona o registru smluv. V rozhovoru, který poskytl naší redakci, jsme se ohlédli také za uplynulými eurovolbami, kde ODS ztratila 7 mandátů a poměrně zevrubně jsme hovořili i o blížících se komunálních volbách, kde by chtěl on sám obhájit mandát. Spolu s tím jsme mluvili i o investicích, o něž by se chtěl v Tovačově zasadit.
28.05.2014 10:11 |

podobné články

Starosta Tovačova: Korupční prostředí v zemi je důsledkem přístupu levicových vlád

 
Obvinění Jiřího Rozbořila (ČSSD) na mě působí dojmem, že si to někdo objednal, říká Leon Bouchal (ODS). Nepopírá však, že se korupci v Česku daří. Jak ale dodává, za mnohem závažnější problém považuje spojení prezidenta Zemana s vlastníkem Agrofertu Andrejem Babišem. Proč? V loňském roce se radnici podařilo realizovat celou řadu důležitých investičních akcí a ještě v rozpočtu zbylo 16 mil. Kč. Možná i proto se letošní rok ponese v Tovačově opět ve znamení investic. Jakých konkrétně?
21.02.2016 13:21 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (7804 článků) , Jiří Zeman (770 článků)

Ivan Langer se rázně vložil do vydání Nečase a kauzy Nagyová

 
Podle někdejšího ministra vnitra a bývalého místopředsedy ODS Ivana Langera jde v případě žádosti o vydání Petra Nečase o budoucí podobu veřejného života v České republice. "Bude to hlasování o vyváženosti moci soudní, výkonné a zákonodárné!" uvedl Langer na svém facebookovém profilu. Již v minulých dnech se bývalý politik zastal vazebně stíhaných exponentů kauzy Nagyová.
09.07.2013 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9177 článků) , Ivan Langer (633 článků)

Aligátor, krysička a křivá huba. Další únik z vyšetřování kauzy Nagyová

 
Server Aktuálně.cz prý zná spis, který policisté vedli proti trojlístku trafikantů ODS a všem dalším účastníkům kauzy, kvůli které v červnu padla Nečasova vláda. Nejsou v něm prý příliš využívány prostorové odposlechy, mnohem více záznamy telefonních hovorů. A ty obsahovaly i poněkud černě humorné prvky. Zejména mezi nimi vynikaly přezdívky, které si Jana Nagyová a spol. za účelem kódování dávali.
13.11.2013 08:21 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1493 článků) , Jana Nagyová (1486 článků)