Článek

Starosta Telče: Tradičním stranám chybí vůdčí osobnosti

 
Být počtvrté zvolen starostou je samozřejmě zavazující, říká v rozhovoru pro naše stránky Roman Fabeš (BPP). O co by se chtěl v příštích letech zasadit a co plánuje ve městě nového? Rozpovídal se také o nezaměstnanosti, která je palčivým problémem města. A nejen o tom…
11.03.2015 10:35 |

podobné články

Podobné články

Stát loni vyplatil stranám téměř půl miliardy korun

 
Stát vyplatil loni politickým stranám skoro půl miliardy korun. Jde o podobnou částku jako o rok dřív. Nejvíce peněz dostala znovu ČSSD, a to 161,3 milionu korun. Druhý nejvyšší příspěvek 119,7 milionu korun získala ODS. Oběma nejsilnějším parlamentním stranám o něco meziročně klesl. Celkem stát dal politickým stranám a hnutím 494,8 milionu korun, uvedlo  ministerstvo financí . 
28.01.2013 17:45 |

podobné články

NEMOCNÝ MUŽ zmizel v okolí Telče. NEVIDĚLI JSTE HO?

 
Policisté pročesávají krajinu v okolí Telče, dva dny tam hledají nemocného muže z domova důchodců.
25.06.2011 14:10 |

podobné články

Nemocného z Telče UŽ NAŠLI! Byl u vesnice Doupě

 
Policisté, hasiči, záchranáři i dobrovolníci pátrali dva dny v okolí Telče a Třeště na Jihlavsku po Františku Seckerovi (55), který odešel v pátek dopoledne z domova pro seniory v Telči, kam se pak nevrátil. Policejní mluvčí Jana Kroutilová v neděli Mediafaxu řekla, že muže našla hlídka v Telči.
26.06.2011 13:00 |

podobné články

Stát loni vyplatil politickým stranám miliardu

 
Stát loni vyplatil politickým stranám na příspěvcích skoro miliardu korun. Zvýšily je proti předloňsku sněmovní volby. Nejvíce peněz poslalo ministerstvo financí ČSSD a KSČM. Celkový příspěvek stranám a hnutím činil loni 954,27 milionu korun. Za hlasy voličů z toho stát uhradil 483,4 milionu. Údaje zveřejnilo ministerstvo financí.
28.01.2014 15:20 |

podobné články

Stát loni vyplatil politickým stranám skoro miliardu

 
Stát loni vyplatil politickým stranám na příspěvcích skoro miliardu korun. Zvýšily je proti předloňsku sněmovní volby. Nejvíce peněz poslalo ministerstvo financí ČSSD a KSČM. Celkový příspěvek stranám a hnutím činil loni 954,27 milionu korun. Za hlasy voličů z toho stát uhradil 483,4 milionu. Údaje dnes zveřejnilo ministerstvo financí.
28.01.2014 15:25 |

podobné články

Stát vloni vyplatil politickým stranám skoro miliardu

 
Stát vloni vyplatil politickým stranám na příspěvcích skoro miliardu korun. Zvýšily je proti předloňsku sněmovní volby. Nejvíce peněz poslalo Ministerstvo financí ČSSD a KSČM. Celkový příspěvek stranám a hnutím činil loni 954,27 milionu korun. Za hlasy voličů z toho stát uhradil 483,4 milionu. Údaje dnes zveřejnilo Ministerstvo financí.
28.01.2014 15:35 |

podobné články

Firmy, které darují politickým stranám, získávají více zakázek

 
Firmy, které darují peníze politickým stranám, získávají zhruba o 50 procent více veřejných zakázek než srovnatelné společnosti, které politickým stranám nepřispívají. Vyplývá to z výzkumu Centra aplikované ekonomie, podle něhož je ze studie zřejmé vysoké riziko střetu zájmů.
04.09.2014 14:01 |

podobné články

Starosta Telče k vládní krizi: Dopad na regionální politiku je značný

 
Požádali jsme starostu Romana Fabeše (Sdružení nezávislých a SNK Evropští demokraté) o rozhovor, ve kterém jsme se jej zeptali nejen na nedávné povodně, ale především na problémy, které celoročně trápí zdejší obyvatele. Telč je také výrazně turistické město, a starosta tak zmínil nejednu akci, jež se ve městě v létě uskuteční.
27.06.2013 16:40 |

podobné články

Zemřel Jiří Načeradský, vůdčí osobnost figurativní malby

 
Profesor Načeradský byl vůdčí osobností tvorby nové figurace 60. let, která navazovala na groteskní tendence v českém umění.
17.04.2014 11:35 |

podobné články

Zemřel Jiří Načeradský, vůdčí osobnost figurativní malby

 
Profesor Načeradský byl vůdčí osobností tvorby nové figurace 60. let, která navazovala na groteskní tendence v českém umění.
17.04.2014 11:35 |

podobné články

Víme, jak se stanete poslancem. Je to lehčí, než myslíte

 
NÁZOR: Babiš, Bobošíková, Okamura, Paroubek či Zeman pořádají hon na budoucí poslance. Všechny tyto osobnosti mají vlastní strany a chtějí s nimi prorazit do parlamentu. Poslední průzkumy agentury SANEP jim dávají šanci. Drží se nad dvěma procenty a útok na pětiprocentní hranici tak nemusí být nereálný. Chybí jim ale to nejdůležitější. Navzdory hrozivé nezaměstnanosti, chybí těmto stranám vhodní kandidáti do předpokládaných předčasných voleb.
16.08.2013 18:40 |

podobné články

Němec (NS-LEV 21): Kam se dnes poděli kvalitní čeští řemeslníci – a čí je to vina?

 
„Řemeslo má zlaté dno“, říkávalo se kdysi, a protože si i vůdčí osobnosti minulého režimu dobře uvědomovali, že musíme vyrábět kvalitní, a v zahraničí prodejné zboží, věnovali maximální pozornost tradičním strojírenským oborům, a aby tyto obory mohly prosperovat, i výchově nové generace v učebních oborech nástrojař, soustružník, frézař, zámečník, automechanik a v dalších.
13.10.2013 16:45 |

podobné články

Starosta Ostrova: V příštích volbách do Sněmovny nemá strana LIDEM žádnou šanci uspět

 
Po zkušenostech s VV se Pavel Čekan (ČSSD) domnívá, že lidé dají ve volbách přednost tradičním stranám. Jak ale hodnotí s odstupem času poměry mezi ostrovskou organizací a krajskou ČSSD? Nejen s tím se svěřil našim stránkám, ale i se svým pohledem na budoucnost zdejší teplárny, a řeč byla i o rekonstrukci ostrovského zámku na městský úřad.
19.05.2013 11:50 |

podobné články

Do voleb vstoupil žokej Josef Váňa. Babiš nahrál vzkaz a padlo: Proč zní tak nasraně?

 
Na Facebooku se objevila výzva ministra financí a předsedy hnutí ANO, který láká k volbám. Občanům vysvětlil, že jeho kandidáti jsou pořád „jedni z vás“, a že s nimi mají šanci volit proti tradičním stranám. Lidová tvořivost se na jeho agitačním spotu ovšem vyřádila. Kromě toho hnutí ANO přišla již podruhé podpora od jedné známé osobnosti.
09.10.2014 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Josef Váňa (178 článků)

Trápí vás zácpy, tunel Blanka nebo Opencard? Čtěte, jak se dají problémy Pražanů minimalizovat

 
Praha patří mezi nejbohatší regiony Evropy, ale v jejích ulicích to vidět není. Ulice jsou plné děr, leckde chybí asfalt i několik let. Chybí desítky kilometrů chodníků, na okraji Prahy chybí školky i školy, na sídlištích a konečných metra chybí parkovací domy, aby lidé nezajížděli do centra autem. Kde na to vzít? Čtěte rozhovor s šéfem Hnutí pro Prahu Zbyňkem Passerem.
06.08.2014 18:25 |

podobné články

Před dalajlamou dá Obama přednost vůdci komunistické Číny

 
Dalajlama je v USA, ale prezident se s ním nejspíš nesejde dříve, než se setká s oficiálními vůdci Číny v Pekingu.
05.10.2009 09:45 |

podobné články

Íránští vůdci opozice Karrúbí a Musáví skončili ve vězení

 
Íránské úřady zpřísnily dozor nad dvěma nejznámějšími íránskými opoziční vůdci, Mírem Hosejnem Músávím a Mahdím Karrúbím. Z domácího vězení je umístily do teheránské věznice Hešmatíja, a to spolu s jejich manželkami.
28.02.2011 19:25 |

podobné články

Kmenoví vůdci v Misurátě chtějí přesvědčit povstalce, aby složili zbraně

 
Libyjští kmenoví vůdci chtějí do 48 hodin přesvědčit povstalce ve městě Misuráta, aby složili zbraně. Pokud se to nepodaří, je možné "vojenské řešení". Podle agentury AP to řekl náměstek libyjského ministra zahraničí Chálid Kaim.
24.04.2011 13:40 |

podobné články

Kmenoví vůdci v Libyi prý chtějí řešení v Misurátě do 48 hodin

 
Libyjští kmenoví vůdci chtějí do 48 hodin přesvědčit povstalce v západním městě Misuráta, aby složili zbraně. Pokud se to nepodaří, je možné "vojenské řešení". Podle agentury AP to dnes řekl náměstek libyjského ministra zahraničí Chálid Kaim.
25.04.2011 06:20 |

podobné články