Článek

Starosta Telče: Tradičním stranám chybí vůdčí osobnosti

 
Být počtvrté zvolen starostou je samozřejmě zavazující, říká v rozhovoru pro naše stránky Roman Fabeš (BPP). O co by se chtěl v příštích letech zasadit a co plánuje ve městě nového? Rozpovídal se také o nezaměstnanosti, která je palčivým problémem města. A nejen o tom…
11.03.2015 10:35 |

podobné články

Podobné články

Stát loni vyplatil stranám téměř půl miliardy korun

 
Stát vyplatil loni politickým stranám skoro půl miliardy korun. Jde o podobnou částku jako o rok dřív. Nejvíce peněz dostala znovu ČSSD, a to 161,3 milionu korun. Druhý nejvyšší příspěvek 119,7 milionu korun získala ODS. Oběma nejsilnějším parlamentním stranám o něco meziročně klesl. Celkem stát dal politickým stranám a hnutím 494,8 milionu korun, uvedlo  ministerstvo financí . 
28.01.2013 17:45 |

podobné články

NEMOCNÝ MUŽ zmizel v okolí Telče. NEVIDĚLI JSTE HO?

 
Policisté pročesávají krajinu v okolí Telče, dva dny tam hledají nemocného muže z domova důchodců.
25.06.2011 14:10 |

podobné články

Nemocného z Telče UŽ NAŠLI! Byl u vesnice Doupě

 
Policisté, hasiči, záchranáři i dobrovolníci pátrali dva dny v okolí Telče a Třeště na Jihlavsku po Františku Seckerovi (55), který odešel v pátek dopoledne z domova pro seniory v Telči, kam se pak nevrátil. Policejní mluvčí Jana Kroutilová v neděli Mediafaxu řekla, že muže našla hlídka v Telči.
26.06.2011 13:00 |

podobné články

Pyšná princezna se vrací na zámek do Telče: Komnaty ozdobí na 50 kostýmů

 
Když v tehdejším Československu měla v roce 1952 v kinech premiéru filmová pohádka Pyšná princezna, Bohumil Norek (65), současný kastelán telečského zámku, kde se dnes už pohádkový evergreen natáčel, právě začal v kočárku cumlat dudlík. Po pětašedesáti letech se pohádkové kostýmy a rekvizity vrací zpět do Telče.
31.03.2017 16:55 |

podobné články

Stát loni vyplatil politickým stranám miliardu

 
Stát loni vyplatil politickým stranám na příspěvcích skoro miliardu korun. Zvýšily je proti předloňsku sněmovní volby. Nejvíce peněz poslalo ministerstvo financí ČSSD a KSČM. Celkový příspěvek stranám a hnutím činil loni 954,27 milionu korun. Za hlasy voličů z toho stát uhradil 483,4 milionu. Údaje zveřejnilo ministerstvo financí.
28.01.2014 15:20 |

podobné články

Stát loni vyplatil politickým stranám skoro miliardu

 
Stát loni vyplatil politickým stranám na příspěvcích skoro miliardu korun. Zvýšily je proti předloňsku sněmovní volby. Nejvíce peněz poslalo ministerstvo financí ČSSD a KSČM. Celkový příspěvek stranám a hnutím činil loni 954,27 milionu korun. Za hlasy voličů z toho stát uhradil 483,4 milionu. Údaje dnes zveřejnilo ministerstvo financí.
28.01.2014 15:25 |

podobné články

Stát vloni vyplatil politickým stranám skoro miliardu

 
Stát vloni vyplatil politickým stranám na příspěvcích skoro miliardu korun. Zvýšily je proti předloňsku sněmovní volby. Nejvíce peněz poslalo Ministerstvo financí ČSSD a KSČM. Celkový příspěvek stranám a hnutím činil loni 954,27 milionu korun. Za hlasy voličů z toho stát uhradil 483,4 milionu. Údaje dnes zveřejnilo Ministerstvo financí.
28.01.2014 15:35 |

podobné články

Firmy, které darují politickým stranám, získávají více zakázek

 
Firmy, které darují peníze politickým stranám, získávají zhruba o 50 procent více veřejných zakázek než srovnatelné společnosti, které politickým stranám nepřispívají. Vyplývá to z výzkumu Centra aplikované ekonomie, podle něhož je ze studie zřejmé vysoké riziko střetu zájmů.
04.09.2014 14:01 |

podobné články

Starosta Telče k vládní krizi: Dopad na regionální politiku je značný

 
Požádali jsme starostu Romana Fabeše (Sdružení nezávislých a SNK Evropští demokraté) o rozhovor, ve kterém jsme se jej zeptali nejen na nedávné povodně, ale především na problémy, které celoročně trápí zdejší obyvatele. Telč je také výrazně turistické město, a starosta tak zmínil nejednu akci, jež se ve městě v létě uskuteční.
27.06.2013 16:40 |

podobné články

Víme, jak se stanete poslancem. Je to lehčí, než myslíte

 
NÁZOR: Babiš, Bobošíková, Okamura, Paroubek či Zeman pořádají hon na budoucí poslance. Všechny tyto osobnosti mají vlastní strany a chtějí s nimi prorazit do parlamentu. Poslední průzkumy agentury SANEP jim dávají šanci. Drží se nad dvěma procenty a útok na pětiprocentní hranici tak nemusí být nereálný. Chybí jim ale to nejdůležitější. Navzdory hrozivé nezaměstnanosti, chybí těmto stranám vhodní kandidáti do předpokládaných předčasných voleb.
16.08.2013 18:40 |

podobné články

Zemřel Jiří Načeradský, vůdčí osobnost figurativní malby

 
Profesor Načeradský byl vůdčí osobností tvorby nové figurace 60. let, která navazovala na groteskní tendence v českém umění.
17.04.2014 11:35 |

podobné články

Zemřel Jiří Načeradský, vůdčí osobnost figurativní malby

 
Profesor Načeradský byl vůdčí osobností tvorby nové figurace 60. let, která navazovala na groteskní tendence v českém umění.
17.04.2014 11:35 |

podobné články

Starosta Ostrova: V příštích volbách do Sněmovny nemá strana LIDEM žádnou šanci uspět

 
Po zkušenostech s VV se Pavel Čekan (ČSSD) domnívá, že lidé dají ve volbách přednost tradičním stranám. Jak ale hodnotí s odstupem času poměry mezi ostrovskou organizací a krajskou ČSSD? Nejen s tím se svěřil našim stránkám, ale i se svým pohledem na budoucnost zdejší teplárny, a řeč byla i o rekonstrukci ostrovského zámku na městský úřad.
19.05.2013 11:50 |

podobné články

Němec (NS-LEV 21): Kam se dnes poděli kvalitní čeští řemeslníci – a čí je to vina?

 
„Řemeslo má zlaté dno“, říkávalo se kdysi, a protože si i vůdčí osobnosti minulého režimu dobře uvědomovali, že musíme vyrábět kvalitní, a v zahraničí prodejné zboží, věnovali maximální pozornost tradičním strojírenským oborům, a aby tyto obory mohly prosperovat, i výchově nové generace v učebních oborech nástrojař, soustružník, frézař, zámečník, automechanik a v dalších.
13.10.2013 16:45 |

podobné články

Do voleb vstoupil žokej Josef Váňa. Babiš nahrál vzkaz a padlo: Proč zní tak nasraně?

 
Na Facebooku se objevila výzva ministra financí a předsedy hnutí ANO, který láká k volbám. Občanům vysvětlil, že jeho kandidáti jsou pořád „jedni z vás“, a že s nimi mají šanci volit proti tradičním stranám. Lidová tvořivost se na jeho agitačním spotu ovšem vyřádila. Kromě toho hnutí ANO přišla již podruhé podpora od jedné známé osobnosti.
09.10.2014 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Josef Váňa (181 článků)

Trápí vás zácpy, tunel Blanka nebo Opencard? Čtěte, jak se dají problémy Pražanů minimalizovat

 
Praha patří mezi nejbohatší regiony Evropy, ale v jejích ulicích to vidět není. Ulice jsou plné děr, leckde chybí asfalt i několik let. Chybí desítky kilometrů chodníků, na okraji Prahy chybí školky i školy, na sídlištích a konečných metra chybí parkovací domy, aby lidé nezajížděli do centra autem. Kde na to vzít? Čtěte rozhovor s šéfem Hnutí pro Prahu Zbyňkem Passerem.
06.08.2014 18:25 |

podobné články

Hvězdné Prostřeno: Slova o Bartošové rozpláčou Macuru!

 
Už od pondělí pojede v telce Prostřeno složené ze známých osobností. Své kuchařské umění předvede ukecaný Pavel Novotný, zoufalý Zdeněk Macura, prostořeká Regina z Vyvolených a nečekaně zamlklí Krampolovi.
06.11.2016 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Novotný (471 článků) , Zdeněk Macura (129 článků)

Starosta Vodňan: Prezident zřejmě chápe pojem „nadstranický“ jinak než my

 
Viktor Blaščák (Vodňany pro změnu) je členem zastupitelstva města nepřetržitě od prvních komunálních voleb v roce 1989. Čeho by chtěl ale dosáhnout jako starosta a proč se radnice rozhodla zřídit post pro druhého, neuvolněného, místostarostu? Ohlédli jsme se také zpět ke stranickému sjezdu SPOZ a ČSSD, kde vystoupil i Miloš Zeman a vyjádřil zde stranám své sympatie. Do jaké míry to ale bylo podle starosty nadstranické?
11.04.2013 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (17454 článků)

Starosta Českého Těšína: VV a LIDEM způsobili velké škody ve veřejném životě

 
Starosta Vít Slováček (KDU-ČSL) se našim stránkám svěřil nejen se svým názorem na nedávné rozhodnutí ÚS ve věci církevních restitucí, ale i se svým názorem na politiku KDU-ČSL. Proč se podle něj nedostala strana, na rozdíl od TOP 09,jež se od ní odloupla, do PS, a TOP 09 se to povedlo? Jakou šanci na úspěch dává nejen KDU-ČSL, ale i novým stranám či hnutím příští rok? Na to, ale i na investice, které radnice plánuje v rámci infrastruktury, či na nezaměstnanost ve městě se ptali PL.
16.06.2013 16:10 |

podobné články