Článek

Starosta Slavičína: ODS mlčí, a to je špatně

 
Až budu mít nějaký průšvih, tak světu sdělím, že za to nemůžu, že mě zaúkolovala moje sekretářka, říká Jaroslav Končický (ODS) v reakci na kauzu Nagyová. Servítky si nebral ani při hodnocení ANO a Andreje Babiše. "Jen v jediné straně před rokem 1989 bylo možné, aby byl předseda zvolen 100 % hlasů." V době, kdy média udělala ze slov "ODS" a "lump, tunelář nebo darebák" synonyma, považuje zisk tří mandátů v komunálních volbách a post starosty za dobrý výsledek. Navíc je přesvědčen, že neexistuje spravedlivý volební systém. Podle čeho tak soudí? A co plánuje ve městě nového?
21.03.2015 14:16 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13074 článků)
Podobné články

ODS je dnes poškozená značka, povzdechl si starosta Slavičína

 
Tradiční strany samy od sebe voliče odhánějí a nahánějí je do metra, kde se rozdávají koblihy. To je přeci sebevražedná mise, domnívá se starosta Jaroslav Končický (ODS). Hnutí ANO totiž podle něj čeká stejný osud jako VV. Proč? V rozhovoru, který poskytl naší redakci, se vyjádřil nejen k obavám z nových stran, ale především nám prozradil své vlastní priority pro následující volební období a současně zhodnotil uplynulé 4 roky.
29.08.2014 10:45 |

podobné články

Starosta Slavičína: Petra Nečase je mi líto

 
Byť podle slov Jaroslava Končického (ODS) většina krys už potápějící se loď ODS opustila a zamířila jinam, strana stále stojí nad propastí. Vrátí značce její dřívější slávu současný předseda Petra Fiala? Jak hodnotí současné působení nové vlády? A jaké jsou jeho osobní cíle do budoucna? To jsou jen některé otázky, na které se ptala naše redakce.
20.03.2014 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1341 článků) , Petr Nečas (9268 článků) , Jaroslav Fiala (43 článků)

Starosta Slavičína: Je smutné, kam se politická kultura v naší zemi dostává

 
O tom, jak vnímá dopady vládní krize a nakolik podle něj ovlivní komunální volby, jsme se zeptali starosty Jaroslava Končického (ODS), který se také zná osobně s Petrem Nečasem, a svěřil nám tak i svůj pohled na konec jeho politické kariéry. Co jej ale jako starostu nejvíce štve a jaké změny zákonů by uvítal? Bude obhajovat příští rok mandát, a jaké jsou nyní jeho cíle? Na to, ale i na plánové investice či pracovní příležitosti ve Slavičíně, odpovídal pro PL.
23.07.2013 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9268 článků)

Příhodová (ODS): Laguny v Ostravě smrdí dál. Firma mlčí a mlčí i stát

 
Ostravské laguny měly být odtěženy do prosince 2010. Termín, který společnost nestihla, vláda nepochopitelně posunula o rok, s tím, že pak již vše bude hotové. Jak se dalo předpokládat, opět není termín splněn. A jak se tváří zástupci státu? Mlčí!
04.06.2012 21:05 |

podobné články

ODS dělá hrubé chyby, které nahrávají levici, říká pravicový starosta

 
ROZHOVOR Starosta Aše Dalibor Blažek býval členem ODS, nyní působí jako nezávislý. Protože kandidoval ještě v modrém dresu, nechal se po vystoupení ze strany potvrdit ve funkci. Blažek dokonce působil jako předseda ašské organizace… Důvodem bylo, že vedení ODS ašskou pobočku zrušilo kvůli spolupráci s komunisty. Po volbách totiž vítězná ODS, která získala více než 34 procent, nabídla místo v městské radě i Michalu Oravcovi, který byl zvolený sice jako bezpartijní, ale na kandidátce KSČM. Přesto o své bývalé straně mluví starosta ještě celkem smířlivě a nedávné vítězství levice ho velmi mrzí…
08.11.2012 14:30 |

podobné články

Starosta Sušic: Pro ODS žádný zázračný recept na úspěch ve volbách neexistuje

 
Starosta Petr Mottl (ODS) především doufá, že se ODS konečně poučí. Jaký dopad bude mít ale podle jeho názoru současná krize ODS na komunální politiku a volby v příštím roce? On sám měl jako starosta spoustu vizí. Jak se mu je daří naplnit? S tím, ale i se svým pohledem a řešením rostoucího sociálního napětí napříč společností, se svěřil pro PL.
29.08.2013 14:00 |

podobné články

Starosta Sušice: Pro ODS žádný zázračný recept na úspěch ve volbách neexistuje

 
Starosta Petr Mottl (ODS) především doufá, že se ODS konečně poučí. Jaký dopad bude mít ale podle jeho názoru současná krize ODS na komunální politiku a volby v příštím roce? On sám měl jako starosta spoustu vizí. Jak se mu je daří naplnit? S tím, ale i se svým pohledem a řešením rostoucího sociálního napětí napříč společností, se svěřil pro PL.
30.08.2013 09:40 |

podobné články

Senátor ODS: Sobotkovi Babiše za krkem nezávidím. A lidé, co ho nenávidí až za hrob, ho zaříznou

 
ROZHOVOR Senátor ODS Tomáš Jirsa, starosta Hluboké a místopředseda jihočeské ODS míní, že by se ODS v opozici měla věnovat hlavně rekonstrukci svého programu, idejí a do popředí dostat nové tváře. Petr Fiala je pro to optimálním předsedou. Výhodou je, že se ODS nebude muset kompromitovat koaličními ústupky a nebude muset ustupovat lobbistům. Naznačil, že Andrej Babiš řídí ANO nedemokraticky, v podstatě jako firmu. A jeho média o tom mlčí. ČSSD a především Bohuslavu Sobotkovi jeho pozici nezávidí.
06.01.2014 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13074 článků) , Petr Fiala (1341 článků) , Tomáš Jirsa (55 článků) , Bohuslav Sobotka (9488 článků)

Bývalé starostce na Břeclavsku hrozí vězení. Starosta prozradil více

 
Bývalé starostce Moravské Nové Vsi Janě Krutákové hrozí až tři roky vězení za zneužití pravomocného činitele a špatné hospodaření. Současný starosta Marek Košut upozornil na nevýhodné smlouvy, které Krutáková ještě ve své funkci podepsala. Média se tímto případem zabývají již několik týdnů. Starosta Košut se rozhodl pro ParlamentníListy.cz některé informace o případu uvést na pravou míru.
18.08.2012 12:35 |

podobné články

Starosta Soběslavi: V církevních restitucích nevidím tak velký problém

 
Starosta Jindřich Bláha (ODS) se nedomnívá, že situace obyvatel v České republice je tak špatná, jak se o ní neustále mluví. Za logické naopak považuje to, že ODS některými svými kroky pobouřila řadu obyvatel. Proč? Jaké jsou podle něj hlavní chyby strany? A jak jako starosta Soběslavi, jež leží cca 20 km od Temelína, nahlíží na jeho dostavbu? Nejen s tím, ale i s úkoly, jež před ním stojí do konce volebního období, se svěřil našim stránkám.
29.05.2013 11:10 |

podobné články

Starosta Českého Brodu: Nečas byl jedním z nejlepších polistopadových premiérů

 
Starosta Jakub Nekolný (ODS) je zklamaný nejen z jednání a chování Nečase a jeho okolí, ale důvěryhodně na něj nepůsobí ani vystupování policie a státních zástupců. Věří ale, že by kauza mohla vyústit v ozdravný proces, po kterém bude ODS opět silná a sebevědomá. Jaké problémy ale řeší on sám jako starosta? Zlepšila se již spolupráce mezi radnicí a nemocnicí? Jaká je úspěšnost města v čerpání dotací?
01.07.2013 17:30 |

podobné články

Starosta poslal výstrahu špatně zaparkovaným autům

 
Ve Vilniusu se starosta s pokutami nemaže. Všem špatně zaparkovaným luxusním autům poslal jasnou výhrůžku. Jedno z nich přejel vojenským obrněncem.
04.08.2011 01:25 |

podobné články

Ondrášovka Cup: Baník vypadl na půdě třetiligového Slavičína

 
Fotbalisté Baníku Ostrava prohráli překvapivě ve 2. kole Ondrášovka Cupu po penaltovém rozstřelu se Slavičínem.
14.09.2010 23:40 |

podobné články

DĚSIVÁ HÁDKA: Otec se synem se vzájemně pobodali!

 
Zlínští kriminalisté prověřují případ ze Slavičína, kde se po hádce pobodali otec (67) se synem (42). Jak agentuře Mediafax uvedla v úterý policejní mluvčí Jana Bartíková, oba muži skončili v nemocnici.
31.05.2011 10:35 |

podobné články

Muž, který pobodal otce, skončil ve vazbě

 
Policie stíhá dvaačtyřicetiletého muže ze Slavičína na Zlínsku pro pokus o vraždu jeho o 24 let staršího otce. Minulý čtvrtek otce údajně bodl loveckým nožem do břicha a poté zbraň obrátil proti sobě.
03.06.2011 16:50 |

podobné články

Pobodal otce, hrozí mu 18 let za mřížemi

 
Policie stíhá dvaačtyřicetiletého muže ze Slavičína na Zlínsku pro pokus o vraždu jeho otce (66). Minulý čtvrtek tátu údajně bodl loveckým nožem do břicha a poté prý zbraň obrátil proti sobě. Napadený skončil s vážným zraněním v nemocnici, odkud si v pátek policisté vyzvedli i útočníka. Soud poslal do vazby. Hrozí muž 18 let vězení.
03.06.2011 17:35 |

podobné články

Syn VRAZIL lovecký nůž do SVÉHO OTCE! Za pokud VRAŽDY mu hrozí 18 let!

 
Obvinění z pokusu o vraždu čelí dvaačtyřicetiletý muž ze Slavičína na Zlínsku, který v květnu pobodal svého otce. Muži hrozí odnětí svobody od 10 do 18 let, sdělil ve čtvrtek agentuře Mediafax krajský státní zástupce Roman Kafka.
25.08.2011 16:00 |

podobné články

Týrané psy odebraly úřady majiteli. Štěňata ale záhadně zmizela

 
Devět štěňat dnes odebrali veterináři muži ze Slavičína. Jejich kontrola tam totiž v minulém týdnu odhalila, že část psů žila v nevyhovujících podmínkách. Majitel zvířat, který s nimi nejspíš načerno obchodoval, ale pochybení odmítá.
03.10.2013 22:45 |

podobné články

Celé město plné policistů: Ve Slavičíně pátrají po lupičích, kteří ukradli 884 tisíc korun

 
Dramatické chvíle prožívají obyvatelé v okolí Slavičína na Zlínsku. Území je plné policistů, kteří pátrají po lupičích. Ti měli údajně dopoledne přepadnout poštu v Horním Srní na Slovensku a byli ozbrojeni. Po zločinu prchli na naše území.
19.06.2017 15:30 |

podobné články