Článek

Starosta Rosic: Bohuslav Sobotka je člověk na svém místě

 
Kdyby byl ministr školství člen Burešovy agroferťácké party, obavy o jeho osud by byly na místě. Doporučil bych mu brát si na svačinu koblihy. To by se mohlo třeba vyplatit, říká Jaroslav Světlík (BPP). Skeptický je ale také k budoucnosti TOP 09 a servítky si nebral ani při hodnocení dotací. Proč? Ačkoliv se mu podařilo obhájit mandát starosty, zastupitelstvo prošlo zásadní obměnou. A právě najít řeč s novými zastupiteli považuje za jeden ze svých nejtěžších úkolů. Nedělá si tak ani velké plány. Nám ale přesto některé své priority prozradil. A nejen to…
07.03.2015 09:36 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (8211 článků)
Podobné články

Starosta Rosic: Je škoda, že lidé zapomněli na doby minulé

 
Jaroslav Světlík (BPP) nepochybuje o tom, že za nitky v tomto státě stále více tahá "šedá eminence, prezident Zeman" a nechtěl by se dožít toho, že bychom místo celorepublikových dožínek oslavovali třeba Den řepky. Naopak Miroslava Kalouska považuje za velmi inteligentního člověka, který má jasný přehled o politice a ekonomice. V rozhovoru, který poskytl našim stránkám, jsme rozebrali nejen dopad výsledku voleb na občany, ale hovořili jsme i o procesu transformace demokracie v ČR a především o prioritách, které má jako starosta Rosic. V jejich čele stojí od roku 2010 a rád by zde zůstal i po komunálních volbách v příštím roce.
05.12.2013 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (5957 článků)

Starosta Rosic: Těch šaškáren v Poslanecké sněmovně již bylo dost

 
Každá komedie má svou derniéru a podle starosty Rosic Jaroslava Světlíka (BPP) je tak na čase Poslaneckou sněmovnu rozpustit. Zatýkání v politice se mu také jeví jako velký humbuk a jen díky svému optimismu věří v jejich úspěšné dořešení. Jak se mu ale daří naplnit jeho priority a jaké investice město čekají?
03.08.2013 12:05 |

podobné články

Starosta Rosic: Václav Havel se pohyboval v jiné dimenzi

 
„Nic takového jako nepolitická politika není. Politikem se stáváte, i když nechcete, úřad vás do své mašinerie vtáhne.“ Nejen o politické situaci a aktuálním politickém vývoji, ale i o blížících komunálních volbách jsme hovořili se starostou Jaroslavem Světlíkem (BPP). Rozpovídal se i o důvodech, proč stejně jako v předchozích volbách nekandiduje za TOP 09 a zhodnotil své dočasné působení v čele Rosic. Co se mu povedlo a co naopak ne?
07.08.2014 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4440 článků)

Maminka s miminkem z Rosic u Brna: Žily za 66 Kč denně. Teď nabízí pomoc i Američan!

 
Pomoc Lence Zemanové (25) z Rosic u Brna, která díky Blesku a jeho čtenářů už nebude živořit za 66 korun na den, nabírá obrátky. Mladé ženě a její sedmiměsíční Terezce nabízí dolary dokonce i Američan!
01.02.2013 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Lenka Zemanová (4 články)

Bohuslav Sobotka: Rodina se radovala, že budu víc doma

 
Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka přijal i v tak bouřlivé době pozvání do Show Jana Krause. I při probírání nepříjemného tématu dokázal vyloudit na své tváři úsměv. Prozradil, že skandál s pučem sleduje i celá jeho rodina a původně z toho měli celkem radost. Další články k tématu: Sobotka nechce Haška ani další pučisty proti němu ve vedení ČSSD Vážná chyba, odsoudil Sobotka kolegy za lži o schůzce u Zemana Sobotka, Hašek, Tejc: tři přátelé z Brna v nelítostném boji o moc Sobotka dopisem burcuje členy ČSSD, jeho osud určí příští neděle Sobotka odmítá puč Haška s Tejcem a mluví o metodách z roku 1948 Vedení ČSSD vyzvalo předsedu k rezignaci. Neodejdu, vzkázal Sobotka
28.05.2010 16:30 |

podobné články

Osobnosti: 50 Cent (43 článků) , Jan Kraus (988 článků) , Bohuslav Sobotka (8211 článků)

Starosta Rosic: Babiš svými kecy jen oblbuje veřejnost prostřednictvím médií

 
Podle starosty Jaroslava Světlíka (BPP) se nemá cenu bavit o jasném střetu zájmů Andreje Babiše na jeho postu ministra financí, nemá cenu rozebírat jeho estébáckou minulost, jeho tvrzení, že již nestojí v čele svých firem. Voliči jsou podle něj nepoučitelní. Skeptický je ale i k budoucnosti TOP 09, jež podle jeho slov podcenila nejen „výchovu“ nových kádrů, ale stěžuje si i na komunikaci vedení strany s regiony. Jak ale hodnotí své současné působení v čele města? A s jakými ambicemi by chtěl letos obhájit mandát?
05.04.2014 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (8284 článků)

Starosta Rosic: Uprchlíky by měla vláda posílat rovnou do Berlína. Frau Merkel se o ně postará.

 
V Rosicích s uprchlíky nepočítám, říká rázně Jaroslav Světlík (BPP). A dodává: ,,Nechť se postará Evropská unie. Může zakoupit pár řeckých ostrovů a tam imigranty umístit. Zabije dvě mouchy jednou ranou.“ Je přesvědčen, že uprchlická krize je jen začátek islámské invaze do Evropy, invaze, která je záměrně organizována a financována. Kým? A co navrhuje jako řešení? Zamyslel se ale také nad odchodem Karla Schwarzenberga z vedení TOP 09 a zhodnotil poměry, které panují na radnici po změně jejího složení.
24.10.2015 14:31 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3581 článků)

Sobotka byl znovu zvolen předsedou ČSSD

 
Bohuslav Sobotka obhájil svůj post v čele sociální demokracie. Při volbě předsedy strany získal 85 % hlasů. Ve volbě neměl stávající premiér žádného protikandidáta. Krátce po svém znovuzvolení poděkoval Sobotka za podporu a poukázal na to, že na tomto sjezdu bylo "největší zastoupení členské základny, jaké jsme kdy měli". Bohuslav Sobotka vede ČSSD již od roku 2011.
13.03.2015 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (8211 článků)

Předseda vlády Bohuslav Sobotka odletěl na návštěvu Moldavské republiky

 
Předseda vlády Bohuslav Sobotka včera odletěl na oficiální návštěvu Moldavské republiky. V rámci celodenního pátečního programu se premiér setká k bilaterálnímu jednání s moldavským předsedou vlády Pavlem Filipem a prezidentem Nicolaem Timoftim. V rámci své cesty zahájí předseda vlády Bohuslav Sobotka podnikatelské fórum v Kišiněvě, navštíví projekt „Zlepšení akceschopnosti a odborné způsobilosti moldavských hasičů“ a prohlédne si Státní úložiště dat. Oficiální návštěvy Moldavska se zúčastní také ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.
10.06.2016 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (8211 článků) , Jan Mládek (658 článků)

Týraná fenka na Chrudimsku: Lidská zrůda jí omotala kolem krku oprátku, která do ní zarostla

 
Tohle mohla udělat jen bezcitná lidská zrůda! Oprátkou se dá nazvat obojek, se kterým zřejmě už brzy po svém narození rostla dnes asi tříletá fenka křížence německého ovčáka. Lidé ji našli v poli u Rosic na Chrudimsku na skládce odpadu s přiškrceným krkem, omotaným spletencem kabelů a kusu lana.
13.03.2013 14:35 |

podobné články

Starosta Chebu: Jako premiér a předseda si vede Bohuslav Sobotka dobře

 
Bohuslav Sobotka dokáže podle Pavla Vanouška (ČSSD) udržet relativní klid ve vládě i ve straně a důvěra ve vládu stoupá. Přesto podle něj existuje riziko, že ČSSD ve vládě potká stejný osud jako v minulém volebním období ODS. Sám již svůj mandát obhajovat nechce. V rozhovoru, který poskytl naší redakci, jsme se ohlédli nejen za jeho současným působením v čele města, ale řeč byla i o řadě aktuálních i dlouhodobých problémů Chebu.
02.09.2014 15:51 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Vanoušek (6 článků) , Bohuslav Sobotka (8211 článků)

Mocný Bohuslav Sobotka: Dnes bude mluvit i za Polsko

 
Český premiér Bohuslav Sobotka bude dnes a ve čtvrtek na summitu k uprchlické krizi na Maltě zastupovat i Varšavu. Sobotka to dnes uvedl na svém twitterovém účtu. Požádala o to polská premiérka Ewa Kopaczová, která se zúčastní ustavujícího zasedání polského parlamentu.
11.11.2015 08:51 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (8211 článků)

Sobotka oznámil svého favorita na šéfa volební kampaně. A eurotajemník Prouza to není

 
Premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka chce, aby volební kampaň strany řídil poslanec a náchodský starosta Jan Birke. Má podle něj potřebný „drive“. Předsednictvo bude o obsazení funkce jednat dnes odpoledne, jméno manažera bude projednávat později také ústřední výkonný výbor. Ráno jednalo grémium strany, na kterém Sobotka svůj návrh představil kolegům.
13.01.2017 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (8211 článků)

Kalouskův úřad má nový plán. Starosta si zoufá. Všichni jsou tajemní

 
VÍME PRVNÍ Zbrusu nový návrh ministerstva financí na regulaci hazardu, nyní v připomínkovém řízení, znemožní obcím zakázat automaty na svém území. Tvrdí to chrastavský starosta Michal Canov. O pomoc se obrátil i na kolegu-poslance Jana Farského. Ten ale tvrdí, že o ničem neví. Předložení zákona vůbec provází podezřelé ticho, podotýká starosta Canov.
28.11.2011 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Farský (90 článků)

Zfetovaný a opilý starosta hulákal: Zabiju tě a vydloubu ti oči!

 
Starosta největšího kanadského města Toronta, Rob Ford, si uřízl pořádnou ostudu. Deník Toronto Star na svém webu zveřejnil video, na kterém rozzuřený starosta pod vlivem drog a alkoholu ječí: „Já toho chlapa ku**a zabiju. Povídám ti, vražda prvního stupně. Vydloubu mu oči a vyrvu hrdlo!“
08.11.2013 07:51 |

podobné články

Starosta Jižáku se ztrapnil. Obvinil strážníka, který ve volném čase zadržel zločince

 
Veřejného zostuzení se dočkal starosta Jižního Města Jiří Štyler, když v diskuzi na Facebooku evidentně neovládl nervy, neunesl obyčejný dotaz a občanovi Prahy 11, který je zároveň strážníkem, prakticky zakázal mít názor. Obvinil ho, že kvůli jeho aktivitám na sociálních sítích není v Praze 11 nulová kriminalita, a sdělil mu, že místo diskuzí má raději pracovat, aby se lidé mohli cítit bezpečněji. Starosta v tomto případě ale hodně přestřelil – vybral si totiž Miroslava Žabku, strážníka-hrdinu, který byl mj. oceněn primátorem za záchranu života, získal titul strážník roku a ve svém volném čase zadržel dva zločince.
11.05.2016 14:55 |

podobné články

VIDEO: V Pardubicích našli utonulého muže

 
Utonulého muže našli v neděli odpoledne ve slepém rameni Labe u Rosic u Pardubic. Uvedl to policejní mluvčí Jozef Bocán.
15.08.2010 18:20 |

podobné články

Brno muselo v Rosicích o pohárový postup tvrdě bojovat

 
Fotbalisté Brna postoupili do třetího kola Ondrášovka Cupu po výhře 2:1 na hřišti divizních Rosic.
02.09.2010 21:05 |

podobné články

Český student natočí Kingův horor s Rodenem

 
Karel Roden si zahraje v hororu. Ten natočí podle povídky amerického spisovatele Stephena Kinga student zlínské univerzity Robin Kašpařík (25) z Rosic u Brna. Proslulí filmaři mu mohou závidět. King mu dal svolení, aby natočil jeho povídku za symbolický dolar!
06.05.2011 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Stephen King (47 článků) , Karel Roden (372 článků) , Karel Roden (372 článků)