Článek

Starosta Přibyslavi: Celostátní politika je pro mě až příliš velká hra na iluzi

 
To, co jsme si předsevzali, jsme splnili, až na jednu z drobných investičních akcí, jež byla přesunuta do tohoto roku. Tak hodnotí svůj první rok ve funkci Martin Kamarád (ODS). Ačkoliv ho vyšší politika neláká, je přesvědčen, že jakmile se strana zregeneruje, ukáže „koblihám“ záda. Pokud už tu tedy nebude tou dobou zavedena vláda jedné strany. Nakoukli jsme ale i pod pokličku hospodaření města a prozradil nám, co nového se chystá letos v Přibyslavi.
05.03.2016 14:05 |

podobné články

Podobné články

Škola pro Boba a Bobka: v Přibyslavi učí králíky skákat

 
V Přibyslavi zavedli novou kuriozitu. Do školy nechodí jen děti, ale i domácí mazlíčci.
15.11.2009 09:00 |

podobné články

Rychlík v Přibyslavi zachytil za jízdy ženu (43). Nepřežila

 
Projíždějící rychlík dnes ráno zachytil a usmrtil třiačtyřicetiletou ženu v železniční stanici v Přibyslavi na Havlíčkobrodsku. Rychlík na trase z Brna do Prahy byl zrušen. Cestující museli použít náhradní dopravu. Příčiny a okolnosti nehody vyšetřuje policie a Drážní inspekce. Jednou z verzí je i sebevražda, řekl Martin Drápal z Drážní inspekce.
28.08.2012 14:20 |

podobné články

Mladík v Přibyslavi vylezl na elektrický sloup, v nemocnici bojuje o život

 
Osmnáctiletý mladík byl v sobotu zasažen elektrickým proudem v Přibyslavi na Havlíčkobrodsku. Dva kamarádi vylezli na sloup vysokého napětí. Jednoho zasáhl výboj, po němž spadl na betonový základ sloupu. S vážným zraněním ho záchranáři letecky přepravili do brněnské nemocnice. ČTK to dnes sdělila mluvčí policie Jana Kroutilová.
14.07.2013 15:20 |

podobné články

Temné okamžiky českých dějin: Českého generála zabili čeští četníci! Hrdinství, zrada a krev...

 
Ani sedmdesát let po zastřelení Vojtěcha Luži, který jako jediný ze 24 československých generálů padl se zbraní v ruce, nechce v obci Hřiště u Přibyslavi o tragédii nikdo ani slyšet. Mnozí mají ale jasno. Poprava četníků, kteří se smrtí Luži neměli nic společného, byla až moc krutá. I v tom je pokřivenost a nesmyslnost války. U Přibyslavi tehdy Češi popravovali Čechy.
23.11.2014 12:15 |

podobné články

Klaus promluví u britských odpůrců EU. Bez iluzí o unii

 
VÍME PRVNÍ Prezident republiky Václav Klaus bude hovořit 3. května v Londýně pro konzervativní think tank odpůrců Evropské unie Bruges Group na téma Evropská integrace bez iluzí. Tak se jmenuje i poslední Klausova kniha o EU.
23.04.2012 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9028 článků)

5 iluzí života aneb Jak se stát svobodnější bytostí

 
V mladém věku jsou lidé plni iluzí a očekávání. Sní s růžovými brýlemi o životě. O tom, co přijde. Jak naplní ideály společnosti a vybudují si určité postavení. Čím je člověk starší, tím je moudřejší. Opouští své přesvědčení o životě a stává se svobodnější bytostí. Jak však najít cestu cítit se více uvolněněji? Máme pro vás 5 tipů, jak změnit svůj postoj.
20.03.2018 07:00 |

podobné články

Starosta Přibyslavi: Nebylo by špatné stát se místopředsedou vlády pro vědu a výzkum

 
Vrcholem dramatu by mohla být agregace veškeré hlouposti do posvátného grálu, jejž bude střežit český lev, říká v reakci na rozsudek v kauze Nagyová Martin Kamarád (ODS). Ačkoliv sám politice zasvětil polovinu svého života, z prvních měsíců ve funkci starosty má rozporuplné pocity. Proč? V čem bude chtít navázat na své předchůdce a co naopak plánuje ve městě nového? V rozhovoru, který poskytl naší redakci, okomentoval také nedávný kongres ODS a nejen to…
17.06.2015 09:32 |

podobné články

Soutěžte s Bleskem Křížovkami o balíček dvou knih od Fragmentu!

 
Erebos Hra, která zabíjí. Na knižním veletrhu ve Frankfurtu Erebos získal prestižní cenu za literaturu na základě rozhodnutí poroty složené z mladých čtenářů. Thriller, při kterém vám v žilách tuhne krev. Erebos je počítačová hra s přísnými pravidly. Toho, kdo je poruší, čeká krutý trest nebo smrt. Erebos ale dokáže splnit i ta nejtajnější přání. Spící město Vydejte se na dobrodružnou cestu do světa, kde všichni rodiče spí a kde začíná nemilosrdný boj o přežití dětí ve světě ostatních dospělých. Samotného autora příběh bavil, dokonce se občas o své hrdiny bál. A už teď píše pokračování s názvem Spící spravedlnost. Erebos - hra, která zabíjí. Na knižním veletrhu ve Frankfurtu Erebos získal prestižní cenu za literaturu na základě rozhodnutí poroty složené z mladých čtenářů. Thriller, při kterém vám v žilách tuhne krev. Erebos je počítačová hra s přísnými pravidly. Toho, kdo je poruší, čeká krutý trest nebo smrt. Erebos ale dokáže splnit i ta nejtajnější přání. Spící město - vydejte se na dobrodružnou cestu do světa, kde všichni rodiče spí a kde začíná nemilosrdný boj o přežití dětí ve světě ostatních dospělých. Samotného autora příběh bavil, dokonce se občas o své hrdiny bál. A už teď píše pokračování s názvem Spící spravedlnost.
07.12.2011 00:05 |

podobné články

Ruský tisk píše o konci iluzí a selhání zvláštních služeb

 
Jako "konec iluzí" o bezpečnosti běžného života v Rusku a selhání zvláštních služeb komentuje dnešní ruský tisk pondělní atentáty v moskevském metru, které si podle poslední bilance vyžádaly 39 obětí na životech.
30.03.2010 09:30 |

podobné články

Vrtule letadla díky optické iluzi vypadala, jako by se během letu rozpadala

 
Zajímavou optickou iluzi natočil během nedávného letu z Bělehradu do Sarajeva jeden z pasažérů. Kvůli omezenému počtu snímků, který je schopen zaznamenat fotoaparát ve videorežimu, to vypadalo, jako by se vrtule rozpadala, napsal server britského listu Daily Mirror.
06.01.2014 19:40 |

podobné články

Nevolíme mezi EU a suverenitou, volíme mezi EU a Ruskem. Pavel Šafr má prý jasno, co si vybere

 
Šéfredaktor Svobodného fóra Pavel Šafr je toho názoru, že Česko musí zůstat členem EU, pokud nechce upadnout do ruského područí. Českou suverenitu mimo EU považuje za iluzi. Iluzi, kterou přiživuje např. exprezident Václav Klaus. Do kontrastu proti Klausovi lze postavit např. teologa Tomáše Halíka, který prý dostává řadu nenávistných dopisů plných gramatických chyb.
26.09.2015 17:31 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9028 článků) , Tomáš Halík (426 článků)

Nějak se to těm sluníčkářům plete. Tomáš Haas odkrývá pikantní rozpory naivních iluzí

 
Analytik Tomáš Haas se dnes na svém profilu na Facebooku pustil do sluníčkářů, muslimů, Američanů a všech ostatních. Žijeme dle něj v iluzi, že se příchozí přizpůsobí, a zároveň jediné, co děláme je, že bojujeme proti těm jediným, kdo nám můžou pomoci, a jsme tak vlastně na stejné úrovni jako fanatičtí islamisté.
26.10.2015 18:36 |

podobné články

Umělec vytvořil dokonalou iluzi, jeho dílo vyskakuje z papíru

 
Povedené video zveřejnil malíř Stefan Pabst. Zrychlený časosběr ukazuje, jak vytvořil na papíře perfektní iluzi trojrozměrného kapra.
09.02.2016 04:35 |

podobné články

Starosta Přibyslavi: Nedomnívám se, že by ODS výrazně přispěla živnostníkům

 
Podle starosty Jana Štefáčka (BPP) který má zkušenost ze školství, celá vzdělávací soustava rezignovala na náročnost. Upozorňuje ale i na další problémy, jež situaci ve školství zhoršují. Svou politickou kariéru posléze obětoval ODS. Nyní však již ve straně není a je rád. Co jej k tomu vedlo a jak vnímá současnu kauzu, která je spojována především s ODS? Samotné město stále řeší situaci kolem získání dotace určené na vyřešení problémů s odváděním vody ze záplavových oblastí. I na to, jak se situace vyvíjí se ptali PL.
22.06.2013 19:05 |

podobné články

Starosta Přibyslavi: Současného ministra školství hodnotím pozitivně

 
Ještě před rokem byl Jan Štefáček (BPP) rozhodnut práci starosty pověsit na hřebíček. Nyní vede jako bývalý člen ODS a po osmi letech nezávislosti kandidátku hnutí ANO. Čím jej hnutí oslovilo a s jakými tématy jde do voleb? Zajímalo nás také, jak jako bývalý učitel hodnotí nového ministra školství a jím připravovanou reformu školství. A nejen to…
11.09.2014 16:01 |

podobné články

Střední školy budou mít svůj celostátní fotbalový pohár

 
Studenti středních škol se mohou těšit na vzájemné souboje v celostátní fotbalové soutěži Pohár Josefa Masopusta, pojmenované po legendě českého fotbalu. Turnaj, který se podobá soutěži základní škol McDonald‘s Cup, začne v říjnu okrskovými koly, celostátní finále je na programu v květnu 2012 na Julisce.
08.09.2011 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Josef Masopust (22 článků)

Donutil: Střihl bych si roli Kristýny Kočí. I proto, že je politika hra

 
Miroslav Donutil v rozhovoru por Týden připustil, že by si rád - pokud by byl herečkou - zahrál Kristýnu Kočí (VV). Její postava má totiž prý příběh. A politika je hra.
09.05.2011 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Donutil (332 článků) , Kristýna Kočí (698 článků)

Za měsíc je voda vyplavila už třikrát. Prý za to mohou zemědělci

 
Obrovskou smůlu má pár z Poříčí u Přibyslavi. Velká voda jim už třikrát zaplavila domek.
03.07.2009 15:55 |

podobné články

Sleeping Dogs - recenze

 
Je to paradoxní. Před rokem a něco byl True Crime Hong Kong mrtvý. Na Activision byla hra příliš drahá a vývoj se táhnul. Nyní mám v ruce výsledek životodárné léčebné kůry, kterou hra prošla s přechodem pod Square Enix, kde jí krom jiného dali i nové jméno - Sleeping Dogs. A musím říci, že kdyby hra před rokem opravdu a nezvratně zemřela, byla by to nejenom zatracená...
22.08.2012 21:05 |

podobné články