Článek

Starosta Poděbrad: Žijeme uprostřed nevyhlášené mediální války

 
Konec druhé světové války si připomněli v Poděbradech již v dubnu. Proč? Na co bychom neměli v souvislosti s výročím či eskalujícím napětím ve světě zapomínat? A jak mu čelit? Nejen o tom jsme hovořili se starostou Ladislavem Langrem (Volba pro Poděbrady). Vyjádřil se také k úloze médií ve společnosti a prozradil nám, jaké budou jeho nejbližší kroky pro naplnění předvolebních slibů.
07.05.2015 13:51 |

podobné články

Podobné články

Utečenci ze země beznaděje

 
Ačkoli to tak američtí politici rádi interpretují, do Spojených států neutíkají nelegálně zdaleka jen ekonomičtí migranti z Mexika. Často jsou to uprchlíci z nejnásilnějších států světa ve Střední Americe. Například z El Salvadoru, země uprostřed nevyhlášené války a bez naděje na zlepšení.
28.08.2015 20:41 |

podobné články

Starosta Poděbrad: Dobeš? Nebudu kopat do politických mrtvol

 
ROZHOVOR Starosta Ladislav Langr (Volba pro Poděbrady) odpověděl ParlamentnímListům.cz nejen na budoucnost Poděbrad, ale sdělil i svůj názor na reformní politiku Nečasova kabinetu.
01.04.2012 20:55 |

podobné články

Starosta Poděbrad: Z hlediska logiky by vláda dostat důvěru neměla

 
Podle starosty Poděbrad je zajímavé, že z původních pěti parlamentních stran se odlouplo skoro dvacet nezařazených zákonodárců, z nichž někteří se navlékli do zcela jiného stranického trika. Obává se také možného dlouhého politického bezčasí. Kdo ale podle něj může za propad českého lázeňství a jaký dopad má úpadek na Poděbrady? S tím, ale i s investicemi, které město čekají či se svým názorem na čerpání dotací, se svěřil starosta Ladislav Langr (Volba pro Poděbrady) našim stránkám.
17.07.2013 09:15 |

podobné články

„Může to skončit až sebevraždou,“ varuje šéf škol z Poděbrad před inkluzí

 
V českých školách má od letošního září odstartovat velmi diskutovaná inkluze. V praxi to bude znamenat, že lehce mentálně postižené děti budou začleněny do tříd na standardních základních školách. Ku pomoci jim budou asistenti a speciální pomůcky. Podle starosty Poděbrad Ladislava Langra, pod kterého spadají dvě základní školy, to ale dětem může uškodit. O svých obavách mluvil ve Studiu Blesk. V Poděbradech zaštiťuje Langr komisi pro vzdělání a jako starosta zodpovídá také za dvě základní školy zřizované městem.
20.02.2016 05:20 |

podobné články

Svoboda (KDU-ČSL): Ruské tipy pro volný čas v srpnu

 
Počínaje srpnem přešla ruská invaze na Ukrajině dělící čáru. Posunula se od nevyhlášené guerillové války, u které je prostřednictvím bohaté celosvětové propagandy uměle stírán rozdíl mezi mírem a agresí - do nové fáze.
30.08.2014 18:40 |

podobné články

Kaňkovský (KDU-ČSL): Co chybí českému zdravotnictví – peníze či lidé? Anebo obojí?

 
Již delší dobu jsme v naší zemi svědky nevyhlášené války mezi ministerstvem financí a ministerstvem zdravotnictví, v níž zejména z resortu střežícího státní finance padají silná vyjádření.
01.05.2016 15:25 |

podobné články

Ruina uprostřed obce ohrožuje děti. Zoufalý starosta: „Zbourat ji nesmíme“

 
Ke zpustošenému domku přímo uprostřed obce Miličín se už léta nikdo nehlásí, takže chátrá, je plný odpadků a ohrožuje děti, které si u něj hrají. Starosta by ho chtěl strhnout a rozšířit místní křižovatku, aby byla přehlednější. Problém je, že na dům nemůže legálně sáhnout. Původní vlastník je dávno mrtvý a dědicové ho nechtějí. Začarovaný byrokratický kruh by mohlo vyřešit až zestátnění, jenže to bude možné nejdříve za pět let.
14.02.2018 06:20 |

podobné články

Michaela Julišová: Apologetové věčného blaha

 
"Dějiny lidstva jsou dějinami válek. Válka je pokračováním politiky jinými prostředky." A podobnými citáty v tomto duchu můžeme pokračovat dál. Všechny mají něco společného, vycházejí ze smutné, avšak faktické reality. Války již dávno nemají pouze konvenční podobu. Nové situace si vyžadují nový modus operandi, a tak tu máme hybridní války, invazivní války, mediální války etc.
20.10.2016 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Nová (19 článků)

Muže u Poděbrad zavalila zeď. Po pás ho pohřbila suť

 
K vážné nehodě došlo při opravě domu v Pátku u Poděbrad. Zeď tu zavalila muže.
22.07.2009 12:35 |

podobné články

Studenti a učitelé z Poděbrad zůstali po návštěvě Ukrajiny v izolaci

 
Část studentů a učitelů poděbradského gymnázia Jiřího z Poděbrad se v sobotu vrátila z Ukrajiny, kde řádí chřipkové viry. Zprávy o šíření nemoci na Ukrajině byly jedním z hlavních důvodů, proč ředitel školy rozhodl o tom, že nechá všechny v domácí izolaci a v pondělí tato skupina nešla do školy.
02.11.2009 17:30 |

podobné články

Praha 3: Na Jiřího z Poděbrad proběhne akce ke Dni Země

 
Na přelomu měsíců dubna a května se v 19 pražských městských částech uskuteční další ročník informační odpadové kampaně pro veřejnost. Akce v rámci oslav Dne Země, který připadá každoročně na 22. dubna, proběhne v Praze 3 dne 14. dubna na náměstí Jiřího z Poděbrad .
07.04.2011 18:05 |

podobné články

Prší. Farmářský trh na Jiřím z Poděbrad nabízí růžové víno

 
Milovníkům vína - zejména toho růžového - je určen dnešní farmářský trh na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze, který nabídne produkty 15 sklepmistrů z Čech a Moravy. Nahlédnout na dno vinné sklenky nebo ochutnat sýry a další pochutiny hodící se k růžovému vínu zde návštěvníci můžou od 10:00 až do 21:00. Součástí festivalu Růžový máj bude i živá hudba v duchu jazzu a moravské cimbálovky.
12.05.2012 08:20 |

podobné články

Pražská integrovaná doprava rozšiřuje svou síť až do Poděbrad a Kutné Hory

 
Systém Pražské integrované dopravy (PID) se rozšíří do Poděbrad, Kutné Hory, Uhlířských Janovic a Milovic. Na rozšíření se dnes Praha dohodla se Středočeským krajem. Dnes o tom informoval náměstek pražského primátora Josef Nosek (ODS). Linky PID budou do těchto měst a obcí zajíždět od 10. června.
25.05.2012 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Josef Hora (8 článků)

Na dálnici u Poděbrad je po letech mýtná brána, která může za třetinu nedoplatků

 
Pět let chyběla v jednom místě na dálnici D11 u Poděbrad mýtná brána, jejíž absenci si někteří dopravci vykládali tak, že za tříkilometrový úsek není nutné platit. Není proto divu, že jen na tento úsek připadá podle sdružení automobilových dopravců Česmad Bohemia zhruba třetina vymahatelných nedoplatků. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) aktuálně vymáhá pohledávky za 20 miliónů korun. ŘSD o instalaci brány informovalo ve svém věstníku.
09.08.2012 16:30 |

podobné články

Hana (60) z Poděbrad: Třikrát jsem porazila rakovinu!

 
Energie má na rozdávání a životní optimismus by jí mohla závidět leckterá třicátnice. To, co Hana Zajícová (60) z Poděbrad musela prožít, ale rozhodně k závidění není. Statečná žena třikrát po sobě bojovala se zákeřnou rakovinou, třikrát po sobě se rvala se smrtí a třikrát po sobě zvítězila!
27.05.2013 05:10 |

podobné články

Na náměstí Jiřího z Poděbrad začalo Vinohradské vinobraní

 
Na pražském náměstí Jiřího z Poděbrad dnes začalo tradiční Vinohradské vinobraní. Lidé mohou ochutnat lahodná vína a burčáky z více než dvou desítek vinařství, ale i piva ze dvou minipivovarů. Připraven je i kulturní program, na večerním koncertu vystoupila kapela Monkey Business. Kvůli deštivému počasí je návštěvnost nižší než loni, i tak ale na náměstí přišlo několik tisíc lidí. 
20.09.2013 21:20 |

podobné články

Štefek (KSČM): Památník Jiřího z Poděbrad se dočká po 50 letech rekonstrukce

 
V letošním roce probíhají oslavy 550. výročí mírové mise krále Jiřího z Poděbrad.
18.03.2014 07:40 |

podobné články

V Poděbradech odhalili 28 srdcí. Každé za jednu zemi EU

 
V Poděbradech bylo dnes odhaleno 28 srdcí znázorňujících členské země Evropské unie. Na oslavy 550. výročí Mírové mise Jiřího z Poděbrad a deset let České republiky v EU přijel premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) i vyslanci zemí EU, kteří se na projektu podíleli. Myšlenky českého krále Jiřího z Poděbrad, který žil v 15. století, byly uskutečněny právě sjednocením evropských zemí.
17.05.2014 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9472 článků)

Premiér Sobotka: Mírovou misí Jiří z Poděbrad předběhl dobu

 
Premiér si spolu se zástupci EU připomněl význam Mírové mise Jiřího z Poděbrad
17.05.2014 19:05 |

podobné články