Článek

Starosta Nového Města na Moravě: ČSSD je v Česku jedinou stranou s komplexním programem

 
Rok 2015 byl podle starosty pro Nové Město na Moravě zcela jedinečný. Po padesáti letech slibů, dohadování a čekání jsme konečně postavili a slavnostně otevřeli Městské lázně. Jaký bude letošní rok? A co nového chystá radnice do budoucna? Nejen o tom jsme si povídali s Michalem Šmardou (ČSSD). Zajímalo nás také, jak hodnotí složení kandidátky ČSSD pro krajské volby na Vysočině, kterou i přes usnesení strany nekumulovat funkce vede hejtman a poslanec Jiří Běhounek. A nejen to...
28.03.2016 14:21 |

podobné články

Podobné články

Starosta Otrokovic: ČSSD svým programem reflektuje potřeby občanů a rozvoje země

 
Koalice se ve svém programovém prohlášení zavázala udržovat rozpočet města v kladných číslech. Jak ale přiznává starosta Jaroslav Budek (ČSSD) pro naše stránky, ve světle současných problémů a propadů z příjmů daní nejde o snadný úkol. Jaký vliv to bude mít na rozvoj města? Zajímalo nás také, jak vidí budoucnost ČSSD a jak hodnotí úlohu strany ve vládě. A nejen to…
14.06.2015 11:46 |

podobné články

Starosta Nového Města na Moravě: Politický příběh Jana Fischera není veselá podívaná

 
Nejen o vládní krizi, novém ministru financí, ale především možnostech, které nabízí obyvatelům život v Novém města na Moravě a o městské hromadné dopravě, která by měla začít ve městě fungovat od příštího roku, jsme hovořili se zdejším starostou Michalem Šmardou (ČSSD).
18.07.2013 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1743 článků)

"Oslavte" Evropský den boje proti obezitě v Asklepionu

 
21. května 2011 si celá Evropa připomíná Den boje proti obezitě. Nadváhou či obezitou totiž v Evropě trpí více než polovina dospělých. Většina z nich pak na následky těchto civilizačních chorob umírá. Asklepion s těmito alarmujícími čísly aktivně bojuje komplexním programem vyšetření a terapií.
19.05.2011 15:55 |

podobné články

Soutěžte o poukazy na cvičení v klubech Expreska!

 
EXPRESKA – řešení pro ženy, které nemají čas! Vyhrajte poukaz v hodnotě 1290 Kč na 30minutový kruhový trénink s komplexním cvičebním programem a pod vedením trenérky, který probíhá na 8 hydraulických strojích a 8 aerobních stanovištích. Na lekci nemusíte pospíchat, ani si dělat starosti s rozpisem lekcí. Vaše cvičení začíná ve chvíli, kdy přijdete. Kluby EXPRESKA najdete na 24 místech po celé ČR.
30.01.2012 00:20 |

podobné články

Soutěžte s Bleskem Zdraví o 10x poukaz na cvičení v hodnotě 1290 Kč

 
Ženy si často stěžují, že nemají čas cvičit. Pro ně přináší fitness klub EXPRESKA řešení – 30minutový kruhový trénink s komplexním cvičebním programem. Během půl hodiny tu posílíte svaly, zpevníte tělo, zrychlíte metabolismus a spálíte tuky. Kluby EXPRESKA najdete na více než 30 místech po celé ČR.
23.04.2014 05:05 |

podobné články

Čtvrtek „rozsekne“ republiku: V Čechách to bude o rýmu, na Moravě o úpal

 
Zatímco ve čtvrtek bude v Čechách pršet – místy vydatně a trvale a výrazně se ochladí, Morava a Slezsko mají před sebou další letní den, jen místy s přeháňkami a bouřkami. Takové teploty jako naměříme v Čechách v maximech, budou na Moravě a ve Slezsku na mnohých místech v minimech – tedy kolem 20 °C. Teploty se na západě území zastaví na 17 °C, ve Středočeském kraji na 21 °C a na Moravě a ve Slezsku rtuť teploměru vystoupí až na 28 °C. V Čechách hrozí nachlazení z ochlazení, na Moravě a ve Slezsku úpal ze slunečních paprsků. Pocitovou teplotu bude i nadále zvyšovat vysoká vlhkost vzduchu, což pocítí zejména na východě území, kde se budou cítit na 32 °C.
29.06.2017 05:25 |

podobné články

Topkař z pohraničí: Jsme jediná strana, která opravdu dělá reformy. Proto ovládneme pravici

 
Dominantní stranou na pravici se pomalu, ale jistě, stává TOP 09. „Držíme se narozdíl od ODS svého programu i vládního prohlášení. Jsme dnes ve vládě jedinou stranou, na které leží reformní snahy, ostatní koaliční partneři kvůli svým interním problémům od reforem utíkají,“ tvrdí Václav Horáček, poslanec TOP 09 a bývalý dlouholetý starosta Železného Brodu.
07.04.2013 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Horáček (63 článků)

Co je nad sto tisíc, hned zveřejníme na webu, radí všem starosta Kunčar

 
ROZHOVOR Patrik Kunčar, starosta města Uherský Brod, z tohoto města i pochází a bydlí v místní části Havřice. Kandidoval za KDU-ČSL, je ženatý, má tři syny. Ve volném čase jezdí na kole, bruslích, věnuje se paraglidingu, lyžování či přírodě. V rozhovoru prozradil svého kandidáta na prezidenta, Zuzanu Roithovou, pro její morální kvality. Také řekl, že je pro co největší transparentnost veřejných výdajů a tím se řídí i jako starosta. A není zřejmě vzhledem k jeho koníčkům náhodou, že se hojně zmiňuje o budování cyklostezek…
09.10.2012 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Zuzana Roithová (150 článků)

Zakázky nad 100 tisíc včetně smluv s dodavateli dáváme na web, říká starosta

 
ROZHOVOR Patrik Kunčar, starosta města Uherský Brod, je členem KDU-ČSL a proto asi nepřekvapí, že jeho favoritem na prezidentku je Zuzana Roithová. V rozhovoru se ale hovořilo daleko více o lokálních tématech, týkajících se města ve Zlínském kraji. Prim hrála doprava, ale i na názory na boj proti korupci došlo… Starosta má totiž zaručený recept.
31.10.2012 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Zuzana Roithová (150 článků)

Východočeský starosta: Korupce tu byla vždy a odráží poměry v celé společnosti

 
Petr Hable (BPP) je nejen starosta Nového Města nad Metují, ale také fotbalovým trenérem, za což získal i před dvěma lety ocenění Fotbalový starosta roku. V rozhovoru, který poskytl našim stránkám, jsme tak hovořili nejen o řadě komunálních otázek, ale zaměřili jsme se i na korupci, a to především v souvislosti s nedávnou korupční aférou ve fotbale.
17.10.2013 17:25 |

podobné články

Seďa (ČSSD): Sociální demokraté jsou nejsilnější a nejaktivnější opoziční stranou v zastupitelstvu Uherského Hradiště

 
Sociální demokraté jsou nejsilnější a také nejaktivnější opoziční stranou v zastupitelstvu města Uherské Hradiště. Kromě kritiky současné radniční koalice přichází ČSSD se svými návrhy, jak řešit aktuální a dlouho odkládané problémy spoluobčanů města:
24.04.2016 11:05 |

podobné články

Gondíková se Žilkovou: Kdy jdou trendy stranou!

 
Herečky Adéla Gondíková a Veronika Žilková si zašly se svými ratolestmi na Smíchovskou pláž, kde si užívaly slunečný den. A protože děti byly hlavním programem dne, šla tentokrát jakákoliv paráda stranou. Komentovala módní redaktorka Markéta H.
23.06.2010 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Adéla Gondíková (347 článků)

Lídr liberecké ODS: Jsme jedinou konzervativní a odpovědnou politickou stranou s programem a budoucností

 
Stejně jako na Slovensku se Dan Ramzer (ODS) i u nás obává vzestupu extremistických a protisystémových stran. Voliče v Libereckém kraji tak hodlá přesvědčit především svou dosavadní prací. Za největší problémy kraje označil vysokou poptávku po kvalifikované pracovní síle, chybějící dopravní infrastrukturu a špatný stav silnic. Co s tím? Nejen na to odpovídal v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
11.03.2016 13:25 |

podobné články

ČSSD si s volebním programem hlavu lámat nemusí, míní politolog

 
ČSSD si nemusí dávat s volebním programem příliš velkou práci, k vítězství by jí mělo stačit opakování motivu z roku 1998 – spálená země a dominance na levici. Uvedl to politolog a historik Přemysl Houda pro Českou pozici.
09.03.2013 21:40 |

podobné články

S programem Rusnokovy vlády Sobotka problém nemá, horší je to s legitimitou

 
Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka se v pondělí sešel s premiérem Jiřím Rusnokem kvůli možné podpoře úřednického kabinetu. Sobotka po jednání uvedl, že nenašel v záměrech vlády žádné rozpory s programem své strany, nicméně dodal, že výhrady ke vzniku kabinetu i některým ministrům trvají. ČSSD chce počkat na konkrétní podobu programového prohlášení.
29.07.2013 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9472 článků) , Jiří Rusnok (1840 článků)

Sobotka si přeje jednotnou ČSSD s jasným volebním programem

 
Sociální demokracie se musí sjednotit a před volbami do Sněmovny v příštím roce přijít s jasným programem. ČTK a České televizi to dnes před začátkem zasedání širšího vedení ČSSD v Praze řekl předseda strany a premiér Bohuslav Sobotka. Předseda vlády dnes nechce probírat personální otázky, ostatním účastníkům výkonného výboru zřejmě jen stručně vysvětlí nedávnou výměnu ministrů zdravotnictví a pro lidská práva.
10.12.2016 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9472 článků)

Starosta Mikulova: ODS je jedinou stranou, která se dokáže postavit bolševizaci Evropy

 
ODS podle starosty Mikulova Rostislava Koštiala (ODS) sešla ze srozumitelné pravicové cesty, přesto má podle něj smysl hodit straně v blížících se eurovolbách hlas. I on sám by chtěl na podzim za stranu bojovat v komunálních volbách a obhájit svůj mandát. Svěřil se nám také s důvody, proč odmítá referendum, jež někteří obyvatelé požadují kvůli budoucnosti historické budovy v centru města, ale i jakékoliv návrhy na zavedení referenda celostátního. A nejen s tím.
11.05.2014 11:15 |

podobné články

Jedno z pražských gymnázii otevře třídu s alternativním vzdělávacím programem

 
Gymnázium, Praha 5, Na Zatlance 11 otevře od 1. září 2017 vedle tříd s osvědčeným a úspěšným školním vzdělávacím programem jednu třídu prvního ročníku, kde se bude vyučovat podle nového, alternativního školního vzdělávacího programu. 25. ledna si mohou zájemci o studium promluvit se svými budoucími učiteli.
14.01.2017 15:15 |

podobné články

Luhačovice povede nově Semelová (ČSSD)

 
Z jednání stran úspěšných ve volbách nakonec pro Luhačovice vzejde koalice, kterou bude tvořit ČSSD, ANO 2011, TOP 09 a ODS. Informovala o tom současná místostarostka a jednička volební kandidátky ČSSD Marie Semelová.   „Uzavřeli jsme včera v pozdních hodinách koaliční dohodu. V nové radě bude mít 3 místa ČSSD, 2 křesla ANO 2011 a po jednom radním ODS a TOP 09," sdělila Semelová. Koalice tak bude mít nadpoloviční většinu 12 mandátů v zastupitelstvu, které má 21 členů. Novou starostkou se podle uzavřené koaliční smlouvy stane právě Marie Semelová z ČSSD, která dostala ve volbách i nejvíce hlasů od voličů. „Stejně jako v minulém volebním období budou v radě dvě uvolněné funkce. Kromě starostky bude v uvolněné funkci místostarosta Radomil Kop za hnutí ANO 2011," doplnila Semelová. Uvedla také zastupitele, kteří by měli za koalici zasednout v radě města. „Z ČSSD to bude kromě mé osoby Roman Lebloch a David Ruman, za ANO 2011  Radomil Kop a Zdeněk Červenka, za ODS Stanislav Duháň a za TOP 09 Marian Ležák," uvedla Semelová. A jak si nová koalice představuje svou práci pro město? „Smluvní strany povedou město Luhačovice k prosperitě a budou usilovat o čisté, bezpečné a zdravé místo pro život, lázeňství a rekreaci," uvádí se v koaliční smlouvě. Oficiálně bude ale vedení města zvoleno až na ustavujícím zasedání zastupitelstva. To musí svolat současný starosta František Hubáček. Předpokládá se, že se první schůze nově zvolených zastupitelů bude konat 6. listopadu.
28.10.2014 10:45 |

podobné články

Osobnosti: David Hubáček (8 článků) , Maria David (8 článků) , Roman Červenka (217 článků) , Stanislav Červenka (1 článek)