Článek

Starosta Náchoda Birke ustál hlasování o důvěře. Čeká prý ale, že mu dál půjdou po krku

 
Poslanec Jan Birke (ČSSD), který je již šestým rokem starostou třetího největšího města Královéhradeckého kraje, ustál hlasování o důvěře. Sám o ni dnes požádal a dostal ji. Devatenáct zastupitelů ho v tajném hlasování podpořilo. Šest bylo proti.
14.03.2016 20:50 |

podobné články

Podobné články

Starosta a poslanec Jan Birke požádá náchodské zastupitelstvo o důvěru

 
Vyhrocená situace na náchodské radnici ohledně přítomnosti arzenu v kyselce Ida, která vyvěrá v Náchodě-Bělovsi, má první oběť. Dnes rezignoval na post místostarosty Náchoda Tomáš Šubert. Ten byl zodpovědný za prameník minerálky, kterou si s oblibou až do loňského podzimu odebírali nejen občané Náchoda. Stalo se tak po včerejším rozšířeném zasedání Rady města Náchoda.
11.03.2016 17:50 |

podobné články

Starosta Náchoda: Paroubek měl manželce napsaní knihy zakázat

 
Starosta Náchoda a bývalý ředitel kabinetu předsedy vlády Jan Birke okomentoval v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz aktuální problémy okolo průzkumů k těžbě břidlicových plynů a zavzpomínal i na svého bývalého šéfa Jiřího Paroubka. Zapomenout mu prý nemůže jedno - neměl dovolit manželce Petře knížku plnou bulvárních historek vůbec vydat.
22.04.2012 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3034 článků)

Stop břidlicovým plynům, volá starosta Náchoda. Respektuje přání obyvatel

 
Starosta Náchoda Jan Birke (ČSSD) rezolutně prohlašuje, že on a spolu s ním i drtivá většina obyvatel města jsou jednoznačně proti těžbě břidlicových plynů, o které se v poslední době uvažuje. Jedno z ložisek břidlicového plynu jako zdroje energie se přitom nachází právě na Náchodsku. Zatím se však jedná jen o debatu o průzkumném vrtu. Nejsou tedy starostovy obavy předčasné?
03.04.2012 18:05 |

podobné články

Starosta Náchoda: Imunita je přežitek, zrušil bych ji

 
ROZHOVOR Nechť orgány činné v trestním řízení konají a dělají svou práci, uvedl pro ParlamentníListy.cz sociální demokrat, starosta Náchoda Jan Birke.
23.07.2012 10:40 |

podobné články

Birke (ČSSD): Na Náchodsku „nežijí lvi“, ale lidé, kteří toto místo považují za domov

 
...říká starosta Náchoda a kandidát do Poslanecké sněmovny PČR Jan Birke (ČSSD).
15.09.2013 10:30 |

podobné články

Poslanec Birke: Zlatý padák byl ze strany ministra dopravy v rozporu s koaliční smlouvou

 
Od listopadu 2010 je starostou města Náchod, v říjnu 2012 byl zvolen do Zastupitelstva Královéhradeckého kraje a o rok později i do sněmovny. Letos by chtěl mandát starosty obhájit. S jakým cílem? A jak se staví ke snahám ČSSD omezit kumulaci funkcí? Nejen s tím se svěřil Jan Birke (ČSSD) naší redakci. Jako hlavního mluvčího strany pro dopravu nás také zajímalo, jak hodnotí nového ministra, a řeč byla i o řadě aktuálních problémů Náchoda, včetně blížícího se referenda či rekonstrukce náchodské nemocnice.
09.09.2014 15:46 |

podobné články

„Snad tě někdo sejme, šmejde.“ Poslanci ČSSD a starostovi Náchoda vyhrožují

 
Na Facebooku poslance a starosty Náchoda Jana Birkeho (ČSSD) se v pondělí objevilo přání jeho fyzické likvidace. Birke kvůli tomu podal na policii trestní oznámení na neznámého pachatele pro nebezpečné vyhrožování. Policií nabízenou ochranu prozatím odmítl. Výhrůžku podle poslance vyprovokovaly výroky předsedy hnutí ANO a ministra financí Andreje Babiše o korupčnících a zlodějích.
10.10.2016 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (7393 článků)

Místostarosta Náchoda Šubert je stíhán kvůli předraženým nákupům

 
Policie zahájila trestní stíhání prvního místostarosty Náchoda Tomáše Šuberta (Patrioti města Náchoda) kvůli investici do budovy nového sídla hejtmanství v Hradci Králové. Vyplývá to z pondělního prohlášení vedení náchodské radnice.
06.12.2010 10:50 |

podobné články

Starosta Náchoda: Z lidí na úřadu práce jsou vystresovaná stvoření

 
ROZHOVOR Jak hodnotí dopravní zatíženost svého města náchodský starosta Jan Birke (ČSSD)? Co říká na aktuální vládní reformy, zejména pak reformu v oblasti sociální činnosti? ParlamentníListy.cz se jej zeptaly.
14.02.2012 16:10 |

podobné články

Starosta Náchoda: Šmejdi si v našem městě nevrznou!

 
Starosta města Náchod Jan Birke se ostře ohradil proti šmejdům a také připojil svůj podpis pod petici proti nim. Stejně tak vyzval k podpisu obyvatele města a šmejdům zatnul tipec. „Od dnešního dne s těmi jejich pánvičkami a hrnci zákaz vstupu do budov ve vlastnictví a správě města Náchod,“ řekl.
17.05.2013 13:40 |

podobné články

Poslanec, který dělá byznys s Číňany: Pracoval pro Paroubka, pak o něm ošklivě psala Paroubková

 
Populární starosta Náchoda Jan Birke byl v předčasných volbách za ČSSD zvolen poslancem. V rozhovoru pro Českou pozici hovořil o svém angažmá v Číně, spolupráci s finanční skupinou PPF, Jaroslavem Tvrdíkem i o své politické budoucnosti. Z jeho slov prý vyplývá, že zatím v pozadí čeká na vhodný moment, kdy vyběhnout na"hlavní trať".
27.11.2013 10:52 |

podobné články

Starosta Náchoda z ODS obviněn. Kvůli pivovaru

 
Starosta východočeského Náchoda Oldřich Čtvrtečka zažívá těžké časy. Policie ho obvinila ze dvou trestných činů kvůli prodeji pivovaru.
03.03.2010 14:15 |

podobné články

Náchodský starosta Birke: Své politické priority v tuto chvíli neřeším

 
ROZHOVOR Úsporná opatření na všech frontách, řešení dopravy nebo obchvat města, to jsou cíle, které má současný náchodský „šéf“, sociální demokrat Jan Birke.
03.09.2011 06:05 |

podobné články

Birke (ČSSD): Musíte mít odvahu i spojence…

 
Říká k uplatnění pravidla „Dvakrát a dost“ v Náchodě starosta města Jan Birke (ČSSD).
14.09.2013 09:05 |

podobné články

Východočeský kandidát ČSSD: Do voleb jdeme jako silná a jednotná strana

 
Dlouhou dobu se spekulovalo, zda starosta Náchoda Jan Birke (ČSSD) bude jedničkou sociální demokracie v Královéhradeckém kraji. S jakými cíli kandiduje a jak se staví ke kritice nejednotnosti strany? Proč by podle něj měli voliči dát přednost sociální demokracii? Jak sám uvádí, práce se nebojí a je rozhodnut v případě úspěchu pokračovat v práci starosty. Co ale doposud považuje za své největší úspěchy a jaké změny naopak Náchod v nejbližší době čekají? Rozpovídal se také o budoucnosti areálu bývalé Tepny a řeč byla i o nedávno vyneseném rozsudku nad jeho předchůdcem.
07.10.2013 10:00 |

podobné články

Mrkněte: Dokonalá dvojnice britské královny Mary Reynolds je v Praze

 
Mary Reynolds dorazila do České republiky, kde byla oficiálně přivítána. Poté se odebrala do pražského hotelu Majestic, kde je ubytována. Jedná se o velmi známou a uznávanou dvojnici britské panovnice. V odpoledních hodinách ji přijal starosta města Náchoda Jan Birke.
23.08.2013 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Mary Mara (285 článků)

Poslanec: Jsme-li my prosebníky ve vztahu k Číně, tak jsou jimi i Francie či Německo

 
Čína se státy, které zpochybňují její územní integritu, nemá zájem udržovat vztahy na nejvyšší úrovni. To vzkazuje českým kritikům ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka a toho, že souhlasil s tím, že ČR nebude podporovat samostatnost Tibetu, poslanec, starosta Náchoda a prezident Smíšené česko čínské komory vzájemné spolupráce Jan Birke. Napsal to v rubrice Politici voličům serveru ParlamentníListy.cz.
02.05.2014 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (1752 článků)

Bursík lže! Zlý útok na exministra kvůli Číně a Tibetu

 
Česká republika respektuje územní celistvost Číny. Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) to přednesl přímo v Pekingu. Na stejném místě ovšem zazněla podpora i od Velké Británie. Britský premiér David Cameron prohlásil, že Tibet uznává jako součást Číny. Připomněl to poslanec ČSSD a starosta Náchoda Jan Birke a rýpl si do Martina Bursíka ze strany LES.
05.05.2014 14:15 |

podobné články

Osobnosti: David Cameron (313 článků) , Lubomír Zaorálek (1752 článků) , David Cameron (313 článků) , Martin Bursík (283 článků)

Šmejde. Hlupáku. Fízle. Hovado. Volaj mi, že jsem hajzl. Zmrde. Po volbách raději nejezděte do východních Čech

 
Ostrou dohru mají krajské volby na východě Čech v sociálnědemokratickém táboře. V Pardubickém kraji si řádně vjeli do vlasů poslanec Jan Chvojka a krajský šéf ČSSD Pavel Svoboda, v Královéhradeckém kraji zase starosta Náchoda Jan Birke podal trestní oznámení kvůli výhrůžkám likvidací.
11.10.2016 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Svoboda (284 článků) , Pavel Svoboda (283 článků) , Jan Chvojka (50 článků) , Pavel Svoboda (284 článků) , Pavel Svoboda (284 článků) , Pavel Čech (75 článků)