Článek

Starosta Lomnice nad Popelkou: S demokracií u nás je to těžké

 
S Josefem Šimkem (Nezávislí kandidáti Lomnicka) jsme hovořili nejen o loňských komunálních volbách, které jej vynesly do křesla starosty. Prozradil nám ale také, o co bude v nadcházejících letech usilovat, a vyjádřil se i k procesu transformace demokracie v Česku od roku 1989. Kde vidí její úskalí? A čeho se obává v souvislosti s přímou demokracií?
21.04.2015 11:36 |

podobné články

Osobnosti: Josef Šimek (24 článků)
Podobné články

Výstava o počátcích autobusové dopravy na Semilsku pokračuje v Lomnici nad Popelkou

 
Kulturní a informační středisko města Lomnice nad Popelkou ve spolupráci se společností BusLine a.s. dnes uspořádalo vernisáž k pokračování výstavy o autobusové dopravě na Semilsku autora Lubomíra Fejfara pod názvem „Historie dopravního závodu“.
19.10.2013 19:05 |

podobné články

V Lomnici na Brněnsku Lesy ČR otevřely novou naučnou stezku

 
Zcela novou, dva kilometry dlouhou naučnou stezku nazvanou Obora Lomnice s celkem devíti zastaveními za skoro 350 tisíc korun v těchto dnech Lesy České republiky, s. p., otevřely v městysu Lomnice u Tišnova v okrese Brno venkov v Jihomoravském kraji.
15.05.2014 19:00 |

podobné články

Deset let levného cestování po Euroregionu Nisa

 
Nový název, kompletnější služby. Tak by se dal charakterizovat projekt jednodenní turistické jízdenky, na níž mohou zájemci procestovat křížem krážem území ohraničené německými městy Weisswasser a Bischosfwerda, polskými Bolesławiec a Jelenia Góra, a českými Doksy nebo Lomnice nad Popelkou.
27.05.2015 09:16 |

podobné články

Jiří Krytinář (†68) zanechal milionové dědictví! Herec měl utajenou sbírku starožitných hodin

 
Jen pár týdnů před svojí smrtí, 6. září, zahájil Jiří Krytinář v Městském muzeu a galerii Lomnice nad Popelkou výstavu své sbírky hodin. Hodinářem se vyučil a »strojky času« sbíral celý život. Měl jich stovky a stojí velké peníze.
04.10.2015 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Krytinář (139 článků)

Miloš Zeman prozradil veřejnosti, proč nosí ministři na vládu „tisíce“ papírů. A své řekl i k Merkelové

 
REPORTÁŽ Demokracie neznamená, že se nekrade a poslanci nečtou všechny zákony, o kterých hlasují. Tak se vyjádřil prezident Miloš Zeman třetí den své návštěvy Libereckého kraje, kdy zavítal do Lomnice nad Popelkou. V pátek dopoledne se ve zdejším Tylově divadle setkal s veřejností. Spolu s krajským hejtmanem Martinem Půtou a starostou města Josefem Šimkem odpovídal na dotazy publika. Popsal také kroky Angely Merkelové, kvůli kterým je nyní kritizována.
26.02.2016 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (1683 článků) , Miloš Zeman (16392 článků) , Josef Šimek (24 článků)

Dětský pohádkový den s Popelkou na Barrandově

 
Barrandov Studio chystá na neděli 2. června pohádkový den s Popelkou. V areálu čeká na všechny návštěvníky program inspirovaný nestárnoucím filmem Tři oříšky pro Popelku, od jehož natáčení uplyne 40 let. Akce navazuje na dlouhodobou snahu společnosti otevírat malým i velkým zájemcům o filmové zákulisí historii vzniku nejvýraznějších titulů z historie.
29.05.2013 13:20 |

podobné články

Soutěž pořadu Úsměv vám sluší: Hledáme Popelku na Ples v Opeře!

 
Staňte se na jednu noc Popelkou a vyrazte se svým princem do Státní opery na jeden z nejslavnostnějších plesů sezóny. Stačí nám jen poslat příběh, proč zrovna Vy byste měla být Popelkou.
22.01.2016 12:15 |

podobné články

Prouza (ČSSD): Čeká nás znovu boj o svobodu a demokracii

 
17. listopad je dnem boje za svobodu a demokracii. Bylo by hezké, kdyby to byla jen historická připomínka – ale při pohledu na svět okolo nás je jasné, že o svobodu a demokracii budeme muset začít bojovat znovu. Evropě se sice podařilo dostat pod kontrolu migrační vlnu, a umlčet tak ty, kteří chtěli povolávat vojáky, stavět vysoké zdi a rozbít úspěšnou evropskou integraci. Přesto se ale řada politiků, toužících zoufale po moci bez ohledu na následky, nevzdává a svou kariéru staví na tom, že zpochybňují naše základní hodnoty – svobodu a demokracii.
19.11.2016 20:20 |

podobné články

Slovenský turista spadl na Brněnsku z kola. Byl na místě mrtvý

 
Na Brněnsku poblíž Lomnice u Tišnova zemřel při pádu z bicyklu pětapadesátiletý cyklista ze Slovenska. Neměl nasazenou helmu a upadl tak nešťastně, že si způsobil těžké poranění na hlavě. Na místě byl mrtvý. 
24.07.2014 10:00 |

podobné články

Nejdelší štrúd v Česku: 10,47 m!

 
Na Jablkobraní v jihočeské Třeboni představili nejdelší jablečný štrúdl, jaký kdy byl u nás upečen. 10,47 metru dlouhý moučník upekla Kamila Baštýřová z Lomnice nad Lužnicí.
10.10.2011 12:05 |

podobné články

Významný host: V islámském světě se nepřipouští debata o islámu. Kdo by se ho vzdal, je odsouzen k smrti. Proč někdo chce jet do Francie a žít tam jako v Kábulu?

 
JINÝMA OČIMA Nastolit demokracii na Středním východě má několik možností řešení, ale ani jedna z nich není dobrá. Upozornil na to expert na tuto problematiku Amin Tarzí během konference Forum 2000. Připomněl pokus prezidenta Bushe nastolit demokracii v Iráku silou, který ale selhal. I proto se nynější prezident USA Barack Obama snaží zavádět demokracii pomocí přesvědčování, nikoli síly. K demokracii jsou třeba instituce, nikoli volby, protože lidé zvolili i Hitlera.
16.09.2015 14:26 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2341 článků)

Kandidát do senátu: Kultura je u nás stále takovou Popelkou

 
Jsem velký fanda budování občanské společnosti a podpora všemožných spolků a nestátních neziskovek je mým krédem. Bojím se o to, aby nás nenapadlo směřovat na Východ, když už jsme se tak krásně vrátili do Evropy. Ten proevropský směr, ten bych rád hájil a prosazoval, svěřil se Milan Kolář naší redakci. Svou kandidaturu ale nejdříve odmítl. Později ji jako společný kandidát SZ a TOP 09 přijal. Jedním z jeho soupeřů je i současný senátor Miloš Vystrčil, se kterým ho pojí dlouholeté přátelství. Proč by mu měli dát voliči přednost? Prozradil nám také, z jakého důvodu nevstoupil do ODS. A nejen to…
05.09.2016 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Milan Popelka (1 článek) , Milan Popelka (1 článek)

Ubili zloděje před jeho dětmi: Před smrtí se přiznal!

 
V pátek policie nalezla u obce Lomnice nedaleko Tišnova ohořelý vrak ukradené Avie, kvůli které zemřel 28. září Josef Elsinger (†33) z osady Hutě. Ten se podle tvrzení svědků před smrtí ke krádeži přiznal!
12.10.2009 22:25 |

podobné články

Tátu s dcerou (†3) rozdrtil kamion

 
Tříletá holčička zemřela ve středu večer při nehodě nedaleko Lomnice na Bruntálsku. Při nehodě zemřel i její pětadvacetiletý otec, který automobil řídil.
24.02.2011 10:15 |

podobné články

Smutná nehoda: Umřel táta (†25) s holčičkou (†3)

 
Smutná nehoda se stala v noci na včerejšek poblíž Lomnice na Olomoucku.
25.02.2011 12:05 |

podobné články

Smutná nehoda: Umřel táta (†25) s holčičkou (†3)

 
Smutná nehoda se stala v noci na včerejšek poblíž Lomnice na Olomoucku.
25.02.2011 14:55 |

podobné články

Soutěžte s Bleskem pro ženy o 4 zájezdy do Tatranské Lomnice!

 
Každý výherce získá čtyřdenní pobyt v hotelu Titris v Tatranské Lomnici. Poukázka zahrnuje ubytování pro dvě osoby ve dvoulůžkovém pokoji s polopenzí (snídaně a večeře formou švédských stolů), uvítací nápoj. A navíc každý den vstup na 2 hodiny do Aqua RELAX centra s bazénem a saunovým světem.
23.01.2012 10:15 |

podobné články

Obří požár decimuje les u Brna!

 
Čtrnáct požárních sborů se snaží hasit rozsáhlý požár lesa, který vypukl v pátek odpoledne u Lomnice na Tišnovsku.
27.04.2012 16:45 |

podobné články

Zaprášené zločiny - Muž (20) přepadal ženy: Sex, nebo kabelku (1960)!

 
Sexuální fantom děsil ženy na podzim 1960 v okolí Tatranské Lomnice v tehdejším Československu. Jeho obětí se stala i turistka z Prostějova, která tam trávila dovolenou. Ženy »lovil«  podle jednoduchého scénáře. Ukradl jim kabelku, poodešel a čekal, až si pro ni k němu přijdou. Pak je napadl.
02.08.2012 05:15 |

podobné články