Článek

Starosta Jevišovic: Česko postrádá vrcholové politiky s jasnou vizí do budoucna

 
S ohledem na překotný vývoj světa jsem přesvědčen, že i když současná krize bude překonána, čeká nás jiná, možná horší, konstatuje pro ParlamentníListy.cz Pavel Málek (Sdružení pro Jevišovice). Věří také, že z chyb, kterých se on sám dopustil v prvním roce, se poučil a je rozhodnut naplno pokračovat v naplňování svých předvolebních slibů. Nejvýznamnější investiční akcí radnice pro letošní rok je oprava komunikace po kanalizaci. Jaké budou ty další? Podívali jsme se také pod pokličku hospodaření radnice a řeč přišla i na dotace.
24.01.2016 15:36 |

podobné články

Podobné články

Lídr liberecké ODS: Nabízíme jasnou vizi a prokazatelné výsledky předchozí vlády

 
,,ODS jde do předčasných parlamentních voleb s jasnou vizí, s jasným programem a prokazatelnými výsledky předchozí vlády, i když bohužel nedotáhla volební období až do konce.“ S jakým cílem ale kandiduje ona sama? Jaký má vzkaz pro voliče a v jaké ze stran shledává největší konkurenci? Již řadu let je Hana Moudrá (ODS) také starostkou České Lípy a ve své práci by chtěla pokračovat i nadále. Jak se ji ale doposud podařilo naplnit její cíle a co se snaží dělat pro zvrácení negativního demografického vývoje ve městě?
08.10.2013 14:50 |

podobné články

Starosta za ODS: Program Úsvitu je populismus nejhoršího ražení

 
Pavel Málek (ODS) chápe, proč lidé volili ANO, proč ale volili Úsvit, nedokáže pochopit. Ani ODS si podle jeho názoru tento výsledek nezasloužila a kriticky se vyjádřil i k aktuálnímu sestavování vlády. On sám je již šestým rokem starostou Jevišovic, nejmenšího města na Znojemsku, a našim stránkám se svěřil se svými úspěchy, ale i prioritami, které má do budoucna.
20.12.2013 08:42 |

podobné články

Starosta Jevišovic: Europoslanci jsou jen partou vyžírků

 
„Vždyť těch našich několik zástupců tvoří asi 3 % všech členů Evropského parlamentu. Řekněte mi, o čem tito lidé rozhodnou.“ Stejně tak je podle slov Pavla Málka (BPP, dříve ODS) evidentní, že hybnou silou vlády je hnutí ANO, zatímco na nejsilnější vládní straně je vidět, že nemá chuť měnit nastavené korupční prostředí. Sám by se chtěl pokusit na podzim obhájit mandát starosty. Jaké jsou jeho vize a o co by se chtěl v Jevišovicích do budoucna zasadit? I na to se ptala naše redakce.
21.05.2014 11:10 |

podobné články

Stanjura: Předpokládám, že Vít Bárta složí poslanecký mandát

 
Pamatuji si jeho včerejší slova, že v případě nepravomocného odsouzení odejde z vrcholové politiky. Z vrcholové politiky se odchází tak, že člověk složí mandát v poslanecké sněmovně.
13.04.2012 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2829 článků)

Starosta Jevišovic: Vystupování prezidenta nestojí za jakýkoliv komentář

 
Svůj mandát v Jevišovicích obhájil nejen starosta Pavel Málek (BPP), ale i většina zastupitelů. S tím, jaké projekty bude chtít dotáhnout do konce a o co nového by se chtěl zasadit, se svěřil pro ParlamentníListy.cz. Hovořili jsme ale také o nezaměstnanosti, která je palčivým problémem nejen města, ale i celého regionu. A nejen o tom…
04.12.2014 15:47 |

podobné články

Babiš představil vizi do roku 2035. Tohle všechno chystá pro Česko

 
Předseda hnutí ANO Andrej Babiš dnes v Praze oficiálně představil vizi Česka do roku 2035. Při jejím sestavování se inspiroval Janem Antonínem Baťou, prohlásil při křtu knihy O čem sním, když náhodou spím. Ve vizi píše o stavbě vysokorychlostní železnice a dálnic, o omezení počtu poslanců nebo o zavedení přímé volby starostů, píše ČTK.
22.06.2017 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (11989 článků)

Jevišovice bojují o místo v turistické mapě

 
Starosta historických Jevišovic, města necelé dvě desítky kilometrů od Znojma má o vrásku navíc. Pavel Málek (ODS) totiž potřebuje nutně sehnat sedm a půl milionu korun. Jen tak se může uskutečnit bohulibý záměr vyčištění tamní přehrady, která by se mohla zase stát v létě turisticky zajímavým lákavým místem.
31.03.2011 11:00 |

podobné články

O pracovní místa je u nás nouze, povzdechl si starosta Jevišovic

 
Vyzpovídat starostu Pavla Málka (BPP) nebylo snadné, naší redakci ale přesto prozradil, co bude s prostory areálu firmy Eximet Trafo, jež v Jevišovicích ukončila činnost, a jaké novinky ve městě plánuje.
19.06.2015 16:46 |

podobné články

ČEZ: První vrcholové razítko s elektrárnou v Čechách i na Moravě

 
Právník Jiří Hes se rád toulá po kopcích Českého středohoří. Díky němu má tak jako vůbec první v této pahorkatině vrch Milá své vrcholové razítko. Jeho dominantou je Elektrárna Počerady, v níž má Jiří Hes jako zaměstnanec Skupiny ČEZ svou domovskou kancelář.
12.02.2014 16:00 |

podobné články

Na vrcholové plošině Stolové hory v CHKO Pálava se poprvé v novodobé historii pasou koně

 
Pastva v této národní přírodní rezervaci probíhá již od jarních měsíců a malé stádečko, čítající tři koně, důkladně vypáslo více než dva hektary stepních trávníků. Vypasené plochy jsou, na jinak poměrně unifikované vrcholové plošině, velmi dobře patrné již nyní. Na vyhodnocení očekávaného pozitivního vlivu na biotu si však budeme muset ještě nějaký čas počkat.
21.07.2017 07:35 |

podobné články

Babišův Komárek perlil u Veselovského: Úřad není nepřítel, ale kamarád

 
Poslanec Martin Komárek z hnutí ANO poskytl rozhovor internetové televizi DVtv. Stalo se tak ještě před sněmem, na kterém utrpěl výprask, když se ucházel o post místopředsedy hnutí. Dostal jen 37 hlasů. Nastínil, v čem je ANO světovým rekordmanem a proč potřebuje vizi - vizi státu, který není občanovi nepřítelem, ale kamarádem. Sám má také jednu vizi.
01.03.2015 06:51 |

podobné články

Osobnosti: Martin Dostal (17 článků)

Premiér Sobotka: Lidé se bojí. ČSSD chce s projektem Česko 20+ připravit vizi směřování republiky v příštích dvaceti letech

 
Projekt Česko 20+, který má za cíl najít směr pozitivního vývoje České republiky v klíčových oblastech života v příštích 20 letech, dnes slavnostně odstartoval předseda ČSSD a premiér Bohuslav Sobotka. V příštích měsících představí ČSSD za účasti odborníků jednotlivé tematické pilíře projektu, první téma se jmenuje Šťastnější rodina. Postupně pak bude ČSSD v regionech i na celostátní úrovni sbírat podněty pro oblasti Vstřícnější zdravotnictví, Modernější školství, Spravedlivější sociální systém a Dostupnější zaměstnání. Cílem projektu Česko 20+ je prohloubit dialog sociální demokracie s občany a společně s nimi hledat vizi, kam má naše země směřovat, tak aby i v budoucnu prosperovala, byla konkurenceschopná a bezpečná.
23.02.2017 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9436 článků)

Starosta Sušic: Pro ODS žádný zázračný recept na úspěch ve volbách neexistuje

 
Starosta Petr Mottl (ODS) především doufá, že se ODS konečně poučí. Jaký dopad bude mít ale podle jeho názoru současná krize ODS na komunální politiku a volby v příštím roce? On sám měl jako starosta spoustu vizí. Jak se mu je daří naplnit? S tím, ale i se svým pohledem a řešením rostoucího sociálního napětí napříč společností, se svěřil pro PL.
29.08.2013 14:00 |

podobné články

Starosta Sušice: Pro ODS žádný zázračný recept na úspěch ve volbách neexistuje

 
Starosta Petr Mottl (ODS) především doufá, že se ODS konečně poučí. Jaký dopad bude mít ale podle jeho názoru současná krize ODS na komunální politiku a volby v příštím roce? On sám měl jako starosta spoustu vizí. Jak se mu je daří naplnit? S tím, ale i se svým pohledem a řešením rostoucího sociálního napětí napříč společností, se svěřil pro PL.
30.08.2013 09:40 |

podobné články

Veleba (SPO): Jsme jasnou alternativou vůči oligarchům i těm, kteří neplní sliby

 
Nabízíme cestu, která je založena na slušnosti vůči všem občanům. Jsme jasnou alternativou pro všechny, kteří si uvědomují, že oligarchická politicko-nepolitická hnutí nejsou pro Českou republiku řešením do budoucna.
10.10.2014 10:01 |

podobné články

Černochová (ODS): Ombudsmanka postrádá respekt k našim základním právním principům

 
Návrhy paní ombudsmanky Šabatové související s novou legislativní úpravou azylové politiky ČR opět prokazují, že paní ombudsmanka zcela postrádá respekt a úctu k našim základním právním principům a zásadám bezpečnosti a ochrany naší společnosti.
15.04.2015 18:05 |

podobné články

Starosta Chodova: U vlády postrádám jasnou vizi. Navíc cítím, že není vnitřně jednotná.

 
Za Sokolovsko bych vládě vyčetl malou podporu, kterou tento region dostává, a přitom se potýká s velkými problémy, říká pro ParlamentníListy.cz Patrik Pizinger (HNHRM). Uvítal by například samostatného vládního zmocněnce. Sám by chtěl Chodov povýšit na město s rozšířenou působností a vytvořit z něj bezpečné a moderní místo k životu. Jaké konkrétní kroky pro naplnění své vize plánuje a na jaké novinky se mohou občané těšit v nejbližších měsících?
20.06.2015 13:16 |

podobné články

Starosta z ODS: Spolupráce s TOP 09 nebude žádné bratříčkování, ale politický boj

 
S řadou vizí, kam vést město do budoucna, by chtěl do třetice obhájit svůj mandát. Své šance hodnotí i vzhledem k poklesu preferencí ODS a vzniku řady nových stran tak na 5%. Nejen do budoucnosti, ale i do minulosti jsme nahlédli se starostou Pohořelic Josefem Svobodou (ODS). Na co je nejvíce pyšný? Proč měl někdy chuť s politikou praštit? V čem vidí její největší nedostatky? A jaké netypické řešení se podle něj nabízí?
16.08.2014 11:06 |

podobné články

Osobnosti: Josef Svoboda (151 článků)

Sdružení ´Věda žije!´ kritizuje ODS a chce jasnou vizi

 
Zástupci občanského sdružení Věda žije! požádali v otevřeném dopise občanské demokraty, aby jim sdělili jasný postoj ODS k problémům vědní politiky a zároveň kritizovali Topolánkovu vládu.
18.11.2009 18:20 |

podobné články