Článek

Starosta Chrastavy varuje: Hrozí, že se oblasti Frýdlantska ocitnou bez vody

 
Mám velkou obavu z důsledků plánovaného rozšíření dolu Turów a ohrožení spodních vod celé oblasti Frýdlantska. Vím z osobní návštěvy na ministerstvu životního prostředí, že nechce iniciovat šetření problematiky ze strany Evropské komise, svěřil se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Michael Canov (SLK). Za nezbytné považuje také vyřešení problémů Nemocnice Frýdlant, dopravy do průmyslové zóny a modernizaci Krajské nemocnice Liberec. Zhodnotil ale i rozhodnutí ministryně školství zrušit výchovný ústav v Chrastavě. Co jí a ombudsmance vyčítá? Řeč přišla také na zákon o RUD. Jakou změnu by chtěl v Senátu iniciovat?
13.08.2016 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Michael Michael (990 článků)
Podobné články

Starosta tepe Chovance: Tisíce let to je naše zem. Nevydáme ji!

 
Starosta Chrastavy Michal Canov nechápe, co činí české Ministerstvo vnitra. To hodlá splatit územní dluh naší vlasti vůči Polsku částí území Chrastavy, proti čemuž Canov velmi důrazně protestuje. A to zvlášť proto, že prý žádné území Polsku nedlužíme. Starosta z toho dovozuje, že se Ministerstvo vnitra prakticky pokouší o rozvracení republiky. Zprávu přinesl server iDnes.cz.
07.12.2015 21:51 |

podobné články

Někde po povodních prodávají drahý chléb, zuří starosta Chrastavy

 
Hostem pondělního on-line rozhovoru tn.cz byl od 20:00 do 21:00 starosta Chrastavy na Liberecku Michael Canov.
09.08.2010 16:00 |

podobné články

Společně s TOPkou? Jen na celostátní úrovni, radí starosta Chrastavy

 
ROZHOVOR Starostové a TOP 09 by neměli v krajích kandiddovat společně, výsledky z Liberecka to jen potvrzují, říká starosta Chrastavy a člen Starostů pro Liberecký kraj Michal Canov. Uzavření koalice neparlamentních subjektů s ODS ale v jeho regionu brání ustanovení o potřebě absolutní většiny v krajském zastupitelstvu.
18.10.2012 23:05 |

podobné články

Starosta Chrastavy podezřívá premiéra Sobotku z vlastizrady

 
ROZHOVOR Za dobu svého starostování zažil mnohé. Atentát na prezidenta Klause, ničivou povodeň či podivné tanečky kolem místního Výchovného ústavu. Nyní se starosta Chrastavy Michael Canov chce probojovat do Senátu. Tam se bude snažit zabránit tomu, aby byl přijat ústavní zákon, který by vracel část území Polsku. "Jen přes moji mrtvolu. Žádný dluh není. I když premiér pořád chce něco Polákům vracet. Takovýto postoj ústavních činitelů považuji za vlastizradu," říká ostře v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz.
20.08.2016 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Michael Michael (990 článků)

Smutné výročí ničivých povodní na severu Čech: Vody se bojí i po třech letech!

 
Tři roky! Taková doba utekla od ničivé tisícileté vody v severních Čechách. Záplavy za sebou tehdy zanechaly spoušť! Mnoho domů spadlo, lidi přišli o vše a zoufalstvím nevěděli, co dál. Objevily se ale i okamžiky štěstí. Frýdlantská nemocnice si tehdy připomněla dokonce doby, kdy se v ní ještě rodilo! Jak žijí postižení povodněmi nyní?
12.08.2013 12:10 |

podobné články

Matka se synem: Na pomoc čekali šest dlouhých hodin!

 
Ty fotografie ze zatopené Chrastavy dojaly všechny. Zoufalá maminka chrání své dítě. Eva Zelinková (30) se čtrnáctiměsíčním synkem Adámkem z Chrastavy se po šesti hodinách čekání dočkali záchrany a člun je odváží ze zatopeného domu. A potom ta úleva, když se dostali do bezpečí.
10.08.2010 05:11 |

podobné články

POVODNĚ DEN PO DNI: Týden rodiny Rabatinových z Chrastavy

 
Reportér TV Nova Jakub Bystrzycki sleduje od počátku povodní na severu Čech osud vyplavené rodiny Rabatinových z Chrastavy. Podívejte se, jak statečně se Rabatinovi vypořádávávají s nepřízní osudu.
14.08.2010 14:05 |

podobné články

LIDSKÁ TRAGÉDIE: Po záplavách muži z Chrastavy vyhořel dům

 
Záchranáři v Liberci dnes pomáhali u požáru domu v centru Chrastavy. Vyprostili z něj poraněného muže, který má těžké popáleniny na rukou a na hlavě. Nebýt pohotových sousedů, muž by pravděpodobně uhořel.
03.12.2010 19:25 |

podobné články

Obyvatelky zatopené Chrastavy nafotily KALENDÁŘ. Výtěžek dostaly děti

 
Velký ohlas po celé naší republice i v zahraničí měl nápad dvanácti obyvatelek obce Chrastava, která byla v loňském roce vážně postižena povodněmi. Místní ženy se totiž rozhodly nafotit kalendář, na kterém pózují před zničenými domy. Výtěžek dostaly organizace, které se věnují právě dětem z Chrastavy.
13.02.2011 19:00 |

podobné články

Zelení primátoru Svobodovi: Vemte si příklad z Chrastavy - zakažte videoterminály

 
Ústavní soud rozhodl o platnosti obecní vyhlášky Chrastavy, která vedle klasických hracích automatů regulovala i tzv. videoloterijní terminály. K radosti zelených soud konstatoval, že videoloterijní terminál je totéž co hrací automat, protože jejich účel je shodný. Dnešní průlomové rozhodnutí ukazuje, že obec může videoterminály na svém území zakázat, přestože jednotlivé provozovny povoluje ministerstvo financí.
14.06.2011 22:35 |

podobné články

Informace zástupců za ODS v Zastupitelstvu města Chrastavy

 
Dne 8. prosince 2014 se uskutečnilo další veřejné zasedání Městského zastupitelstva. Kromě jiného byl schvalován i návrh rozpočtového provizoria města Chrastavy pro rok 2015.
16.02.2015 12:55 |

podobné články

Starosta Kalouskovi: Na posudek Ústavu státu a práva se nespoléhejte

 
Stavět na posudku Ústavu státu a práva ve věci vydání či nevydání poslankyně Vlasty Parkanové by se ministru financí Miroslavu Kalouskovi nemuselo vyplatit. ParlamentníListy na to upozornil starosta Chrastavy Michal Canov. Resort se totiž posudkem řídil už jednou a názor expertů se nakonec ukázal jako chybný.
25.06.2012 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (688 článků) , Miroslav Kalousek (5960 článků)

Starosta Chrastavy: Jsem zděšen

 
ROZHOVOR Přede dvěma lety v srpnu postihly Chrastavu, šestitisícové městečko u Liberce, ničivé povodně. Ještě dnes jsou na některých domech patrné stopy po řádění vodních živlů. Mnohé se však už i opravilo. „Co se týče městského majetku, jdou opravy dobře. Ale z toho, co patří kraji, není hotové nic,“ konstatuje chrastavský starosta Michael Canov, člen hnutí Starostové pro Liberecký kraj.
10.07.2012 10:55 |

podobné články

Starosta zatopené Chrastavy: Jsem zděšen

 
ROZHOVOR Přede dvěma lety v srpnu postihly Chrastavu, šestitisícové městečko u Liberce, ničivé povodně. Ještě dnes jsou na některých domech patrné stopy po řádění vodních živlů. Mnohé se však už i opravilo. „Co se týče městského majetku, jdou opravy dobře. Ale z toho, co patří kraji, není hotové nic,“ konstatuje chrastavský starosta Michael Canov, člen hnutí Starostové pro Liberecký kraj.
10.07.2012 11:00 |

podobné články

Soudcům hrozí, že v lednu budou bez platu

 
Zatímco úředníci by mohli dostat od ledna mírně přidáno, naopak soudcům a státním zástupcům hrozí, že se ocitnou v nepříjemné situaci, kdy nebude jasné, jak jejich platy počítat, takže by za leden zůstali bez peněz.
06.09.2013 03:55 |

podobné články

Ministr Brabec: Není vyloučeno, že kvůli suchu budou omezeny odběry vody občanům

 
V loňském roce zasáhlo Českou republiku extrémní sucho, z jehož následků se Česká republika ještě nestihla vzpamatovat. V důsledku vysokých teplot, nízkého úhrnu srážek a mírné zimy 2015/2016 je aktuální stav průtoků na některých vodních tocích i na 20 % běžných červnových hodnot. Celkem 36 % sledovaných vrtů a 48 % pramenů stále vykazuje silně až mimořádně podnormální hodnoty. Startovací pozice tak před letním obdobím není příznivá. Sucho postihuje nejenom přímo obyvatele v podobě úbytku vody ve studních nebo případnými omezeními využití pitné vody v domácnosti, ale je hrozbou i pro ekonomiku, zejména pro sektor zemědělství. Česká republika už v roce 2014 začala díky iniciativě ministra životního prostředí Richarda Brabce přijímat první opatření, která pomohou udržet vodu v krajině, zajistí zásoby pitné vody pro suchá období a připraví Českou republiku na případné krizové situace vzniklé nedostatkem vody.
18.06.2016 19:35 |

podobné články

MŽP spouští slibovaný program na boj se suchem za 300 milionů. Peníze půjdou na zdroje pitné vody v obcích

 
Ministerstvo životního prostředí nepolevuje v boji proti suchu. Po podpoře projektů řešících rekonstrukce úpraven vody a propojování vodárenských soustav, chytré hospodaření s vodou v obcích a zadržení vody v krajině přírodě blízkými opatřeními vyhlašuje MŽP program zaměřený na průzkum, posílení a budování zdrojů pitné vody. V praxi to znamená dotace na nové i průzkumné vrty řešící zdroje pitné vody v obcích, včetně jejich napojení na vodovodní řady.
12.07.2016 21:25 |

podobné články

Ohřívače vody: Jak s nimi ušetřit?

 
Na přípravu teplé užitkové vody spotřebuje průměrná česká domácnost přibližně čtvrtinu odebrané energie. Není tak od věci zjistit, zda by se náklady v této oblasti nedaly snížit. Pokud využíváte ohřívač vody, nabízí se několik cest, jak snížit spotřebu energie, ale i vody.
10.04.2015 06:15 |

podobné články

Bývalé starostce na Břeclavsku hrozí vězení. Starosta prozradil více

 
Bývalé starostce Moravské Nové Vsi Janě Krutákové hrozí až tři roky vězení za zneužití pravomocného činitele a špatné hospodaření. Současný starosta Marek Košut upozornil na nevýhodné smlouvy, které Krutáková ještě ve své funkci podepsala. Média se tímto případem zabývají již několik týdnů. Starosta Košut se rozhodl pro ParlamentníListy.cz některé informace o případu uvést na pravou míru.
18.08.2012 12:35 |

podobné články