Článek

Starosta Chicaga se omluvil za policejní vraždu. Odstup, vyzývají ho voliči

 
„Beru odpovědnost za to, co se stalo, protože se to stalo pod mým dohledem. A omlouvám se,“ řekl starosta Chicaga Rahm Emanuel. Stovky lidí se s tím však nespokojily a žádají, aby starosta odstoupil. Do nezletilého černošského mladíka (17) vystřílel bělošský policista 16 ran, údajně v sebeobraně. Policista byl již obviněn z vraždy.
09.12.2015 23:10 |

podobné články

Osobnosti: Rahm Emanuel (1 článek)
Podobné články

„Hamburk něco takového ještě nezažil.“ Starosta se omluvil za výtržnosti na G20

 
Starosta Hamburku Olaf Scholz je kvůli nepokojům ve městě tlačen k odstoupení, což ale učinit odmítá. Starosta se ve středu omluvil občanům za to, že úřady nedokázaly udržet pořádek v ulicích během probíhajícího summitu dvaceti ekonomicky nejsilnějších zemí G20. Opakovaně zdůraznil, že odpovědnost za násilnosti nesou radikálové.
12.07.2017 16:55 |

podobné články

Nadačnímu fondu proti korupci se nepozdává reorganizace policie. Chovanče odstup! Vyzývají ministra

 
„V současné době již po podpisu ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) prakticky nic nebrání zmatečné reorganizaci Policie České republiky,“ konstatuje ve svém prohlášení Nadační fond proti korupci Karla Janečka. A kvůli důvodům, za jakých byla reorganizace podepsána, jej vyzývají k odstoupení.
01.07.2016 17:05 |

podobné články

Ben ze SuperStar: Fanoušci křičí: Odstup!

 
Na další pokračování čokoládového Bena (19) v SuperStar jsou rozporuplné reakce! Zatímco jedna strana si nepřeje nic jiného, jen aby Ben zůstal v soutěži co nejdéle, druhá strana křičí: Bene, odstup!
07.11.2009 15:05 |

podobné články

Roste vstřícnost k Vietnamcům a Číňanům. Zůstává odstup od Romů

 
Na cizince z východní a jihovýchodní Evropy či Asie pohlížejí Češi stále s nedůvěrou, přesto je patrný trend otevřenějšího soužití s Vietnamci a Číňany. Vůbec největší odstup si zachovávají mají vůči Romům, ukázal průzkum společnosti STEM.
05.05.2011 14:45 |

podobné články

Schwarzenberg k věřícím: Církev má udržovat odstup od politiků

 
Vicepremiér Karel Schwarzenberg dnes při mši k cyrilometodějským oslavám v katedrále sv. Víta v Praze řekl věřícím, aby si zachovali odstup od politiků a státu. Podle něj v dnešní době někdy věřící hledají oporu u státu a u politiků, jakoby zapomněli na poučení z 20. století. Schwarzenberg také vyzval církve, aby dobře hospodařily se svým majetkem a získaly si opět důvěru lidí. Bohoslužby se zúčastnily stovky věřících, přítomni byli zástupci nejen katolické, ale i dalších církví. 
09.03.2013 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3682 článků)

„Jestli jsi chlap, odstup.“ V Praze brojili Slováci proti Ficovi a šéfovi vnitra

 
I Slováci v Praze se v pondělí zapojili do protestů proti Robertu Ficovi a jeho ministrovi vnitra Robertu Kaliňákovi. Protestovat vyrazili před slovenské velvyslanectví a přinesli si transparenty jako „Korupce okrádá i tebe“, „Slušnost se nedá koupit“ nebo „Jestli jsi chlap, tak odstup“. Přímo na Slovensku pak vyšly do ulic tisíce lidí. „Dost bylo Fica,“ skandovali.
05.06.2017 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (722 článků)

Zfetovaný starosta řval: Zabiju tě, vyrvu ti hrdlo a vydloubu oči!

 
Starosta Toronta Rob Ford, který před dvěma dny šokoval Kanadu přiznáním, že kouřil crack, se dnes dostal do dalšího problému. Kanadský deník Toronto Star na své webové stránce zveřejnil video, na kterém rozčilený Ford chrlí sprosté nadávky a komusi vyhrožuje, že ho zabije. Starosta největšího kanadského města se za nahrávku omluvil: prý byl "mimořádně opilý".
07.11.2013 23:21 |

podobné články

Mládek se omluvil za slova o parazitujících živnostnících, sám je živnostník

 
Stínový ministr financí Jan Mládek (ČSSD) se omluvil za své přirovnání živnostníků k parazitům. Slova, která pronesl v sobotu na sjezdu ČSSD v Ostravě, prý byla vytržena z kontextu. Podle informací z živnostenského rejstříku je přitom sám živnostníkem. Za Mládka už se v neděli omluvil také jeho stranický šéf Bohuslav Sobotka.
17.03.2013 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9387 článků) , Jan Mládek (666 článků)

Baldwin se také omluvil za sexistické chování, zatím ho nikdo neobvinil

 
Po sexuálních skandálech Harveyho Weinsteina (65) či Kevina Spaceyho (58) se omluvil i herec Alec Baldwin (59). Jeho sice zatím žádná žena ze sexuálního obtěžování neobvinila, ale on se podle svých slov choval v minulosti nevhodně a rád by se za to omluvil s předstihem.
04.11.2017 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Alec Baldwin (136 článků) , Kevin Spacey (57 článků) , Harvey Weinstein (83 článků)

Omlouvám se, vzkázal newyorský starosta omylem zatčenému Blakeovi

 
Newyorský starosta Bill de Blasio se omluvil bývalému tenistovi Jamesi Blakeovi za skandální policejní akci, po které sportovec omylem skončil v poutech.
11.09.2015 12:00 |

podobné články

Netanjahu se omluvil za rasistické varování před arabskými voliči

 
Izraelský premiér Bejamin Netanjahu se omluvil arabské menšině za své předvolební varování před "houfným hlasováním Arabů". Neměl prý v úmyslu nikoho urazit, informuje britský server BBC.
23.03.2015 20:32 |

podobné články

Klausi, odstup kvůli Lisabonu. Vzkazují Menzel i Koller

 
České osobnosti peticí vyzývají prezidenta k rezignaci na funkci.
27.10.2009 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8842 článků)

Odstup, vzkazují Hegerovi lékaři

 
Delegáti sjezdu České lékařské komory vyzývají ministra zdravotnictví Leoše Hegera, aby zvážil odstoupení ze své funkce. Tvrdí, že změny prosazené ministrem vedou k poklesu kvality, dostupnosti a snižování bezpečnosti zdravotní péče.
04.11.2012 23:05 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1267 článků)

Piráti vyzývají: Březino, odstup!

 
Karel Březina, předseda klubu ČSSD v pražském zastupitelstvu, neuspěl s dovoláním Nejvyššímu soudu, takže i nadále zůstává pravomocně odsouzeným podvodníkem. Piráti trvají na výzvě Karlu Březinovi k rezignaci ze všech funkcí a jeho odchodu z pražského zastupitelstva.
27.01.2016 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Karel Březina (34 článků)

Starosta Pardubic: Objednal vraždu reportérů TV Prima?

 
Nový starosta městského obvodu Pardubice 3, sociální demokrat Ján Kasič (57), je ve funkci pouhé tři neděle. A už skončil v rukách policie. Redaktoři štábu televize Prima ho totiž natočili při předávání úplatku 60 tisíc korun. Podle informací, které získal Blesk, by dokonce novinářům, pokud by úplatek nepřijali, hrozila smrt. Starosta se tak za každou cenu snažil zastavit natáčení reportáže o své minulosti.
01.12.2010 05:15 |

podobné články

Havlát dal znovu gól "bratrům" z Chicaga. Minnesota i přesto padla

 
I podruhé v přípravě NHL se proti svým nedávným spoluhráčům z Chicaga prosadil útočník Wild Martin Havlát. Jeho gól a asistence však na vítězství Minnesoty na ledě Blackhawks nestačily.
26.09.2009 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Martin Havlát (89 článků)

Hrdinu Stanley Cupu Niemiho nahradí v brance Chicaga Turco

 
Vedení hokejistů Chicaga se rozhodlo vzdát se služeb finského brankáře Anttiho Niemiho, kterému arbitráž přiřkla na příští sezonu plat 2,75 milionu dolarů.
02.08.2010 21:20 |

podobné články

Obhájce titulu z Chicaga zdolal Vancouver a je v čele NHL

 
Obhájce Stanleyova poháru z Chicaga porazil ve středečním utkání NHL na svém ledě Vancouver 2:1 po samostatných nájezdech.
21.10.2010 09:05 |

podobné články

Český útočník Frolík se stěhuje z Floridy do Chicaga

 
Hokejový útočník Michael Frolík mění v NHL působiště poté, co jej Florida vyměnila do Chicaga.
10.02.2011 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Michael Frolík (167 článků)