Článek

Starosta Bruntálu: V této fázi je naprosto nezbytné dodržení a naplnění minských ujednání

 
Naději na ukončení konfliktu na Ukrajině vidím v pragmatickém přístupu západoevropských zemí, říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Petr Rys (Bruntál 2014). V historii Česka se mu jako prvnímu starostovi podařilo obhájit v Bruntále mandát starosty. Za svým úspěchem vidí především týmovou práci, v níž by tak chtěl pokračovat i nadále. Zasadit by se chtěl ale i o větší bezpečnost ve městě, zaměstnanost a investice do majetku. Jaké budou jeho konkrétní kroky?
23.03.2015 15:31 |

podobné články

Podobné články

Sobotka: Naplnění minských dohod do konce roku nelze očekávat

 
Do konce roku předpokládat naplnění minských dohod o příměří na Ukrajině, na které jsou navázány sankce Evropské unie proti Rusku. Novinářům to dnes řekl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) v reakci na vyjádření prezidenta Miloše Zeman, který v rozhovoru pro ruský rozhlas uvedl, že by EU mohla zrušit protiruské sankce do konce roku.
11.05.2015 12:21 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9487 článků) , Miloš Zeman (20933 článků)

Sobotka: Konec protiruských sankcí až po naplnění minských dohod

 
Do konce tohoto roku nelze podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) očekávat naplnění minských dohod o příměří na Ukrajině. V pondělí tak reagoval na slova prezidenta Miloše Zemana, který v rozhovoru pro ruský rozhlas uvedl, že EU by mohla do konce roku protiruské sankce zrušit. Ty jsou však s minskými dohodami těsně propojeny.
11.05.2015 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20933 článků) , Bohuslav Sobotka (9487 článků)

Hollande a Merkelová trvají na dodržení podmínek minských dohod. Jinak sankce

 
Všechny podmínky minských dohod o mírovém řešení krize na východní Ukrajině musí být dodrženy. Na společné tiskové konferenci v Paříži to dnes prohlásili francouzský prezident François Hollande a německá kancléřka Angela Merkelová. Hollande varoval, že ten, kdo dohodu nebude respektovat, se vystavuje hrozbě sankcí.
20.02.2015 18:41 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2151 článků) , François Hollande (207 článků)

Hrdina Petr Beck (89) čestným občanem Bruntálu: V Osvětimi přišel o 33 členů rodiny

 
Zastupitelé Bruntálu o víkendu udělili čestné občanství Petru Beckovi (89). Ten je jediným žijícím předválečným občanem Bruntálu. Navíc přežil Terezín, Osvětim, kde přišel o 33 členů rodiny včetně mámy a bratra. Po útěku z pochodu smrti narukoval do Rudé armády a s tou bojoval proti nacistům.
19.06.2017 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Beck Beck (101 článků)

Starosta Bruntálu: Ať se vám to líbí, nebo ne, tuto vládu zvolili občané

 
ROZHOVOR Ať se to komukoliv líbí či nelíbí, stále je to vláda, která byla zvolena většinou občanů, s předpokladem provedení mnohdy bolestivých reforem, které byly součástí volebních programů koaličních subjektů, řekl pro ParlamentníListy.cz starosta Bruntálu Petr Rys (BRUNTÁL 2010).
16.08.2012 19:40 |

podobné články

Starosta Bruntálu: Jsem zvědav, jak si ANO poradí s odpovědností, kterou má

 
S Petrem Rysem jsme hovořili nejen o předčasných volbách, ale zajímalo nás také, zda on sám bude chtít příští rok obhájit mandát starosty Bruntálu a co považuje za své největší úspěchy. Řeč byla také o výsledcích spolupráce radnice s agenturou pro sociální začleňování, s níž se rozhodli před dvěma lety zlepšit život lidí ze sociálně vyloučených lokalit, ale i o aktuálním sporu o nemovitost v centru města. Starosta nám rovněž prozradil, čím zakončí letošní rok, jenž se v Bruntále nese ve znamení oslav.
22.11.2013 13:47 |

podobné články

Starosta Bruntálu: Havlova blbá nálada se přelila ve vyšší naštvanost lidí

 
Nepříznivá statistika nezaměstnanosti, nízká kupní síla a navazující problémy ovlivňující sociální stabilitu obyvatelstva, úroveň veřejného pořádku a podobně jsou podle slov starosty Bruntálu Petra Ryse (BRUNTÁL 2010) největším problémem města.
04.12.2011 12:55 |

podobné články

Starosta Bruntálu: Jsem rozhodnut, budu kandidovat za Starosty a nezávislé

 
V čele Bruntálu je první volební období a letos by se chtěl pokusit obhájit mandát. Proč zrovna za hnutí STAN a nakolik je z jeho pohledu pro stranu prospěšná spolupráce s TOP 09? I na to jsme se zeptali starosty Petra Ryse (BPP/STAN). Loňský rok se nesl v Bruntále ve znamení oslav. Jaký bude ten letošní? Poměrně zevrubně jsme hovořili také o hospodaření města, včetně rozpočtu, ale nejen o tom…
15.03.2014 11:25 |

podobné články

Děláš nepořádek? Nedostaneš sociální dávky, navrhuje starosta Bruntálu

 
Bruntálsko již nepatří mezi okresy s nejvyšší nezaměstnaností v kraji, byť se v tomto údaji pohybuje stále vysoko. Co k tomu přispělo? Mají nezaměstnaní o práci zájem? A co ho zneklidňuje? Nejen o tom, jsme si povídali se starostou Bruntálu Petrem Rysem (STAN). Prozradil nám také, proč odmítl nabídku na přední místo na kandidátce i to, jaké jsou jeho aktuální plány.
15.06.2017 15:45 |

podobné články

Starosta Bruntálu: Je zvláštní, že ANO tak trvá na pozicích ministra vnitra a financí

 
Kdybych měl firmu, která je nějak napojená na zakázky města, tak mě zastupitelé odvolají za tři dny na mimořádném zasedání, neskrývá své rozladění se sestavováním vlády Petr Rys (STAN). Jako jedinému se mu v novodobé historii města podařilo obhájit mandát starosty Bruntálu. Jak se toho snaží využít? Co mu dělá největší starosti? A jaké jsou jeho plány na nejbližší období?
13.04.2018 15:45 |

podobné články

Vzbouřenci podmiňují účast na minských jednáních zastavením bojů

 
Další kolo rozhovorů o zastavení bojů na východní Ukrajině by se mělo konat v sobotu. Zda proběhne, je ale nejisté. Separatisté dnes předložili požadavky, kterými podmiňují svou účast na minských rozhovorech. Kyjev zase podmiňuje svou účast změnou ve složení povstalecké delegace. Protože předběžné podmínky pro jednání si kladou obě strany, je sobotní termín nejistý.
30.01.2015 22:01 |

podobné články

Konec minských dohod? Do bojů v Donbasu se vrátily těžké zbraně

 
Povstalci i ukrajinská armáda se navzájem obviňují z opětovného použití těžkých zbraní. Ty přitom podle minských dohod měly přitom být z fronty staženy. Střelba z minometů se údajně ozývala například u doněckého letiště či Mariupolu. 
23.03.2015 12:07 |

podobné články

Východookrajinští separatisté opustili projekt Nového Ruska. Chtějí tak přispět k plnění minských dohod

 
Projektu Nového Ruska se oficiálně zřekli zástupci povstaleckých "lidových republik" na východě Ukrajiny. Nové Rusko mělo být samostatným politickým útvarem, tvořeným osmi oblastmi na jihovýchodě Ukrajiny. Oznámil to ruský zpravodajský server Gazeta. Podle vůdce novoruského "parlamentu" Olega Carjova je rozhodnutí příspěvkem k plnění minských mírových dohod.
20.05.2015 17:41 |

podobné články

Východoukrajinští separatisté opustili projekt Nového Ruska. Chtějí tak přispět k plnění minských dohod

 
Projektu Nového Ruska se oficiálně zřekli zástupci povstaleckých „lidových republik“ na východě Ukrajiny. Nové Rusko mělo být samostatným politickým útvarem tvořeným osmi oblastmi na jihovýchodě Ukrajiny. Oznámil to ruský zpravodajský server Gazeta. Podle vůdce novoruského „parlamentu“ Olega Carjova je rozhodnutí příspěvkem k plnění minských mírových dohod.
20.05.2015 18:31 |

podobné články

Lídři vyzvali k respektování minských dohod, povstalci prý zastavili palbu

 
Lídři Ruska, Ukrajiny, Německa a Francie vyzvali k respektování minských dohod a co nejrychlejšímu podepsání dohody o stažení tanků a lehkých dělostřeleckých zbraní z frontové linie. Oddíly luhanských povstalců zatím dostaly příkaz neopětovat palbu. Dohoda by se měla podepsat v nejbližších dnech. 
24.07.2015 14:45 |

podobné články

Skála (KSČM): Taktické bodíky, strategické k. o.

 
Kyjevská artilerie už zase masakruje Donbas. Sabotáž minských ujednání denervuje Rusko i Evropu. Co mají žáby na prameni za lubem – a kde všude jim zvoní hrana – přibližuje obšírné interview Rostislava Iščenka.
03.09.2015 12:21 |

podobné články

OZBROJENÍ CIZINCI PŘEPADLI ZLATNICTVÍ v Bruntálu

 
Za bílého dne přepadla trojice pachatelů - pravděpodobně cizinců - zlatnictví v centru Bruntálu. Na hlavách měli kukly a byli ozbrojeni pistolí.
10.02.2011 19:20 |

podobné články

Kamiony nesmí kvůli sněhu do Bruntálu

 
Sníh a silný vítr komplikují dopravu na Bruntálsku. Problémy působí zejména kamionům a nákladním autům, které blokují provoz v Bruntálu. Policie jim proto uzavřela vjezd do města, kam mohou jen osobní auta. Řidiči kamionů se podle policie o uzavírce dozvídají s předstihem.
05.01.2012 14:15 |

podobné články

Korunku Miss Roma získala sedmnáctiletá studentka z Bruntálu

 
Korunku Česko-Slovenské Miss Roma dnes v Hodoníně získala sedmnáctiletá Nikola Dudušová z Bruntálu. Studentku středoškolského oboru ekonomika a podnikání úspěch překvapil, vítězství prý neočekávala. Prožívám krásný večer, řekla dívka, jež se o stupně vítězů podělila s první vicemiss Sabinou Lazokovou a druhou vicemiss Pavlínu Lendelovou.
20.05.2012 00:10 |

podobné články