Článek

Starosta Březové nad Svitavou: Měli bychom více hájit suverenitu České republiky

 
První rok ve funkci starosty utekl jako voda, říká pro ParlamentníListy.cz Karel Adámek (Změna 2014, SNK). Kromě běžné agendy se radnice musí vypořádat i s řadou zděděných problémů včetně zamlčení zásadních informací majících přímý vliv na výdajovou stránku rozpočtu města. Jaký vliv to bude mít na investice v příštích letech a co nového radnice plánuje? Rozpovídal se ale také o problematice čerpání evropských dotací a zamyslel se i nad setrváním Česka v EU.
08.11.2015 11:31 |

podobné články

Podobné články

K řádnému předání celé agendy úřadu nedošlo, povzdechl si starosta Březové nad Svitavou

 
Novým starostou Březové nad Svitavou se stal Karel Adámek (Změna 2014, SNK). Oproti svému předchůdci, který působil ve funkci šestnáct let, je v politice nováčkem. Představu o tom, čeho by chtěl dosáhnout však má. Jakou? A jak hodnotí své první koaliční vyjednávání, či první měsíce ve funkci? Co ho nejvíce překvapilo? Nejen na to odpovídal pro ParlametníListy.cz.
06.01.2015 12:42 |

podobné články

Osobnosti: Karel Nový (153 článků)

V domě v Březové nad Svitavou v noci hořelo

 
Plameny zachvátily ráno bytový dům v Březové nad Svitavou. Z patnácti lidí se tak stali bezdomovci, obec jim proto musela najít náhradní ubytovaní.
07.07.2010 19:00 |

podobné články

Březová nad Svitavou: Je třeba se zamyslet nad smyslem Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže

 
Ačkoliv Úřad pro ochranu hospodářské soutěže neshledal při výběrovém řízení na zhotovitele nové kanalizační sítě v Březové nad Svitavou žádné pochybení, Ministerstvo životního prostředí přesto požaduje po radnici zaplacení desetimilionové korekce. Naši redakci zajímala nejen reakce starosty Karla Adámka (Změna 2014, SNK), ale i to, jak se bude chtít radnice se zaplacením pokuty vypořádat a jaké dopady bude mít na hospodaření města. A nejen to…
13.04.2015 08:16 |

podobné články

Sbírka umění z Rájce nad Svitavou se představuje na výstavě v Moravské galerii

 
Sbírka umění šlechtického rodu Salm-Reifferscheidtů ze zámku Rájec nad Svitavou se představuje na výstavě v Moravské galerii v Brně. Pod názvem Aristokracie vkusu: Obrazárna zámku Rájec nad Svitavou a sběratelství knížat ji pořádá Moravská galerie ve spolupráci s Národním památkovým ústavem.
07.01.2017 19:50 |

podobné články

Neštěstí! Na Blanensku smetl vlak dva lidi, šli po kolejích

 
Dva lidé zemřeli po srážce s nákladním vlakem na kolejích mezi Doubravicí nad Svitavou a Skalicí nad Svitavou na Blanensku. Nehoda se stala v pátek po půl jedenácté večer.
30.11.2013 11:10 |

podobné články

Společné vzdělávání odnesou žáci se speciálními potřebami. Tak to vymysleli rádoby odborníci, děsí se ředitel školy v Březové Zimčík

 
ROZHOVOR My integraci dětí řešíme přirozeně dlouhá léta. Asistentky vybírám podle životních a profesních zkušeností. Rozpory mezi asistenty a učiteli mohou přijít. Ve sněmovně to ale nevědí. Společné vzdělávání nesplní požadavek možností pro všechny. Rodiče ohledně inkluze tápou. Špatně placené učitelky si nemusí se společným vzděláváním poradit. Finanční ocenění udělalo z učitelek vystresované „úči“. Neodsuzujme současné české školy. Jednotná škola ničila aktivitu. Děti se nezměnily. Žáci byli, jsou a budou takoví, jaké si z nich uděláme. To řekl PL Ludvík Zimčík, ředitel základní školy v Březové u Uherského Hradiště.
07.03.2016 14:00 |

podobné články

Do řeky Svitavy unikla dosud neznámá látka

 
V sobotu večer vyjížděly tři hasičské jednotky k úniku nebezpečných látek do řeky Svitavy v Březové nad Svitavou. Hasiči zjistili, že se jedná o únik pravděpodobně ropných látek ve větším množství, uvedla mluvčí hasičů Vendula Horáková.
06.11.2011 11:15 |

podobné články

Do Svitavy unikla neznámá ropná látka, neví se ale odkud

 
Do řeky Svitavy v Březové nad Svitavou unikla v sobotu večer neznámá látka. Hasiči na řece postavili norné stěny a začali pátrat po možném zdroji znečištění, informovala na webu mluvčí pardubických hasičů Vendula Horáková.
06.11.2011 12:00 |

podobné články

Srazil dívenku (14) a ujel! Pomozte policii ho dopadnout

 
Policie pátrá po řidiči, který minulý týden ve středu v Březové nad Svitavou srazil čtrnáctiletou dívku a ujel.
13.03.2012 15:05 |

podobné články

Muž (30) zabil a okradl stařenku (†85): Je to bývalý hasič!

 
Vražda 85leté ženy se stala v jejím rodinném domku v Březové nad Svitavou. Pachatele (30), který ji údajně brutálně a trýznivým způsobem udusil a okradl, dopadla policie ani ne 14 hodin po spáchání činu. Vrah se k zabití ženy přiznal.
28.09.2013 13:50 |

podobné články

Měl dluhy, zabil sousedku: Pak pozval snoubenku na oběd!

 
Ztráta práce, dluhy a hrozby vymahačů. To vše dohnalo bývalého hasiče Tomáše K. (31) k vraždě sousedky Ludmily H. (†85) v Březové nad Svitavou.
13.02.2014 12:05 |

podobné články

Islámský imperialismus a násilí. Nechci tu mít arabské Chánovy. Je chybou spoléhat se na USA či Rusko, musíme hájit své zájmy, říká místopředseda Úsvitu Lank

 
ROZHOVOR Místopředseda Úsvitu s Blokem proti islámu a poslanec Martin Lank odmítá masovou imigraci, která nás může potopit. Ozbrojené složky by podle něj v krajním případě měly použít proti migrantům zbraně. Islám je v současné podobě zločineckou politickou ideologií více než náboženstvím. Neměli bychom spoléhat na USA ani na Rusko, ale hájit české zájmy. Měli bychom bránit své hranice. A pokud EU nebude řešit migraci, tak z ní vystoupit a bránit se společně se státy Visegrádu.
07.03.2016 16:10 |

podobné články

V Březové na Uherskohradišťsku ubil muž dva psy kovovou tyčí

 
Dva psy ubil k smrti během uplynulého víkendu v Březové na Uherskohradišťsku sedmadvacetiletý muž. Policejní mluvčí Aleš Mergental sdělil, že trýzniteli zvířat nyní hrozí vězení.
13.09.2010 11:35 |

podobné články

ODS v Aši a Březové chce i dál vládnout s komunisty

 
Starostové ODS z Aše a Březové nepřeruší spolupráci s KSČM. Pokud jim strana odebere licenci, nechají si obcí vyjádřit důvěru a budou v politice pokračovat jako nezávislí.
28.02.2011 10:35 |

podobné články

Slepice. Nemělas mít děti, napsal Škárka o samoživitelce od Jílkové

 
Poslanec a výkonný místopředseda Věcí veřejných má sice teď asi jiné starosti, než řešit nějaké urážky, které vypustil na svém blogu vůči Kateřině Březové, ženě z lidu, která se proslavila v pořadu ČT Máte slovo s Michaelou Jílkovou. Přesto, podle Březové blog i současná poslancova aféra ukazuje, že Škárka je asociál a jeho strana jen podnikatelský záměr.
05.04.2011 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Jílková (438 článků)

Nedovolte svému okolí, aby vás ovládalo

 
Až žalostně mnoho lidí se nechává ovlivnit a spoustu rozhodnutí činí s ohledem, co by na to asi řeklo jejich okolí. Děláte to taky? V tom případě jste tady správně a dnešní článek byste si neměli nechat ujít! Co by lidi řekli na to, kdybych si hlavu obarvila na zeleno? Jak by se moje okolí tvářilo na zjištění, že jsem lesbička? Dívali by se na mě lidi skrze prsty jen proto, že mám profil na erotické seznamce? Každý den se spousta lidí ptá samo sebe, co by asi lidé okolo nich řekli na to či ono. Zkrátka se rozhodují podle svého okolí, nikoli však podle sebe a podle toho, co by skutečně chtěli. Dovolujete, aby vás okolí řídilo? Možná to děláte i vy. Ještě než něco uděláte nebo o něčem rozhodnete, v hlavě se tiše zamyslíte nad tím, co na to řeknou lidé okolo vás. Jak si budou reagovat? Jak se na to budou dívat? Budou souhlasit? Nebo vás naopak odsoudí? A víte, že tím škodíte jen sami sobě? Každý z nás dostaneme jeden život. A záleží jen na nás, jak se rozhodneme se svým životem naložit. Proto bychom se měli řídit tím, co chceme my, měli bychom naslouchat svým pocitům a následovat svoje rozhodnutí. Neměli bychom pokaždé váhat, zda nás sousedka přestane zdravit jen proto, že nosíme hluboký výstřih, zatímco ona má na hrudníku jen dva malé kopečky. Neměli bychom se trápit, jestli na nás kolegové budou naštvaní, když dostaneme přidáno nebo vás povýší. Proč myslet jen na sebe? Protože jste to vy, kdo řídí vaše cesty. Tedy, správně byste to měli být vy. Přestaňte se ohlížet na to, jestli lidem okolo vás bude vadit, že vaše vlasy září zeleně, že nosíte výstřihy až k pupíku nebo že vůbec nenosíte podprsenku. Nestyďte se přiznat, že vaše orientace je jiná,... Čtěte více Příspěvek Nedovolte svému okolí, aby vás ovládalo pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
12.09.2017 08:35 |

podobné články

Jak na bakterie v kuchyni

 
Proč nemáme krájet maso na stejném prkénku jako zeleninu? Proč je lepší nechat nádobí oschnout, než ho vysušit utěrkou? Záměr těchto rad je jasný, udržet hygienicky čistou a zdravou domácnost. Jak se můžete bránit nežádoucím breberkám v kuchyni? Kuchyň je místnost s nejvyšším rizikem bujení bakterií v důsledku nedodržování hygienických návyků. Správnou hygienu bychom neměli podceňovat. Mohli bychom ohrozit mnoha nepříjemnými onemocněními jak sebe, tak i své děti, u nichž bývá průběh těchto nemocí závažnější. Důležitá je čistá pracovní plocha Jedním z častých bakteriálních onemocnění, se kterým se můžeme v kuchyni setkat, je salmonelóza. Pochází nejčastěji z vajec, syrového masa či mléčných výrobků. Mezi hlavní příznaky patří akutní průjem, bolesti břicha a časté zvracení. Dalším podobným bakteriálním onemocněním je kampylobakter. Bakterie tohoto typu se vyskytují v syrovém mase, drůbeži, v nepasterovaném mléce a ve vodě. Následkem je opět akutní průjem, křeče v břiše, ale i bolesti hlavy a horečka. Šíření bakterií v kuchyni vzniká především fyzickým kontaktem, kdy dochází ke křížení potravin. Děje se tak jak v důsledku kontaminace z našich rukou, kdy si je neumyjeme při kontaktu s různými druhy potravin, tak i v důsledku kontaminace z pracovní plochy, na které připravujeme různé druhy potravin bez toho, abychom plochu průběžně omývali. Pokud tedy krájíme maso a pak se chystáme krájet zeleninu, měli bychom si vždy mezitím umýt ruce i pracovní plochu. Čistá pracovní plocha je velice důležitá, ale bohužel často opomíjená. Měli bychom správně využívat více pracovních prkének. Na jednom krájet pouze maso a na druhém zeleninu a vše ostatní. Pokud se ovšem rozhodneme využívat pouze jedno prkénko na veškeré potraviny, pak je důležité zvolit správný materiál, ze kterého bude prkénko vyrobeno. Mnoho domácností dnes stále využívá klasická dřevěná prkénka. Tento materiál však není moc vhodný. Na prkénku se mohou vlivem užívání objevit rýhy či třísky, ve kterých se... Čtěte více Příspěvek Jak na bakterie v kuchyni pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
18.02.2015 17:45 |

podobné články

Totálně znechucení lidé denně čelí zločineckým imigrantům a toto vše se teď děje v Rakousku, popsal nám poslanec od Hofera. A tohle vzkázal Zemanovi a Schwarzenbergovi…

 
ROZHOVOR Johannes Hübner je členem rakouského parlamentu a mluvčím Strany svobodných pro zahraniční a evropské otázky, je rovněž právníkem ve Vídni. Upozorňuje, jaké problémy přinesli imigranti ohledně kriminality a neintegrování se do rakouské společnosti, a vyvrátil i tvrzení Karla Schwarzenberga. Ačkoli nepopírá, že ve vztazích mezi ČR a Rakouskem jsou problematické oblasti, měli bychom podle něj společně hájit naši identitu a suverenitu a i v rámci spolupráce s Visegrádem se bránit proti masové imigraci. Norbert Hofer z jeho strany, který se nedávno sešel s prezidentem Milošem Zemanem, podle něj šanci stát se rakouským prezidentem má.
27.09.2016 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3714 článků) , Miloš Zeman (20457 článků)

Rozpálený Okamura: Plivejte po mně, ale budu hájit diskriminovanou slušnou většinu

 
Tomio Okamura zavítal do úterních Událostí, komentářů České televize a dal tam jasně najevo, že své nové hnutí Svoboda a přímá demokracie bude hájit do poslední kapky krve. Média po něm prý plivala, ale on jde dál a hodlá hájit diskriminovanou slušnou většinu žijící v Česku.
05.05.2015 22:46 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2014 článků)