Článek

Starosta Blovic: Vláda jen dlouho povídá, abychom nenaštvali EU

 
Ještě štěstí, že k nám zatím utečenci nechtějí, říká Jan Poduška (ODS) v reakci na postoj vlády k řešení imigrační krize. Kritický je ale také k řadě připravovaných zákonů, o nichž je přesvědčen, že svazují a omezují každého jednotlivce. V bilančním rozhovoru zhodnotil nejen uplynulý rok, ale představil nám i své rozpočtové priority pro letošek. Nepatrně v čase jsme se vrátili také ke kongresu ODS, který z pohledu budoucnosti strany klasifikuje velmi pozitivně. Věří, že ODS obhájí v krajských volbách v Plzeňském kraji své vítězství a také on bude moci pokračovat ve své práci. Podle čeho tak soudí?
02.02.2016 15:25 |

podobné články

Podobné články

Komunistům neodpustím, tvrdí starosta. Čtěte o životě muže, který zažil hrůzy totality

 
PŘÍBĚH Starosta více než čtyřtisícových Blovic na jižním Plzeňsku Jan Poduška (ODS) má s komunisty své zkušenosti. Jak říká, podepsali se v jeho životě takovým způsobem, že je nemůže mít v oblibě.
24.03.2013 07:55 |

podobné články

Kandidát ODS do sněmovny: Vtahovat do politiky osobní zájmy je sprosté

 
V naší zemi máme parlamentní systém, který je zárukou svobody a demokracie. Názor, že stát se musí řídit jako firma, je právě pro svobodu a demokracii nanejvýše zhoubný, varuje oblíbený starosta Blovic Jan Poduška (ODS). Kriticky se obul nejen do Babiše, ale i do premiéra s prezidentem. Co mu vadí? Zamýšlí se také nad tím, zda nám vláda o uprchlících říká celou pravdu, i nad možnými řešeními migrační krize. A prozradil nám, na co nového se mohou těšit občané města.
21.07.2017 09:55 |

podobné články

Jak napsat valentýnskou SMS, abyste ji nenaštvali

 
Ženy přikládají SMSkám příliš velkou váhu, neustále se je snaží analyzovat.
14.02.2010 11:45 |

podobné články

Oni si berou na demonstraci volno, pobavili odboráři Klause

 
Prezidenta Václava Klause pobavila informace, že někteří z demonstrantů, kteří se v úterý sešli v centru Prahy, si brali na protest dovolenou, aby nenaštvali zaměstnavatele.
21.09.2010 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9104 článků)

Chvíli před svatbou se rozešli! Obřad se ale konal, vzali se kvůli rodinám, aby nikoho nenaštvali!

 
Britka Kyra Wrightová (29) se měla vdávat. Pár hodin před svatbou si ale uvědomila, že svého Jamese (29) nemiluje a že pro ni vlastně není ten pravý. A tak se s ním rozešla.
08.04.2012 12:15 |

podobné články

Starosta Blovic: Václava Klause mám pořád rád

 
Současná situace, kdy dochází k úzkému propojení politiky a byznysu, kdy někteří noví politici myslí více na své firmy a důvěru získávají na kritice minulosti, nemůže trvat do nekonečna, říká pro ParlamentníListy.cz Jan Podduška, jeden ze zakládajících členů ODS. Podaří se ale znovu straně prorazit? V Blovicích se jí to zdařilo a uhájila prvenství. Navíc on sám usedá již od vzniku krajů také v jeho zastupitelstvu. Čemu přičítá svůj úspěch a jaké jsou jeho politické ambice do budoucna? I to zajímalo naši redakci.
15.05.2015 15:16 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9104 článků)

Starosta, kterého perzekuovali: Nečas má s tím ústavem pravdu, je to lumpárna

 
Podle slov starosty Blovic na jižním Plzeňsku Jana Podušky (ODS), který má s komunity své trpké zkušenosti, je situace v Ústavu pro studium totalitních režimů velmi složitá.
16.04.2013 22:05 |

podobné články

Ani po tom, co předvedl Nečas, Plzeňsko rudé nebude, ujišťuje veterán místní ODS

 
ROZHOVOR Starosta Blovic na jižním Plzeňsku Jan Poduška je na kandidátce ODS v její druhé, zadní části. Napadá otázka, není-li to škoda, proč strana, které padají preference, neposune své populární osobnosti poněkud dopředu. Proto daly ParlamentníiListy.cz prostor k rozhovoru již zde dostatečně známému Poduškovi, který je nejstarším zastupitelem Plzeňského kraje.
28.09.2013 09:10 |

podobné články

Plzeňsko rudé nebude, ujišťuje veterán místní ODS. Ani potom, co předvedl Nečas

 
ROZHOVOR Starosta Blovic na jižním Plzeňsku Jan Poduška je na kandidátce ODS v její druhé, zadní části. Napadá otázka, není-li to škoda, proč strana, které padají preference, neposune své populární osobnosti poněkud dopředu. Proto daly ParlamentníiListy.cz prostor k rozhovoru již zde dostatečně známému Poduškovi, který je nejstarším zastupitelem Plzeňského kraje.
28.09.2013 09:05 |

podobné články

Sloučení ODS a TOP není reálné ani správné řešení, domnívá se starosta Blovic

 
Na podzim se stal nejlepším starostou v Plzeňském kraji a v komunálních volbách s jasnou převahou vyhrál komunální volby. Co podle něj stojí za tímto úspěchem? Čeho by chtěl v příštích čtyřech letech dosáhnout? A jak vidí budoucnost ODS? I na to se ptaly ParlamentníListy.cz Jana Podušky (ODS).
28.11.2014 15:57 |

podobné články

Prezident Zeman dlouho odmítal udělit milost. Teď učinil výjimku

 
Prezident Miloš Zeman dal milost dlouhodobě nemocnému člověku, který podle něj spáchal málo závažný trestný čin. Na setkání s obyvateli Blovic během návštěvy Plzeňského kraje dnes řekl, že jde o jeho první milost a že ji udělil v minulých dnech. Zeman už před prezidentskými volbami v roce 2013 uvedl, že nebude vyhlašovat amnestie a nebude udělovat milosti s výjimkou striktně omezeného okruhu humanitárních případů. Pravomoc v udílení milostí převedl v listopadu 2014 na ministerstvo spravedlnosti.
09.02.2016 18:31 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20976 článků)

Není to jen Honza Dvořák z Vyprávěj a doktor Zajíc z Ordinace: Braňo Holiček se věnuje hlavně režii

 
Nová hra Braňa Holička je o slavném českém novináři, přispěvateli deníku The Times (kde např. k výročí jeho úmrtí vyšla zvláštní příloha, jež obsahovala jeho novinářské úspěchy i vliv na tehdejší politickou scénu). Jmenoval se Jindřich Opper, známý též jako Henri Opper de Blowitz (pocházel z Blovic) či jen Henri de Blowitz - tak se také inscenace jmenuje. Uvede ji Divadlo pod Palmovkou a v hlavních rolích se představí Ondřej Volejník, Tomáš Dianiška a Zuzana Slavíková.
11.11.2015 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Braňo Holiček (19 článků) , Ondřej Volejník (4 články) , Zuzana Slavíková (23 článků) , Jan Dvořák (89 článků) , Honza Dvořák (89 článků) , Tomáš Dvořák (35 článků) , Tomáš Zajíc (10 článků) , Ondřej Zajíc (15 článků)

Gwyneth Paltrow si povídá s duchem svého mrtvého otce

 
Americká herečka Gwyneth Paltrow  (39) si povídá se snubním prstýnkem svého zesnulého otce, věří totiž, že se v něm skrývá jeho duch. Napsal to deník The Sun.
24.03.2012 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Gwyneth Paltrow (312 článků)

Vilma se sexy vtípkem

 
Příjde chlap k doktorovi a povídá mu: Pane doktore mám takový problém, pořád mi padají vlasy a nevím, co s tím mám dělat. Doktor mu povídá, ať si je každý den mastí olejem a za 14 dní se má přijít ukázat.
06.09.2015 05:10 |

podobné články

Sexy Paula s vtípkem!

 
Vpadne chlap večer do hospody, dá si pivo, vychrupne ho jedním lokem a chce další. To se opakuje čtyřikrát. "Vy máte nějakou žízeň", povídá hospodský. "No, já venku jebu v autě nějakou buchtu a ona je hrozně vášnivá, já už úplně padám." "Sákra, to bych si taky dal", povídá hospodský. "Tak já to za vás tady vezmu, běžte, ona to ve tmě nepozná."
04.11.2015 05:15 |

podobné články

Lascivní Marta se sexy vtipem

 
Při hodině sexuální výchovy povídá učitel: „Děti, do zítřka se zamyslete a zítra mi povíte, kolik si myslíte, že existuje sexuálních poloh.“ Další den se ptá učitel Pepíčka: „No, Pepíčku, na kolik poloh jsi přišel?“ „Sedmdesát tři,“ povídá Pepíček.
31.12.2015 05:15 |

podobné články

Truchlící Céline Dion si povídá s fotkou mrtvého manžela

 
Zpěvačka Céline Dion se stále nevzpamatovala ze smrti manžela Reného Angélila. Ten zemřel na následky rakoviny v lednu minulého roku. Devětačtyřicetiletá Kanaďanka s ním strávila většinu svého života, žili spolu od jejích sedmnácti let. Bolavé srdce a prázdnotu na lůžku řeší tím, že si povídá s manželovou fotografií.
15.06.2017 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Céline Dion (176 článků)

Starosta Ústí nad Orlicí: 101 pro Miroslavu Němcovou je křehká a zranitelná

 
Starosta Petr Hájek (BPP) má za to, že vláda Nečasova vláda promarnila uplynulé roky díky osobním neshodám a stranickému prospěchu. Ač by preferoval předčasné volby, pochybuje o úmyslu prezidenta. Co je ale podle něj příčinou toho, že nyní kauzy vychází najevo? Ústí nad Orlicí je první v Pardubickém kraji, kde se uskutečnila společná aukce energií pro občany a podnikatele, a jež skončila nebývalým úspěchem. Čím si jej starosta vysvětluje? Do jaké míry se mu podařilo změnit hospodaření města a jak řeší problémy s dopravou?
02.07.2013 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1391 článků)

Sexy Klára s vtípkem

 
Záznamník telefonu vaší babičky a dědečka: "Dobré jitro momentálně nejsme doma. Po zaznění zvukového signálu zanechte prosím vzkaz: - jestliže jste jedno z našich dětí, zmáčkněte jedničku a dále číslo od jedné do pěti podle pořadí, jak jste se nám narodili, abychom věděli, koho z vás máme očekávat - jestliže potřebujete, abychom vám hlídali vaše děti, zmáčkněte dvojku - potřebujete-li si půjčit naše auto, zmáčkněte trojku - jestliže potřebujete, abychom vám vyprali a vyžehlili prádlo, zmáčkněte čtyřku - chcete-li, aby dnes u nás spala vnoučata, zmáčkněte pětku
22.11.2013 06:17 |

podobné články