Článek

Stále objevujeme nedostatky, které jsme zdědili po předchozím vedení, povzdechl si starosta Kutné Hory

 
Na koalici se v Kutné Hoře domluvila Kutnohorské změna s ANO a ČSSD. S ohledem na průběh předchozího volebního období nebyla jiná možnost, říká pro naše stránky starosta Martin Starý (Kutnohorská změna). A do minulého vedení se opřel i v souvislosti hospodařením města, které může ohrozit čerpání dotací. Jako zakladatel ekologicky orientovaného sdružení Denemark se vyjádřil také k iniciativám tzv. ekoaktivistů, kteří mají často odlišný pohled na řešení problémů. A nejen k tomu….
30.03.2015 10:11 |

podobné články

Podobné články

Starosta Kutné Hory: Může se stát, že předčasné volby nic nevyřeší

 
Nejen o vládní krizi, ale především o poměrech na radnici v Kutné Hoře, kde se v lednu rozpadla koalice, o příčinách, které vedly k jejímu rozpadu či o důvodech, proč nebyla uzavřená nová koaliční smlouva, jsme hovořili se starostou Ivo Šancem (Šance pro Kutnou Horu). Ani on sám se nevyhnul snaze o jeho odvolání. Proč? A jak se na obvinění dívá? S tím, ale i s výhodami, které plynou ze života v Kutné Hoře nebo jen s důvody, proč město navštívit, se svěřil pro naše stránky.
13.08.2013 10:15 |

podobné články

Jídlo našich babiček, které znovu objevujeme: 5 tipů pro zdraví!

 
Lokální, sezónní, bio, málo cukru, bílá mouka jen svátečně. To, co my nyní objevujeme jako žhavý stravovací trend, braly naše babičky jako samozřejmost. Poučte se, co jedly a vezměte si z toho příklad.
06.01.2017 09:40 |

podobné články

Starosta Kutné Hory: Ve volbách bychom se měli řídit vlastním úsudkem a nepodléhat politické propagandě

 
„Máme konkrétní a realistický volební program a jasnou představu, jak jej naplnit.“ O tom je přesvědčen Ivo Šanc (Šance pro Kutnou Horu). Jak ale hodnotí své dosavadní působení v čele Kutné Hory, kde působí od roku 2006? Jakým způsobem se bude snažit zabránit dalšímu úbytku obyvatel ve městě či řešit řadu dalších problémů, které tíží zdejší obyvatele? I na to se ptaly ParlamentníListy.cz.
02.10.2014 10:00 |

podobné články

Slavnostní vernisáž odstartuje výstavu Královského stříbření v Kutné Hoře

 
Kutná Hora láká návštěvníky na výstavu Královské stříbření - návraty do Kutné Hory lucemburské, která začne 20. května a připomene novodobou tradici historické slavnosti Královské stříbření. Ta letos oslaví 20 narozeniny. O den dříve se uskuteční slavnostní vernisáž od 17:00 na Hrádku v Kutné Hoře.
18.05.2011 13:35 |

podobné články

Motorkář se u Kutné Hory srazil s osobním autem, na místě zasahoval vrtulník

 
Vážná dopravní nehoda se stala ve čtvrtek navečer v Malíně na předměstí Kutné Hory.
17.06.2010 20:05 |

podobné články

Věrka (15) z Kaňku u Kutné Hory: Rakovina jí vzala nohu!

 
»Nemoc, kterou má vaše dcera, je smrtelná«. Děsivou zprávu si před necelými dvěma lety vyslechla Věra Závorková z Kaňku u Kutné Hory.
14.03.2011 12:10 |

podobné články

Gotická monstrance se vrátila do Kutné Hory

 
Vzácná monstrance ze 14.století se vrátila do Kutné Hory a byla uložena v pokladnici katedrály Nanebevzetí Panny Marie na kutnohorském předměstí Sedlec. Ozdobná schránka na hostie byla v uplynulých deseti letech uložena v Národní galerii, v neděli dopoledne byla umístěna zpět v chrámu, kde kdysi sloužila.
26.06.2011 16:05 |

podobné články

NEŠTĚSTÍ! U Kutné Hory hořel vepřín! UHOŘELO 80 PRASAT! 400 selat hasiči ZACHRÁNILI!

 
Sedm jednotek středočeských hasičů zasahovalo v noci na pátek v obci Kluky u Kutné Hory, kde vzplála odchovna prasat. Osmdesát zvířat uhynulo, škoda dosáhla téměř jednoho milionu korun, potvrdila Mediafax mluvčí hasičů Lenka Kostková.
26.08.2011 08:50 |

podobné články

Pražská integrovaná doprava rozšiřuje svou síť až do Poděbrad a Kutné Hory

 
Systém Pražské integrované dopravy (PID) se rozšíří do Poděbrad, Kutné Hory, Uhlířských Janovic a Milovic. Na rozšíření se dnes Praha dohodla se Středočeským krajem. Dnes o tom informoval náměstek pražského primátora Josef Nosek (ODS). Linky PID budou do těchto měst a obcí zajíždět od 10. června.
25.05.2012 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Josef Hora (8 článků)

Královské stříbření: Do Kutné Hory už po dvaadvacáté

 
Již po dvaadvacáté se uskuteční Královské stříbření Kutné Hory. Každoroční gotická historická slavnost se koná 22.-23.června 2013 a symbolicky otevírá hlavní turistickou sezónu města zapsaného na seznam světových kulturních památek UNESCO.
14.06.2013 10:45 |

podobné články

Středočeský kraj: Prezident Miloš Zeman dnes navštívil Kolín, odpoledne zavítá do Kutné Hory

 
Druhý den návštěvy prezidenta Miloše Zemana ve Středočeském kraji – v Kolíně besedoval se studenty a občany, odpoledne zavítá do Kutné Hory
16.10.2013 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20944 článků)

Radim chová lamy u Kutné Hory. „Děti chápou, že sameček je na maso,“ chválí si

 
Farmář Radim Kotrba žije v Miskovicích u Kutné Hory, kde chová vedle ovcí a jelenů i exotické lamy guanako. „Děda byl sedlák a táta hajnej,“ zmiňuje otec tří dětí, který si pochvaluje, jak mu chov zvířat pomáhá i s jejich výchovou. Jeho potomci se podle něj naučili chápat, že některé zvíře je domácím mazlíčkem, zatímco jiné patří na talíř. Libuje si přitom, že maso z exotických zvířat je nejen dobré, ale i výživné. Na jeho farmě ho navštívila redaktorka Blesk Zpráv.
04.04.2018 12:15 |

podobné články

Jeskynní muž a jeho bratr bezdomovec zdědili miliardy

 
Neuvěřitelná zpráva zastihla dva bezdomovce žijící v Budapešti. Po prababičce údajně společně se svou sestrou zdědili majetek v hodnotě 30 miliard forintů (asi tří miliard korun). Bratři touto zprávou získali novou naději ve svém zpackaném životě.
02.12.2009 13:10 |

podobné články

Politik v Kutné Hoře navrhuje utrácet psy v útulcích

 
Místostarosta Kutné Hory Václav Vančura přišel v novým nápadem, jak v městské kase ušetřit nějaké peníze. Nechce živit psy v útulcích. Podle něj by v zařízeních měli zůstávat tři měsíce, a pokud si je nikdo nevyzvedne, měli by se utratit.
24.06.2010 11:15 |

podobné články

Kostnice u Kutné Hory se propadá, může za to tajná krypta

 
Starobylou kostnici v Kutné Hoře čeká velká událost. Po téměř dvou stoletích se tu ve středu otevře krypta. Odborníci totiž chtějí prozkoumat, co v ní vlastně je.
23.01.2011 19:50 |

podobné články

Vraťte se do středověku v Kutné Hoře! Oslavte narozeniny s králem Václavem IV.

 
Již po dvacáté se uskuteční každoroční královské stříbření, gotická historická slavnost, která symbolicky otevírá hlavní turistickou sezónu Kutné Hory. Letos se můžete těšit na oslavu 50. narozeni Václava IV.
12.05.2011 18:30 |

podobné články

Triumfální návrat královského mincmistra do Kutné Hory

 
Jednou z významných osobností, kterou v Kutné Hoře představuje senzační mezinárodní výstava Europa Jagellonica (bude tu otevřena do 30. září), je kutnohorský královský mincmistr a člen norimberské městské rady Jan Horstoffar, rodák z Malesic u Plzně, který byl osobním přítelem malíře Albrechta Dürera.
02.06.2012 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Albrecht Dürer (12 článků)

Jáma v centru Kutné Hory: Nejen Praha se propadá...

 
V hlavním městě se nedávno propadla vozovka na Evropské třídě. "Brána do pekel" se však začala tvořit i v Kutné Hoře.
20.07.2012 19:00 |

podobné články

Kandidát TOP 09: Z praktického hlediska je pro podnikatele i turisty euro výhodné

 
I přesto, že jsou pro starostu Kutné Hory Ivo Šance (Šance pro Kutnou Horu) prioritou komunální volby, rozhodl se podpořit v eurovolbách kandidátku TOP 09/STAN. „Chci ukázat, že i Starostové mají kandidáty s mezinárodními zkušenostmi, jazykovými schopnostmi a se zkušenostmi z veřejného života." Jak ale hodnotí výhody, jež nám přineslo dosavadní desetileté členství v Unii? A co se změnilo za jeho působení v Kutné Hoře? Nejen na to se ptala naše redakce.
14.05.2014 12:10 |

podobné články