Článek

Správná cesta Prague Photo

 
V pondělí večer byl otevřen v pražském Kafkově domě IX. ročník festivalu Prague Photo 2016. V rámci přehlídky udělila odborná porota cenu Young Prague Photo Award určenou fotografovi do 35 let. Jejími nositeli jsou Patrik Borecký a Tomáš Brabec za fotoreportáž z tradičního sportovního klání buzkashi, které je rozšířené ve Střední Asii.
22.04.2016 12:55 |

podobné články

Podobné články

Správná diagnostika znamená správná léčba

 
„Správná diagnostika znamená správná léčba “, říká primář oddělení radiodiagnostiky Protonového centra MUDr. Miroslav Kašpar, který se v oboru radiodiagnostiky pohybuje už přes 40 let.
31.10.2016 14:50 |

podobné články

Mánes hostí prodejní veletrh a festival Prague Photo

 
Fotografie jako vyhledávaný umělecký artefakt je centrem pozornosti na prodejním veletrhu Prague Photo, který se koná ve výstavní síni Mánes do 4. dubna. Paralelně s ním začala i na dvanácti místech v metropoli přehlídka kurátorských projektů (některé trvají do 10. května).
01.04.2010 12:45 |

podobné články

Galerie Mánes se otevře Prague Photo Festivalu

 
Dvě stě třicet autorů bude od 5. do 10. dubna prezentovat své fotografie v pražské Výstavní síni Mánes v rámci čtvrtého ročníku Prague Photo Festivalu 2011. Součástí exhibice budou přednášky, setkání s autory a autogramiády.
21.03.2011 16:25 |

podobné články

Praha: Primátor Svoboda zahájil festival Prague Photo

 
Primátor včera zahájil čtvrtý ročník veletrhu fotografie Prague Photo, který se koná pod jeho záštitou.
05.04.2011 16:30 |

podobné články

Prague Photo Festival představuje díla Sudka a Stana až po nejmladší generaci

 
Měsíc duben patří fotografii. Alespoň to je záměr pořadatelů přehlídky Prague Photo Festival, který má do 10. dubna základnu v pražském Mánesu, kde se ve více než třiceti expozicích představuje nejen tvorba studentů a současných autorů, ale i vzácné sbírky klasiků, jakými jsou Josef Sudek, Václav Chochola nebo Jaromír Funke.
06.04.2011 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Josef Sudek (41 článků)

FOTO Kam míří fotografie? Současné trendy zná Prague Photo

 
Sedmý ročník Prague Photo pozval do čtyř pater pražského Kafkova domu převážně české galerie, kurátory, ateliéry a umělecké školy.
08.04.2014 16:30 |

podobné články

FOTO Kam míří fotografie? Současné trendy zná Prague Photo

 
Sedmý ročník Prague Photo pozval do čtyř pater pražského Kafkova domu převážně české galerie, kurátory, ateliéry a umělecké školy.
08.04.2014 16:30 |

podobné články

Prague Photo je rozcestník vizuálního umění

 
Sedmý ročník festivalu Prague Photo 2014 se koná v pražském Kafkově domě. Ve čtyřech podlažích mohou návštěvníci vidět práce více než dvou stovek umělců. Někteří vystavují samostatně, jiní v rámci škol nebo galerií.
09.04.2014 14:30 |

podobné články

Prague Photo představuje i budoucí naděje

 
Nejkomplexnější představu o současné i historické fotografii, fotografických galeriích či moderním umění jako takovém si mohou udělat návštěvníci osmého ročníku festivalu Prague Photo v pražském Kafkově domě, který trvá do neděle.
24.04.2015 11:35 |

podobné články

Bilanční výstava Czech Press Photo ukazuje 500 fotografií

 
Patnáct let existence bilancuje fotografická soutěž Czech Press Photo na výstavě The Best Of Czech Press Photo, v Křížové chodbě a Rytířském sále Staroměstské radnice v Praze potrvá do 30. dubna.
05.03.2010 09:50 |

podobné články

Fotografie pro mě ještě schovává tajemství, říká polský fotograf Tomasz Gudzowaty

 
Polák Tomasz Gudzowaty, který patří mezi přední světové fotografy, letos zasedl v porotě soutěže Czech Press Photo. Absolvent práv na Varšavské univerzitě se od mládí zabývá klasickou černobílou fotografií, hlavním tématem jsou v poslední době převážně sportovci všeho druhu. Gudzowaty publikuje v prestižních magazínech a je mnohonásobným laureátem World Press Photo. Do 27. listopadu vystavuje v pražské Czech Photo Gallery.
17.10.2011 12:00 |

podobné články

Hlavní cenu World Press Photo získal smutný snímek z Gazy, sport vyhrál Čech

 
Hlavní cenu na soutěži World Press Photo vyhrál švédský fotograf Paul Hansen z listu Dagens Nyheter se snímkem zobrazujícím pohřeb dvou palestinských dětí zabitých při izraelském raketovém útoku v Gaze. Mrtvé sourozence, bratra a sestru, na něm nesou muži na rukou. Fotoreportér ČTK Roman Vondrouš získal v prestižní mezinárodní soutěži World Press Photo první cenu v kategorii sportovní akce - příběhy. Uspěl se snímky z Velké pardubické.
15.02.2013 11:45 |

podobné články

Czech Press Photo vyhrál snímek s uprchlíky na maďarské hranici. Cenu má i fotograf Respektu

 
Fotografií roku v tuzemské fotožurnalistické soutěži Czech Press Photo se stal snímek Jana Zátorského z Mladé fronty Dnes, zobrazující uprchlíky na maďarsko-srbské hranici. Téma migrace letos soutěži zcela dominovalo. Vítězná fotografie zachycuje změť lidských těl, lidí padajících přes sebe v zoufalé snaze překonat hranici. Snímek ze série pořízené letos v září získal vedle hlavní ceny Křišťálového oka také první cenu v kategorii Aktualita. První místo v kategorii Každodenní život dostal za sérii snímků Havana Cars reportér České tiskové kanceláře Roman Vondrouš, který bodoval i v předchozích ročnících Czech Press Photo.
12.10.2015 11:15 |

podobné články

Paroubek: Finanční strop na volební kampaně je správná cesta. Babiš už utratil miliardy

 
Podle expremiéra a lídra LEV 21 Jiřího Paroubka je určení maximální výše výdajů na volební kampaně správná cesta. „Tradiční politické strany s omezeným přístupem k finančním zdrojům by měly urychleně podpořit plán Bohuslava Sobotky na stanovení limitu na financování volebních kampaní." Nutnost zastropování výdajů zdůvodňuje tím, že ti, kteří přicházejí do politiky ze světa velkých peněz, mají oproti parlamentním politickým stranám jiné a podstatně větší možnosti financování. Vysvětluje to v tiskové zprávě, kterou mají ParlamentníListy.cz k dispozici.
31.10.2014 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3407 článků)

V souvislosti s akcemi Prague Metronome festival a United Islands of Prague čekejte dopravní omezení

 
Od pátku 24. do neděle 26. června 2016 proběhnou v Praze dvě kulturní akce - a to Prague Metronome festival a United Islands of Prague, na kterých se očekává celková návštěva několika desítek tisíc návštěvníků. Obě akce budou doprovázet dopravní opatření, která mají jednak zajistit bezpečnost návštěvníků i provozu na komunikacích a jednak usnadnit dopravu na uvedené akce.
24.06.2016 11:55 |

podobné články

Prague Biennale Photo dává fotografii do jiných souvislostí

 
V rámci šestého ročníku Prague Biennale (zabývá se převážně výtvarným uměním či videoartem) probíhá také třetí ročník fotografického biennale. Organizátoři zvolili pro výstavu velice zajímavé prostory vlakového nádraží Žižkov.
20.07.2013 14:55 |

podobné články

Jak pejsky (ne)znáte

 
Pes sedící pohodlně na gauči nebo v kině, vodící psi se slepeckou holí či mezi knížkami v knihovně. Zkrátka domácí mazlíčci v lidských situacích. To je námět, kterým se inspiroval český fotograf a autor výstavy Czech Pes Photo Antonín Malý. Původně to byla jen nadsázka k novinářské výstavě Czech Press Photo, ale nápad se rychle ujal...
09.07.2009 05:05 |

podobné články

Do Prahy opět dorazila prestižní výstava World Press Photo

 
Nejlepší reportážní fotografie oceněné v soutěži World Press Photo (WPP) jsou k vidění v prostorách pražského Karolina. Expozice potrvá od pátku do 11. října. Symbolem letošního ročníku, a koneckonců i událostí posledních měsíců, se stal absolutní vítěz, záběr amerického fotografa Anthony Suaua pro časopis Time.
17.09.2009 17:35 |

podobné články

Hlavní cenu Czech Press Photo získala fotka Obamy

 
Hlavní cenu novinářské soutěže Czech Press Photo získal fotoreportér francouzské agentury AFP Joe Klamar za snímek z pražské návštěvy amerického prezidenta Baracka Obamy. Mezinárodní porota ho vybrala z více než 4300 přihlášených fotografií od 281 autorů. Organizátoři soutěže v Praze v pondělí oznámili výsledky jejího 15. ročníku.
19.10.2009 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2404 článků)