Špotáková prohrála o jediný centimetr, v Diamantové lize si upevnila vedení

Oštěpařka Barbora Špotáková si výkonem 65,00 metrů vylepšila letošní maximum, ale na vítězství v podniku Diamantové ligy v Londýně to nestačilo. O pouhý jeden centimetr ji překonala Madara Palameikaová z Lotyšska.
25.07.2015 18:31 |

Osobnosti: Barbora Špotáková (327 článků)

Špotáková se v Římě utká o body v Diamantové lize s Obergföllovou

Oštěpařka Barbora Špotáková bude mít dnes v Římě druhý pokus na to, aby do své sbírky úspěchů přidala vítězství v Diamantové lize.
11.06.2010 10:15 |

Špotáková vyhrála, hodila své letošní maximum a cítí, že je opravdu zpátky

Oštěpařka Barbora Špotáková hodila na mítinku Diamantové ligy ve Stockholmu své letošní maximum a výkonem 65,66 závod vyhrála. Spravila si tak chuť po porážce o jediný centimetr z předchozího závodu v Londýně.
30.07.2015 23:35 |

Nejradši jsme v posteli nebo na kolech, říká přítel Špotákové

Jednatřicetiletá oštěpařka Barbora Špotáková se příští rok stane maminkou. Se svým stejně starým přítelem Lukášem Novotným očekávají v létě narození prvního dítěte. Poprvé se potkali před deseti lety, do oka si ale padli až o tři roky později. Další články k tématu: Nastávající máma Špotáková: Návrat v Riu je mou největší motivací Oštěpařka Špotáková si dá na rok pauzu, s přítelem očekávají potomka Špotáková zvažuje: světový rekord, nebo pauza? Oznámí to dnes? Hlavně, že je večírek. Špotáková slavila s Wohnoutem a Třemi sestrami
13.11.2012 14:45 |

Hejnová a Špotáková zakončily sezónu triumfem v Diamantové lize

Překážkářka Zuzana Hejnová i oštěpařka Barbora Špotáková vyhrály poslední závod Diamantové ligy v Curychu a zároveň se tak staly celkovými vítězkami svých disciplín.
03.09.2015 22:21 |

Osobnosti: Barbora Špotáková (327 článků) , Zuzana Hejnová (151 článků)

Špotáková skončila třetí na mítinku Diamantové ligy v Eugene

Oštěpařka Barbora Špotáková obsadila na mítinku Diamantové ligy v americkém Eugene třetí místo za hod 61,12 metrů.
04.07.2010 01:10 |

Sáblíková ovládla závod v Hamaru a upevnila vedení v SP

Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková vyhrála v norském Hamaru závod Světového poháru na 3000 metrů a upevnila si vedení v rámci SP.
12.02.2012 13:55 |

Osobnosti: Martina Sáblíková (399 článků)

Oštěpař Veselý přišel dodatečně o vítězství na Diamantové lize

Oštěpaři Vítězslavu Veselému je spíš asi smutno, protože dodatečně přišel o vítězství na mítinku Diamantové ligy v Birminghamu. Keňanovi Juliusi Yegovi byl dodatečně uznán poslední pokus, který původně rozhodčí označili jako neplatný s tím, že oštěp dopadl mimo výseč. Yego se mohl díky zlepšení osobního maxima o téměř čtyři metry na 91,39 metru radovat z nového afrického rekordu a nejlepšího výkonu v historii Diamantové ligy.
07.06.2015 23:10 |

Osobnosti: Vítězslav Veselý (85 článků)

Špotáková házela v olympijském Londýně a prohrála

Barbora Špotáková obsadila druhé místo na mítinku Diamantové ligy v Londýně, na stadionu Crystal palace poslala oštěp do vzdálenosti 64,19 metru.
14.07.2012 18:25 |

Loket? Nic moc, stěžuje si Špotáková před rozhodujícím závodem Diamantové ligy

Oštěpařce Barboře Špotákové stačí k celkovému vítězství v Diamantové lize skončit při čtvrtečním závěrečném mítinku ve švýcarském Curychu na třetím místě, zraněný loket ji však stále bolí.
18.08.2010 15:10 |

Oštěpařka Špotáková bude hvězdou Odložilova memoriálu

Pražský stadion Juliska dnes bude dějištěm 17. ročníku atletického mítinku Memoriál Josefa Odložila. Jeho největší hvězdou bude oštěpařka Barbora Špotáková, jež ve čtvrtek na Diamantové lize potvrdila vzestup formy vítězstvím a hodem do vzdálenosti 68,66 metru. Olympijská vítězka a světová rekordmanka na svém domácím stadionu umí házet, před rokem soutěž vyhrála výkonem 68,23.
14.06.2010 10:50 |

Bára Špotáková dostala metál a pořádně ji to sebralo

Druhé olympijské zlato, vítězství v Diamantové lize, neohrožené držení světového rekordu… Oštěpařka Barbora Špotáková toho letos získala hodně a na přebírání medailí a ocenění je zvyklá. Od neděle má ale jednu hodně speciální medaili navíc, může se pyšnit státním vyznamenáním, které jí udělil prezident Václav Klaus u příležitosti vzniku republiky.
29.10.2012 09:35 |

Osobnosti: Václav Klaus (8388 článků) , Barbora Špotáková (327 článků)

Špotáková hodila letošní maximum a opět zvítězila

Barbora Špotáková vyhrála soutěž oštěpařek na Diamantové lize v Monaku a zůstává po návratu z mateřské dovolené neporažena.
19.07.2014 11:55 |

Kvitová si upevnila pátou příčku žebříčku

Česká tenistka Petra Kvitová si po posledním grandslamu sezony US Open upevnila pátou pozici v žebříčku WTA. Šesté Němce Angelique Kerberové odskočila už na 1605 bodů, zároveň se ale prohloubila její ztráta na čtvrtou pozici Američanky Sereny Williamsové. Ta si triumfem v New Yorku polepšila o 600 bodů a na Kvitovou má náskok už 1210 bodů. V čele je poražená finalistka z US Open Viktoria Azarenková z Běloruska, na druhé místo se před Polku Agnieszku Radwaňskou posunula Maria Šarapovová z Ruska.
10.09.2012 10:25 |

Osobnosti: Maria Šarapovová (162 článků) , Petra Kvitová (1447 článků) , Serena Williams (273 článků)

ŽIVĚ Špotáková má další medaili. Lepší byla jen Abakumovová

Podívejte se na online reportáž z boje Barbory Špotákové o první českou medaili z MS v atletice v korejském Tegu. Olympijská vítězka a světová rekordmanka sice pátým pokusem překonala svůj letošní výkon hodem 71,58 metru, vzápětí však Ruska Maria Abakumovová opět překonala svůj osobní rekord, když jen o centimetr zaostala za hranicí 72 metrů. Špotáková však získala už šestou medaili ze šampionátů či olympijských her v řadě.
02.09.2011 10:30 |

Osobnosti: Barbora Špotáková (327 článků) , Maria Abakumovová (10 článků)

Špotáková má z MS opět stříbro, s Abakumovovou prohrála o 41 cm

AKTUALIZOVÁNO. Česká atletická výprava se nevrátí z mistrovství světa v Tegu bez medaile. Největší naděje Barbora Špotáková v dramatické soutěži oštěpařek prohrála pouze o 41 centimetrů s Ruskou Marií Abakumovovou, přestože hodila druhý výkon kariéry 71,58 metru. Obhájila tak stříbrnou medaili z Berlína.
02.09.2011 13:55 |

Hejnová a Veselý vládnou svým disciplínám v Diamantové lize

Překážkářka Zuzana Hejnová a oštěpař Vítězslav Veselý jsou po mítinku v Oslu ve svých disciplínách nadále nejlepšími atlety v Diamantové lize. Bronzová olympijská medailistka potvrdila svou letošní neporazitelnost a vyhrála ve svém nejlepším výkonu sezony 53,60 sekundy. Veselý předvedl v druhé sérii hod 85,96 metru, který nikdo z jeho soupeřů nepřekonal.
14.06.2013 11:00 |

Osobnosti: Vítězslav Veselý (85 článků) , Zuzana Hejnová (151 článků)

Koulař Prášil skončil na Diamantové lize těsně čtvrtý

Koulař Ladislav Prášil obsadil na Diamantové lize v Curychu čtvrté místo výkonem 21,10 metru. Z medailové pozice ho odsunul ve čtvrté sérii Kanaďan Dylan Armstrong, který vrhl o tři centimetry dále. Soutěž na hlavním nádraží v Curychu vyhrál první muž letošních tabulek Ryan Whiting z USA, který pokusem dlouhým 22,03 zaostal o 25 centimetrů za vlastním světovým maximem této sezony.
28.08.2013 23:30 |

Společnost DIC získala právo obchodovat na Dubajské diamantové burze

V červnu 2014 přijala Dubajská diamantová burza - Dubai Diamond Exchange (DDE) - prezidenta Diamonds International Corporation (DIC) MUDr. Luboše Říhu za svého člena. DIC je již několik let členem a akcionářem nejstarší diamantové burzy v Antverpách, vstupem do DDE však získává právo obchodovat také na Dubajské diamantové burze.
05.07.2014 08:50 |

Osobnosti: Luboš Říha (1 článek)

"Je to šílené, jak to letí!" Atletem roku se popáté v řadě stala Špotáková

Atletem roku 2011 se stala podle očekávání oštěpařka Barbora Špotáková a anketu Českého atletického svazu vyhrála už popáté za sebou. Světová rekordmanka získala jako jediný český atlet medaili na letošním mistrovství světa v Tegu, kde prohrála pouze s Ruskou Marií Abakumovovou. Druhý skončil v anketě výškař Jaroslav Bába a třetí místo obsadila překážkářka Zuzana Hejnová.
06.11.2011 10:05 |

Osobnosti: Jaroslav Bába (48 článků) , Barbora Špotáková (327 článků) , Zuzana Hejnová (151 článků)