Článek

Spořitelna za ukončení sKaret nejspíš nic nedostane

 
Vláda v roce 2013 ukončila projekt na výplatu sociálních dávek prostřednictvím sKaret České spořitelny. Tato společnost měla podle původní smlouvy s ministerstvem práce a sociálních věcí sKarty provozovat až do roku 2024. Po zrušení projektu žádala po státu kompenzaci ve výši 204 milionů korun. Kverulant.org zjistil, že žádné vyrovnání dosud neobdržela a MPSV o něm podle všeho ani neuvažuje.
14.05.2015 16:46 |

podobné články

Podobné články

Za předčasné zrušení sKaret chce spořitelna po vládě 204 miliónů

 
Česká spořitelna bude žádat po ministerstvu práce a sociálních věcí za předčasné zrušení projektu sKaret náhradu 203,8 miliónu korun. Informace serveru Ihned.cz potvrdila Česká spořitelna, která sdělila, že uvedenou částku vyčíslil nezávislý odborný posudek. Spořitelna měla sKarty podle smlouvy provozovat do ledna 2024, systém ji stál asi 300 miliónů korun.
14.11.2013 15:26 |

podobné články

Česká spořitelna už vyrobila přes 100 000 sKaret

 
Česká spořitelna, která zajišťuje výrobu a distribuci sKaret sloužících k výplatě nepojistných sociálních dávek, již vyrobila 114 192 sKaret, prostřednictvím již předaných karet byly vyplaceny dávky v hodnotě přes 219 mil. Kč.
19.10.2012 16:25 |

podobné články

Česká spořitelna a ministerstvo vydaly společné prohlášení k ukončení projektu sKaret

 
Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR a Česká spořitelna se 2. března 2016 dohodly na ukončení smluvního vztahu a vypořádání vzájemných práv a povinností v projektu karty sociálních systémů (tzv. projekt sKarta).
21.03.2016 17:00 |

podobné články

Spořitelna chce vycouvat z sKaret. Bez účtů to pro nás nemá smysl, tvrdí

 
Česká spořitelna soudí, že její účast na projektu sKaret ztrácí smysl, a to kvůli změnám, se kterými přišlo ministerstvo práce a sociálních věcí. Podle navrhovaných změn by banka účet k sKartě otevřela jen tomu, kdo by chtěl sociální kartu používat k placení či vybírání peněz z bankomatu.
06.03.2013 22:25 |

podobné články

Müllerová tvrdí, že Spořitelna od sKaret neodstoupila

 
Česká spořitelna na jednáních s ministerstvem práce o změnách systému sKaret neuvedla, že by chtěla jako provozovatel od tohoto projektu na vyplácení dávek odstoupit. Ve Sněmovně to dnes řekla ministryně práce Ludmila Müllerová (TOP 09).
19.03.2013 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Ludmila Müllerová (192 článků)

Sockarty se možná ještě prodraží. Česká spořitelna chce po státu přes 200 milionů

 
Projekt sKaret zavedl exministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09) a od počátku čelil ostré kritice jak ze strany opozice, tak za strany handicapovaných občanů, kteří byli zásadně proti zavedení tohoto instrumentu. Tendr na provozování sKaret vyhrála Česká spořitelna a investovala do něj podle vlastních odhadů 300 milionů korun a teď po českém státu žádá kompenzaci. Informuje o tom server iHNed.cz.
14.11.2013 17:01 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1070 článků)

Česká spořitelna je podle čtenářů časopisu Reader´s Digest nejdůvěryhodnější

 
Česká spořitelna zvítězila v průzkumu důvěryhodnosti značek Dobrá značka 2012 časopisu Reader´s Digest v kategorii „Banka / Stavební spořitelna“ v České republice. Prvenství ve stejné kategorii si Česká spořitelna odnesla už v loňském kole soutěže.
25.03.2013 09:55 |

podobné články

O osudu sKaret rozhodne pracovní skupina

 
Ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová se v pondělí sešla s generálním ředitelem České spořitelny Pavlem Kysilkou, aby společně jednali o osudu sKaret. Müllerová minulý týden vzala na vědomí doporučení vlády, aby učinila legislativní kroky k ukončení celého projektu sKaret. K tomu má nově sloužit pracovní skupina.
06.05.2013 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Ludmila Müllerová (192 článků)

Sněmovna dala zelenou pro ukončení sKaret

 
Poslanci si po téměř čtyřhodinové rozpravě odhlasovali, že senátní návrh na zrušení kontroverzního projektu sKaret pošlou do výboru pro sociální politiku. Tam se bude návrh projednávat ve zkrácené lhůtě třiceti dnů. Poslanci tak de facto ukončili první čtení normy, díky níž by mělo dojít k úplnému zrušení sKaret.
14.05.2013 18:20 |

podobné články

Senát zřejmě posvětí zrušení projektu sKaret

 
Senát podle očekávání pravděpodobně posvětí zrušení projektu kontroverzních sKaret, přes něž si lidé měli vybírat sociální dávky a podpory z bankomatů či konta. Horní komoře to dnes doporučil její sociální výbor. Schválení zákona se očekává už kvůli tomu, že Senát jej navrhl. Na jeho výsledné podobě pak spolupracovalo Ministerstvo práce a sociálních věcí, které už podle své mluvčí ukončení projektu chystá. Mezi nejhlasitější odpůrce sKaret patří Národní rada osob se zdravotním postižením. Podle odpůrců nákladný projekt mimo jiné zkomplikoval přístup příjemců k dávkám.
11.09.2013 12:30 |

podobné články

Nečas chce ukončení projektu sKaret

 
Premiér Petr Nečas (ODS) navrhl ministryni Ludmile Müllerové (TOP 09) ukončení projektu sKaret. Uvedl to po jednání s tím, že konečné rozhodnutí bude na ministryni, která bude návrh předkládat kabinetu.
28.03.2013 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Ludmila Müllerová (192 článků) , Petr Nečas (9256 článků)

ODS: Podporujeme ukončení projektu sKaret

 
ODS konstatuje, že projekt sKaret nesplnil původní účel, odchýlil se od koaliční dohody a původně dobrou myšlenku Ministerstvo práce a sociálních věcí pod vedením bývalého ministra Jaromíra Drábka (TOP 09) a jeho náměstka Vladimíra Šišky zdiskreditovalo. Proto podporujeme jeho ukončení.
10.04.2013 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1070 článků)

Případné ukončení projektu sKaret bude složité, tvrdí Müllerová

 
Ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová v pondělí jednala se zástupci České spořitelny o budoucnosti sKaret. Jejich případné ukončení by bylo prý složité. Zatím se neprojednávaly kompenzace pro spořitelnu. Müllerová prohlásila, že o nich rozhodne nezávislý auditor.
06.05.2013 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Ludmila Müllerová (192 článků)

Müllerová připravuje návrhy na ukončení sKaret

 
Ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová již připravuje ukončení sKaret – tak, jak jí to doporučila vláda. Senátní návrh považuje za neproveditelný, připravuje tedy vlastní návrhy.
14.05.2013 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Ludmila Müllerová (192 článků)

Česká spořitelna se hájí: Na sKartách nevyděláme nic

 
Provozovatel sKaret, Česká spořitelna, se v tiskové zprávě ohrazuje proti některým nepravdám, které kolem karty vznikly. Rozhodně popírá např. to, že by společnost získala zakázku bez výběrového řízení nebo že by na provozu vydělávala velké částky.
26.09.2012 18:40 |

podobné články

Wagnerová bude chtít zrušit sKarty

 
Bývalá ústavní soudkyně a nová senátorka Eliška Wagnerová (za SZ) v horní komoře navrhne úplné zrušení sKaret. Uvedla to v reakci na novelu senátorů ČSSD, podle níž by se platební funkce sKaret měla omezit jen na výplatu dávek v hmotné nouzi. Místopředseda Senátu a ČSSD Zdeněk Škromach při čtvrtečním projednávání novely uvedl, že je to jen první krok a že ČSSD už návrh na zrušení sKaret předložila.
26.10.2012 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Škromach (574 článků)

ČSSD se nepodařilo prosadit omezení sKaret

 
ČSSD podle očekávání neprosadila ve Sněmovně senátní návrh, podle něhož platební funkce sKaret měla být omezena jen na výplatu dávek v hmotné nouzi. Koalice předlohu v souladu s postojem vlády zamítla. Chystá vlastní úpravy kritizovaného projektu, které připravuje ministerstvo práce a sociálních věcí. Vládní novelu, která má odstranit nedostatky projektu kritizovaných sKaret, by poslanci mohli projednávat už na příští schůzi. 
12.02.2013 17:55 |

podobné články

Vláda asi neodsouhlasí úplné zrušení sKaret, jak chce Senát

 
Vláda bude asi proti senátnímu návrhu na úplné zrušení kontroverzních sKaret, které měly původně sloužit pro výplatu všech sociálních dávek. Předlohu v horní komoře prosadila opoziční ČSSD, má v ní většinu. Kabinet ale bude ve středu podle předběžného stanoviska trvat na tom, že je reforma sociálních systémů potřebná a prospěšná. Připomene nynější revizi výplaty dávek, která povede ke změnám u sKaret.
02.03.2013 10:35 |

podobné články

Projekt sKaret stál MPSV asi 82,5 mil., rušení vyjde na 5,2 mil.

 
Ministerstvo práce vydalo za projekt sKaret zatím 82,54 milionu korun. Zrušení projektu ho bude stát zhruba 5,24 milionu. Novinářům to dnes řekl ministr práce František Koníček. Podle něj by se měly karty definitivně stopnout do konce března příštího roku. Úřad práce podle své ředitelky Marie Bílkové začne držitelům sKaret brzy zasílat dopisy, aby mu nahlásili, zda chtějí dávky poštou, nebo na své konto. Vyplácení peněz od státu to nemá nijak ohrozit.
13.08.2013 13:40 |

podobné články

Osobnosti: František Koníček (71 článků)