Článek

Společné daně v EU: Firmy platí jiným státům, než kde vydělávají. Brusel tomu chce zatnout tipec

 
Historickou změnu v daňových pravidlech hodlá prosadit Evropská komise. Jejím cílem je, aby společnosti platily daně ve všech státech, kde vytvářejí svůj zisk, a aby se nemohly placení daní vyhýbat. Píší o tom dnešní Hospodářské noviny. Pokud vše půjde podle plánu, měl by skončit například irský daňový ráj pro firmu Apple. Ta díky dohodě s irskou vládou odvádí jen dvě procenta ze svého evropského zisku. Komentátorka listu pak poukazuje na to, že podle propočtů EK se nyní daňové úniky pohybují kolem jednoho bilionu eur ročně.
17.06.2015 09:16 |

podobné články

Podobné články

ODS chce vyloučit z tendrů firmy spojené s politiky

 
ODS přišla s plánem, jak zatnout tipec ministru financí Andreji Babišovi (ANO). Chce navrhnout změnu zákona o veřejných zakázkách, aby ze všech tendrů byly automaticky vylučovány firmy, které jsou nějakým způsobem napojené na politiky. Návrh předložil poslanec a exprimátor Bohuslav Svoboda společně se šéfem pražské ODS Filipem Humplíkem.
17.06.2014 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Svoboda (699 článků)

Heger chce omezit uplácení lékařů. Diskriminace, křičí farmaceutické firmy

 
Zatnout tipec farmaceutickým firmám, které korumpují lékaře, se rozhodl ministr zdravotnictví Leoš Heger. Z praxe chce odstranit snahy dealerů přimět pomocí nejrůznějších výhod lékaře k předepisování jejich léků. Podle zástupců lékařů je takovéto omezení činnosti dealerů potřeba, ale bude pravděpodobně obtížně kontrolovatelné. Farmaceutické firmy se navíc bouří, že jde o diskriminaci.
12.04.2012 23:20 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1267 článků)

Podvody při oddlužení firem? Poslanci jim chtějí „zatnout tipec“

 
Poslanci chtějí upravovat vládní insolvenční novelu, která má omezit šikanózní insolvenční návrhy, tedy nekalý konkurenční boj, a podvodné oddlužovací firmy. Jeden ze sněmovních výborů chce zamezit podvodům insolvenčních správců, výjimky nebudou. Před úpadkem chce Jeroným Tejc (ČSSD) třeba znalecký posudek, aby se firmy jen „snadno“ nezbavovaly dluhů.
24.09.2016 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Jeroným Tejc (657 článků)

Finanční správa chce zatnout tipec podvodům s DPH. Pomůže kontrolní hlášení?

 
Finanční správa odkryla vůbec největší případ krácení DPH. Dvě firmy obraly stát o 4,5 miliardy. Z nich se správě podařilo zajistit jen malou část, na druhou stranu díky odhalení nedošlo k vyplacení téměř čtvrt miliardy na odpočty. Od nového roku by se na takové případy mohlo přijít hned v zárodku - díky takzvanému kontrolnímu hlášení. Navíc by se mělo jednat o novele zákona, která by umožnila zveřejňovat jména podobných podvodných firem.
03.09.2015 06:15 |

podobné články

Zajišťovací příkazy jsou zbraň hromadného ničení: Trojka, která nám vzala miliardu!

 
Cesta do pekel bývá dlážděna dobrými úmysly. Snaha zatnout tipec všem podvodníkům třeba s palivy a donutit je řádně zaplatit státu daně je jistě chvályhodná. Horší je, když ale tvrdá ruka státu udeří neprávem a někoho zlikviduje. Firmě FAU se to stalo. Definitivně vyhrála soud a z veřejných peněz bude žádat miliardu korun!
02.12.2017 05:10 |

podobné články

VZP chce prý doktorům „supermanům“ zatnout tipec

 
Mnoho lékařů má již takové obří úvazky, podle nichž pracují osm dní v týdnu a 25 hodin denně. VZP proto kvůli tomu zahájila kontrolu a nechává si kvůli lékařským úvazkům dělat odbornou analýzu. Píše o tom deník Mladá fronta Dnes.
07.11.2011 12:25 |

podobné články

Konec prohibice? Tvrdý alkohol by se mohl vrátit na pulty už za týden

 
Poté, co vláda obrátila a alkoholové prohibici chce zatnout tipec, se včera domluvila na podobě nového, pravděpodobně červeného kolku. Ten by měl zákazníkům zaručit bezpečnost zakoupené lihoviny. Podle premiéra Nečase bychom se díky tomu mohli dát panáka už možná za týden nebo dva.
20.09.2012 07:20 |

podobné články

Babiš chce zatnout tipec předraženým nákupům ve zdravotnictví

 
Andrej Babiš se vehementně pustil do čištění veřejných výdajů. Hlavním objektem jeho zájmu se stalo zdravotnictví, kde se podle něj v naprosto netransparentních tocích ztrácejí miliardy. Ministr nekompromisně vytáhl do boje s úniky, jejichž hlavním tvůrcem je podle něj „Richelieu českého zdravotnictví“, bývalý poslanec ODS Marek Šnajdr, aktuálně prý přes své kamarády v ČSSD.
20.03.2014 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12393 článků) , Marek Šnajdr (313 článků)

Švýcarsko, třes se! G20 chce zatnout tipec daňovým rájům

 
Vlády největších zemí skupiny G20 podepsaly na summitu ve francouzském Cannes dohodu o společném postupu proti daňovým únikům. Díky ní by chtěly pro své státní pokladny získat navíc až desítky miliard dolarů, které se zatím schovávají na nezdaněných kontech. Dvoudenní summit, který dnes končí, se zaměřil hlavně na dluhovou krizi v eurozóně a na vývoj kolem Řecka.
04.11.2011 17:05 |

podobné články

Magistrát se chce zbavit Svobody, chtěl zatnout tipec "kmotrům"

 
Po rozpadu pražské koalice sociálních a občanských demokratů se v bolestech a křečích rodí koalice nová. Některé hlasy tvrdí, že se jedná jen o způsob, jak se zbavit nepohodlného primátora Bohuslava Svobodu (ODS), který chtěl vyřadit ze hry pražské kmotry.
23.11.2011 15:05 |

podobné články

Zisky obřích korporací mají být veřejné. EU chce zatnout tipec daňovým únikům

 
Evropská komise připravuje návrh, který má zastavit nekalé praktiky globálních korporací, které okrádají stát na daních. Řešením má být absolutní transparentnost, nadnárodní společnosti by měly podle chystaného návrhu zveřejňovat své hospodářské výsledky v každé zemi EU. Skrývání zisků v daňových rájích by tak mělo být už minulostí.
08.02.2016 15:25 |

podobné články

Kavárna se vnímá jako vrchol demokracie, přitom jde agresivně po každém, kdo s ní nesouhlasí. Polovina národa už je v kategorii náckové. Politik od Babiše chce dělení a nálepkám zatnout tipec

 
ROZHOVOR „Co vyčítám pražské kavárně, je, že sama sebe definuje jako vrchol demokracie. Posunuje se do role arbitra. Popisuje se jako skupina ryzích demokratů, která respektuje jinakost. Paradoxní je, že když někdo předvede jinakost v praxi tím, že má jiný názor, její zástupci velmi nevybíravě až agresivně po něm vyjedou,“ povšiml si v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz ekonom a pražský zastupitel Patrik Nacher (ANO). Na protest proti umělému rozdělování společnosti sepsal Dalmatinskou výzvu.
30.11.2016 20:55 |

podobné články

ČESKÁ LOGIKA: Podnikatelé vydělávají víc, ale platí nižší daně než zaměstnanci!

 
Přestože mají podnikatelé výrazně vyšší průměrné hrubé příjmy než zaměstnanci, platí v průměru téměř o 27 procent nižší daně, vyplývá ze zveřejněné studie think tanku IDEA.
09.10.2013 09:00 |

podobné články

Piráte č. 2222, třes se! Jde na tebe "kat" Laciny z D1!

 
Tak tohle bude hodně zajímavý případ! Státním zástupcem pro případ dalšího piráta z D1, Aleše Trpišovského (43), je Tomáš Milec. Právě on poslal na pět let do basy podobného gaunera, který si na D1 zvyšoval ego, Luboše Lacinu (41). Ten loni v březnu vytlačil z dálnice ženu (26), která přežila jen zázrakem. Dokáže Milec zatnout tipec dalšímu nebezpečnému šílenci?
05.01.2011 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Lacina (2 články)

Březina (KDU-ČSL): Je nejvyšší čas zatnout daňovým rájům tipec

 
Evropský parlament dnes čeká hlasování o zprávě o daňových podvodech, daňových únicích a daňových rájích.
21.05.2013 14:10 |

podobné články

Solární baroni, vidíme vás: ERÚ na ně vytáhli snímky z americké družice!

 
Šéfka Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková (56) říká: musíme zatnout tipec solárníkům, kvůli kterým platíme za elektřinu majlant. A teď má nový nástroj, jak na ně: družicové snímky ze satelitů americké vlády.
26.10.2013 06:50 |

podobné články

Není to tupé ramínko na šaty: Princezna Silikonka přelstila podvodníky, kteří ji chtěli připravit o prachy

 
Kdekdo ji má za tupou hříšnou nádobu, ale tahle holka má za ušima! Dominika Mesarošová  (28) se rozhodla rázně zatnout tipec všem, kdo ji chtěli připravit o její nápad. Možná někoho překvapí, že použila mozek a rázně proti podvodníkům zakročila. I když je z ní teď přebarvená blondýnka, v rámci sebeobrany našla cestu na patentový úřad!
28.04.2014 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Dominika Mesarošová (561 článků)

Západ má dnes uvalit na Putinovo Rusko další sankce: Kolik miliard EU obětuje?

 
V jednom mají jasno: Putinovi je třeba zatnout tipec! Je zapotřebí, aby Rusko zaplatilo za sestřelení letadla plného nevinných lidí! Otázka ale zní: Kolik bude EU ochotna »pomstě« obětovat?!
24.07.2014 05:15 |

podobné články

Mladé moderátorce vyhrožovali znásilněním. Pěkně je vypekla

 
Internet je ideálním prostředím pro různé anonymní křiklouny, hulváty a asociály, kteří se na webových stránkách chovají jako divá zvěř. Mladá studentka ovšem našla originální způsob, jak jim zatnout tipec.
06.12.2014 10:45 |

podobné články