Článek

Spisovatelka a provozovatelka kavárny v rozhlase promluvila o češství

 
Česká spisovatelka a provozovatelka pražské kavárny Zenit Petra Hůlová se na serveru Českého rozhlasu Rozhlas.cz zamýšlí nad tím, co znamená pojem češství. „Nebojme se patosu: Česko je země mlékem a strdím oplývající. Voda hučí po lučinách… Kde domov můj? Tady. Pokloňme se vlajce. Bez mýtu to nejde,“ uvedla.
17.05.2016 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Petra Hůlová (19 článků)
Podobné články

Nezesměšňujte lidi, kteří se bojí uprchlíků, řekla v rádiu oceňovaná spisovatelka a majitelka kavárny. A tohoto se dočkala

 
Spisovatelka a provozovatelka kavárny Petra Hůlová, která vešla do povědomí lidí svými romány Paměť mojí babičce, Stanice Tajga či Čechy, země zaslíbená, nyní pro veřejnoprávní Rádio Wave uvedla, abychom se přestali tvářit nadřazeně vůči těm, kdo se bojí uprchlíků. A hned se stala terčem kritiky redaktorky rádia Táni Zabloudilové.
11.08.2015 07:56 |

podobné články

Osobnosti: Petra Hůlová (19 článků)

Finančák zavřel v Brně restauraci kvůli EET: Z pokuty si provozovatelka nic nedělala

 
Restauraci na Dukelské třídě v Brně zavřel v pondělí Finanční úřad pro Jihomoravský kraj. Důvodem je chybějící EET zařízení, které provozovatelka nezavedla i přes již uloženou pokutu a několik místních šetření.
19.02.2018 14:40 |

podobné články

Vích (SPD): Je referendum o EU vlastizradou a opravdu pohřbíváním češství?

 
Polemika nad názorem, že každý kdo chce referendum o odchodu z EU a NATO, nejenže poškozuje naše národní zájmy, ale dopouští se v širším smyslu slova vlastizrady a pohřbívání češství.
08.07.2016 08:40 |

podobné články

To vás zaručeně chytne u srdce: Spisovatelka Bára Nesvadbová zavzpomínala na svého otce

 
Spisovatelka Bára Nesvadbová  (38) působí jako žena s tvrdou slupkou. Sebetvrdší skořápka ale čas od času pukne. Naposledy se známá spisovatelka dojala během otevření kavárny Mezi Řádky.
10.09.2013 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Bára Nesvadbová (172 článků)

Rivalita Čechů a Němců v historické Praze: Národní třída versus Na Příkopě

 
České národní cítění ve druhé polovině 19. století rychle narůstalo. Češi si čím dál víc uvědomovali svou příslušnost a rakouská nadvláda se stávala nežádanou. Potřeba přítomnosti ryzího češství v Praze postupně vyústila ve vznik Národní třídy, které dominovaly vlastenecké kavárny v čele s Národním divadlem. Jako kontrast tehdy působila ulice Na Příkopě, která byla naopak výhradně německá. Úplného sjednocení se oba významné bulváry dočkaly až po druhé světové válce.
16.11.2016 06:10 |

podobné články

Spisovatelka Obermannová poprvé po smrti Václava Havla promluvila: Zhroutila jsem se!

 
Kontroverzní spisovatelka Irena Obermannová (50) po půlročním mlčení konečně promluvila! Žena, která krátce před smrtí Václava Havla (†75) napsala knihu o vztahu s ním, podle svých slov prožila velmi těžké období. A plánuje o něm napsat další knihu.
20.05.2012 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4806 článků) , Irena Obermannová (112 článků) , Irena Obermannová (115 článků)

Spisovatelka brutálně napráskala sluníčkářům. Ti, co píší o povalečích z kavárny, prý v podstatě mají pravdu

 
Spisovatelka Petra Hůlová, mimo jiné členka a několikanásobná volební kandidátka Strany Zelených, se v textu pro Echo24.cz zamýšlí nad tím, proč se „obyčejní lidé“ dvakrát nehrnou do řad moderní levice, kterou reprezentuje např. současný předseda zelených Matěj Stropnický. Možná je to tím, že tato nová levice se přestala zajímat o životy lidí a jen vede salón řeči. A mnohdy to nejsou řeči ani trochu přívětivé.
01.05.2016 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Matěj Stropnický (443 článků) , Petra Hůlová (19 článků)

O Zemanovi promluvila nejen Vondráčková, ale i další zpěvačka. Podle not kavárny nejela. Ani když mluvila o roce 68

 
Moderátorka Barbora Tachecí v Českém rozhlase zpovídala slavnou zpěvačku Jitku Zelenkovou, která by se ráda odtrhla od sledování zpráv a politiky, ale vydrželo jí to asi pět minut. Zdá se jí, že společnost je rozdělená a rozdělovaná. Dáma má za to, že je rozdělovaná možná schválně, aby se nemohly řešit jiné podstatné problémy.
09.11.2017 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Jitka Zelenková (169 článků)

Zemřela spisovatelka Zdena Frýbová (†75)

 
Ve věku 75 let zemřela v motolské nemocnici v noci na pondělí česká spisovatelka Zdena Frýbová. Spisovatelka zemřela na kardiologickém oddělení.
22.02.2010 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Zdena Frýbová (5 článků)

Spisovatelka Obermannová: Havel měl i jiné milenky

 
Česká spisovatelka Irena Obermannová (49) vydala letos v létě dílo s názvem Tajná kniha. Pojednává o vztahu autorky a "Největšího Čecha", jehož popis se nápadně shoduje s osobou Václava Havla (75). Spisovatelka tvrdí, že kniha se zakládá na pravdivém příběhu jejich lásky.
06.11.2011 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4806 článků) , Irena Obermannová (112 článků) , Irena Obermannová (115 článků)

Kate je umělá princezna, pobouřila veřejnost spisovatelka. Souhlasíte?

 
Britská spisovatelka Hillary Mantelová napsala o vévodkyni Kate, že je "umělá princezna". Přestože její výroky na adresu vévodkyně z Camebridge vzbudily pozdvižení, spisovatelka tvrdí, že nejde o kritiku, ale o projev soucitu.
19.02.2013 13:45 |

podobné články

Válečná bestie se znovu probouzí... Spisovatelka Procházková a Foldyna burcovali na náměstí v Praze

 
Spisovatelka Lenka Procházková a poslanec Jaroslav Foldyna (ČSSD) promluvili na náměstí Jiřího z Lobkovic v Praze o konci druhé světové války. Spisovatelka varovala před špiněním vítězů v zájmu probouzejícího se fašismu. Máme pohledět do očí našich veteránů a odvrhnout plíživého démona souhlasu, který nám našeptává, že je vše v pořádku a nová válka nehrozí. Válka pro mamon, válka pro dolary, dodal Foldyna.
09.05.2015 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Lenka Procházková (154 článků) , Jaroslav Foldyna (406 článků)

Nýrsko: Vyloženě rodinný kemp

 
Kemp na okraji Nýrska má za sebou dobrou sezonu. „Měli jsme plno i když pršelo. A jsme rádi, že letos jezdí víc Češi,“ řekla Blesku Alena Hošťáková, provozovatelka kempu.
28.08.2009 05:10 |

podobné články

Psí hospic: Opuštěný staford umírá steskem

 
O psím hospici v Pcherách u Kladna nepíšeme poprvé. Provozovatelka Dagmar Harigelová (52) nejprve bojovala s extrémním nedostatkem prostředků na provoz zařízení a uvažovala, že všech 70 psů raději nechá utratit. Když se vše v dobré obrátilo, zažívá další stres. Tentokrát kvůli novému svěřenci. Rita prožívá další dramatické chvíle. Podaří se zachránit život mladého pejska?
04.05.2010 22:05 |

podobné články

Nenasytná BARMANKA KRADLA peníze z AUTOMATŮ! Nahrabala si 65 TISÍC!

 
Tržbu z hracích automatů kradla provozovatelka baru na Prachaticku. Způsobila tak škodu za desítky tisíc korun.
21.09.2011 13:35 |

podobné články

Hvězda Blesku Veronika pracuje v sexshopu a miluje rychlá auta

 
Prodavačka slasti, navíc s tváří a tělem andílka... Přesně tahle charakteristika sedí na Veroniku Macháčkovou (25), sobotní hvězdu Blesku. Nutno hned říci, že se zmíněnou slastí obchoduje ve vší počestnosti jako provozovatelka internetového sex shopu.
08.10.2011 05:15 |

podobné články

Takhle se chová Lady? Nahá Gaga se předvádí jako provozovatelka nejstaršího řemesla, po ňadrech odhalila i klín

 
Stále ještě zpěvačka Lady Gaga už neví, jak na sebe strhnout pozornost. Její nejnovější album Artpop nejspíš nejde příliš na odbyt, a tak popová diva vyvádí psí kusy.
03.12.2013 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Lady Gaga (1286 článků)

Každý nahý člověk je krásný, říká provozovatelka nahé jógy

 
Jan Kraus si do své show pozval Zdeňku Huňáčkovou, která provozuje nahou jógu i se svým manželem. Jejich záliba v nahotě ale u jógy nekončí. Rádi jezdí na nudapláž.
13.06.2014 14:46 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kraus (1019 článků)

Slzavé údolí v Ano, šéfe!: Výčitky místo usmíření aneb vystíhovaná dcera versus fotřík diktátor!

 
V dnešním díle navštíví Zdeněk Pohlreich motorest pod horou Říp. Když se dozví o problémech, která má zdejší provozovatelka, rozhodne se zakročit. Jenže tady je už zřejmě každá pomoc marná...
04.02.2016 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Pohlreich (462 článků)