Článek

Spisovatel Jiří Hájíček: Nemám čtečku a knihy shromažďuju

 
Spisovatel Jiří Hájíček přijal pozvání na významnou literární událost Passa Porta Festival. Bruselské publikum doslova hltalo jeho vyprávění o době násilné kolektivizace jihočeského venkova, v níž rozvíjí osudy lidí v románu Selský baroko (2005). Úspěch jeho knihy byl korunován cenou Magnesia Litera za prózu.
21.04.2015 16:21 |

podobné články

Podobné články

Velvyslankyně USA: Přísahala jako první na čtečku s ústavou!

 
Digitální věk prostupuje do nejzažších končin, skoro každý má dnes chytrý telefon, notebook nebo čtečku. Americká velvyslankyně však posunula vnímání technologií ještě dále. Místo knihy s Ústavou USA přísahala na čtečku, kde byla právě ústava.
04.06.2014 07:30 |

podobné články

Spekulace: Samsung Galaxy S5 bude mít čtečku očí!

 
Zapomeňte na čtečku otisků u iPhone 5S, nový Samsung Galaxy S5, který jihokorejský výrobce představí možná již v lednu, má mít čtečku očí. Díky ní má získat telefon nový rozměr bezpečnosti. Nebo nový rozměr zásahu do soukromí?
20.10.2013 12:10 |

podobné články

Spisovatel Jiří Hájíček: Komunikujeme víc na dálku než spolu

 
Jiří Hájíček zvítězil v letošní anketě Magnesia Litera s dílem Rybí krev. Právu odpověděl na několik otázek o literatuře i směřování civilizace.
27.04.2013 08:00 |

podobné články

Kněz nainstaloval do kostela čtečku otisků prstů, kontroluje účast na mši

 
Kněz Grzegorz Sowa dal ke vstupu do jednoho polských svatostánků instalovat čtečku otisků prstů. Tímto netradičním způsobem chce kontrolovat účast studentů na mši.
31.01.2010 10:35 |

podobné články

Super čtečka knih pro Čechy: Za necelé 3000 Kč!

 
Jde o čtečku Hanlin V3+, ke které dostanete navíc kupón na nákup eknih v hodnotě dvou stokorun. Čínský přístroj nabízí šestipalcový displej s technologií E-ink, který se chová velice podobně jako potištěný papír. Podporuje přes dvacet různých formátů. Čtečku nabízí portál Ereading.cz.
10.05.2011 12:50 |

podobné články

Samsung představil nový supermobil: Galaxy S5 je voděodolný a má čtečku otisků!

 
iPhone 5S, třes se! Samsung představil tvého největšího konkurenta, supermobil Galaxy S5. Má větší displej než jeho předchůdce, po vzoru mobilu od Applu čtečku otisků a navíc je voděodolný a odolá i prachu!
24.02.2014 23:45 |

podobné články

„Elektroobčanka“ bude zdarma, i tak budeme ale platit. Za speciální čtečku

 
Konec chození na úřady se blíží. Ministerstvo vnitra očekává, že už od března 2018 nabude účinnosti novela zákona o občanských průkazech, která uvede v praxi prokázání totožnosti na dálku. Lidé si ale budou muset pořídit speciální čtečku za několik stovek korun. Blesk.cz získal podrobnosti.
12.09.2016 05:10 |

podobné články

Piráti předali prezidentovi čtečku s E-bookem Všichni nekradou

 
Předseda strany Ivan Bartoš se dnes společně s místopředsedou Pirátů Jakubem Michálkem poprvé setkali s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech. Předali mu elektronickou čtečku knih s E-bookem s názvem Všichni nekradou.
02.11.2017 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20749 článků) , Ivan Ivan (925 článků)

Recenze: "Vesničan" Hájíček vzpomíná i na bílá místa paměti

 
Byť jde o texty vzdálené od sebe takřka dvacet let, jejich společné vyznění pozoruhodně ladí. Jiří Hájíček maluje venkov poněkud melancholický, znavený, vybledlý jak na sluncem vyšisované fotce.
14.11.2014 15:20 |

podobné články

Český rozhlas České Budějovice připomene padesátiny Jiřího Hájíčka

 
Jihočeský spisovatel, autor románů a povídek Jiří Hájiček oslaví v pondělí 11. září 2017 své padesáté narozeniny. Mezi gratulanty nebude chybět Český rozhlas České Budějovice, který mu věnuje velkou část svého programu v neděli 10. září. Odvysíláme exkluzivní živý rozhovor s jubilantem a patřit mu budou i další nedělní pořady.
07.09.2017 16:30 |

podobné články

,,Otec od nich odešel, maminka byla přísná, do školy chodil s děvčaty." Spisovatel poodkrývá tvář Miloše Zemana, dávného přítele

 
ROZHOVOR „Miloš Zeman neumí takové ty intriky, kulišárny, bez kterých se politici neobejdou,“ říká jeho dávný přítel, novinář a spisovatel Jan Bauer s tím, že právě proto se v prezidentově okolí objevují takoví lidé jako dříve třeba Miroslav Šlouf nebo nyní kancléř Mynář. Známý spisovatel se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz mimo jiné vyjádřil i k vraždě novináře na Slovensku. „Ten chlapec nebyl investigativec. To je hluboký omyl. Podle jednoho jeho šéfredaktora to byl spíš analytik. Ale hodí se to, říkat – investigativní novinář je najednou zabit, podívejte se, na tom Slovensku to spěje od deseti k pěti... Fico má krvavé ruce…,“ vysvětluje spisovatel Jan Bauer.
22.03.2018 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Bauer (38 článků) , Jan Bauer (38 článků) , Jan Bauer (38 článků) , Miloš Zeman (20749 článků) , Jan Bauer (11 článků)

Spisovatel Ivan Klíma: Antikomunisté jsou fanatici, a ty nemám rád

 
ROZHOVOR Fabulace převažuje nad skutečností. To si myslí spisovatel Ivan Klíma o konspiračních teoriích. Ostatně sám tento autor, jehož knihy byly přeloženy zhruba do třiceti světových jazyků, byl připsán na neonacistický seznam důležitých tuzemských Židů, ale i na seznam „pravdoláskařů“, které z určitých konspiračních teorií vlastně vznikly. Nyní dostal novinářskou Cenu Ferdinanda Peroutky.
09.02.2014 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Klíma (19 článků)

Slovenský spisovatel spáchal sebevraždu: Napsal o ní svým přátelům mail

 
Slovenský spisovatel a scénárista Peter Pišťanek v neděli spáchal sebevraždu. Bylo mu 54 let. Spisovatel, který patřil k nejznámějším polistopadovým slovenským autorům, Se předávkoval léky. Pišťankovy knihy, z nichž nejznámější je románová trilogie Rivers of Babylon, vyšly i v České republice a v jedné filmové adaptaci si zahrála i Libuše Šafránková.
23.03.2015 20:30 |

podobné články

Oranžový poslanec otevřeně: Rozdělily nás prachy a za Standu se stydím

 
Vyslouží si současní poslanci za své obstrukce zápis do Knihy rekordů? Možná, že se snahy objeví, nicméně ne všichni jsou v tom za jedno. Poslanec ČSSD Jiří Koskuba se tomu spíše brání. "Tato sněmovna rozhodně do knihy rekordů nepatří. Když už nějaké té knihy, tak z jisté své části, a toho času je to rozhodně trojkoaliční většina, možná knihy popravčí. Tam totiž kdysi byli zapisováni lapkové a zemští škůdci," reagoval pro ParlamentníListy.cz.
04.11.2011 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Koskuba (205 článků) , Jiří Kniha (36 článků)

Někomu velmi záleží na pokřiveném obrazu světových událostí, říká spisovatel a novinář Huďo, jehož knihy jsou na Slovensku na "seznamu"

 
ROZHOVOR Jeho knihy se ocitly mezi těmi, jejichž obsah označuje knihkupectví Martinus.sk jako kontroverzní. Ľubomír Huďo je slovenský novinář, politolog, publicista a spisovatel, který se věnuje zejména světovým, ale také domácím tématům - vždy z trošku jiného úhlu pohledu. Už několik let má na události kolem sebe úplně jiný názor než většina jeho kolegů z branže. I proto je kritiky dodnes odsuzován a označován za konspirátora.
16.08.2015 14:56 |

podobné články

Uspěšný švédský spisovatel Jonas Jonasson: Za tři knihy si vydělal 450 milionů korun

 
Oblíbený švédský spisovatel Jonas Jonasson si psaním přišel na rekordní peníze. Knihy „Stoletý stařík“, „Analfabetka“ a čerstvě „Zabiják Anders“ mu přinesly jmění ve výši 450 milionů korun – a hvězda švédského spisovatele stoupá dál.
30.10.2015 08:00 |

podobné články

Nové knihy: Hájíček, Šabach, Kocábová, Parkánová-Whitton, Kehlmann i Sidebottom

 
Nabídku nových knih zahajuje bohatá žeň českých autorů. Román Jiřího Hájíčka, prózy Petra Šabacha i Natálie Kocábové, příběhy česko-britské autorky Hany Parkánové-Whitton i povídkový debut Alžběty Bublanové. Dále současný román Němce Daniela Kehlmanna, „ženský“ příběh Britky Freyi Northové a historický román amerického profesora antiky Harryho Sidebottoma. Nádavkem příběh Martiny Drijverové o dítěti s Downovým syndromem i komiks dvojice Brian Michael Bendis, Alex Maleev.
04.05.2012 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Martina Drijverová (1 článek) , Petr Šabach (29 článků) , Michael Petr (71 článků) , Michael Kehlmann (1 článek) , Alex Alex (417 článků)

Nové knihy: Nesbø, Hájíček, Shem, Šabach, Uris

 
V rámci Velkého knižního čtvrtku připomínáme další detektivku norského mága Joa Nesbøa, román amerického lékaře a pedagogova Samuela Shema i britské prozaičky Kate Atkinsonové. Pozornost si zaslouží sleva e-knih, třeba Šabachova Občanského průkazu. Samozřejmě nemůže chybět nový komiks.
17.10.2014 07:05 |

podobné články

Ariana a Raven: Nemám přítele, nemám děti. Mám pouze špatně placenou práci

 
Milá Ariano a Ravene. Mám životní problém. Je mi 34 let a nemám ani přítele, ani děti. Nejsem žádná krasavice, a proto mě asi nikdo nechce. Velmi mě to trápí.
27.04.2009 08:59 |

podobné články